76

Odp: Odbudowa Atari STE

Tak, flux plus cyna tylko cyna zaczęła się kulkować czy jak to nazwać. Mam lutownice na groty 900M . Te dziwne luty, jak na przykład niektóre piny układów scalonych zachowywały sie tak jakby były z tytanu, normalne luty bez problemu a te nic.
W ramach „zemsty” wylutowalem uszkodzone gniazda midi nad którymi ktoś ewidentnie się pastwił a przy okazji odkryłem że w kilku miejscach miała miejsce ingerencja osób trzecich… ktoś ewidentnie coś grzebał.
Czas na zmianę lutownicy, myślę o T12
Teraz muszę czekać pewnie do poniedziałku na paczkę ze stacją i innymi rzeczami, chip do klawiatury i obudowę.
Taki śmieszek, pierwszy raz w życiu nagrałem siebie na wideo, swoje ręce w sumie, tak mi chodzi po głowie jakiś filmik / kronika z tej odbudowy bo to niezła przygoda choć pacjent muszę przycnac robi mi ostro pod górkę :)

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-11 00:17:26)

Post's attachments

IMG_2965.jpeg 681.4 kb, liczba pobrań: 16 (od 2024-08-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

77

Odp: Odbudowa Atari STE

Filmy jak najbardziej wskazane.
Jak coś nakręcisz to wrzuć link to się obejrzy.

78

Odp: Odbudowa Atari STE

Na razie mam tylko zdjęcia i nagrałem tylko jak Wylutowalem midi ale jakiś krótki filmik może złożę jako pierwsza część. Nagrywanie innych jest proste ale jakoś nie umiem nagrywać siebie :)

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-10 23:02:01)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

79

Odp: Odbudowa Atari STE

Mam do was prośbę. Będę zamawiał naklejki na obudowę do Amig i chciałbym zamówić też naklejkę do mojego Atari. Wiem, że do końca projektu daleko ale chcę za jedną przesyłką to ogarnąć.
Mając na uwadze, że ten komputer jest dla mnie wyjątkowy nie chcę aby na naklejce było zwyczajne Atari 1040STE,
chciałbym by bydło wyjątkowe. mój pomysł to Atari Phoenix - jako odrodzony z popiołów ale zapytałem chat gpt o inne propozycje i kolega sztuczna inteligencja wyrzucił z siebie sporo pomysłów. Noi napis musi być krótki raczej żeby się zmieścił
Jeśli macie chwilę dajcie znać, która z propozycji wam się podoba. Niektóre są dziwne ale wrzucam wszystkie:


EDIT: Zmniejszylem troche liste :

1 "Atari STE: Phoenix" - chodzi o odrodzenie z popiolow (nawiązanie do wyciągniętego ze śmietnika)


3 "Atari STE: Revive" – Krótkie i zwięzłe, podkreślające odrodzenie komputera.

4 "Atari STE: Resurrection" – Słowo "Resurrection" dosłownie oznacza zmartwychwstanie, co mogłoby dobrze oddać historię tego komputera.

5 "Atari STE: Legacy" – Podkreśla dziedzictwo i kontynuację tradycji Atari.

6 "Atari STE: Rebirth" – To słowo oznacza odrodzenie, podobnie jak "Phoenix", ale w bardziej ogólnym sensie.

7 "Atari STE: Redux" – Krótkie, techniczne, i kojarzące się z nową wersją czegoś starego.

10 "Atari STE: Eternal" – Słowo "Eternal" sugeruje wieczność i trwałość, podkreślając nieśmiertelność tego klasycznego sprzętu.

11 "Atari STE: Genesis" – Nawiązuje do nowego początku, co dobrze pasuje do odnowionego sprzętu.

13 "Atari STE: Revival" – Słowo "Revival" oddaje ducha odnowienia i powrotu do życia.

15 "Atari STE: Reignite" – Sugeruje ponowne zapłonięcie, jakby Atari znów zapaliło swoją iskrę.

16 "Atari STE: Neo" – Krótkie i nowoczesne, "Neo" oznacza nowe życie, co pasuje do odnowionego komputera.

21 "Atari STE: Aeterna" – Słowo z łaciny, które oznacza wieczność, co może dodać klasycznego, eleganckiego wydźwięku.

22 "Atari STE: Reforge" – Sugeruje, że komputer został na nowo wykuwany, co może być szczególnie trafne, biorąc pod uwagę jego trudną przeszłość.

23 "Atari STE: Revivalist" – Podkreśla rolę osoby, która dokonała odnowienia, czyli Ciebie.

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-11 18:06:31)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

80

Odp: Odbudowa Atari STE

Głosuję na Resurrection.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

81

Odp: Odbudowa Atari STE

Za duży wybór.

Atari STE DragonX

ew.
Atari STE Neo DragonX
Atari STE DragonX Neo

:)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

82

Odp: Odbudowa Atari STE

Czy ma ktoś na sprzedaż komplet śrubek do STE - szukam też podpórek pod fdd
szukam tez diody pracy fdd lub informacji jaka dioda będzie pasować

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-12 22:40:56)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

83

Odp: Odbudowa Atari STE

dragon_x napisał/a:

Czy ma ktoś na sprzedaż komplet śrubek do STE

Chyba Laoo robił kiedyś zakup hurtowy dla forumowiczów. Napisz do niego PW, może mu zostały. O ile pamiętam - tam sa dwa rodzaje?

Sikor umarł...

84

Odp: Odbudowa Atari STE

z tego co wiem z przodu którsze, z tyłu dłuższe, dzięki zaraz napiszę

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

85

Odp: Odbudowa Atari STE

dragon_x napisał/a:

z tego co wiem z przodu którsze, z tyłu dłuższe

i 3 szt do fdd, najdłuższe.


Prawie jak w piosence Kazika ;-)

"[...]A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie:
Krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie
[...]"

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

86

Odp: Odbudowa Atari STE

hahaha dobre :)

znalazlem wątek o śrubach, więc jak nikt nie znajdzie będę kompletował tylko w TME to hurtem trzeba :(

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-13 11:59:06)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

87

Odp: Odbudowa Atari STE

Moje STE już nie wygląda jak ze śmietnika :)

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-13 20:57:43)

Post's attachments

IMG_3022.png 427.68 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_3023.png 346.22 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

88

Odp: Odbudowa Atari STE

No ładnie. Nabiera to już powoli jakichś kształtów.

89

Odp: Odbudowa Atari STE

jeszcze długa droga ale powoli widzę koniec :)
no i ta radość, że pierwszy raz w życiu mam w rękach całe STE :) w dodatku moje i uratowane.  :)

szukam info jaka dioda jest potrzebna do diody pracy fdd albo samej diody

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-13 21:11:19)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

90

Odp: Odbudowa Atari STE

Użyj dowolnej o średnicy 3mm. Zawsze możesz co nieco podpiłować.

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

91

Odp: Odbudowa Atari STE

ok  :) dziękuję bardzo

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-14 08:07:40)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

92

Odp: Odbudowa Atari STE

Przyjechał chip jak się okazało oryginalny HD6301V1P, podłączyłem też toma revx i ożył ale mysz nie działa, swoją drogą gniazdo myszy całe się rusza….
Działa jednak tylko lewa strona klawiatury jak widać na zrzucie ekranu, prawa strona nie działa wcale.
Nie mam doświadczenia w tej materii dlatego proszę o pomoc czy Wy jako doświadczeni atarowcy macie może jakieś podejrzenia co może być powodem takiego zachowania i od czego za co ac diagnozę?
Z góry dziękuję za pomoc

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

93

Odp: Odbudowa Atari STE

Przyjechał chip jak się okazało oryginalny HD6301V1P, podłączyłem też toma revx i ożył ale mysz nie działa, swoją drogą gniazdo myszy całe się rusza….
Działa jednak tylko lewa strona klawiatury jak widać na zrzucie ekranu, prawa strona nie działa wcale.
Nie mam doświadczenia w tej materii dlatego proszę o pomoc czy Wy jako doświadczeni atarowcy macie może jakieś podejrzenia co może być powodem takiego zachowania i od czego zacząć diagnozę?
Z góry dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-14 18:07:24)

Post's attachments

IMG_3036.jpeg 372.06 kb, liczba pobrań: 12 (od 2024-08-14) 

IMG_3037.jpeg 302.98 kb, liczba pobrań: 10 (od 2024-08-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

94

Odp: Odbudowa Atari STE

Obejrzyj PCB klawiatury. Miałem raz przypadek, że płyta była najnormalniej w świecie pęknięta i po prostu ścieżki nie łączyły.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

95

Odp: Odbudowa Atari STE

Jutro rozbiorę klawiaturę i dokładnie obejrzę, mam nadzieję naprawa będzie możliwa i w miarę prosta.
Ten projekt naprawdę robi mi pod górkę :)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

96

Odp: Odbudowa Atari STE

Na YT jest jakiś poradnik.

edit:
Chociaż to chyba nie ten sam problem co u Ciebie.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2024-08-14 18:51:38)

97

Odp: Odbudowa Atari STE

Co do TOM rev X to w opisie znalazłem coś takiego:

"Ważne!
Kabel do rodziny Atari ST do prawidłowego działania musi mieć nie podłączony PIN 9"

..no i zdaje się, że trzeba go skonfigurować pod ST.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2024-08-14 19:05:35)

98

Odp: Odbudowa Atari STE

Dzięki wielkie za filmik. Niezła przeprawa będzie :)
Podłączam Toma na przedłużce, która ma wszystkie piny podłączone. Muszę poszukać więcej info co muszę zrobić .
Mam też adapter na ps2 tylko myszki nie mam żadnej. Muszę coś kupić chyba może będzie działać bez problemów:

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-14 19:16:40)

Post's attachments

IMG_3034.jpeg 829.9 kb, liczba pobrań: 3 (od 2024-08-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

99

Odp: Odbudowa Atari STE

Ja opis znalazłem tu:
https://allegro.pl/oferta/adapter-mysz- … escription
Tam jest link do instrukcji obsługi.

100

Odp: Odbudowa Atari STE

O dzięki, to sie myszką programuje :) muszę poszukać myszy na ps2 bo toma do amigi używam generalnie. ale moze sprawdzę. da się na szczęście toma przekonfigurować.

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD