Temat: Stacja HD w Atari TT030

Od początku posiadam w swojej TT niesprawna stacje SMD-340 HD.  na pewien czas zagościł w mojej tt - gotek z oprogramowaniem FF.

Ale zachciało mi się posiadać stacje HD w atari wiec znalazłem taka co się uruchomi. Wybór padł na ALPS DF354 .

I tu mam pytanie. Dyskietki HD ładnie się formatują na 1.44MB pod tosem, ale nie działa gęstość DD 720kb ani 360kb. Da się zmusić aby możliwy był odczyt formatów 360kb,720kb i 1.44MB?
jakie programy do formatowania i zgrywania działają .

Floppy formatter od putnika nie chce działać. nie wykrywa stacji. Do tego potrafi zakrzakować katalogi na partycje dysku.

Ktoś coś poleci? doradzi?

2

Odp: Stacja HD w Atari TT030

A do DD używasz dyskietek DD? Zaklejasz dziurę na DD ewentualnie? stacja powinna wszystko odczytać i zapisać.

Sikor umarł...

3

Odp: Stacja HD w Atari TT030

Tak jak napisał kol. Sikor.
Dyskietki HD,   czyli te które maja dwa otwory, z czego jesen z możliwością zamknięcia, sformatujesz na HD, 1.44Mb.
Jak dyskietka formatuje się na 1.44Mb to i na 720kb i na 36kb też sie sformatuje, tylko jak na 720kb lub na 360kb musisz zakleić ten dodatkowy otwór. Ten bez ruchomej zasuwki.

4

Odp: Stacja HD w Atari TT030

Taka prosta rzecz ..... działa tak jak piszecie :) Testowałem i  tak się bawiłem że stacja przestała działać :/  któraś dyskietka zaczęła zgrzytać i od tego momentu stacja nie odczytuje niczego. To się nazywa pech.

Ale w czasie testów, miałem problem a mianowicie z archiwizowaniem dyskietek w formacie *.DIM  w PROCOPY 1.2.

Nie archiwizuje dyskietek wielkości 1.44MB. Czy to u mnie taka przypadłość?