Temat: MegaSTE i dysk SCSI

Witam!

Zalatwilem sobie wiekszy dysk do megi i z miejsca sa problemy. Podczas startu sterownik wykrywa dysk ale za chiny ludowe nie chce go spartycjonowac... baa wogole w programie do zakladania partycji juz go nie widzi. Jedynie kiedy daje mu jedna opcje (skanuje w niej po kolei miejsca gdzie naped moze byc) to znajduje go pod ID 00 00.

Wylaczylem kontrole bitu parzystosci bo wczesniej wogole go nie widzial podczas startu. Teraz tylko podczas startu wlaczy sie i wylaczy kilka razy a na koniec sterownik wywali, iz brak na nim partycji.

Jakies sugestie? :)

http://www.seagate.com/support/disc/scsi/st11200n.html

ślamk!

2

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

a nie mozesz zrobić partycji na PC ??

3

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

Jak narazie nie mam kontrolerka :( ale cos poszukam.
Jeszcze dzisiaj zaloze zworke terminujaca... moze to pomoze.

ślamk!

4

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

Nie wiedziałem że w katowicach sa jeszcze jacyś atarowcy:)

5

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

DRC________ ja bym ci proponowal napisanie tego tematu na atariage.com i atari.org wieksze szanse na pomoc ....... ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

A jakiego programu do partycjonowania uzywasz? Najlepszy jest Hddriver.

Ps. Partycjonowanie na PC nie ma sensu bo na ST tablica partycja wyglada inaczej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

Spróbuj ręcznie ustawić partycje pod HD-Driverem. Powinno być o.k.

Sikor umarł...

8

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

Wlasnie uzywam HD-Drivera a sprawdzalem na ahdi6, hushi, ICD.

Jak juz zobaczy dysk to tylko zobaczy i nic wiecej.
HD-Driver odpala dysk przy starcie komputera, dysk wlacza sie w tym momencie i wylacza kilka razy i cisza. Odpalam Hddutils'a i daje na Autokonfiguren, pokazuje mi dysk na ID0 (na dysku zapala sie diodka i gasnie po chwili) pozniej juz go nie widzi gdy przychodzi pora na partycjonowanie.

Na stronie producenta jest opis zworek, ja mam zalozona tylko jedna Enable Motor Start. Terminator jest jakis dziwny ale ponoc w tym kontrolerze nie trzeba go uzywac.

ślamk!

9

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

A sprawdzałeś ten dysk na czymś innym?
Jak na moje oko to jest zepsuty...Ale w Atari
są jaja ze skazi więc może się myle:)

10

Odp: MegaSTE i dysk SCSI

O.K.
Jak chcesz, to go podeślij - sprawdzę w TT-ce. Ale myślę, że źle instalujesz HD-Drivera - ja początkowo też miałem z nim, problemy (mam go bodajże po szkoplandzku).
Ja nie widzę problemu ze SCSII w Atari ;)

Sikor umarł...