1

Temat: Atari 130xe: Identyfikacja modyfikacji

Dobry wieczór!
Dostałem oto następujące atari, i po rozebraniu na części ujrzałem jakąś modyfikację. Nie mam pojęcia do czego to może służyć, a że w tej modyfikacji nie ma niczego więcej niż parę kabelków na krzyż (I inna kość ROM która aktualnie jest przykryta pod klejem więc nie mogę zidentyfikować jaka to), nie mam też 'punktu zaczepienia' po którym mogę szukać na google.

Więc co to jest to widoczne na zdjęciu? Do czego to służy?

Post's attachments

IMG_20170913_213417.jpg 1.51 mb, liczba pobrań: 2 (od 2017-09-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Atari 130xe: Identyfikacja modyfikacji

O ile kojarzę - to nie jest modyfikacja, to fabryka tak dała. Poszukaj tu na forum w sprzęcie, było to już omawiane - koniec produkcji i pozbywanie się zapasów magazynowych, nie wszystko pasowało ok do płyty 130XE i były "modyfikacje". O ile pamiętam - pod spodem jedna lub dwie ścieżki przerwane, a druty szły górą. Tramiel ciął koszty gdzie się dało.
================
Edyta - aha, i to jest 65XE nie 130XE, brak małego mmu i tylko dwie kości pamięci z czterech.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2017-09-13 21:27:40)

Sikor umarł...

3

Odp: Atari 130xe: Identyfikacja modyfikacji

To wygląda jak adaptacja większej kości ROM do płyty z mniejszą podstawką.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Atari 130xe: Identyfikacja modyfikacji

Dziękuje za pomoc :)
Poszukałem informacji, wygląda na to że tak jest że to 65xe, a to 130xe mnie bardzo zmyliło.