Temat: atari 1050

Mam na sprzedaż stację atari 1050. Sądząc po "pstryczkach" na panelu ma jakieś turbo- nie znam się na tym. Stacja po podłączeniu daje oznaki życia w postaci świecących się kontrolek oraz dźwięk, jakby stacja próbowała coś odczytać. Stacja do wczoraj "wisiała" na allegro, ale pomimo zainteresowania w postaci obserwantów i pytań na maila, nie sprzedała się. Myślę, że spowodował to uczciwy opis o stanie faktycznym, a nie bajki w postaci przypadkowego znaleziska na strychu u babci lub u cioci. Nie mam dyskietek, aby sprawdzić stacje, dlatego nie wiem, czy stacja pomyślnie czyta dyskietki i czy działa turbo. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy.

2

Odp: atari 1050

Wysłałem maila

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

3

Odp: atari 1050

widziałem, niestety dziś wszelkie mody to ogromne obiciążenie, sam chciałem jakąś jeszcze roboczą tak to powiedzmy zanabyć ale za dużo po prostu chciałeś na tak "zepsutą" stację, jak Jareczek się nie dogada to daj proszę znać

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4

Odp: atari 1050

Jedynymentosie, dlaczego z góry sugerujesz, że zepsuta. Dodam przy okazji, że w zestawie jest tylko stacja, bez kabla sio i zasilacza.

5

Odp: atari 1050

Ja niestety już odpadłem, może kiedyś, na razie nie stać mnie.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

6

Odp: atari 1050

fotka

Post's attachments

DSCN4318.JPG 1023.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: atari 1050

nie sugeruję że zepsuta tylko że modyfikacje obniżają wartość, większość szuka sprzętu niemodyfikowanego, tak jak fabryka wypuściła, brak zasilacza (wart 50) czy kabla SIO (wart kolejne 50) powoduje że mało warta, tym bardziej ze względu na ten mod. Powiedz ile chcesz i tyle.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

8

Odp: atari 1050

Ty szukasz akurat okazji/jelenia. Forum jest miejscem ludzi, którzy mniej lub bardziej "siedzą" w temacie i proszę cię, nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich. Kolekcjonerzy szukają sprzętu w stanie fabrycznym (bez przeróbek), inni zaś, którzy zamierzają cokolwiek ze sprzętem robić/używać, szukają czegoś, co działa lepiej, a wszelakie mody do tego służą. Najwyższą ofertą jaką do tej pory dostałem to 200zł z przesyłką. Jeśli ktoś poprawi co nieco dodam zasilacz. Kabel obiecałem znamienitemu forumowiczowi :) Dodam jeszcze, ze jeśli stacja okaże się totalnie niesprawna, to zwracam kasę, kupujący ryzykuje tylko koszt przesyłki.

9

Odp: atari 1050

Powiem tak - dzięki temu modowi można czytać dyskietki o podwójnej gęstości (180KB na stronę), w standardzie max do 130KB. Przełącznik sugeruje którąś z wersji Happy. Przypuszczalnie przełącznik u góry to oszukanie wycięcia, być może także błędne sektory (do "ręcznego" tworzenia). Jeśli się nie mylę - 200zł to uczciwa cena, tym bardziej, że według mnie są to najtrwalsze stacje do Atari. Z zasilaczem - jakieś 220zł.
Zalety:
- trwałość
- przeróbka (użytkowo)
Wady:
- nieznany stan
- brak zasilacza w ofercie
Co do turbo - mam prośbę, podłącz do komputera, włącz z otwartym kluczykiem i napisz, czy po włączeniu komputera pojawia się jakiś napis. Ponieważ widzę, że rozkręciłeś - przesuń palcem głowicę, podłącz do zasilania i napisz, czy się cofa (czujnik ścieżki zerowej).
Ja niestety nie kupię,  choć druga 1050 by mi się przydała. Niestety, proza życia i brak kasy i miejsca.

Sikor umarł...

10

Odp: atari 1050

Ok, wykonam "test sikora" i napisze co się dzieję, choć nie cierpię rozkręcać tych starodawnych wynalazków z obawy, że coś się s.....y.

11

Odp: atari 1050

Głowica powraca do punktu startowego, co do reszty zamieszczam fotki.

Post's attachments

DSCN4321.JPG 1.13 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSCN4322.JPG 1.06 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

12

Odp: atari 1050

no to teraz cena wzrośnie o 1000%... ;)

13

Odp: atari 1050

A widzisz, bezrobotny, niewiele się pomyliłeś. o ile pamiętam - Toms Multi był rzadko montowany do 1050. Jeżeli jest sprawna - to z zasilaczem uczciwie jest warta około 240-250zł, zastanawia mnie tylko przełącznik - bo w innych TM raczej nie stosowali(jeden to blokada zapisu, ale drugi?).
W sumie szkoda, żem bez kasy, bo jak dla mnie to gra warta świeczki.

Sikor umarł...

14

Odp: atari 1050

Jak dobrze pamiętam mój 1050 multi miał dwa przełączniki jeden blokada zapisu a drugi buforowanie ścieżek.
Sikor o tych przełącznikach piszesz?

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-04-09 18:07:23)

Post's attachments

12.jpg 182.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

13.jpg 139.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

15

Odp: atari 1050

Ja mam 1050 z TOMS-em Multi, ale tylko z przełącznikiem blokady zapisu; buforowanie jest załączane automatycznie po zabootowaniu ze stacji. Ale nie twierdzę, że bufor nie był i na przełącznik...

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: atari 1050

@As, ravenax28 ma jeden przełącznik wajchowy na wysokości dziury zabezpieczającej i drugi przesuwny od przodu na granicy napędu. Ale lokalizacja o niczym nie świadczy - więc to może być to. Dodatkowo indeksowy mógł być założony wcześniej.
Reasumując - jeśli sprawna, warto by ją mieć. Mnie póki co nie stać, ale polecam.

Sikor umarł...

17

Odp: atari 1050

Jak widzicie stacja wpadła w ręce totalnego laika :) ale za cenę zaproponowaną przez sikora oddaję ja nawet teraz, mając nadzieję, że trafi w ręce kogoś kto się na tym zna. U mnie się marnuje, a wpadła w moje posiadanie przypadkowo w pakiecie razem z 800xl. Załączam fotkę panelu. Pstryk na górze ma oczywiście dwie poz., suwaczek po boczku ma 3 pozycje.

Post's attachments

DSCN4324.JPG 936.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

18

Odp: atari 1050

O.
Takiej jeszcze nie mam.

Jestem zainteresowany. Jak dorzucisz zasilacz daję 222,37pln wliczając przesyłkę.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

19

Odp: atari 1050

willy napisał/a:

O.
Takiej jeszcze nie mam.

Jestem zainteresowany. Jak dorzucisz zasilacz daję 222,37pln wliczając przesyłkę.

Cena jak na razie najwyższa. "kup teraz" to 250 :) i mój koszt kuriera.

20

Odp: atari 1050

Sikor napisał/a:

200zł to uczciwa cena

Cena uczciwa ale w czasie kiedy to rozszerzenie bylo montowne.
Przestancie skupowac po raz enty, ten sam sprzet, sprzet tylko dlatego, ze ma dodatkowa plytke. Nich kupi ktos za uczciwa cene i uzywa.
Nie psujcie i tak juz zepsutego rynku.

21

Odp: atari 1050

Dobra, ogłoszenie aktualne do końca dnia. Mam dość komentarzy typu powyższy maziego (masz krótką pamięć btw). Prosze o konkretne oferty na maila, tutaj już nic nie dopisuję.

22

Odp: atari 1050

Nie mam krotkiej pamieci. Dzieki za  deal. Ale 250 pln za stacje bez kabli?!? Przeciez napisales, ze na alegro nie poszla. A na forum maniakow pojdzie bo zawsze sie ktosc znajdzie. I to bylo skierowane do nich (kupujacych) a nie do Ciebie ravenax28. Ty mozesz zadac ile chcesz. No offence.

23

Odp: atari 1050

Z....ne allegro to temat na pracę mgr. Ludzie szukają megaokazji i wierzą w opisy (czyt. bajki) sprzedających.I często sa rozczarowani. Ja uczciwie opisałem co sprzedaję i to wzbudziło podejrzenia. Teraz załączyłem dokładne fotki, wykonałem to, co mądrzejsi podpowiedzieli (czyt. wyżej) a cenę ustalają ludzie, co w tym "siedzą". A już mocno filozofując i oftopując, to zakupy retrokompów zawsze, albo przynajmniej bardzo często są "szalone" i ceny nie do końca są racjonalne.

24

Odp: atari 1050

Prawda. Dlatego, ze swoim komentarzem, celowalem do odopowiadajacych/kupujacych w tym watku a nie do Ciebie. Jeszcze raz no offence.

25

Odp: atari 1050

ravenax28 napisał/a:

a cenę ustalają ludzie, co w tym "siedzą".

jasne, siedzą, mówią ale pieniędzy nie mają i Ci nie dadzą ;-) a rynek co weryfikuje takie paplanie jest głupi i 150 za zmęczoną, powycieraną, pożółkłą stację bez kabli i zasilacza samych w sobie wartych co najmniej 110PLN czyli samą stację wyceniający na 40PLN dać nie chcę, co za zły wolny kapitalistyczny rynek ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2014-04-09 19:31:52)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!