Znalazłem coś takiego: http://www.freeinfosociety.com/electron … hp?id=2183 czy w przypadku sygnału atarynki da się z tego skorzystać ?
Press play on tape...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
atari.area forum » Bałagan » Konwerter s-video -> VGA
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Znalazłem coś takiego: http://www.freeinfosociety.com/electron … hp?id=2183 czy w przypadku sygnału atarynki da się z tego skorzystać ?
Tu masz oryginalną stronę z której to pochodzi:
http://elm-chan.org/works/sc/report.html
obawiam się iż koszt komponentów i projekt PCB będzie droższy niż zakup gotowego takiego urządzenia. Poza tym ten scan converter jest tylko dla systemu NTSC.
Źle postawione pytanie, powinno ono brzmieć "czy jesteś w stanie zaprojektować płytkę pod ten układ?", a "analogówka" jest dość wymagająca pod tym względem, tutaj najmniejszy błąd np. w prowadzeniu masy spowoduje że będzie można te urządzonko o kant dupy rozbić.
Następną sprawą są kwestie ekonomiczne, zbudowanie głupiego "podwajacza linii" jest częstokroć droższe od kupienia gotowego urządzenia które sygnał "strawny" dla monitora potrafi zrobić nawet ze zwykłego CVBS, a tut oprócz "podwajacza linii" masz pełno innych zabawek...
ps. patrzę że seban był o chwilkę szybszy ;)
ps2. można by było to zrobić odrobinę "prościej":
1) zapolować na żabojadzką wersję atarki i wyprowadzić z niej sygnał RGB (ew. założyć sobie VBXE...)
2) dorwać monitor "multisync" starszego typu (np. NOKIA Salora) który łyknie odświeżanie poziome 15.625KHz - 15.734KHz
3) zrobić jakiś "prosty i tani" rozdzielacz synchronizacji (np. na LM1881N) i ew. (w razie potrzeby) przesunąć/wycentrować obraz (to chyba linią opóźniającą da się zrobić).
za 1k pln kupujesz pozadny monitor lcd 22" z tunerem do ktorego podepniesz i ataraka i pisi. zaoszczedzisz tyle czasu i nerwow - ze wyjdzie taniej niz robic taki konwerter...
btw. w cenniku abcdata widze 22" z tunerem juz za okolo 600zl brutto, ale "nieco" nedznej jakosci...
pytanie powinno byc postawione inaczej - czy lepiej samemu projektowac/wykonywac konwerter svideo/vga, czy moze lepiej kupic monitor majacy takie wejscie na pokladzie. uwazam ze bramkna nr 2 oznacza wygrana...
No już mam monitor dobrej klasy do moich prac, a trzeciego raczej nie widzę możliwości kupować, zwłaszcza że w mojej opinii wszystkie "all in one" są kiepskie. Z płytką bym sobie poradził, elementów jeszcze nie liczyłem - raczej chodziło mi o to, czy z sygnałów, które są w atarynce na DIN5 otrzymam obraz poprzez ten układ.
Słyszałem już opinie i sam się zdążyłem przekonać, że własnoręcznie złożona rzecz jest droższa od kupionej. Z drugiej strony: kupię jakiś konwerter do stu złotych - i co, jak będzie słabizna ?
Co prawda nie wiem jak z jakością, ale...
http://www.allegro.pl/item370862438_kon … _pro_.html
Btw. Monitor LCD nie musi mieć tunera, wystarczy wejście video composit.
seba: wiem, wiem - tak tylko wspomnialem o takim, jakim sam jestem zainteresowany...
Co kto lubi - osobiście używam "gotowego" konwertera + starego monitora CRT. Koszt kowertera to ok. 250zł + koszt monitora CRT Color, który można dorwać za dosłownie "psi grosz". A konwerter oprócz tego, że daje możliwość podawania sygnału wizji z 3 urządzeń (S-VHS Atari 8-bit, Compositive Falcon, VGA Falcon/PC), to jeszcze daje możliwość przełączania sygnału audio (dwukanałowego), czyli jeden monitor i jedne głośniki można wykorzystać naprzemiennie do jednego z 3 komputerów bez potrzeby przekładania jakichkolwiek kabli.
Ja tylko chciałem zauważyć, że podłączając Atarkę do pecetowego monitora kiepsko wygląda interlace, brak jest artifactingu oraz ogólnie kolorowe obrazki wyglądają dużo gorzej niż na telewizorze / monitorze np. 1084 czy 8833. No i czym to się różni od emulatora? :P
dely: masz na myśli bezpośrednie wpięcie np. do LCD, czy obraz via konwerter ?
dely: chodzi o to ze monitor za szybki i "sprzetowe rozmywanie obrazu" nie wyrabia? ;)
Nie wiem czego się czepiacie tych konwerterów video/vga, może 10 lat temu były z nimi problemy. W moim PowerMacu 7600 jest wejście video i rzeczywiście nie zachwyca. Ale to jest sprzęt sprzed lat. Mam taki tajwański tuner TV z wyjściem na vga i wejściami video i s-video. Podpinam atarce do s-video i do vga monitor lcd i wszystko widać, żadnych problemów.
Potwierdzam, jakość tego obrazu jest dobra, a jednocześnie nie ma wrażenia jakby się oglądało obraz z ekranu PC-ta i odpalone Atari800Win - jak coś zapraszam do mnie, pokażę jak to działa w rzeczywistości :)
qźwa, jakbym chciał se atarynkę przez peceta oglądać to dawno już bym sobie emulatora zdążył odpalić... (temu, kto mnie przelicytował przy konwerterze nogi z dupy powyrywam :])
a jakby się kto pytał, to da się z emulka na monitorze uzyskać podobnej jakości obraz, co na tivi z prawdziwej atarki przez composite (lepsiejszy trochę) - i nie chodzi mi tu o scanlines, bo ten to pomimo wszystko jest za ostry.
Macgyver-> jutro o 18:00 wpadne z chlopakami - oni mi nie wierza, ze obraz jest ok.. ps zrobi sie impreze:D
Słuchajcie, mogę mieć 10 takich konwerterów: http://www.made-in-china.com/china-prod … 503M-.html za 60 złotych od sztuki - plus wysyłka, jeżeli są osoby zainteresowane, dajcie mi znać do 19tej na priva!!
Są one bez zasilaczy, ale... chodzą na 5V stabilizowanego!! Co jest chyba doskonałą ofertą dla tych, co chcą mieć wszystko "wewnątrz" (zwłaszcza jak wsadzają w większą obudowę ;) ).
Jeżeli ktoś ma dostęp do nich taniej, niech mi da znać. Jeżeli będzie >=10 osób to może się da cenę jeszcze zbić.
Czekam na maile.
//EDIT: ugadałem się, że mam dać sprzedawcy znać do soboty (dziś) rano.
no niestety, nie było tylu chętnych - poszło na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=387212570
Wydaje mi się, że chętni może by i byli, gdyby ktoś wcześniej już przetestował te urządzenia, jak sobie radzą z atarkami, czy uzyskiwany obraz jest odpowiedniej jakości.
Urządzenie to pozwala na podłączenie Monitora LCD, CRT do urządzenia posiadającego wyjście video:
- monitoring
- kamera,
- konsola (nie jest rewelacyjna jakośc),
- DVD
- TV
- i wiele innychZdjęcia pokazujące jakość wysyłam na maila.
ja raczej innej alternatywy nie mam - zwłaszcza cenowej - te za 150 i więcej są poza zasięgiem moich możliwości. W środę powinien przyjść jeden do mnie, jak to wygląda w rzeczywistości - obejrzę i dam znać.
Konwerter wreszcie dzisiaj do mnie dotarł - faktycznie, nie nadaje się do naszych komputerów, zwłaszcza jak się podłącza go do LCD 1280x1024. Następuje podwójna interpolacja - pierw sygnału video do VGA (4 tryby: XGA, XVGA, VGA i SVGA), a potem wtórnie interpolacja rozdzielczości konwertera do rozdzielczości monitora... owszem, jest kilka trybów wideo, które można ustawić, ale i tak obraz jest jak przez wyjście antenowe.
No to faktycznie lipa. Dlatego czasem jest dołożyć te kilka groszy więcej i postawić na coś, co jest sprawdzone.
No ja te kilka groszy więcej wydałem na dawców :) - poza tym różnica w cenie między tym, a "dobrym" wynosiła ponad 100 zł - jak się nie ma, to się bierze, na co stać.
Rewelką dla mnie jest jego wielkość - jest mniej więcej wielkości karta, trochę grubszy (0,7 cm ?) - chyba go zamontuję sobie bez obudowy do atarynki - będę miał atarynkę z wyjściem VGA :p
//EDIT: nie sprawdzałem przez wejście S-video, tylko przez video-in - być może przez S-video obraz będzie lepszy - dam znać jak skombinuję wtyczkę
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Bałagan » Konwerter s-video -> VGA
Wygenerowano w 0.025 sekund, wykonano 64 zapytań