76 Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-05-10 21:47:15)

Walczylem dzisiaj z plytka, 5 rodzajow papieru ,dwa rodzaje folii, 4 godziny poswiecone, wydruki plytki robione na 2 laserowkach i 3 kserokopiarkach. Efekt mizerny, jutro pobawie sie jeszcze w fotochemie. Ciekawy jestem co wyjdzie. Programator do picow  mam ,osprzet do montazu tez ale tu juz dochodzi kwestia wysylki scalakow,plytek i drobnicy do mnie do Londynu , odeslac gotowe zmontowane moge bez problemow. I moze jakos scalic watki albo jeden zablokowac bo sie gubie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

77

A problem jest z wygrzewaniem wydruku z papieru na laminat - roztapiają się ścieżki, czy przy odmaczaniu nie zostają wydruki na laminacie ?

78

Sciezki sie za slabo odbijaja, czesc toneru schodzi przy odmaczaniu. Tak jak mowilem dzisiaj z 30 razy probowalem,rozne wydruki z roznych maszyn , caly czas to nie to.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

79 Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-10 22:23:00)

Pajero: ile może być różnicy kosztu wykonania płytki standardowego AKI od AKI ze stereo ? jak mniej niż 5 zeta, to proponuję, żeby zamówić/zrobić całą serię płytek już z miejscem na stereo(+wzmacniacz), a dopiero w kwestii części rozdzielić. Znalazłem taki kalkulator płytek - czy mógłbyś przynajmniej dla orientacji przeliczyć ? Wyszło mi, że conajmniej 15 płytek będzie do trawienia.

//EDIT: Zaxon, byś musiał się przejść do drukarni postscriptowej, gdzie mają drukarkę do naświetlań na folii - jak taka folia naświetlanie matryc drukarskich wytrzymuje, to i naświetlanie do wytrawiania powinna wytrzymać

//EDIT2: myślę, że nie ma się co rozdrabniać - jak stereo, to ze wzmacniaczem - jak bez stereo, to i tak na płytce jednakowej dla wszystkich

___
Press play on tape...

80

Zaxxon, poczytaj tutaj: http://www.eres.alpha.pl/elektronika/re … cle_id=368

Maw: proponowana firma nie robi z soldermaską.... ja liczę tutaj też w kalkulatorze http://zwod.technoservice.com.pl/index.php

Teoretycznie, 50zł otwarcie projektu + 6,60szt Stereo. Aki i Zmacniacz tego jeszcze nie wiem....

81

o ja nie mogę... na tamtym kalkulatorze soldermaska to dwukrotny wzrost kosztu podstawowego... przyznam, że przygotowywałem się na cały koszt podstawowej AKI (elementy+płytka) w granicach 50 zeta...

___
Press play on tape...

82

Pajero, czytalem, zreszta plytki termotransferem robilem juz 8 lat temu w PL, tak jak mowie jutro sie pobawie z foto,bawie sie przy tym dobrze ale z drugiej strony po prostu lepiej zamowic plytki u fachowcow.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

83

maw napisał/a:

o ja nie mogę... na tamtym kalkulatorze soldermaska to dwukrotny wzrost kosztu podstawowego... przyznam, że przygotowywałem się na cały koszt podstawowej AKI (elementy+płytka) w granicach 50 zeta...

Dlatego musi być około 10 chętnych, wtedy wychodzi za płytkę po 20pln/szt. + części 14pln/szt.

84

no to pomogę jak będę mógł przy zbieraniu chętnych (lista)

___
Press play on tape...

85

Mozesz mnie do tej listy od razu dopisac?
Z góry dziękuję.
I komu kaskę przelac? prosze o info na gg 7960258

Atari 65XE

86 Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-11 10:13:26)

ZRo jesteś dopisany

___
Press play on tape...

87

zaxon: spróbuj drukować albo kserować na papierze kredowym - jeśli dobrze pamiętam, robiliśmy tak z Pasiem i efekt był całkiem przyzwoity.:cool:

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

88 Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-13 13:03:08)

czy któryś z naszych praktykujących elektroników zrobił już wycenę robocizny i części ? nie tylko przymiarki jak my ?

//EDIT: a koszt płytki ? przypominam, że jest jeden dla wszystkich, będą dwa zestawy elementów - standard i stereo ze wzmacniaczem (różnica między stereo, a stereo ze wzmacniaczem jest minimalna, a że tylko jedna płytka dla zmniejszenia kosztów, to nie ma się co rozdrabniać...)

//EDIT2: na razie jest summa sumarum 15 luzików chętych

___
Press play on tape...

89

Dla tych co robią sobie StandardAki.

Płytka "prosta" ze strony AKI ma pewne nieścisłości. Nie można łączyć do Aki nożek POKEYa 36,33,32,12-15 co pokazuje na fotce....

http://www.fothost.pl/upload/08/20/69aa3d94_layout256color.gif

90 Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-05-16 07:47:33)

To nie niescislosc :)
Plytka zawiera otwory pod wszystkie nogi POKEYA, ale wlutowuje sie tylko 10 pinów (a dlaczego 10 a nie tylko 5 podlaczonych - dla rownowagi plytki na POKEYu), a reszte zostawia niepodlaczona (mimo ze sa na plytce). Jest to opisane w dokumentacji.
A zreszta komu by sie chcialo lutowac 40 pinow do POKEYA (bo ta plytka jest do nalutowania) - to chyba logiczne.

Cytuje za strona z dokumentacja: "The AKI interface is placed 'up packed' to the POKEY chip (10 soldering positions).". Czytac prosze zanim sie ocenia :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

91 Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-16 08:05:05)

A i tak jako przedstawiciel tych, co chcą zamówić wykonanie standardowej AKI proszę o wygląd pełnej (3 w 1) - Ci, co robią na własną rękę głosu nie mają :p

//EDIT: 17, w tym 11 stereo/wzm

___
Press play on tape...

92 Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-16 08:29:39)

Pecus - "nieścisłość" to dobre określenie. Jakby autor Aki chciał to mógłby ominąć ten problem ewentualnych pomyłek. Dla mnie to niedoróbka PCB, np. noga 12 i ścieżka +5V. A dokumentacja tylko potwierdza "drogę na skróty"....  Nie wlutowywać na nogi POKEYa - można, ale można też się pomylić.... :)

Maw - jeszcze jedna nocna i będę miał co pokazać...

Jest redukcja kosztów, wg Sukkor_benoth i w związku z można brać napięcie do wzmacniacza z zasilacza Atarki. Byle za dużo nie wisiało już w Atarce.  :) 

email od Sukkor_benoth,  napisał/a:

Jest zasilany z Atari, zasilanie wziąłem niedaleko wyłącznika. Oprócz wzmacniacza mam jeszcze 320k na SIMMie i Qmega (czyli dodatkowe obciążenie).
I wszystko działa.

93 Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-16 08:07:19)

Pajero, jakiegoś pałerajzera podesłać ? Albo pałerajzerkę ? ;-)

//EDIT: ok, nie będziemy Cię stresować - rób tak, byś sobie spraw codziennych nie zawalił!

___
Press play on tape...

94 Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-20 22:58:32)

I mamy bete v.2 PCB StereoAki :) 
Rysowane ofkoz pod Atari....

http://www.fothost.pl/upload/08/20/2fb26370_StereoAki3.jpg

Z innej beczki.
Ta płytka w planach będzie mocowana ścieżkami do góry. Jedynie Second Pokey, PIC od AKI, 2 potencjomenty i kondensatory elektrolityczne będą widoczne od góry. Reszta do góry nogami. To z powodu braku miejsca...

http://www.fothost.pl/upload/08/21/f1037282_StereoAkibok.jpg
Wymaga wyjaśnienia, że:
- goldpinom zwykłym usuwam plastik, zostają same piny.
- gniazdo goldpinów precyzyjnych  ma możliwość lutowania pod plastikiem.
- podstawki zwykłe czy precyzyjne, gniazda golpinów czy wysokość pokeya to 5mm, grubość PCB 1,55mm

U mnie jest:
- 5mm podstawka zwykład na pokeya #1 (w niego wchodzą golpiny więc je nie liczę)
- 1,55mm płytka StereoAki
- 5mm gniazda goldpinów precyzyjnych
- 5mm Second Pokey
Łącznie ~15mm

Macie inne pomysły na upakowanie tego pod klawiaturą tak, aby płytka była jednostronna ?

Widział ktoś w sklepach gniazdo PS2 do obudowy ?

95 Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-21 06:54:24)

uuu ciężko z tą płytką - no a jakby POKEYa2 montować lustrzanie - tj. równolegle do 1.go i plecami do płyty ? No ale wtedy elementy zamienić miejscami/przebudować płytkę by trzeba było...

MDD6BB gniazdo MINI-DIN 6pin montażowe więcej nie znalazłem

//EDIT: http://www.meditronik.com.pl/el/c5610.htm szukać po gniazd*o MDD6*
//EDIT2: http://www.cyfronika.com.pl/wtyki_din.htm jest montażowe nie do druku (GDIN6-P) UWAGA! te gniazda mogą być niezgodne z PS/2!!! (brak języka wpustowego na środku)
//EDIT3: nie obraziłbym się, gdyby to była jakakolwiek wtyczka ps/2 żeńska montowana na do obudowy na poxilinę (poxilina Twój przyjaciel)
//EDIT4: jak na przykład tutaj http://www.cct.com.pl/index.php?ps=przewody_id10 - kabelek 1.8 M niewiele droższy od gniazda montażowego (tego najbardziej zgodnego), a i przewody zaizolowane już są (nie trzeba się bawić z lutowaniem tasiemki do gniazda)

___
Press play on tape...

96

Tak jest, do góry nogami montować. Do istniejącego POKEYa dolutować goldpiny, do płytki wlutować gniazdo dla goldpinów (lub odwrotnie to zrobić.). A elementy na płytce tak rozłożyć by po końcowym montażu nic nie wadziło. W razie potrzeby gniazdo można przypiłować a goldpiny skrócić by sie zmieściło.

97 Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-21 19:08:27)

maw napisał/a:

uuu ciężko z tą płytką - no a jakby POKEYa2 montować lustrzanie - tj. równolegle do 1.go i plecami do płyty ? No ale wtedy elementy zamienić miejscami/przebudować płytkę by trzeba było...

Ale to zwiększy rozmiary płytki....


No zgadza się, moja płytka jest zaprojektowana drukiem do góry. Nie bardzo czuje oczym piszecie?

98

http://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/AKI_odwrPOKEY.gif
(nie czepiać się szczegółów, że włazi w płytę atari - to ylko poglądowo - płytka oczywiście musi być z odstępem) fakt, troszkę to "rozjedzie" płytkę...

z innej beczki: pierwszy pokey zostaje na płycie, dobrze rozumiem ? Czyli to są piny pozycjonujące ? to nie lepiej go wyjąć, a dać drugie gniazdo równolegle na płytce, a całą płytkę na goldpinach montować prosto w miejsce pierwszego, jak najniżej się da ?

___
Press play on tape...

99

To na to samo wychodzi, niżej się nie da. Pajero, maw dobrze to wyrysował. Drugi pokey jest montowany do góry nogami. czyli jego piny są do góry i drugi pokey znajduje się obok pierwszego równolegle.
Ty narysowałeś POKEY na POKEY i dlatego urosło do góry. Twoja płytka zaprojektowana drukiem do góry, tak ma być ale drugi pokey ma być pod płytką a nie nad

100 Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-22 15:30:46)

Chodziło mi minimalizację kosztów - to pierwsze, a drugie aby nie wyciągać First Pokey z płyty.
Wylutowywanie już zaproponował Raster:
http://raster.infos.cz/atari/hw/stereo/stereo2t.gif
To sporo roboty, wg mnie nie potrzebnej.

Pamiętając o VBXE, to w sprawie równoległego ułożenia POKEYów - nie ma miejsca na to, bo:

Płyta BEZ Expansion - od góry elementy bierne, na dole daje POKEY i niby OK, ale .......
(widać ograniczenie słupka po prawej)
http://www.fothost.pl/upload/08/21/9d75501e_StereoAkiBezExpan.jpg

.... to znowu w płycie Z expansion nie ma miejsca na POKEYa bo JEST SŁUPEK od klawiatury
http://www.fothost.pl/upload/08/21/3be4e02f_StereoAkiZExpan.jpg

Położenie równoległe POKEYów odpada.
Zostaje czekać na kalkulacje płytki dwustronnej od http://www.zuf.as.pl/index1.htm
Są z Poznania - zawsze mogę podjechać do nich...
Jeśli wyjdzie zbyt drogo - zostaje przy moim pomyśle lub czekam na dalsze WASZE.

PS, cennik ZUF:
ILOŚĆ-------JEDNOSTR---------DWUSTRONNE
1 szt  ---------25  zł/dm2---------------17 zł/dm2
2-10 szt-------20 zł/dm2---------------15  zł/dm2
11-1m2-------17 zł/dm2---------------12  zł/dm2
Przygotowanie opłata jednorazowa   15-30 zł
perforacja otworów--100otw---------1,50zł
DODATKOWO wykonujemy
opis elementów metodą fotochemicznych   3zł/dm2
opis elementów sitodruk farba 2 skład wypalana do 100 szt --------od 70 do 100 zł
solder maska napryskiwana (lakier  SL 1360 S  /ZIELONY/)   2 zł/dm2
( możliwość zakupu pojemnik ok 70 zł/3,5 m2)
Soldermaska sitodruk   do 100szt--------------------------------od 100 do 150 zł
naswietlanie sit 1 szt-----------------------------od 50 do 200 zł
płyty czołowe indywidualnie .

Więc wg naszego cennika koszt omawianej płytki  -EDIT: dotyczy wersji jednostronnej
wynosiłby przy ilości pow 10 szt
ok 5 zł + wiercenie + opis w zależnosci od metody

.... czekam na wyjaśnienia co zawiera te 5zł.


----------------------------------------

Czy klejenie tego kabla (jedna strona, drugą wyrzucam) do środka atarki
http://www.cct.com.pl/foto/1110191228_kabelkl_ps.jpg
klejem z pistoletu na klej topliwy
http://www.otopr.pl/ai/288/1/1
jest lepszym rozwiązaniem, czy może jednak poksylina ?