Hmm, skoro Draco i XXL robia swoje emulatory Z80, mam do nich pytanie: jak sie ma Z80 do I8080? Według źródła http://pclab.pl/thread11772.html Z80 jest rozwinięciem I8080, a z kolei I8088 zawiera wszystkie rozkazy I8080 i ma assembler zgodny z nim w dół na poziomie programu źródłowego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_8080 Opierając się na danych zawartych w linkach: http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_8080 http://www.pisi.com.pl/piotr433/indeks.htm i http://www.pldos.pl/bogus/software/cpm/cpm_hist.htm chciałbym do szanownych Panów programistów skierować kilka pytań:
1. Czy istnieje - choć teoretyczna szansa - na zaimplementowanie także tego procesora na potrzeby atari?
2. Jeżeli tak - czy istnieje szansa przeniesienia programów z innych, podanych tu urządzeń (w tym kalkulatorów), czy samo emulowanie procesora zajmie już zbyt wiele czasu?
3. Czy, hipotetycznie, uzyskując kod źródłowy DOSa dla 8088 jest możliwe przystosowanie go do potrzeb emulowanego sprzętu, a co się z tym wiąże - na potrzeby Atari?
Skąd moje pytania? Bo Pirx wywołał u mnie emulomanię związaną z Atari 8-bit swoim emulatorem Chip8, a Draco i XXL podsycili moją chuć w tym kierunku, a niestety - ze mnie programista żaden.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.