Konkurencyjna platforma (jeśli tak można napisać ;) ) w Internecie:
http://www.neef-online.de/home/c64/internet.htm
Andy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » LAN dla Atarki ?
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Konkurencyjna platforma (jeśli tak można napisać ;) ) w Internecie:
http://www.neef-online.de/home/c64/internet.htm
<ironia>
#
świeży
1. ?o produktach, potrawach: niedawno przyrządzony lub wyprodukowany?
2. ?o owocach, warzywach, mięsie, rybach: nieprzerobiony, surowy?
3. ?o powietrzu, zapachu, smaku itp.: ożywczy, przyjemnie chłodny, czysty?
4. ?o kolorach: jasny, żywy i intensywny?
5. ?wyglądający młodo i zdrowo?
6. ?świadczący o czyjejś młodości, zdrowiu lub dobrym samopoczuciu?
7. ?wnoszący coś nowego?
8. ?taki, który niedawno powstał lub pojawił się?
9. ?taki, który nie był jeszcze używany?
10. ?będący kimś od niedawna?
? świeżo ? świeżość ? świeżutki, świeżusieńki, świeżuteńki ? świeżutko, świeżusieńko, świeżuteńko
</ironia>
sipowicz - tego drugiego moze nie wklejalem, ale reszta byla tu... po kilka razy...
edited
ja pitole... nawet post przed twoim ostatni z twoich linkow jest podany - SPRAWDZAJ czym chcesz sie pochwalic, czy nie dublujesz...
witam. uzywam modułu iim7000a obsługiwanego z atmela, z poziomu basica. z tym przerwaniem to nie zaden problem. jest generowane rzadko. te układy mają własną pamięć. zaden problem to podłączyć tylko zapomnijcie o tym że bezpośrednio do szyny adresowej. to zajmuje wuchte przestrzeni adresowej. jednak wystarczy najprostrzy atmel za 10 pln i już jest obsługa neta z atarka. cena modułu iim7000a lub 7010a (lepszy bo ma już gniazdo i transformator) to ok120Pln + atmel 10 pln. soft napisze jak będą naprawde zainteresowani.
ps zapomnijcie o 51-kach trudno dostać drogie wolne. teraz uzywam atmega128 przetaktowany na 25mhz. 25 mips 128 kilo flash, obsługuje 64k ramu można zwiekszyć to *256*256*256 razy jak ktoś potrzebuje tyle pamięci danych
Psychol wpadl i posprzatal. Kope lat!
Nie wiem jak wy, ale ja jestem zainteresowany.
oki. skończę walkę z opanowaniem usb i o'soft'uje iim7010a. tylko jeszcze wcześniej dorobie rs'a z prawdziwego zdarzenia, takiego sprzetowego do atarka. bez dobrej transmisji szeregowej to można zapomnieć o szybkich i autonomicznych rozszeszeniach. chyba że już coś takiego istnieje do dajcie znaka. jestem od b.niedawna tutaj i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.
pozdro lewiS. wracam!!!
epi-> zasugeruj jak byś widział komunikacje z modułem do netu. ja buduje komputery od podstaw więc mam na to troszke bardzo całkiem inne spojrzenie.
troszke bardzo całkiem
LOL :)
Na razie jeszcze pozostanę przy drobnej sugestii sprzętowej (nie bez wpływu na oprogramowanie): rzuciłem okiem na kartę katalogową tego modułu, i zdaje mi się, że toto gada przez ośmiobitową szynę danych, czyli podłączenie go przez PBI wydaje się lepszym rozwiązaniem niż przez RS (a z Twojego posta wywnioskowałem, że taki masz zamiar).
Jeśli dobrze widzę, to TCP/IP jest już wbudowany w sprzęt, więc cóż więcej potrzeba od strony oprogramowania? Chyba już tylko implementacji "wyższych" protokołów, jak FTP. Czy się mylę?
po obejrzeniu specyfikacji lepiej to najpierw obsługiwać z atmela. zawiera duże wymagania adresowe pożera ponad 16 kilo w 32kilo przestrzeni adresowej!!! pisze obsługe do tego modułu w asm na atmela. to nie takie chop siup. ten modół ma własny dziwny świat i nie działa zgodnie ze specyfikacją. jest po prostu na swój sposób ułomny. na przykład nie działa z zegarem powyżej 8MHz, zasilanie 3,3 Volt. ale ma soft do obsługi w jezyku bascom czyli basic dla atmela. koszt układu atmega162 to 10 pln i wtedy nie trzeba prawie zadnej elektroniki wiecej. o wiele taniej i wygodniej od stosowania ttl'i.
moduł ma obsługe http i tcp. nie ma ftp. trzeba zrobić na tcp. i obgadac na forum protokół. ja pisze dla maszyn, a wy jesteście ludzmi wiec czekam na sugestie protokołu ftp po tcp.
trzeba zrobić na tcp. i obgadac na forum protokół. ja pisze dla maszyn, a wy jesteście ludzmi wiec czekam na sugestie protokołu ftp po tcp.
Hm nie bardzo jarzę, FTP jest 'zrobiony na tcp' i nie ma potrzeby nic omawiać bo specyfikacja protokołu jest znana od lat: http://www.faqs.org/rfcs/rfc959.html
sprawdzę dokładnie, jak teraz mam zrobiony serwer ftp i wkrótce rozwinę ten galimatias. jest jakiś zonk z "socket'ami" i ich sposobem działania.
ftp domyslnie uzywa dwoch polaczen - jednego dla przesylania komed (to domyslne) i jednego do przesylania danych. Te do danych jest nawiazywane pozniej i numery portwo itp. sa ustalane przez to pierwsze. Jest jeszcze tzw. tryb pasywny który uzywa tylko jednego polaczenia (uzywaja go np. przegladarki WWW. i chyba kazdy program do FTP ma opcja PASSIVE mode), i na tym (tzn pasywnym trybie) radzilbym sie oprzec.
pewien jestes ze passive uzywa tylko jednego portu? (tez tak dlugo myslalem)
wyjasnic powinno http://slacksite.com/other/ftp.html
jellonek: ja już od dawna wiem wszystko co muszę wiedzieć i wcale nie dziękuję za poszerzenie mojej wiedzy ;)
:)
ile kasy jesteście skłonni wydać na karte sieciową do XE/XL ?
tutaj macie na "dzień dobry" koszt zakupu takiego układu IIM7000A http://www.kamami.pl/?id_prod=6528
bebe: Patrz post #29.
tak, dostaniesz do ręki moduł internetowy z atmelem, spluniesz, połączysz i juz działa
Psychol wymienił dwie podstawowe rzeczy które są potrzebne, do tego jeszcze płytka (pewnie jakaś o najmniejszych wymiarach, a te które oglądałem do takich nie należą) na której trzeba umieścić moduł i atmel, nie wspominając pozostałej elektroniki, maksymalny pesymistyczny koszt całości może wynieść 300 zł
dlatego zadałem pytanie, na ile Was stać aby mieć kartę do XE/XL
jeśli działa, jest względnie sensownie oprogramowana - to 300 można dać. F7 Pasia, czy VBXE też zapewne z tego nie zejdzie - więc - jeśli znów wrócę do jakiejś pracy;- to zakupię pewnie 3 wspomniane dopałki. Choć - VBXE, czy F7 wydają się jakby znacznie bardziej złożonymi układami. No chyba, że się pomyliłem (czego jeszcze nie wiem) ;)-
to jednak f7 bedzie zrilisowany? nie wierze...
pin - vbxe ztcp jest dosc prosta konstrukcja - cala zlozonosci siedzi w fpga
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » LAN dla Atarki ?
Wygenerowano w 0.024 sekund, wykonano 65 zapytań