P[a|i]n tu nie stał ;)
A coś jest nie halo z rev. E? Nie śledziłem dokładnie historii.
--== Kup Pan/i dyskietkę http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
atari.area forum » Fabryka - 8bit » KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.
Strony Poprzednia 1 … 18 19 20
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
P[a|i]n tu nie stał ;)
A coś jest nie halo z rev. E? Nie śledziłem dokładnie historii.
Z wersji D/S został mi tylko jeden własny egzemplarz archiwalny, którego nie chcę się pozbywać. W tej samej formie wznawiać go nie będę, bo na automaty poniżej kilkudziesięciu szt. nie ma sensu, a ręcznie za dużo roboty. Wersja E obslugiwala już tylko karty CF i też została mi tylko jedna ostatnia sztuka. Ze względu na problemy z RTC V3021, który sprawdzał się w starszych interfejsach, ale z CPLD, z racji nieprzewidywalnego zachowania portów podczas włączania zasilania, całkiem poprawnie już współpracować nie chciał, tracąc od czasu do czasu zawartość pamięci, została zastąpiona wersją F z zegarem DS1302 na I2C i lekko poprawioną F1, ze złączem IDC przeniesionym na stronę bottom, żeby nie przeszkadzało kartridżowi. Z tych nie pozostała ani jedna sztuka. Wersja G z kartą SD nie wyszła poza prototyp, za to z konieczności pojawiła się w małej liczbie najnowsza wersja H, podobna do F1, ale z CPLD MAX3000A zamiast niedostępnego już MAX7000S. Jeszcze jakieś dwie sztuki chyba zostały. Przymierzałem się na molestacje Pina do powrotu do jakiejś formy interfejsu obsługującego dyski mechaniczne, ale na razie nic z tego nie wyszło.
Czyli to H ma złącze CF, czy 'IDE44' do którego można wpiąć też przejściówkę na CF? Wstępnie biorę 1szt. Szczegóły napisz proszę na email. Thx.
ja też byłbym zainteresowany jeśli masz wersję IDC.
Tak to mniej więcej wygląda:
a technicznie można z tego CF44 przejść spowrotem na IDC40?
Można by sobie teoretycznie taki adapter wyobrazić, ale nie widziałem.
Przymierzałem się na molestacje Pina do powrotu do jakiejś formy interfejsu obsługującego dyski mechaniczne, ale na razie nic z tego nie wyszło.
Dołączam się do molestacji Pina. Chrobotanie głowicy dysku jest bardzo retro. :-)
teraz na czasie to jest interfejs do łączenia się z chmurą :)
Tak to mniej więcej wygląda:
Mi taki jeden IDE plus leży odłogiem, bo padła już druga przejściówka PBI / ECI. Tzn cyna się na niej utlenia i mam problemy ze stabilnością.
Chyba raczej wyciera?
Edit: przyczyna problemów może tkwić także w samym wtyku krawędziowym. Połaczenia zaciskane po dłuższym czasie użytkowania, przeginania taśmy, potrafią tracic kontakt. Nie zawsze samo zdjęcie i zaciśnięcie w nowym miejscu usuwa problem, bo same widełki zaciskowe robią się luźniejsze. Pomagaja precyzyjne szczypce i szczelinomierz 0.1mm. Przewody wstążkowe mają z reguły nominalny przekrój 28AWG (0,08mm2), ale trzeba pamiętać, że to wszystko chińska produkcja, a Chińczycy to naród oszczędny. Dlatego nominalne 28AWG oznacza zwykle siedem drutów o średnicy 0.1mm, czyli w sumie 0.055mm2.
dlatego uważam, że patent ze starszych rewizji jest wyjątkowo odporny i widzę, że po około 10 latach bardzo intensywnego używania interface działa w 100% stabilnie. Stąd drążę po części temat reaktywacji o której wiesz.
Strony Poprzednia 1 … 18 19 20
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Fabryka - 8bit » KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.
Wygenerowano w 0.032 sekund, wykonano 53 zapytań