Usiłuję ogarnąć programowanie tego chipa, bo choć ideowo podobny do jedynki, różnic jest cała masa.
Jakośc DACów jest bardzo wysoka, P2 podpięty do wzmacniacza odkręconego pod korek praktycznie nie szumi. Dali dobre stabilizatory LDO na płytce co też robi robotę. Poza tym co ma tam szumieć, jak jest 16 bitów rozdzielczości przy 1.25 MHz częstotliwości próbkowania? Wygląda na marzenie audiofila :) Jeśli ADC jest tak samo dobre, a jeszcze nie testowałem, można mieć coś do audio co ma 32 wejścia, 32 wyjścia i po drodze robi co się da z tym dźwiękiem bo przecież mając 8*150 MIPS można juz coś zrobić.
Do ADC nie znalazłem gotowców, które pewnie są rozproszone na forum, a żeby napisać samemu, trzeba mieć chwilę czasu i świeżą głowę. Nie miałem czasu w tygodniu na zabawę, choć poczytałem sobie wciąż niepełną doumentację. No ale spróbuję najprostszą rzecz: ustawić 2 nogi na ADC, dwie na DAC, czytać z ADC, pisać do DAC: kilkanaście linijek kodu. Jest gotowiec od którego można zacząć - generator sinusa na DAC. Generator używa CORDICa, który też jest genialnym wynalazkiem, bo o ile operacja trwa 56 taktów, o tyle można wywołać go co 8 taktów i również co 8 zbierac wyniki.
Obiecują dla ADC, w trybie który nazwali sinc3, ENOB 18 bitów @ 1.25 MHz, czyli znowu: szumu na audio nie powinno być słychać: eksperyment pokaże. Jutro albo w niedzielę.
Nietypowa konstrukcja generuje nietypowe rozwiązania. Chip ma IO 3V3 natomiast np. pamięci HyperRam są szybsze w wersji 1V8. Jak dopasować logikę 3V3 do 1V8? Proste: użyc DACów. Przy 8 bitach wystarcza im 3 ns, co z zapasem pozwala zorganizować transmisję @ 200 MHz. W drugą stronę natomiast, na wejściu, też użyć DAC i komparator na nóżce. Ta metoda pozwala na zorganizowanie interfejsu na dowolnym napięciu <3v3. Temat do ogarnięcia, na forum parę osób kombinuję. Sam nie pokombinuję z braku płytki z HyperRamem, ale może pokombinuję z maliną zerówką: spróbuję zrobić z niej RAM do Propellera.
Eksperymentowałem z HDMI. Tu ograniczeniem jest częstotliwość procesora bo strumień HDMI wychodzi dokładnie z tą częstotliwością, 1:1. Maksymalnie da się ten układ taktować gdzieś tak do 370 MHz i to ogranicza rozdzielczość HDMI. Wypuściłem 1024x576@50 Hz przy 330 MHz. Do celów atarowo-amigowych spokojnie wystarczy. Jak nie, zawsze jest VGA. Mam parę pomysłów na driver video, w sumie poczytałem sobie instrukcje, więc czas na zabawę w programowanie.
Chip potrafi się podnieść z podpiętego flasha SPI, co trwa niezauważalny ułamek sekundy, albo z karty SD. Karta może być sformatowana na fat32, wtedy Propeller wstaje z pliku o odpowiedniej nazwie, albo moze być niesformatowana, wtedy binarkę wrzucamy w żywe sektory na początek karty. Ze sformatowanej wstaje zauważalnie dłużej niż z flasha, nieformatowanej, z braku narzędzi, nie testowałem.