@lewiS Żeby nie było - ja oczywiście bym się do tego dołożył ale max. jakieś 150zł. Sam nie daję sobie gwarancji, że moje podejście do odtworzenia emulatora ostatecznie da wynik 100%. Mam jednak ambitny zamiar tego dokonać. Co więcej - postarałbym się zapakować całe otoczenie w jeden CPLD Xilinxa, a tylko NEC V30 docelowo pozostałby jako procesor na PCB. gdybym miał rdzeń V30 - wtedy cały emulator zmieściłby się w pojedynczym układzie FPGA. Niestety z rdzeni tylko 80186 jest dostępny i ewentualnie można by tego użyć kiedyś docelowo :)
Jeżeli udałoby się zorganizować jakiś crowfunding dla tego projektu - byłoby super ponieważ nie obciążałoby to zbytnio pojedynczych osób. Co więcej - można by znaleźć w miarę tani serwis odzyskujący oprogramowanie GAL. Byłoby trochę drożej ale za to dużo szybciej, ponieważ odpadłoby ślęczenie z analizatorem oraz analizą odpowiedzi wektorów testowych.
Co wy na to? Warto iść w tę stronę?
Co jest pocieszające - jeśli by się udało ogarnąć PCspeeda to i może dalej by się dało np. Vortex ATonce także?
@Sikor, lewiS
Jakby co - w ramach możliwości moglibyśmy tego spróbować, nie?
PCspeed dla każdego chętnego za jakieś nieduże pieniądze, które pozwoliłyby chociażby na odzyskanie zainwestowanego wkładu środków, sił i czasu.
P.S. Załączam odtworzony schemat emulatora do rzucenia okiem. Jest całkiem prosty, ale ponoć całkiem udany. Procesor V30 ma przewagę nad 8086 pod względem szybkości przetwarzania. Ma też trochę innych "bajerów", które raczej nie są używane w tej emulacji. Schemat zweryfikowany trzykrotnie, więc jest pewny.
Post's attachmentsPCspeed.pdf 37.44 kb, liczba pobrań: 7 (od 2020-11-23)
Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboardhttps://reversing.pl SSL enabled site