Jak wynika ze schematu goteka, to wszystko mu jedno jaki sygnał wyboru dostaje: MO, S0 czy S1. Nie należy więc podłączać sygnału MO (zworka powinna być zdjęta), bo sygnał MO jest niezbędny w FDD. Dyskietka musi się kręcić. Gdy w goteku założona jest zworka MO, to sygnał ten podany na złącze 26pin uruchomi goteka również wtedy, gdy ma być uruchomiony jakikolwiek FDD - i jest konflikt. Taka jest konstrukcja goteka.
Komputer zawsze wystawia sygnał MO, gdy chce się skomunikować z FDD czy jego emulatorem, bo nie widzi różnicy między nimi. Wystawia też sygnał S0 lub S1. I właśnie te dwa sygnały są istotne. Jeżeli gotek ma być S0, to tylko ta zworka ma na nim być założona.S1 powinien być na drugim FDD, który ma wyłącznie mieć pojemność 720k, co nie wydaje mi się prawdą. Gdy gotek jest S0 czy S1, to powinien wtedy mieć odpowiedniej pojemności obrazy dyskietek. Nie widziałem jeszcze konstrukcji peceta, który by MUSIAŁ mieć RÓŻNEJ pojemności napędy. Ale u Angoli nawet brexit jest jakiś taki...
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.