(...) zanim wątek zmieni sie w dyskuję o przewadze Sparty nad wszystkimi systemami swiata(...)
Za późno :P
http://www.youtube.com/watch?v=BezQ6orIALk
:D
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
atari.area forum » Fabryka - 8bit » TOMEK-8 cartridge tech-demo
Strony Poprzednia 1 … 7 8 9 10 11 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
(...) zanim wątek zmieni sie w dyskuję o przewadze Sparty nad wszystkimi systemami swiata(...)
Za późno :P
http://www.youtube.com/watch?v=BezQ6orIALk
:D
Dziwaczny pomysl w dzisiejszych czasach :)
Dziwaczny może dlatego, że w sumie na Atari już teraz można wygodnie kodować, wprawdzie nieco rozszerzonym (VBXE dla 80 kolumn tekstu, twardy dysk, SDX), ale chyba po to się właśnie montuje rozszerzenia? MAE ma bardzo wygodny edytor i szybki kompilator (nie tak szybki jak MAC/65, ale wystarczająco), nie mówię, że wszystko, ale sporo da się zrobić na Atari, a tego, czego się nie da, częściowo nie da się nie z powodu obiektywnej "niemożności", tylko z braku odpowiednich narzędzi.
Ale takimi samymi wydają mi sie edytor tekstow na male Atari (chocby najlepszy) czy nawet uzywanie slawetnej Sparty. Bo mimo zamilowania do Atari ciezko mi przychodzi uwierzenie ze ktos na tym sprzecie rzeczywiscie _pracuje_ ;)
Podchodząc maksymalistycznie, pewnie "w dzisiejszych czasach" nie da się "pracować" - jeśli przez "pracę" rozumiemy prowadzenie księgowości dużej firmy, napisanie habilitacji, montaż audio-video i co tam jeszcze ludzie na komputerach dzisiaj robią. Ale przy wykorzystaniu tych narzędzi, które istnieją, można spokojnie "pracować" w zawężonym, ośmiobitowym, kanciastym, pikselowym, brązowo-fioletowym mikro-sensie o rozdzielczości 3x5. Przykład: piszę program pod MAE, testuję go na Atari (bo i gdzie indziej), potem pod Last Wordem piszę doca, z całości robię paczuszkę *.ARC przy użyciu ARC.COM pod SDX, a pecet służy mi tylko do tego, żeby to ewentualnie wrzucić do internetu.
Da się? Da się. Dziwaczne? Nie :P
Generalnie bardzo ciekawe podejście, chetnie sam bym pracowal na atarce, no ale chodzi o wygode
Dziwaczny może dlatego, że w sumie na Atari już teraz można wygodnie kodować, wprawdzie nieco rozszerzonym (VBXE dla 80 kolumn tekstu, twardy dysk, SDX), ale chyba po to się właśnie montuje rozszerzenia?
mimo wszystko taki kart bylby chyba najwygodniejszym rozwiazaniem, i do tego prostym- podlacza sie go do gniazda i z marszu mozna cos zakodowac.Nie widze w tym nic dziwacznego, jesli wezmie sie pod uwage wygode wlasnie.
Jak ktos (albo ja) sportuje madsa natywnie na atari to od tego momentu nie krosdevelopuje :)
@gorgh: Ale ja biorę _wygodę_ pod uwagę: nie napisałem, że na Atari "można kodować", tylko że "można WYGODNIE kodować". I również z marszu, u mnie atari jest "gotowe do kodowania" jakieś 15 sekund od włączenia zasilania (licząc włącznie z czasem potrzebnym na wczytanie MAE).
@drac030: rozumiem, że można to robić tak jak napisałeś, ale mi sie marzy wygoda jak na pc, wtedy bez dwóch zdań przesiadka na Atarkę.
Ja to i owo piszę na PC i nie widzę specjalnej różnicy, poza tym, że program zasemblowany na Atari można uruchomić natychmiast, natomiast taki na piecu trzeba albo przesłać kabelkiem, albo odpalić emulator, co ani wygodne jak dla mnie nie jest, ani specjalnie szybkie. Pominę, że dobry pecet wstaje kilka minut no i nie znam żadnego kartridża, dzięki któremu można byłoby na nim kodować z marszu.
Jeszcze trochę i minie ćwierć wieku, jak sobie hobbystycznie programy w asmie pisuję większe, mniejsze i całkiem malutkie, i jakoś przez cały ten czas tych mitycznych, miażdżących przewag krossdewelopki na pececie (albo ST, gdzie był fajny krosasm OurSoftów, udający MAC-a/65) nie zdołałem zauważyć. Być może dlatego, że niezbyt rozumiem, do czego komu debugger ;)
Owszem, na Atari jest ciężko kodować, jak się ma tylko magnetofon, doświadczyłem tego osobiście. Dlatego też kupiłem sobie stację, potem "zorganizowałem" twardy dysk, potem dorzuciłem VBXE. Teraz jedyny niedostatek, jaki odczuwam, to brak czasu na napisanie sobie każdego narzędzia, jakiego mi na Atari brakuje :P
Dobra, dość tego offtopu, bo nas nosty pogoni (albo, co gorsza, dely).
szacun
edit: pozwolilem sobie edytowac
Pominę, że dobry pecet wstaje kilka minut no i nie znam żadnego kartridża, dzięki któremu można byłoby na nim kodować z marszu.
ten sarkazm byl niepotrzebny :)
EOT
drac: crossassemblujesz na pece i uruchamiasz na atarce przez pecelinka. po co emulec?
mimo wszystko na pece masz wygodniejsze edytory tekstu, tudziez latwiej dostosowywalne do indywidualnych wymagan.
No nie mogę, Atarowiec Atarowca będzie przekonywał, że wygodniej zrobić coś na PC, co za czasy! :D Kiedyś niedobry "grzyb", teraz cacy ;)
Skoro Draco woli kodować na prawdziwym ATARI, to chyba chwała mu za to? Bo zaraz, zaraz... Z czym związane jest nasze hobby, a... ATARI :D
no wlasnie, to hobby, to nie religia. tych, co kiedys pojecia "niedobry grzyb" naduzywali, tudziez fakali na inne platformy, po prostu zlac nalezy...
Nie chodzi o religię, bo to inne czasy, ale o agitację, że na PC wygodniej... A komuś widać wygodniej na Atarce i to cieszy :) Nawet jeśli elementem tej wygody jest po prostu czysta przyjemność obcowania z prawdziwym sprzętem :) Koniec OT ;)
> Ale ja biorę _wygodę_ pod uwagę: nie napisałem, że na Atari "można kodować", tylko że "można WYGODNIE kodować".
owszem, ale w porownaniu z atari sprzed 20 lat ale nie w porownaniu z pece. no bo jak tu porownywac obraz z tv rgb z pece, jak porownywac rozdzielczoszci w edytorach na vbxe z 80 znakami do rozdzialki na pece tysiac pincet na dwa dziewiecset. juz samo porownywanie mozliwosci edytorow... mozliwosci debugowania, pracy krokowej, debugowanie w oparciu o podglad pracy ukladow atari. szybkosc kompilacji, zrodlo w jednym pliku :-) bla bla bla ogolnie uwazam wypowiedz Drac030 za prowokacje albo agitacje BDSM.
Nosty. TOMEK8 hires and lowres demos are supercool.
Email me. I am interested in to buy 2x.
BTW my friend made FM OPL codec on MCU.
So maybe we can make TOMEK8 with FM soundchip.
It will sounds like ADLIB on PC or SOUNDBLASTER OPL3.
Everything what you need do is UART serial communication.
So after that it can be huge huge 800 upgrade!
GFX and SOUND withouth HW modification.
Write me email: tinctu#gmail
Here is His universal OPL FM SYNTH BOARD for hobby, arduino etc...
http://imgupload.sk/images/o/v/ov1dbwytl5j92vzynetd.png
Krótkie info o statusie projektu.
Przez 2 miesiące niewiele się działo, ale w końcu mam dobre wieści. Seban doszlifował schemat, zaprojektował PCB i zlecił wykonanie kilku prototypów. Powinnienem je mieć na początku grudnia. Seban zaoferował też pomoc w montażu prototypów. Bardzo dziękuję!
Jeśli prototypy ruszą i TOMEK zacznie w końcu wyglądać jak cart, będzie też działać flashowanie z poziomu użytkownika, to zrobimy testy, poprawki i pewnie w styczniu zbiorę zamówienia od developerów chcących wypróbować dopałkę, albo napisać własne API.
Niestety płytki nie będą zlutowane przed SV, ale może przywiozę choć mój jedyny działający prototyp w postaci płytki uniwersalnej żeby pokazać na żywo, że to urządzenie to nie fake ;)
Ale to już nie Atari :P
zero ingerencji do wnetrza. to nadal atari.
podpiecie pece, czy powerpc (moze stabilna wersja do malego atari bedzie szybciej niz do duzego? ;) ) w ten sposob, jako koproca calkowicie zewn - to tez nadal atari.
w sumie w ten sposob mozna atarke uzywac jako terminal, przekazujacy do carta eventy z urzadzen io + sterujacy dzwiekiem, dl, slacy dane do urzadzen io. zupelnie jak w przypadku cpm na stacji, tylko z szybsza transmisja niz szeregowa?
No ATR8000 był na PBI chyba.
Tylko nie przyprowadzajcie tej akademickiej dyskusji do tak fajnego tematu :P
Brawo Nosty! :)
Nosty, czy jest potrzebne jakieś wsparcie do projektu (prototypów, $$ ) ?
Nosty, czy jest potrzebne jakieś wsparcie do projektu (prototypów, $$ ) ?
Dzięki wielkie, ale na razie nie. To nie są duże inwestycje, wszystko się toczy swoim rytmem. Wierzę, że po dwóch miesiąchach "chudych", teraz trochę przyspieszymy.
Będę opisywał zarówno sukcesy jak i porażki i prosił o pomoc gdyby była konieczna.
a po ile wyjdzie ten kart? jakieś gry "jednocześnie" powstają? co i jak?
Gry mam nadzieje zaczna powstawac jak developerzy dostana narzędzie do ręki.
Cena nie bedzie przekraczala zwyklego cartridga z grą.
Strony Poprzednia 1 … 7 8 9 10 11 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Fabryka - 8bit » TOMEK-8 cartridge tech-demo
Wygenerowano w 0.035 sekund, wykonano 42 zapytań