a co za roznica? kogo to obchodzi?
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
atari.area forum » Programowanie - 8 bit » 6502C niepublikowane rozkazy
Strony Poprzednia 1 … 15 16 17 18 19 … 26 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
a co za roznica? kogo to obchodzi?
bierzemy sprzęt który nie jest w pełni sprawny, tylko w pewnych sytuacjach przez nas odkrytych sprawia wrażenie że jest OK, potem piszemy doktorat o standardach wykorzystując to urządzenie jako reprezentatywne
Sprawdziłem jeszcze raz. Na standardowym przeplocie Mazazem wykrzacza się w czasie ładowania w takim oto momencie:
dev: 31, comm: 52, aux1=C8, .... check=4C
czyta, po czym ładowanie zatrzymuje się w w/w określonym miejscu czytając bez końca jeden i ten sam sektor.
Na ekran w tym czasie wyskakuje coś takiego:
... lecz jeśli załaduję poprzez sio2pc, gdzie odczyt następuje w szybkim przeplocie - wszystko jest ok.
@XXL - czerwony jest - spokojnie. Zdjęcie na szybko zrobiłem i kilasto wyszło ;)-
Nie jest to temat uszkodzenia nośnika, bo wyszło by to przy formacie, to raz. Dwa - to i tak testy przeprowadzałem na 3 dyskietkach.
Larek - od samego początku mówię, że problem występuje w określonych warunkach. To, że stację można zmusić do formatu z szybkim przeplotem to wiem. A Zgłaszam problem, bo może przyda się autorowi taka informacja. Czy coś robię nie tak? (poza oftopikiem oczywiście) ;)-
rozumiem jak najbardziej ;)- Wyłuszczam jeno problem taki, że użycie np. stacji SN360 spowoduje, że Mazazem w takiej wersji nigdy NIE zadziała. Stacja ta w oryginale posiada tę właściwość, że nie potrafi wykonać formatu z szybkim przeplotem.
Pin, zdecyduj się w końcu, bo przed chwilą pisałeś:
xBbios na dzień dzisiejszy zapewnia mizerną kompatybilność w urządzeniami I/O. Takie są fakty. Wypraszam sobie, byś Atari 65XE i stację XF551 traktował jako sprzęt z kosmosu. To jest standardowy sprzęt bez szczególnych "usprawnień" w Twoim tego słowa rozumieniu. I jest to także standardowy sprzęt na którym oficjalny release gry nie działa i takie są smutne fakty. A szkoda.
teraz już nie XF551 jest problemem, bo jak się okazało MazezaM na tej stacji działa doskonale, tylko SN360... eeech... szkoda czasu.
... szkoda czasu to chyba określenie, które można zastosować dla tego wywodu ;)-
XXL napisał grę, napisał swój system, dorobił player w czasie I/O. Ja po prostu "uprzejmie donoszę", że istnieje ewentualność wykonania takiego formatu na realnym sprzęcie na którym gra nie ładuje się prawidłowo. To chyba informacja dla autora, że można coś zmienić.
... na to wszystko otrzymuję odpowiedź:
eeech... szkoda czasu.
Odnoszę wrażenie, że czas to marnuję ale ja ... czytając te bzdury ;)-
Wniosek z dyskusji: Nie wszystkie programy działają w każdej konfiguracji.
Wniosek drugi: Chcesz sprawdzić kompatybilność ? Wal prosto do Pina :-)
Od teraz każde szanujące się Atari powinno posiadać naklejkę (co by nie powiedzieć certyfikat) PIN ready ;)
Nie Atari, tylko software :) To radośni programiści spod znaku nielegala certyfikują sprzęt jako godzien i niegodzien uruchamiania ich kodu :)
Komputer Pina też jest z tej serii. Został tylko zupgradeowany o nowszy procesor. Żeby było śmieszniej - tej samej serii i w zakresie specyfikacji zgodny w dół.
A co do nadchodzącej , przeczuwanej przeze mnie uwagi, że fabrycznie nie wyprodukowano komputera z takim procesorem, to od razu odpowiem , że nie wyprodukowano też Atari xl/xe z:
- stereo
- 1MB ram
- MMU z akcesem do górnych 2KB pamięci
- interfejsem PS/2
- złączem USB do transmisji danych z PC
- VBXE
- QMEGiem
Lepiej, Atari też nie wyprodukowało całej masy urządzeń zewnętrznych takich jak Side, IDE+, SIO2SD czy stacji CA2001 lub SN360. Wyprodukowało za to stację XF551 :) Tym niemniej prawidłowo napisane programy na Atari, nie mają problemu z działaniem z tymi urządzeniami, jak również bez nich na nierozbudowanym o nic Atari. Programy napisane niezgodnie ze specyfikacją, czyli nieprawidłowo działają wyłącznie przypadkiem, jeśli użytkownik nie miał pecha rozbudować swojego sprzętu. I tyle. Na szczęście prawidłowo napisanych programów jest przytłaczająca większość.
Chętnie kupię kilka !!
Tak samo z przekreślonym napisem "XBIOS" ;]
Tym niemniej prawidłowo napisane programy na Atari, nie mają problemu z działaniem z tymi urządzeniami, jak również bez nich na nierozbudowanym o nic Atari. Programy napisane niezgodnie ze specyfikacją, czyli nieprawidłowo działają wyłącznie przypadkiem, jeśli użytkownik nie miał pecha rozbudować swojego sprzętu.
i tu sie kryje clue zagadnienia...
stryker: nie maluje ci sie w wyobrazni logo a'la xbios outside?
Dlugo bedziesz ignorowal fakty? Specyfikacji naprawde nie pisze sie dla sportu. Robi sie je po to aby producenci rozmaitego sprzetu i oprogramowania mogli pracowac niezaleznie i aby mimo to wszystko razem gralo. Odmienna opcja nie jest postepem a jego zaprzeczeniem. Trenowano je juz dawno i doswiadczenie bylo bolesne.
Edit: w zasadzie to w tym momencie juz mi sie znudzilo :) Milej dyskusji w tym watku, wlasnie zauwazylem bezwarunkowa petle, wiec chyba nie ma to sensu :)
Dlugo bedziesz ignorowal fakty? Specyfikacji naprawde nie pisze sie dla sportu. Robi sie je po to aby producenci rozmaitego sprzetu i oprogramowania mogli pracowac niezaleznie i aby mimo to wszystko razem gralo.
i mowi to osoba, ktora ignoruje fakt, ze 65816 moze pracowac w trybie emulacji 6502 albo:
816 jest 8-bitowym procesorem
producent:
"The WDC W65C816S is a fully static CMOS 16-bit microprocessor"
albo:
Tryb 8-bit jest jednym z dwóch natywnych trybów pracy tego procesora
tryb natywny jest jeden: tryb 16-bitowy
sam rozumiesz, ze nie moge Twoich slow traktowac powaznie.
Najlepszym przykładem jest player dla bodajże SlightSid'a napinany przez XXL. .. lecz pod xBbios. I dlatego Stryker używając IDE+ MUSI korzystać ze SIO2SD tylko dlatego, by było to sio i po to, by bezwarunkowo (na chwilę obecną) operować na transmisji 19200. Po kiego grzyba pisać program użytkowy ... i to na dodatek PLAYER pod xBios? - żeby uprzyjemnić użytkownikom życie? Został już ponoć złożony wniosek w/w sprawie do Mono o normalny player dla dowolnego systemu i mechanizmu runext, który jest w tym względzie o niebo lepszym rozwiązaniem. Pytanie tylko pozostaje takie, po co robić dwa razy to samo? Dla zabawy?
BŁAGAM!!! - czy ktoś może wyprodukować naklejki PIN - ready? :D
Grzeniu - stawiam za pomysł i logo browary, WTK, lub coś tam (jeśli Jury będzie) ;)-
Po kiego grzyba pisać program użytkowy ... i to na dodatek PLAYER pod xBios? - żeby uprzyjemnić użytkownikom życie?
o, fajny przyklad. dzieki temu, ze player korzysta z biblioteki xbios moze relokowac w czasie ladowania i nie wymaga dodatkowej pamieci... jak powstanie taki plajer pod dosa to albo nie bedzie ladowal spore czesci sidow albo bedzie wymagal dodatkowej pamieci :-)
Strony Poprzednia 1 … 15 16 17 18 19 … 26 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Programowanie - 8 bit » 6502C niepublikowane rozkazy
Wygenerowano w 0.030 sekund, wykonano 48 zapytań