26

Powinno działać. Jeśli jest czarny ekran, to nie działa przełączanie w RGB. Może sygnał VSYNC ma za niską wartość. Spróbuj jeszcze inaczej: odłącz VSYNC od pina 16 w Scart. Połącz pin 8 z 16 w Scart poprzez rezystor 240-330 om. Jeśli dalej nie działa, to odłącz przewód idący do pina 8 i podłącz do pina 16 poprzez rezystor 330 omów. W tym ostatnim wypadku musisz ręcznie wybrać źródło (Scart).

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

27 Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-08-09 20:37:53)

maw: Sprawdź jeszcze, czy aby na pewno dobrze podłączyłeś wtyczkę DIN 13 do gniazda monitorowego w ST :). Dzisiaj zmontowałem sobie kabel ST-SCART i miałem taki sam problem, co ty. Okazało się, że przez przypadek obróciłem wtyczkę o 180 stopni i tak ją podłączyłem :) W ten sposób zauważyłem, że wtyczki dostępne w TME lub w Multisorcie są tak skonstruowane, że można je źle podłączyć :). Z oryginalnymi wtyczkami od monitorów Atari nie miałem tego problemu.

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

28

odświeżam wątem, mam pytanie do Candle. Jaki był objaw przed dołożeniem opornika w STE?
Bo u mnie tv lcd Asusa pokazuje obraz ale co kilkanaście sekund mignie na ułamek sekundy obrazem i dalej jest ok ale takie miganie co raz jest mocno wkurzające. Na CRT Tv jakims starszym wszystko idzie ok nawet na jednym z Funai LCD tez nie miga może jakiś bardziej odporny ten funai jest.

29

ciemnosc

przechodze na tumiwisizm

30

czyli to mignięcie u mnie to pewnie nie rezystor :(

31

http://www.youtube.com/watch?v=umu6R1NtQr8

przechodze na tumiwisizm

32

secon napisał/a:

czyli to mignięcie u mnie to pewnie nie rezystor :(

Może być i tak, że na pinie Blanking w Scart masz napięcie na pograniczu i na moment przełącza się w tryb Composite/S-video i stąd mignięcie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

33

Secon,
jak pisałem przyjedź na zlot :P z zabawkami :)

34 Ostatnio edytowany przez maw (2013-06-10 23:49:55)

Odświeżam wątek.

Przy okazji wymiany uwalonych kondensatorów (w SyncMaster 711MP S) przyglądam się też innym problemom z tym sprzętem i czytam, co tam mądrego na ten temat ludzie na elektrodzie powypisywali...

Prawdopodobnie (bo na razie czekam, aż przyjdzie do mnie paczka) problemem jest walnięta kość pamięci 24C16M. Objawia się to tym, że choć po VGA obraz jest, to inne wejścia "czernieją" (jakby procesor czytał z bzdury z danych zapisanych w pamięci). Wchodząc do menu dla każdego wejścia trzeba osobno ustawić wartości użytkowe.

Podobno po wymianie kości na nową procesor sam odświeża jej zawartość zapisując ją wartościami fabrycznymi - pożyjemy, zobaczymy.

(największym bólem jest to, że w przypływie "rozpaczy" wziąłem i po prostu odciąłem całe pieczołowicie lutowane w ST ustrojstwo od złącza monitorowego :( )

No i jeszcze jedno: 711MP-S, nie: 711MP (różnią się płyty i np. typ pamięci - 711MP ma 24C08).

___
Press play on tape...