Pierwsze próby cyfrowej obróbki sygnału koloru generowanego przez GTIA PAL przyniosły efekty widoczne na zdjęciach. Kolory są czyste, krawędzie ostre, rozdzielczość pionowa koloru dwukrotnie wyższa niż z dekodera analogowego, dzięki niezależnemu dekodowaniu każdej linii (w dekoderze analogowym dekodowana jest suma dwóch kolejnych linii). Układ nie jest skomplikowany i, jak widać na ostatnim zdjęciu, mieści się na małej płytce. Znaczy - da się zrobić. Niestety, czas na łyżkę dziegciu - zgodnie z przewidywaniami, sygnał z GTIA jest silnie zależny od napięcia zasilającego (to akurat mały problem - da się je precyzyjnie stabilizować) ale przede wszystkim od temperatury i egzemplarza GTIA. Trudno powiedzieć, czy uda się to opanować. W tej chwili, po nagrzaniu, na danym GTIA, działa dość stabilnie.
65C816 XL OS v. 2.47 Nowa wersja alternatywnego systemu operacyjnego
Echa Revision 2025 Kilka interesujących produkcji dla różnych platform Atari.
atari.area w mediach społecznościowych Choć sercem naszej społeczności pozostaje forum, przypominamy, że jesteśmy również aktywni w mediach społecznościowych.
Lost World by Desire Nowe demo grupy Desire.
sio2flip - emulator peryferiów sio2flip umożliwia podłączenie Flippera Zero do Atari i korzystanie z plików ATR jako wirtualnych dyskietek.