Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Bubble Bobble dla Atari 8-bit Wersja ta bazuje na edycji BBC Micro, jednak została napisana niemal od podstaw, by maksymalnie wykorzystać możliwości Atari.
Silly Venture 2024WE - wyniki Ponad sto prac wzięło udział w compo SV2024WE
Trwa Silly Venture 2024 w Gdańsku! Party się rozpoczęło, zajrzyj po link do streamów.
Flop 68 Po dwuletniej przerwie wraca Flop!
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
Opcje wyszukiwania (Strona 1 z 3)
Wszystkie są już w ASMA. Jedynie te najnowsze będą w nowym update.
Ciekawe czy będzie można łączyć muzykę z SID z POKEY? Jestem ciekaw jak taka łączona muzyka będzie brzmieć.
Gratuluje, że projekt w końcu udało się skończyć.
Masz racje Pajero. Demo strasznie nudne, brakuje designu i długo się ładuje. Jedynie fajna muzyka, reszta nudna. Jak na 1MB to nic ciekawe nie pokazali. Lepsza była animacja bałwana. Czekam na porządne demo na 1MB.
Są nadal chętni ludzie do przejęcia projektu ASMA, bo sam PG nie ma zbytnio dużo czasu i powoli już chęci nad dalszym jego prowadzeniem stąd takie duże opóźnienia w wydawaniu nowych aktualizacji. Jeśli znajdzie się ktoś naprawdę zainteresowany prowadzeniem tego projektu to jest szansa na jego poprowadzenie lepiej.
Termin na prośbę muzyków został przesunięty, więc jak ktoś chce napisać muzykę niech bierze się do pracy. Czekam na wasze kompozycje !!!
Świetna dyskusja, nieźle się uśmiałem. Myślałem, że będą tu prowadzili ją ludzie z C64 i Atari, a tu kłócą się przeważnie sami atarowcy. Każdy z was ma poczęści racje, ale największą racje mają koderzy. Oni najlepiej się znają na tworzeniu orpogramowania i wiedzą na jakim komputerze tworzy się najlepiej. Każdy komputer jest inny i każdy ma swoich zagożałych zwolenników. Jednak najwięcej ludzi szczególnie w Polsce posiadało komputer C64, bo najwięcej było w tym okresie na niego gier i ciągle powstały nowe. Przypomnijcie sobie giełdy komputerowe, gdzie najwięcej było osób co kopiowało i sprzedawały gry na C64. W tych czasach nie każdego było stać na dwa kamputery w domu. Jeśli ktoś już jakiś posiadał to zazwyczaj do niego kupował oprogramowanie, bo na zmiane komputera nie było go stać. Zresztą czy to teraz ważne jakiś komputer jest lepszy, skoro aktywnych miłośników w Polsce komputerów 8bit jest z roku na rok coraz mniej. Nie ważne kto jaki komputer lubi, ważne że robi coś na niego, sprawia mu przyjmność grania, oglądania nowych produkcji itp... Komputery 8bitowe są wspaniałe i nie ważne jaki producent je wydał.
Jak potrzebujesz Vasco jakieś stare stampy to gdzieś jeszcze je wygrzebie, zdaje się że mam jakieś twoje stare trochę przykurzone :)
Mogę odebrać tego C64 ze stacją nie ma problemu, mieszkam w Sosnowcu.
A to mój słyszysz jak gra :) Jeśli nie to trudno.... a tak poważnie, zapraszam wszystkich do komponowania.
Jeszcze daleko do porządnego utworu, jak zauważył Tatqoo barkuje to porządnego basu, a i perka nie jest taka jak trzeba. Ważne, że projekcie coś drgnęło i posuwa się małymi kroczkami do przodu.
Czekam na wasze kompozycje !!! Mam prośbe do was, reklamujcie ten projekt gdzie się da. Mogą do tej kolekcji napisać muzykę nie tylko muzycy związani z Atari.
Zbliża się dziesięciolecie powstania ASMA, czyli, Atari SAP Music Archive. W związku z tym powstał pomysł wydania kolekcji muzycznej na Atari 8-bit. I tu zadanie dla muzyków. Jak łatwo się domyślić chodzi o napisanie muzyki. Muzyka ma być własna, nie żadne covery czy konwersje (warunek konieczny). Utwór (a najlepiej utwory) mogą być napisane specjalnie do kolekcji lub stare, nie publikowane wcześniej. Ilość? - nieograniczona, im więcej, tym lepiej! Format - dowolny dający się odtworzyć na Atari XL/XE bez większych przeszkód (w razie użycia jakiegoś niestandardowego narzędzia prosimy o dostarczenie procedury odtwarzającej. Termin przesyłania prac: do 25 listopada 2009 roku. Powodzenia w polowaniu na nuty! :) Dajcie z siebie wszystko.
Muze i zapytania ślijcie na mój email: ramosc64@o2.pl
Znalazłem mnóstwo muzy z CMC co nie ma w ASMA tylko muszę znaleść trochę czasu i pobawić się w ich rozprucie. Jest tego bardzo dużo.
Mnie chodzi, o wrzucenie pliku zgranego z pamięci np. od adresu $1000 - $2000 i później wykrycie go przez Smart Playera.
A jak się wczytuje na Atari na jakimś DOSie kawałek pamięci np. muzykę CMC?
Mam takie pytanie. Jak po wyrypaniu muzyczki CMC z pamięci ustala się jej nagłówek. Chodzi mi ustalenie pierwszych bajtów muzy tj. ares początkowy i końcowy.
Czekam na kompozycje Cedyna, a także coś na temat playera Delty jak obieciałeś.
Chce zrobić porządek w ASMA i szukam waszej pomocy. Jeśli kto wie czego dany utwór jest coverem niech wrzuci na forum, dodam do listy STIL, chce rozbudować ten plik. Druga sprawa to jeśli ktoś wie czyja jest dana kompozycja w katalogu Games lub Unknown to niech da znać.
A dla tych co się chcą bawić w szukanie coverów podaje aktualny spis co rozszyforwane jest w ASMA na dzień dzisiejszy: http://ramos64.republika.pl/New_Stil.rar
Jest tego sporo, ale nie mam zbyt dużo czasu, aby bawić się w ich rozszyforwanie.
Może coś więcej napiszcie o tym projekcie, bo widzę że nie wszyscy wiedzą co i jak. Jak rozwiniesz wątek to może więćej osób na coś takiego się skusi.
Po co to robic, skoro cos takiego jest juz dawno na necie.
Tu masz jedna wyszukiwarke: http://www.exotica.org.uk/wiki/Special:ASMA
A tu druga na stronie ASMA, zwie się ASMADB : http://asma.atari.org/
Jeśli chodzi o wyrpanie z jakiego produktu to nie ma sensu tego dawac, bo muzykę dawano do różnych rzeczy i brano skąd popadnie. To akurat mało obchodzi skąd ona pochodzi.
X-Ray masz racje, ale jeśli wszyscy by tak myśleli jak ty o prawach autorskich to nie byłoby takich archiwum jak ASMA czy HVSC. Jeśli autor nie życzy sobie jego utworów w archiwum to niech dać znać. Powiem ci jak to jest na zasadzie HVSC. Kto nie życzy sobie, aby jego utwór był w archiwum to pisze, zdarzają się ludzie co nie chcą aby ich utwory były podpisywanie ich prawdziwym imieniem i nazwiskim a tylko ksywą. Jednak ludzie tworząc coś na danym komputerze w tym wypadku muzykę chcą się ną pochwalić i pokazać jak największej liczbie osób. Po to są takie archiwa muzyczne, aby ocalić od zapomnienia muzykę i zebrac ją w całość. Obecnie kiedy tworze nowe update ASMA i pisze do dawnych muzyków ze sceny cieszą się, że ktoś się tym zainteresował i chce dać ich kawałki do ASMA. Wtedy swoje stare kompozycje jak mają i pewne informacje o innych błędach w creditsach w muzykach.
Co do publikacji w utworów w ASMA to większości jest to obojętne i nie mają nic przeciwko temu. Powiedz czego mają się wstydzić? Większości dają wolną rękę prowadzącym archiwum jak to ma wyglądać. Obecnie na dzień dzisiejszy jeszcze trochę upłynie nim zmieni się struktura katalogów w katlogu Composers. Po pierwsze za mało jest też kompozytorów co tworzyli i tworzą na Atari. Po drugie liczba utworów nie jest zbyt duża. Zobaczymy co dalej będzie.
Jest też mały problem w tym projekcie. Muzyka na GoatTrackerze musi być pisana pod mozliwosci emulacji SID autorstwa Świętego. Ten player nie emuluje dokładnie SIDa, bo to chyba nie możliwe i niestety jak ktoś skomponuje muzę, która pokazuje na maxa możliości GT to na Atari będzie się ona kaszaniła. Chyba, że przerobisz ten player i ulepszysz go znacznie. Napisz przy okazji program do zgrywania takiegoś coś do formatu SAP. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jakbyś nie znalazł muzyka do swojego projektu to mogę ci polecić kogoś z mojej grupy z C64 i napewno coś ci napisze. Jak chcesz kolekcje z taki kompozycjami to można by wydać, ludzi do skomponowania załatwie.
Życzę powodzenia i nie mogę się doczekać jego skończenia.
Opcja jest dobra, ale zbyt długa nazwa w katalogu. Niektóre dziwne systemu nie radzą sobie z długimi nazwami. Druga ważna rzecz, że czasami ludzie nosili wiele ksyw np. Samurai to teraz Tatqoo. Jakoś się to rozwiąże, bo narazie chce się skupić na poprawieniu wpisów w kompozycjach, a sporo jest żle podpisanych i kilkanascie kawałków jest podpisane jako kto inny niż w rzeczywistości. To jest wina PG, bo wszystko chce sam robic.
Zmiana struktury katalogów w ASMA szczególnie kompozytorów się zmieni i będą po ksywach. Samemu mnie wkurza jak szukam czegoś w ASMA i muszę pamiętać jak się nazywał jakis muzyk, bo znam tylko jego ksywe. Teraz pracuje nad błędami w kredytach muzyki oraz nowymi rypami, postaram się dogadać z PG i zmienić na ksywy kompozytorów.
Znalezione posty [ 1 do 25 z 57 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.012 sekund, wykonano 59 zapytań