1

(43 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Odgrzeję temat karty - zaprojektowałem jeszcze jedną wersję, z podstawką dip32. Chyba jednak łatwiej posługiwać się takimi chipami zamiast plcc a dodatkowo miałem już gotowy adapter tsop32 do dip32, wykorzystywany głównie jako adapter kości tsop32 i przełącznik TOSów dla Atari ST oraz STE (konfigurowalny poprzez zestaw zworek na pcb). Jeśli ktoś chciałby nabyć taką wersję karty proszę o info - najlepiej bezpośrednio na email: mobby777@interia.pl (plus info jaka podstawka).
Koszt tak jak poprzednio 40zł za zmontowaną kartę + wysyłka (najlepiej paczkomat tj. 16,99 lub inny na życzenie). Dostępne są też pasujące do karty płytki mojego adaptera tsop32 (niezmontowane) - po 5 zł/szt.
Tak jak poprzednio karty wymagają podklejenia od dołu np. kawałkiem taśmy dla dostosowania grubości laminatu do gniazda. PCB tylko cynowane. Większość kart ma podstawki precyzyjne ale mogę wstawić zwykłe lub zostawić puste miejsce. Dla ogólnie dostępnych adapterów plcc32 do dip32 z Chin lepiej zastosować listwy kołkowe żeńskie (akurat nie mam ich teraz).
Ostania fotka to przykładowy zestaw dwóch adapterów jako przełącznik TOSów dla atari STE.

2

(43 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Minęły 3 miesiące od zamknięcia listy - zostały nieodebrane 2 karty - proszę o kontakt osoby: dely i as..  Nie otrzymałem odzewu na moje wiadomości/maile.

3

(43 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Spróbuj poniższego wsadu, który u mnie działa. Są to jakieś testowe rzeczy pod Portfolio. Jest to plik złożony w hex edytorze - powinny być dostępne cztery obrazy, wybierane switchem, przetestujesz kość flash. Tak na marginesie - chyba na 3 obrazie jest demko nucleus, uruchamia się ale potem zawiesza sprzęt.

4

(43 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Wydaje mi się, że problem może leżeć w łączeniu wszystkiego w jeden plik, którym następnie programujesz flasha. Założenie było takie, że pod STE (lub emulatorem) przygotowujesz cztery obrazy nie większe niż 128kB (w praktyce trochę mniejsze) wgrywasz je kolejno pod adresami: pierwszy od 0x00000, drugi od 0x20000, trzeci od 0x40000, czwarty od 0x60000. Jak poszczególne obrazy nie mają więcej niż 128kB to wszystko ok. W Twoim sposobie, prawdopodobnie po połączeniu i wgraniu do pamięci "początki" każdego z obrazów nie trafiają pod odpowiednie adresy. Ja używam zwykłego chińskiego programatora, wgrywając pojedyncze obrazy po ok 128kB i wszystko działa jak należy.
Może dałoby się coś podziałać w np. hex editorze - poprzesuwać tak żeby początek danego obrazu trafił pod odpowiedni adres.

Ok, szybko zrobiłem test łączenia plików poszczególnych obrazów 128kB w hex editorze w jeden plik 512kB - działa. Można zaprogramować kość flash w jednym cyklu.

5

(43 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Miałem ograniczoną liczbę kart, jak ktoś się nie zgłosi to dam znać. Chciałbym uzyskać jakieś informacje zwrotne od osób, które będą używać. Muszę rozpoznać temat dostępnych pamięci - może da się przygotować wersję 8Mb?

6

(43 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

No to lista zamknięta.
@as - jeśli chodzi o gotowca to akurat nie mam za dużo kości pamięci ale jedną sztukę mogę oddać - musiałbyś podesłać pliki, które miałyby być skopiowane na kartę. Koszt całości to ok. 44 + wysyłka

Kiedyś na portalu aukcyjnym zakupiłem Atari Portfolio, bez żadnego osprzętu. Wiadomo, soft trzeba na czymś przechowywać - karty pamięci podtrzymywane bateryjnie są ok, no ale ta bateryjka... Chciałem spróbować innego rozwiązania - zbudować kartę w oparciu o kości eeprom/flash.
Przyszły zamówione płytki więc przystąpiłem do testów. Konstrukcja karty jest bardzo prosta, podstawka plcc32 i dwusekcyjny przełącznik do sterowania najstarszymi liniami adresowymi. Po włożeniu max. 4 Mb kości pamięci mamy dostępne 4 "banki" po 128 KB, wybierane przełacznikiem. Testy wypadły pomyślnie - stworzyłem 4 różne wsady po 128 KB (gry, demka) - wszystko się uruchamiało bezpośrednio z karty, bez wcześniejszego kopiowania na dysk C. Jedynie przy gierce Folidash nastąpiła na koniec zawieszka bo gra chciała coś zapisać na karcie. Dla testu użyłem dwóch kości: AM29F040 i 39SF010, obie z powodzeniem.
Co do przygotowania wsadu do kości pamięci - używam softu znalezionego w necie, stworzonego przez naszych zachodnich sąsiadów - archiwum w załaczniku. Oprogramowanie jest w wersji dla PC (dos) lub pod Atari ST. Ja korzystam z wersji pod ST - bez problemu działa pod emulatorem. Ogólnie soft działa w ten sposób, że przerzuca zawartość obrazu dyskietki do kości eeprom/flash. Pierwszym krokiem zatem jest przygotowanie pustego obrazu dyskietki (najlepiej format PC, najlepiej 1 sektor na klaster) do którego kopiujemy pliki dla AP - nie może być ich więcej niż 128kB. Jeśli podczas konwersji będzie za dużo program poinformuje o tym. Można tworzyć również katalogi. Po odpaleniu programu podajemy kolejno; skąd ma kopiować (naciskamy A), nazwę wynikowego pliku, wybieramy docelową pojemność kości pamięci - 128 KB (dostępne są także inne ale w tym przypadku bezużteczne). Program tworzy wsad, który zwykłym programatorem wgraywamy do kości pamięci. Do stworzenia wsadu można pewnie wykorzystać też ccmimage - może kiedyś spróbuję.
Ostatnio na ebayu widziałem jakieś nowożytne karty pamięci z obsługą usb, trochę kosztują. AM29F040 jest w miarę tani i dostępny i pomieści 0,5MB softu - jest to jakaś alternatywa.
Mam parę złożonych kart na zbyciu (powiedzmy 40zł/szt+jakaś wysyłka), jak ktoś zainteresowany to proszę o info, ale zaznaczam że sprzęt jest dalej w fazie testów i nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody ;)
W sumie to  karty prototypowe - posiadają standardowa grubość laminatu tj. 1,6 - dla wygody trzeba czymś podkleić od przeciwnej strony styków. Styki tylko cynowane ale fazowane.

Dodam tylko że kart na zbyciu mam tylko 7 szt. Kość pamięci trzeba sobie zorganizować i zaprogramować we własnym zakresie. Kości pamięci można wymieniać a do programowania wystarczy zwykły programator eeprom/flash (z adapterem plcc32). Wsad przygotowujemy softem z załącznika (pod Atari ST, niestety gdzieś mi się zapodziała wersja pod pc). Widzę, że tworzy się lista -ok. Proszę osoby z listy (które tego jeszcze nie zrobiły) o podanie w prywatnej wiadomości adresu do wysyłki. Koszt karty to 40zł, wysyłka - jeśli paczkomat to gabaryt A - 16,99zł, jest jeszcze Orlen 10,8zł, jeśli ktoś ma jakieś szczególne preferencje to proszę o info. Wyjeżdżam na weekend i część kart wyślę na pewno w okolicy wtorku.

#1 - 20zł - MGor
#2 - 50zł - tOri
#3 - 30zł - TomekTRV
#4 - 30zł - TomekTRV
#5 - 30zł - mobby777mj
#6 - 30zł - mobby777mj
#7 - 10zł - tOri

Info poszło na maila

Przepraszam za zamieszanie, nie wiem skąd dwa razy ten sam wątek. Trzymajmy się może od teraz tylko tego drugiego. Osoby które wyraziły chęć kupienia czegoś w tym wątku też będą uwzględnione - decyduje czas postu.

Aktualizacja 26.05.2023  11.00

Ostatnio przy okazji składania jakiegoś akcesorium do sprzętu retro, zrobiłem małe porządki w szafkach. Pozbierałem zapasowe sprzęty (Atari, Commodore, Amiga), inne dokończyłem i tak powstała lista rzeczy szukających nowego domu.
Wysyłka do paczkomatu, głównie gabart A - 16,99zł (albo większy jeśli trzeba) lub inna forma na życzenie. Kilka przedmiotów w jednej przesyłce. Preferowaną formą płatności jest przelew na konto. Wszystkie sprzęty sprawdzone i przetestowane. Kontakt: PW lub bezpośredni mail.

1. Satandisk
a) Satandisk nr1 - Bez obudowy z kablem połączeniowym (złącze DB19, ale jego obudowa nie jest najwyższej jakości). Z fixem Popsela i poprawionym softem Simbo dla XC9536. Na płytce nie ma wlutowanego gniazda Jack do zasilania, są wyprowadzone 2 przewody do podłączenia zasilania (jest mostek więc może być napięcie przemienne). Sam satandisk - 90 zł, w komplecie z kablem - 120 zł
b) Satandisk nr2 - Samo PCB - 6zł/szt. (dostępne 2 szt.)

2. Karta pamięci 128kB do Atari Portfolio.
Przez pomyłkę do Chin wysłałem zły projekt pcb (jakąś wersję beta), no ale już nie chciało mi się znowu czekać na przesyłkę i wykorzystałem te które przyszły. Karty działają ale chodzi o estetykę - kość pamięci i bateria podtrzymująca nie są na tej samej stronie karty. Poza tym laminat karty jest odrobinę za cienki i żeby karta pewnie siedziała w gnieździe najlepiej jest podkleić ją paskiem taśmy izolacyjnej po drugiej stronie złącza (tak jak na pierwszym zdjęciu) lub wykorzystać jakiś własny patent. Złącze tylko cynowane.
a) Karta nr1 (z pamięcią o niższym prądzie podtrzymywania) - 50 zł
b) Karta nr2 - 40 zł
c) Karta nr3 (samo pcb) - 15 zł (dostępne 4 szt.)

3. PCB SCSI Atari adapter
Chciałem wykonać ten projekt (i prawie już jest ukończony) - plik z pcb do niego dostałem od kolegi tOri. Parę płytek mi pozostało i oferuję je tu tylko po kosztach produkcji w Chinach - po 5 zł/szt. (dostępne 3 szt.)
Strona projektu:
http://atari.myftp.org/atari16bit/a16scsi/a16scsi.html

4. Atari ST/STE cart
Kartridż w oparciu o projekt Putnika:
https://atari.8bitchip.info/cartST.html
PCB z podstawkami smd pod eepromy PLCC32. Przełącznik pozwala wybrać 1 z 8 128k sektorów (dla np. AM29F040). Można użyć mniejszą kość np. 2MBit. Odnośnie przygotowania wsadów - Wszelkie info na forum lub stronie PP. Złącza cynowane. W razie potrzeby mogę podesłać bom i schemat.
a) Cart nr1 - polutowana płytka, bez kości pamięci - 30 zł
b) Cart nr2 - samo PCB - 10 zł/szt. (dostępne 3 szt.)

5. Neoram dla C64/C128.
Płytki w rev.3. Przydatny szczególnie pod Geosem.
a) Neoram nr1 - z czarną obudową, z pamięcią 2MB - 90 zł
b) Neoram nr2 - bez obudowy, z pamięcią 2MB - 70 zł
c) Neoram nr3 - bez obudowy, z pamięcią 1MB  (można dołożyć jeszcze 1 MB ale to co jest też daję radę) - 50 zł

6. RAD dla C64/C128
Fajny projekt - emulacja REU do 16MB z użyciem RPi 3A+, 3B+ lub Zero 2. Emuluje też Georam. Można m.in. zagrać w Dooma na C64 lub pooglądać animacje nuvie. Wszystko dostępne w necie. RPi na fotkach oczywiście nie wchodzi do sprzedawanego zestawu.
Strona projektu:
https://github.com/frntc/RAD
Mam do sprzedania:
a) RAD nr1 - zlutowana płytka, gotowa do użycia z RP - 100 zł
b) RAD nr2 - do zlutowania - zestaw z pcb i wszystkimi potrzebnymi scalakami. Trzeba jeszcze dołożyć 8 kondensatorów smd, 3 rezystory smd, 2 mikro switche, i gniazdo 2x20 pin. - 70 zł/zestaw (dostępne 2 zestawy)

7. Interfejs FDD Sakura do Amigi
a) FDD sakura nr1 - Gotowy do użycia, dostępne 2 szt. - 25 zł/szt.
b) FDD Sakura nr2 - samo PCB, dostepne 3 szt. - 5zł/szt.

8. Złącze kątowe 2x43 do amigi 500 - 10zł/szt. (dostępne 3 szt.)

9. Złącze DB19 męskie + obudowa. Obudowa jest dosyć słabej jakości wydrukiem 3D - 23zł/szt. (dostępne 3 szt.)

Reszta większych sprzętów w późniejszym czasie.

12

(11 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Hej, info poszło już wczoraj na mejla ale chyba zaginęło po drodze. Dzisiaj powtórzyłem (dodatkowo na PW).

13

(11 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Witam,
przygarnę ten magnetofon. Info na email.
pozdrawiam

Zakupię komplet płytek do Atari STE - Gotek + przełącznik + pilot.

Pamięć już zakupiona, można zamknąć temat.

Witam,
Kupię pamięć 4MB SIMM 30 pin do Atari 520 STE, ostatecznie nawet drugie 512 kB na jakiś czas mnie urządza - mam dwa wolne sloty. Gdyby ktoś miał to proszę o kontakt na PW.
Pozdrawiam.
mobby777