MikroWac
Za to właścicielka bardzo miła :) Nie wpadłam na to, żeby szukać w KRS. Jeszcze raz bardzo dziękuję BartoszP. Udało mi się namierzyć już kilka kolejnych osób, do których nie wiedziałam jak dotrzeć.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
atari.area forum » Posty przez mbgarda
Strony 1
MikroWac
Za to właścicielka bardzo miła :) Nie wpadłam na to, żeby szukać w KRS. Jeszcze raz bardzo dziękuję BartoszP. Udało mi się namierzyć już kilka kolejnych osób, do których nie wiedziałam jak dotrzeć.
Ja bym sprawdził to
Mistrzostwo świata! Bardzo dziękuję :)
Ja proponowałbym, wziąć stare numery "Młody Technik", i poszukać ludzi z nazwiska wtedy. Pamiętam Rolanda Włocławka (?)
Tak się składa, że właśnie wczoraj wertowałam Młodego Technika pod tym kątem - zobaczymy, czy uda mi się kogoś wytropić :) Tak, Roland Wacławek, to ważna postać dla popularyzacji mikrokomputerów (np. Informik), ale nie wiem jak ustalić czy jeszcze żyje - poszukiwania w internecie niewiele dały.
Kontakt się nie urwał, bo przecież powiedziałam, że się odezwę jak wrócę do zdrowia. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do stanu pełnej mobilności już wkrótce :) Sama nie mogę się doczekać... również wywiadu z Tobą :)
Cześć,
jestem kulturoznawcą z Uniwersytetu Łódzkiego. Być może część Was już mnie zna ;) Pracuję obecnie nad tekstem na temat kultury nowych mediów w latach 80. XX wieku. W ramach grantu przeprowadziliśmy już sporo wywiadów z młodymi użytkownikami mikrokomputerów z tego okresu (osoby ur. w latach 70.). Niemniej chętnie przeprowadziłabym więcej rozmów z respondentami, którzy są w wieku rodziców tychże roczników, a więc urodzili się w latach 50. i wcześniej. Jeśli znacie takie osoby (np. własnych rodziców, opiekunów kółka komputerowego lub kogoś aktywnego na giełdzie albo w domu kultury) i byłyby one zainteresowane udzieleniem odpowiedzi na kilka pytań, to byłabym bardzo wdzięczna za kontakt. Piszcie na: mbgarda@uni.lodz.pl.
Dzięki za pomoc!
Proszę poszukać przez web.archive.org, gdzie zarchiwizowane są stare wersje stron, i tam przejrzeć pod kątem linków.
To już zrobiłam. Niemniej ciężko jest mi stwierdzić, które strony były popularne, a które nie. Dlatego pytam Was :)
Interesuje mnie okres 1996-98, ponieważ jest to moment, kiedy ujawniają się tendencje, które później skoncentrują się w ramach ruchu retrogamingowego w kolejnej dekadzie. Zatem jeśli mowa o serwisach świadomie używających terminu "retro", to - wedle moich ustaleń - należy jako historycznie istotny wymienić Retroage.net (zał. 2006). Zatem zgoda, retrogaming w pełni formuje się już w XXI w. (choć to też zależy od kraju, ale jeśli mowa o Polsce, to taka cezura się sprawdza). Niemniej wspomniany czas 1996-98, to z jednej strony okres, kiedy 8-bit zakończyło swój pierwszy komercyjny cykl (m.in. wycofanie z katalogu LK Avalon), ale z drugiej także moment kiedy wzrasta świadomość historyczna (np. artykuły o historii gier i komputerów w czasopismach growych) i pojawia się potrzeba emulacji tzw. "klasyki". Przyznacie, że uznanie i podziw dla "klasycznych"czy też "nieśmiertelnych" tytułów jest istotnym rysem retrogamingu. Wracając zatem do tematu, szukam stron takich jak: www.atari8.info (1996), www.cconline.pl (1997) czy www.8bit.pl (1998).
Cześć,
piszę artykuł o scenie ośmiobitowej i początkach retrogamingu w Polsce. Poszukuję pierwszych stron w sieci dot. sceny 8bit. Interesują mnie lata 1996-98. Czy pamiętacie, które miejsca odwiedzaliście wtedy najczęściej? Interesują mnie także wcześniejsze BBSy. Jestem bardzo zainteresowana kontaktem z autorami.
Dzięki za pomoc!
Maria
Strony 1
atari.area forum » Posty przez mbgarda
Wygenerowano w 0.008 sekund, wykonano 70 zapytań