1

(5 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Sensory do osób, które złożyły zamówienia zostały dzisiaj wysłane. Dajcie znać jak przebiegł montaż i czy były jakieś kłopoty lub ich nie było ;).

A informacyjnie dla pozostałych mam jeszcze 15szt do wyzbycia się. Warunki takie jak w pierwszym poście.

Pozdrawiam,
Gadulowaty

2

(5 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Yezy napisał/a:

To ja poproszę dwie ostatnie szt.

No jak napisałem nie ma problemu żebym jeszcze parę sztuk popełnił, skoro znajdą sie chętni to i ja znajdę chęci żeby pomóc.

Yezy, Sikador wieczorem dam szczegóły na PM.

Pozdrawiam Gadulowaty.

Witam serdecznie,

Miałem podobny problem z tym gitarowym zasilaczem, po kilku godzinach formatowania dyskietek pożegnał się dymem i swądem topionego plastiku.

Dwa lata temu wyprodukowałem to co w linku http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=13422. Od tamtej pory używam dwóch takich sztuk z powodzeniem i bez najmniejszego problemu. Elementy nadal do kupienia np. w TME. Koszt na dzisiaj to 72zł + koszty wysyłki.

Polecam też ewentualnie wymianę kondensatorów elektrolitycznych w torze zasilania i ewentualnie zamianę stabilizatorów L7812 i L7805 na odpowiednie przetwornice DC/DC: TSR1-24120 i TSR1-2450. Zdecydowanie mniejszy pobór prądu i dużo mniej ciepełka wydzielanego na radiator (w zasadzie w ogóle bo powyższe przetwornice nie wymagają radiatora). Szczegóły są dostępne pod tym linkiem http://www.mathyvannisselroy.nl/Atari%2 … 0green.htm

Pozdrawiam Gadulowaty.

4

(5 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam serdecznie,

Przy okazji reanimacji jednej ze stacji 1050, w której uszkodzony był czujnik ścieżki zerowej (uszkodzona fotodioda, dwie urwane nóżki i brak blokady wysunięcia wózka głowicy). Wykonałem dokładną replikę czujnika, jest on mechanicznie i elektrycznie w pełni zgodny z oryginałem montowanym w napędach Tandon.

Wyszło mi parę sztuk więcej niż potrzebuję. Chętnie odstąpię nadwyżkę. Od ręki mogę rozesłać 5 szt, jeżeli będą osoby zainteresowane to bardzo chętnie dorobię kilka kolejnych. Cena to 15zł + koszty wysyłki. Szczegóły do ustalenia przez PM.

Pozdrawiam Gadulowaty.

@Jesionen: wygląda nieźle. Tylko przyznam że załączona fotka jest troche mocno skąpreśnięta i troche szczegóły uciekają. Ale nie traktuj tego jako marudzenie, bardzo chętnie zaopiekuję się twoim wydrukiem. A tak z ciekawości zapytam na jakim sprzęcie to drukowałeś? Jakie były parametry druku ustawione? I jaki filament użyłeś?
PS: Posłałem PW.

Oki, dogadamy szczegóły na PW. Odezwę się najpóźniej do poniedziałku do rana, bo ten weekend jestem wyjazdowy i brak czasu na siedzenie przy kompie.

7

(17 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zasilacz marki Allee... już przerabiałem. Niestety po dwóch godzinach porządkowania archiwów dyskowch (sporo formatowania), transformator zeskwierczał się i już więcej dobrym prądem nie zaśpiewał - to była moja motywacja do zbudowania czegoś wg. własnego pomysłu.

Dzięki za tego linka do wymiany regulatorów, to się przyda i za pewne zrobię przy najbliższym zamawianiu szmelcu elektronicznego z netu, bo rzeczywiście radiator w 1050 przy intensywnej pracy może pełnić rolę kaloryfera.

8

(17 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam serdecznie,
jako formę przywitania się ze wszystkimi na forum chciałem się podzielić moją "radosną" twórczością. Nie jest to może wielka Elektronika jednak mam nadzieję, że oszczędzi to czasu szukającym rozwiązania zasilania stacji o której mowa w temacie (Mnie zajęło trochę czasu skompletowanie pasujących części).

Zestaw składa się z:
1. Transformator Indel TSZZM 30/003M/1 (In: 230V AC, Out: 9,0V AC, 3,33 A, 30VA)
2. Obudowa Z-16
3. Kabel wejście: Jonex S8RR-2/10/2BK
4. Kabel wyjście:  BQ CABLE DC.CAB.2611.0150

Obudowa Z-16 wymaga drobnego przypasowania - podcięcie wewnętrznych uchwytów montażowych i przykręcenie do nich podstawy montażowej dla transformatora Indel.

Sprawdzone zmontowane i działa.

Teraz kilka pytań do fachowców:
1. W mojej konstrukcji brakuje zabezpieczenia po stronie pierwotnej, proszę o pomoc w doborze wartości dla tego bezpiecznika.
2. Czy jest sens zastosowania zabezpieczenia po stronie wtórnej (jeżeli tak to jakie wartości bezpiecznika)

Pomysły na rozbudowę:
1. Dodanie wbudowanego w obudowę włącznika po stronie pierwotnej.
2. Sygnalizacja diodą podanie napięcia na uzwojenie pierwotne.

Cena złożenia opisywanego zasilania to około 75zł brutto.

PS1: W załączeniu zdjęcia opisywanej konstrukcji.
PS2: Wszelka krytyka mile widziana.
PS3: Nie podaję linków do sklepów - doktor Google pomoże.
PS4: Czy można w postach podawać linki bezpośrednie do sklepów, czy nie zostanie to potraktowane jako krypto-reklama? (wolałbym sobie oszczędzić przymusowych wakacji od forum :) ). Jeżeli można do bardzo chętnie podam linki.

Rozważałem możliwość druku 3d, ale brak na razie sprzętu do tego. Co może będzie niezłym argumentem do zakupu takiego urządzenia. Pewnie znajdzie się więcej zastosowań, a ceny tych urządzeń już nie są znowu tak dramatycznie wysokie.

A z chęcią po koleżeńsku dla projektów z forum bardzo chętnie udostępnię dla kolegów.

Witam serdecznie,
jako że nie lubię tworzyć nowych tematów, to podłączę się do tematu już istniejącego.

Poszukuję przedni panel do stacji Atari 1050, samą stację którą pozyskałem w opłakanym stanie(pomijam opis fauny jaka mieszkała przez wiele lat pomiędzy scalakami, to po drobnych naprawach i ogólnym czyszczeniu stacja wróciła do żywych),
jednak brak panelu przedniego bardzo drażni moje odczucia estetyczne, a jeżeli chodzi o stronę użyteczną to zmontowanie opakowania do niej pozwoli na utrzymanie jej w stanie lepszej higieny i bezproblemowego użytkowania przez kolejne lata.

W związku z powyższym podobnie jak autor tego wątku również bardzo chętnie wejdę w posiadanie drogą kupna lub przyjęcia (po kosztach wysyłki).