1

(6,129 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

rj1307 napisał/a:

Ale cwaniak, znów wystawił, fajny opis:
"Proszę zapisać te dane bo aukcja może w każdej chwili zniknąć. Brak możliwości odbioru osobistego i przysyłania swoich kurierów - interesuje mnie tylko łączna cena razem z kosztami wysyłki"
http://allegro.pl/action-replay-7-2-bb- … 71721.html

Przypomina mi się wpis na blogu Akiry http://www.scenial.pl/wedrujac-przez-po … ntustanie/
Smutne, ale niestety prawdziwe.

2

(6,129 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

rj1307 napisał/a:

Kolejne cwaniactwo, aukcja 1zł przesyłka 299zł :mad:   http://allegro.pl/katridze-action-repla … 75093.html

Zgłosiłem i ubili. Przy każdej aukcji jest link "Zgłoś naruszenie zasad", trzeba tępić takich cwaniaków.

3

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jurgi2 napisał/a:

chyba ktoś to zaprojektował celowo, żeby mysz nie chodziła na sprzęcie konkurencji

Zaprojektował celowo, ale wcale nie po to, żeby mysz nie chodziła na sprzęcie konkurencji :) Cytuję z forum PPA, gdzie był poruszony ten temat (http://www.ppa.pl/forum/amiga/28104/mys … gi#m387130):

"A kolejność pinów w Amigowych myszkach jest zamieniona dlatego, by komputer w każdej chwili (tzn niezależnie od tego czy myszka jest w trakcie ruchu czy nie i czy joy jest zginany w danej chwili czy nie), wiedział czy w danym porcie ma podłączoną myszkę czy joya."

BenjiAtarowiec napisał/a:

Więc mówicie, że gdyby zamiast BASICa, FORTH byłby wmontowany na stałe do pamięci RAM małego Atari historia rozwinęłaby się diametralnie inaczej, i wielce odmiennie? Lepiej, czy niesamowicie lepiej? :)

Był już komputer z Forthem zamiast Basica na pokładzie, nazywał się Jupiter Ace :) Niektórzy twierdzą, że do jego smutnego końca przyczyniła się m.in. decyzja o instalacji w ROMie Fortha zamiast Basica. Z technicznego punktu widzenia miało to sens, bo Forth jest językiem zdecydowanie szybszym i potężniejszym, a przy okazji wymaga znacznie mniej RAMu (co w czasach projektowania Jupitera miało ogromne znaczenie). Jednak wszystkie inne komputery domowe tamtego okresu miały wbudowany Basic i ludzie woleli kupować komputery z językiem, który znali (z małymi modyfikacjami) z innych maszyn.