Bitman'Resurrection napisał/a:chyba tylko mozliwe w secam bo w palu jest inny chip ,
i to nie jest mod ( ala zrob sobie ) console secam byly sprzedawane fabrycznie przez atari w wersji rgb
Z tym RGB dla wersji SECAM to tak nie bardzo...
Dla 2600 takie RGB można zrobić ze "zwykłej" konsoli PAL albo NTSC, sposób kodowania koloru nie ma znaczenia, ponieważ konsole SECAM tak na prawdę generują całość obrazu jedynie z luminacji.
Po prostu różnym składowym wartościom jasności (wyjścia Lum 0, Lum 1 i Lum 2 z TIA) przypisują bezpośrednio wartości poszczególnych składowych RGB. Dlatego 2600 w wersji SECAM miały na sztywno ustawiony przełącznik koloru na Cz/B, ponieważ wczesne gry które obsługiwały ten podział stosowały dla czarno-białego obrazu zoptymalizowane palety (upewniając się, żeby dwóm różnym kolorom nie przypisano tych samych wartości jasności).
Może się i to ładnie sprawdza w przypadku gier graficznie "symbolicznych" jak Video Olympics, Combat czy Space Invaders, ale w przypadku całej reszty palety są z tyłka. Ubogie i często powodujące wyświetlanie dwóch identycznych kolorów na obok siebie albo co gorsza na sobie.
W przypadku 7800, to tak samo jak w przypadku wielu innych sprzętów, wsadzono układ który po prostu przerabia S-Video na RGB i tyle. Efekt taki sam jak podpięcie zewnętrznego konwertera obrazu - artefakty i przekłamania S-Video (ghosting, ciemne pionowe linie na przejściu barw) nadal pozostają, tylko w innym formacie wyjściowym. Zwyczajnie nie byłoby opłacalnym opracowywanie nowej kości z natywnym RGB tylko na potrzeby jednego rynku.
W skrócie, dla 2600/7800 najlepszym wyjściem jest S-Video i nic ponad to.
No chyyyba, że się chwycisz za któryś z projektów odtworzenia tychże w FPGA, wtedy hulaj dusza, może być i HDMI. ;)