1

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Hm... Jeśli to ma być tak powolne, to chyba użyję displaylisty z jakimś trybem tekstowym w pierwszej (tekstowej) linii ekranu do wyświetlania punktów i życia.

2

(13 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Tja, tylko jak się nie rozumie która instrukcja od czego i jak zrobić aby kod nie był zbugowany, to inna historia.

3

(13 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Chyba że dla ciebie assembler to czarna magia. Wielu assemblerów próbowałem się uczyć - x86 (zarówno 16 jak i 32 bitowy), assemblera NES-a (nie wiem jaki procek tam wtrząchneli), bo chciałem zrobić grę na NES-a, jedyny assembler jaki mi podpasił to "wymyślony" DCPU16. W wersji 1.1. Potem Notch zmienił specyfikację i wszystko s...ił.

4

(59 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

w1941s napisał/a:

A tak na marginesie znalazłem zdjęcie atari 800xl rev.D, niby moja też rev.D ale tak: u siebie widzę eeprom kasowalny UV i procesor nie jest matowy tylko gładki (obudowa). O co chodzi jakaś podróba ?

Nie wiem, może Atarynka na zdjęciu była przerabiana, ew. twoja była? To że ma inne części, nie znaczy że to podróbka.

5

(13 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Nie bardzo rozumiem...

6

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

A w Actionie?

7

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Dobra, tylko że odbiegliśmy od tematu. Zamiast dyskutować czy APAC miga czy nie, co powiecie na powiedzenie mi gdzie mogę znaleźć odpowiednie wrappery dla Actiona (z wbudowanym kodem APAC-a - nie umiem integrować assemblera z Actionem, a jestem pewien że ktoś kiedyś w Actionie używał APAC-a więc odpowiedni pliczek ma).

Jak można napisać coś na ekranie w trybie graficznym, bez displaylist? Chodzi mi głównie o tryb 7 i jego pełnoekranowy odpowiednik.

9

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Tyle że ja chcę, aby moja gra wyglądała jak Crownland (albo lepiej), nie jak to coś.

Nie ma w bardziej strawnym formacie, np. PDF? Mój komputer nie czyta djvu, a nie chce mi się szukać/ściągać programu do tego.

11

(13 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Dzięki! Myślałem że zmienna color w actionie jest tak samo numerowana jak setcolor (color 1=setcolor(1,...), itd.) ale chyba nie. Dzięki za pomoc!

//edit: Jeszcze jedno pytanie odnośnie grafiki (nie chce mi się zakładać nowego tematu). Widziałem w różnych demkach, że da się ustawić osobną paletę colorów dla każdej lini obrazu co pozwalało na gradienty czy mocno realistyczną grafę (jak na możliwości Atari). Jak takie coś wykonać w ACTION?

W czym?

13

(1,753 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tyle że SDFS wspiera duże dyskietki, do 80 ścieżek podwójnej gęstości co pozwala zyskać wiele dodatkowych bajtów (przy systemie 256 bajtów/sektor), czego przy systemie DOS 2 nie da się uzyskać (albo jest to droga jak ze Szczecina do Świnoujścia przez Chiny, Włochy, Rosję i Antarktydę).

14

(1,753 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jestem zainteresowany, a 34 stron to trochę dużo - są jakieś wrappery do Actiona?

//edit: Also, czy xBIOS wspiera system plików Sparta DOS?

Nie, ale po co wynajdywać na nowo koło, jak Atari może to zrobić za ciebie?

Da się tak zrobić, aby hardware'owe sprite'y były niewidoczne, ale jednak wykrywały kolizje? Mam taki pomysł, aby kolizje wykrywać sprzętowo, ale  sam rendering sprite'ów robić programowo (APAC), co pozwoliło by na ładną grę bez wynajdywania na nowo koła (tj. pisania systemu kolizji).

17

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Próbował ktoś używać programowego trybu APAC (Any Pixel, Any Color) w Action? Jak tak, to bym prosił o jakiś "integrujący" plik ACT, powiedzmy APAC.ACT który by mi pozwolił zrobić tak:

Include"D1:APAC.ACT"

a potem zainicjować go i używać w programie (chodzi o to aby tam był kod APAC-a i wrappery dla Action), bo sam nie umiem go zintegrować (kompletnie się nie znam na assemblerze 6502).

Chcę zrobić bowiem grę korzystającą z APAC do renderowania, żeby po prostu wyglądała ładnie.

Po pierwsze, witam, jest to mój pierwszy post tutaj :).

Po drugie, z góry przepraszam za noobowskie pytanie jakie będę przez pewien czas zadawał, jako że, no, w kodzeniu dla A8 jestem zwyczajnym noobem.

Otóż bawię się Actionem, zrobiłem nawet prosty efekt "maszyny do pisania" w trybie 0 (nic wielkiego, każdy mógłby takie coś napisać). Problemy się zaczęły gdy chciałem się pobawić grafiką. Normalnie nie mogę zmienić palety, ani przez set color:

INCLUDE "D1:DARKLIB.ACT"

PROC MAIN()
  graphics(7)
  setcolor(1,$E,$4)
  color = 1
  plot(3,4)
  delay(240)
RETURN

ani przez pisanie bezpośrednio do rejestrów:

INCLUDE "D1:DARKLIB.ACT"

PROC MAIN()
  byte Col1 = $2C5
  graphics(7)
  Col1 = $ED
  color = 1
  plot(3,4)
  delay(240)
RETURN

Dla ciekawskich: Darklib.act to taka moja mała biblioteka z użytecznymi funkcjami, na razie ma tylko funkcję delay opóźniającą program o określoną ilość klatek.

Wracając do problemu, jakiejkolwiek wartości koloru nie ustawię, czy to przez setcolor, czy to przez rejestry, kolor na ekranie pozostaje ten sam. Próbowałem też zmieniać po ustawieniu zmiennej COLOR, ale to też nic nie daje.