1

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Na http://www.planetemu.net/ będzie wyżej wymienieny PC-Ditto i nawet MS-DOS w antycznej wersji 3.0 (chociaż tego ostatniego nie polecam ściągać z tej strony - jest po francusku :). Ale tnie się na tym nawet Volkov Commander (klon NC), więc jest to tylko sztuka dla sztuki.

2

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Udało mi się podłączyć mysz PC-towską (port COM) do Atari. Potrzebne są (oprócz myszki):
-przejściówka DB-25 na DB-9 - nie powinno być z tym problemu, w razie czego można samemu zrobić opierając się o Wikipedie.
-XControl Panel - należy wrzucić go do głównego katalogu dysku, z którego odpalamy Atari.
-Sterownik myszy - wrzucamy wrap_cpx.cpx do katalogu, w którym XControl Panel ma CPXy, a plik wm.prg do katalogu AUTO.

Działa, choć problemy mogą wystąpić przy zmianie rozdzielczości - mysz przestaje działać. Niestety trzeba wtedy korzystając z alta i strzałek zapisać pulpit i zrestartować komputer.

3

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

A joystick amigowy będzie chodził bez żadnych przeróbek, czy trzeba zrobić taką samą przejściówkę, jak do myszki amigowej?

4

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

1. Jaki joystick jest potrzebny w ST - czy może to być joy np. z małego Atari albo z Amigi?
2. Znalazłem przejściówkę z gniazda DB-25 na DB-9 do portu komunikacyjnego. Czy można jakoś podpiąć do ST mysz pecetowską (z wejściem do portu COM) - zapewne potrzebne byłyby jakieś sterowniki i nie wiem na ile by to było użyteczne (pewnie byłby problem z grami).
--OT--
A może ktoś ma mysz i joy do ST na sprzedaż?
--OT--

5

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Okazało się że to była wina stacji dyskietek - wymieniłem na 15-letnią stację z PC386 i działa jak należy. Stacja, którą miałem wcześniej nie miała w gnieździe części pinów (fabrycznie!) i dlatego nie obsługiwała dyskietek DD.

6

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Od kilku dni czytam forum i probuje coś przenieść na Atari - niestety wygląda na to że moja stacja dyskietek (w PC) ma problem z dyskietkami dwustronnymi i nie chce ich nawet formatować - ani w Windows, ani pod MS-DOSem 6.0 w Dos Navigatorze. Używałem chyba już wszystkiego - WFDCopy, Floimg, STDISK. Dyskietki są nowiutkie i sformatowane na HD działają bezproblemowo, więc sądze że wina jest po stronie stacji. Czy mogę podłączyć jakoś stację od Atari do PC?

no tak -  szukałem na Allegro tylko "STM" i "STFM" i ta aukcja mi umknęła, dzięki za link

Jak w temacie - najchętniej 1040STFM - zależy mi na powrocie "do korzeni", a nie mam zbyt dużo miejsca w domu, dlatego odpada sprzęt wymagający dodatkowo monitora czy stacji. W ostateczności może być model z samym modulatorem + zewnętrzna stacja. Przy okazji witam wszystkich miłośników Atari - jest to mój pierwszy post, ale forum czytam już od dawna