A co konkretnie nie dziala ? (ja to kompilowalem i odpalalem pod steemem i dziala)
Teraz jest wersja 0.1.95. jak ja skompiluje to zamieszcze .

2

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jezeli chodzi o zrobienie plytek i lutowanie to nie ma zadnego problemu..

3

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jak to zrobic i co zrobic zeby dzialal z niego  program korzystajacy z Gem'u.

Jesli mozna : schematy, dobre  rady itp :)

Niebardzo wiem od ktorej strony sie za to zabrac.

Nazwa przyznaje troszke pretensjonalna ..

Advanced Midi Control System

Zalozenia sa takie :

- Blyskawiczne, inteligentne GUI z obsluga piora swietlnego
- Natychmiastowa edycja dowolnego parametru podczas odtwarzania utworu z natychmiastowym stkukiem
- Wykorzystanie uproszczonego zapisu nutowego do obrazowania paternu
- Stabilny timeing niezaleznie od wykonywanych operacji
- Generowanie i przyjmowanie MTC oraz komunikatow kontroli (play,stop itp)
- Zintegrowany programowalny kontroler midi sterowany piorem swietlnym


Tyle zalozen.

Od razu chcialem zaznaczyc ze nie jest to kolejny cubase.
Program pisany jest pod katem improwizacji na zywo na scenie i musi byc ultrastabilny i szybki.
Najwazniejszym elementem jest sposob edycji paternu i calego aranzu .
1 Patern miesci w sobie 16/16 badz tez 16 innych nut ktorych laczna warotsc nie przekracza calej nuty (4/4).
Kiedy wartosc nuty przekracza granice taktu wszystkie nuty po niej sa ignorowane jednak nie sa kasowane , tak wiec po usunieciu zbyt duzej nuty, nuty za nia wracaja spowrotem do paternu.
Do dyspozycji jest 6 kanalow midi na patern i to sie raczej nie zwiekszy gdyz uznalem ze nie ma sensu :).
Paterny w postaci klockow mozna ukladac w aranz.
Gui wykorzystuje zakladki (na razie 5 z czego 2 dzialaja reszta tylko "jest") : Index (czyli glowne menu) Patcher (przelacza programy w urzadzeniach midi wedlug zapisanych w pliku schematow) Page_r (edycja/podglad paternow) Arranger (aranzer :P) i Controller czyli wirtualny kontroler midi z przelacznikami , suwakami itp.

Na razie program posiada 2 sprawne (po czesci) zakladki :Page_r i Arranger.
Nad tymi dwoma obecnie sie skupiam bo reszta jest prosta do napisania.

AMCS V 0.1.95 :http://www.fileshack.us/get_file.php?id=541158&file=Amcs.prg

Od ostatniego razu zaszlo sporo zmian.
Wiekszoc funkcji Zakladki page_r zostala zaimplementowana , jest sporo niedociagniec ale to male kwestie.
Jest maly problem z odtwarzaniem , jezeli nie dziala Play trzeba wylaczyc i wlaczyc program (prawy klawisz myszy)

Maly Manual:

Pierwsze dwie strzalki przelaczaja paterny , nastepne (idac w prawo) przesuwaja znacznik , pierwsze w nastepnym rzedzie  zmieniaja  tempo ,a nastepne po nich  nie robia nic:).

<| - powinien cofac utwor do pierwszej nutki w pierwszym paternie - ale tego jescze nie robi :)

Lock - powoduje automatyczne wyswietlanie odgrywanych patern w odpowiedniej kolejnosci (ustalonej w zakladce arranger) - ta funkcja jest uszkodzona , ale mozna ja uruchomic.

Add,Del,Edit - Dodaja usuwaja lub edytuja nute.

Dest- przelacza tryb wszystkich opcji edycji na destruktywny tzn dodawane nuty dopasowuja sie do nut otaczajacych nie powodujac przesuniec.(w fazie testow)

Pre i Pos - ustala czy wstawiana nuta ma byc przed czy za nuta na ktora klikniemy (Pre umozliwia wstawienie nuty na pierwsze miejsce gdy sa juz jakies nuty w kanale)

Wartosc nuty wybiera sie z posrod nut w prawym dolnym rogu z czego pierwszy rzad nut to wartosc podstawowa do ktorej mozna dodac  wartosc z drugiego rzedu co daje nam 16 roznych wartosci (polnuta i polnuta daja nute cala) wybrana nuta wywietla sie obok numeru paternu.

Aby zmienic wysokosc dzwieku trzeba miec podaczona klawiature midi  (1 kanal)

Program wylacza sie  prawym przyciskiem .

Screen:
http://img529.imageshack.us/img529/4620/steem011oe0.jpg

5

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Chodzi o czestotliwosc pomiaru czasu prawdopodobnie ..  ale tego wlasnie nie jestem pewien. Atari i tak zawsze odczytuje niezaleznie od rozdzielczosci tyle samo bajtow z pamieci ekranu (32000) i wyglada ze pomiar jest wykonywany co 2 bajty takjakby ,ale czemu tak .. nie wiem moze taki bufor ma jakis uklad dajacy obraz do modulatora w sensie  jedo 16 bitowe slowo naraz.

(czy cos :P)

Myle sie ?


Ok dodalem watek w fabryce :
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 496#p77496

6

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Sterownik mam nadzieje ze bedzie dzialal wszedzie , ale nie wiem jak z rozdzielczoscia w poziomie bo z jednych zrodel wynika, ze  w pionie jest dokladny co do pixela a w poziomie do 4 w low 8 w mid i 16 w hi ale ...  moze da sie to jakos obejsc (znaczy jezeli jest tak jak mysle to sie nie da [ale moge sie mylic]) . W kazdym razie jest to jakis meges z przerwaniami .

7

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

niedlugo pewnie jakies smieszne screeny zamieszcze albo jakas bete jak kogos interesuje ten program ktory pisze :)

8

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Po glebszym wniknieciu w temat , stwierdzam ze moge sam napisac sterownik , tylko mam mala niejasnosc co do budowy ukladu i samego piora .. czy np. pioro od 800xl bedzie dzialac ? (po przeszczepie wtyczki)
Teraz wlasnie pisze sequencer (taki bardziej skomplikowany z czyms na ksztalt multitaskingu)  pod pioro swietlne wlasnie.

Tak przy okazji da sie w prosty soposob program zapisac w epromie , tak zeby dzialal jako cardridge ?

9

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Halo Halo .. Ja mam myszke od amigi (taka bardziej okragla) i ogolnie kwestja jest taka ze trzeba zamienic miejscami 3 kabelki i po robocie (ja to zrobilem w myszce ale chyba latwiej zrobic przejsciowke)... mi dziala perfekcyjnie.


Pin Atari Amiga
1  XB    YA (V-pulse)
2  XA    XA (H-pulse)
3  YA    YB (VQ-pulse)
4  YB    XB (HQ-pulse)
5  NC    MBUT
6  LBUT  LBUT
7  +5V   +5V
8  GND   GND
9  RBUT  RBUT

10

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Nie chce wyjsc na upierdliwego ... (pewnie i tak za pozno) ale skoro on sprzetowo odczytuje polozenie piora i wartosci sa pod odpowiednimi adresami .. to ...  dlaczego mial by to byc problem ? .. Nie wiem jak cubase bo raczej nie kozystam .. ale IMS dziala z przyspieszaczem myszki (a tez chyba kozysta z mros'a) wiec dlaczego byl by problem ? Przeciez przyspieszacz musi jakos ingerowac w polozenie myszki. Ja niekoniecznie prosze zeby ktos to dla mnie napisal ... Jezeli ktos ma jakies propozycje, pomysly , wskazowki , to niech do mnie napisze na luh@tlen.pl , albo tu (tylko chyba wtedy trzeba by sie bylo przeniesc na dzial software) to moze cos razem wymyslimy . Moze niekoniecznie pioro  moze jakis ekran dotykowy czy cos takiego , bo naprawde mi zalezy na tym zebym mogl w ten sposob pracowac i zalezy mi zeby to bylo pod Atari st .

11

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ja rozumiem ale mozna napisac jakis prosciutki program ktory podmienia wartosci odczytane z myszki na te z piora znaczy poprostu zmienia polozenie kursora myszki wedlug tego co podalo pioro . No bo np roznego rodzaju przyspieszacze myszki robia cos w tych okolicach.

(a programy z nimi dzialaja)

12

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Trackball odpada ... z mojego punktu widzenia niczym sie nie rozni od myszki , powiedzial bym nawet ze jest ciezszy w obsludze .. kwestia jest taka ze ja musze grac i jednoczesnie zmienic np jakis parametr suwakiem na monitorze w IMS .. To jest bardzo hmm ... ryzykowne bo musze sie skupic na tym zeby trackballem albo myszka najechac na suwak podczas gdy druga reka na czyms gram. Wiec pioro swietlne albo nic ... A tam jest tyle na temat ze , jest jasno napisane ze jest mozliwosc podlaczenia piora swietlnego i sprzetowego odzczytu jego  polozenia (nawet jezeli poziomo ma dokladnosc tylko 16 pikseli i tak mnie to urzadza bardziej niz trackball i takie tam ) , i nie chodzi o ekran dotykowy w stylusie. Moze ktos juz probowal zrobic cos takiego do atari st albo ste ..

13

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Chyba cos znalazlem :)

http://www.compsoc.man.ac.uk/~xav/ejp_faq.090

Z tego wynika ze jest to wykonalne ..

14

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

No ale jest wyraznie napisane lightpen .. a stylus mial rysik .A w stylusie pioro swietlne raczej nie podzialalo by z lcd zabardzo ..

Pozatym tak teraz sobie sprawe przemyslalem .. to  nie jest chyba jednak takie proste .. bo w momencie wciskania  przycisku (albo dotykania ekranu) ekran musial by sie robic na jedna klatke caly bialy, a do przeciagania czegos musiala by sie w miejscu gdzie jest pioro,  pojawiac biala plamka (powiedzmy srednicy 10 pixeli)  i musiala by jakos podazac za piorem (w sumie mozna by wykozystac do tego kursor myszki bo on nie zabieral by dodatkowo czasu procesora itp) .Wszystko po to zeby jak dotknie sie piorem w czarnym miejscu ekrau komputer wiedzial gdzie. Bo fajnie jak to czego sie dotyka jest biale ale na czarnym raczej lipa.
Mozna by w tym celu poprostu zrobic na moment invers obrazu, bo to chyba tez nie zabiera czasu procesora zabardzo. Reasumujac w momencie dotkniecia obrazu  zalacza sie styk > jezeli odrazu jest informacja wtedy przekazuje informacje o polozeniu gdzies tam >jezeli nie to w nastepnej klatce robi invers i wysyla informacje o polozeniu gdziestam (najlepiej zeby poprostu ustawial kursor myszki w to miejsce) .

Moze znajda sie zainteresowani zeby zglebic temat ;) bo wydaje mi sie ze jezeli takie pioro dzialalo by dosc precyzyjnie to bylo by bardzo wygodne do niektorych zadan ,jak np cubase .

Niestety, ja to moge conajwyzej napisac cos w gfa a to sie chyba nie nadaje do pisania sterownikow tego typu .

A.. no i wykonanie takie go piora to kwestia godziny .. a pewnie mozna by zaadaptowac od jakiegos 8 bitowego ,moze nawet bez przerobek.

15

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

No dobra .. tylko ze w specyfikacji atari STE, odnosnie dodatkowych portow, jest napisane ze mozna tam podlaczyc pioro swietlne, i wiem ze sprzetowo jest to realizowane bo mozna z jakichs konkretnych adresow odczytac polozenie piora...

    Lightpen:

    $FFFF9220  - - - -  - - X X  X X X X  X X X X  X-Position

    $FFFF9222  - - - -  - - X X  X X X X  X X X X  Y-Position

Connection of a light-pen is only possible at port 0. It has a precision of 4 pixels in ST Low, 8 pixels in ST Mid and 16 pixels in ST High resolution (horizontally). Vertically, the light-pen is pixel-perfect. The values read in this register always refer to ST Low. For usage in midres, you need to multiply by 2, for usage in hires, you need to multiply by 4

16

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Witam po raz pierwszy :)

Mam kilka pytan odnosnie pior swietlnych wspolpracujacych z ST...
Szukalem informacji  na ten temat ale nic konkretnego, poza tym,  ze sa nie znalazlem.
Nawet jednego zdjecia takiego piora nie moglem sie doszukac, a musze wiedziec kilka spraw, bo od tego zalezy czy kupie STE czy zostane przy zwyklym ST.

Ogolnie rzecz ujmujac, wykozystuje STka  na scenie i w studio.
W studio sprawa jest prosta, bo kozystam sobie z myszki i jestem szczesliwy i wogole zycie jest super - ja i moje atari biegniemy sobie w zwolnionym tepie przez lake itp :).
Niestety na scenie nie jest tak fajnie, bo ani nie ma gdzie polozyc myszki, a mam dookola  straszny scisk, bo jestem perkusista a za soba mam dodatkowo syntezatory i takie tam, a przed - stoja bebny - wiec miejsca jest malo a praca z myszka na scenie  ani fajnie nie wyglada ani nie jest wygodna zwlaszcza jak zmieniam cos w czasie  utworu.

Tyle tytulem wstepu..

Teraz nastapi czesc wlasciwa :)

- Pierwsze pytanie, to  czy wszystkie programy moga z nim wspolpracowac ? (wlasciwie to z programow interesuje mnie IMS i ew. Cubase)

- Czy istnieja piora ktore dzialaja pod zwyklym st ?

- Czy sa do nich jakies specjalne sterowniki ?

- Czy pioro dziala podobnie do myszki ? (czy ma dwa przyciski (czy wogole ma jakies) czy mozna nim przeciagac obiekty np. ikony, tracki w programach muzycznych, belki w oknach (fajnie to brzmi) itp ?)

- Czy np pioro do atari xl czy jakiegos innego 8 bitowego bedzie dzialac ?

No to chyba tyle :)
Mam nadzieje ze dobrze wybralem dzial i nie wyszedlem na strasznego lamera :)