Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
Opcje wyszukiwania (Strona 96 z 97)
Sprawdź kontakt cieplny tych stabilizatorów z czarną blachą i czy nie grzeją się lub nie mają pękniętej końcówki.
To niechętne formatowanie wygląda na złe dostrojenie kontrolera WD2797 lub jego przegrzewanie, a nawet uszkodzenie. Ja bym BARDZO DELIKATNIE spróbował obrócić kondensator nastawny w pobliżu tej kostki. Najpierw zaznacz jego położenie i obróć o 1/8 obrotu w lewo lub w prawo. Po każdym poruszeniu spróbuj formatować tę samą dyskietkę. Dokładny opis regulacji masz na stronie dereatari w dziale serwis przy okazji opisu regulacji 1050, ale do tego potrzebny jest oscyloskop.
Lewis też dobrze podpowiedział. Sprawdż czy dobrze dokręcone są stabilizatory na bokach czarnej części z tyłu.
To jest cart 32K. A0-A12 i D0-D7 są podłączone tradycyjnie. CS i OE podłączone razem do S5. A13 i A14 odpowiednio do wyjść Qa i Qb licznika, A15 do Vcc. CCTL włącza licznik, zegar to fi2.
Yhy... I ściągnąć na siebie zemstę Allacha :D
Gdzie kupujecie scalaki do tego projektu?
Ścieranie scalaków, zalewanie distalem to metody amatorskich "zabezpieczeń" przed kopiowaniem hardware'u z końca lat 80 ub. wieku. Wszystko można wydedukować z takiej konstrukcji. Najczęściej po spodem scalaka jest też jakieś oznaczenie. Trzeba narysować tylko schemat z natury. Czy tam dużo jest tych pościeranych kości?
Ja mam przejściówkę (self made) do programatora. Tylko zakłada sie na nią kartridż i można czytać jako eprom 8K.
Te kosci można użyć do rozszerzenia do 320K. Wylutowuje się drugi bank ze 130xe a wlutowuje te kości zamiast 4164 (płyta z dwoma rzędami pamięci po 8szt.). Dodatkowo 74LS157 i mamy 320K (plik ramex.zip na dereatari/schematy).
Można ich użyć do zbudowania dwóch "stosów" po 4szt i wmontować jako drugi bank w płycie z czterobitowymi kostkami. W przypadku 65XE sprawa jest bardziej skomplikowana, bo trzeba zrobić "małe mmu", co opisane jest w rozszerzeniu do128K.
1. Do C=64 jest prosty kartridż z prockiem Z80. Zerżnąłem schemacik i romy, mam w archiwum. Jeśli kogoś interesuje...
2. Nie ma CP/M bez stacji dyskietek. Tu kłania się kontroler uPD765. Swoją drogą, czy da się taki kontroler zastosować do stacji Atari? Problemy w WDC1772 zostały by omitted.
Ja korzystałem z usług Polamer-u. Sprzedający wysyłał pakę do siedziby Polameru (Chicago, NY) , a oni kierowali ją do Polski. Można się z nimi porozumiewać mailem po polsku. Paczka 10kg - $20.80 drogą morską. http://www.polamerusa.com/
uU mnie na stronie dereatari w dzialr Serwis. Przy okazji opisu Turbo KSO jest link do atr dyskietki z oprogramowaniem, są i te loadery.
Jak ktoś chce, to niech zajrzy do mojego: muzeum
No właśnie? Gdzie to znaleźć, szczególnie schemacik i zawartości rom/gal? Bo do IDE KMK jest wszystko. Czy są różnice między IDEa a KMK? Chciałbym zrobić to w wersji smd, wówczas na jednej płytce upakować można wiele gadżetów. Na razie znalazłem tylko zdjęcia płytki IDEi i widzę, że logika upakowana została w galach.
Dlaczego wszystko ma obsługiwać jeden procek? Można tam włożyć mikrokontroler do obsługi CSa, rozporządzający osobną 1M (lub więcej) SRAM np. M50734 czy M50747 pracujący na rdzeniu 6502. Zresztą nie upieram się przy konkretnej kości, może być i Gravis. To tylko takie tam dywagacje...
Najlepsi naukowcy świata, bo amerykańscy, ustalili, że ich technologia nie pozwala zrobić dwuprzepływowych silników rakietowych do zastosowań kosmicznych. U Rosjan takie silniki leżały w magazynie od 20 lat. Leżały, bo już Yankees je wykupili, na pniu ;) Ruscy nie wiedzieli, że się nie da...
To jednak Atari 8 żyje. Trochę tego się uzbierało.
Znalazłem kartę dźwiękową na ISA z kodekiem CS4231 i poszukałem opisu. Wydaje się być łatwy (ten układ) do wmontowania w atarynkę bo jest tam ośmiobitowa szyna danych. Opisany jest dokładnie, razem z projektem karty dźwiękowej. Można by wyciągać muzykę z PC i odtwarzać na maluchu. http://www.cebix.net/downloads/bebox/cs4231a.pdf
Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się dotknięty. To nie były nerwy, bo i czym się tu denerwować?
Jest już Pokey stereo, n systemów operacyjnych (dla naukowców: n to liczba całkowita, dodatnia), rozszerzeń pamięci, jakiś projekt GTIA, freezery, różne BASIC-i, SIO2PC, SIO2IDE, dekiel do koła zapasowego itd, itp.
No tak myślałem. Zebrali się naukowcy i będziemy teraz uściślać pojęcia, generować definicje i wykłócać się o przecinek. Wg mnie dopałka to konstrukcja pozwalająca rozszerzyć możliwości komputera Atari 800XL/65/130XE.
Jako że przez długi czas nie byłem dobrze poinformowany - chciałbym się dowiedzieć jak stoją sprawy w temacie. Znowu mnie naszła chęć zrobienia sobie jakiejś odlotowej atarynki i myślę, co do niej wepchać.
Piszcie więc, co kto wymyślił, gdzie szukać softu, schematów, ile to warte i jakie są efekty zastosowań. Będzie to taki remanent dopałek i wszystko będzie w jednym topiku mam nadzieję ;)
Ja mam 5200. Miałem dwie czy trzy, część opchnąłem mcadamowi z "kupy złomu".
Były produkowane w dwóch typach: cztero i dwuportowej (mowa o portach manipulatora). Dwuportowa była produkowana również w wersji PAL.
laoo/ng: Działa, jużmam. Dziękju.
Do bitmana pchnąłem maila - silentium.
a do tej pigwy to jak się zalogowac?
Znalezione posty [ 2,376 do 2,400 z 2,405 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.079 sekund, wykonano 21 zapytań