Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
Opcje wyszukiwania (Strona 93 z 149)
Teraz do tego grona dołączył Side3.
Jeśli masz monitor multisync to komputer powinien się przestawić - zwarcie odpowiednich pinów to kwestia startu. Przynajmniej tak mi się wydaje, w przypadkach które sprawdzałem tak to działało. Ewentualnie program od razu twierdził, że wymaga innego trybu.
A jak właściwie definiujecie "polskość"?
A jakiego typu monitor masz podpięty? Może się przełącza na RGB z VGA lub odwrotnie.
Dalej nie łapiecie - chodzi o programowe przemapowanie pada (gniazdo z lewej strony), żeby był rozpoznawany jako joystick wpięty pod klawiaturę. Bez żadnych sprzętowych modyfikacji, wyłącznie soft.
Pad ma być normalnie podłączony do bocznego gniazda, jak Atari chciało ( ;) ). Natomiast chciałbym, żeby mógł być wykorzystany przez grę, która padów nie umie, za to umie zwykły joystick podpięty do standardowego gniazda.
Nie, nie chcę tych padów używać na innym systemie tylko jako zwykły joystick na tym samym Falconie, do którego jest podłączony. Miałem nadzieję, że jest jakiś soft, który przemapowuje pad na joystick - ale najwyraźniej nic z tego.
Mam Tom-a i nie widzę problemu, żeby go podpiąć ale chodziło mi nie o jakiegoś tam pada a konkretnie tego jaguarowego. Ale jeśli sie nie da - to trudno.
Czy jest jakieś akcesorium albo inny program, który pozwoli mi używać jaguarowego pada podpiętego pod STe albo Falcona jako zwykły joystick? Np. chciałbym na Falconie 060 grać w dooma takim padem. Da się?
Zależy od pory dnia. Czasami muli, czasami mam odpowiedź natychmiast. Zwykle pierwsze odwołanie jest szybkie a na kolejne trzeba czekać. Na intuicję - jest za dużo jednoczesnych połączeń w porównaniu do ustawień serwera i kolejne muszą czekać na timeout poprzednich. Może coś hackuje serwer, a może po prostu trzeba zwiększyć limity - nie wiem. A może moja intuicja jest niewłaściwa ;-)
xxl napisał/a:to je genialne... juz w pierwszym kroku mamy kontrole czy sa dane na pozycji x,y (bit 0 - brak danych)
Jeśli musisz sprawdzać - to tak, i to bardzo tanio.
To możesz zrobić tak: tablica bitowa jak pisał willy, iteracja po niej zliczająca liczbę jedynek "na lewo" od twojej pozycji wyznacza pozycję w tablicy adresów, w którym trzymasz wskaźniki na kolejne stosiki.
[Edit]
Chociaż z drugiej strony taka tablica zer i jedynek to 1/8 całej pamięci będzie... Trochę szkoda. Moja pierwsza propozycja będzie lepsza przy mniejszej liczbie zajętych ztosików.
Jeśli dobrze zrozumiałem XXL-a to niestety, zestawy danych są różnych rozmiarów.
xxl napisał/a:tak, trzeciego wymiaru nie musze indeksowac bo chce pobrac wszystkie dane z 3go wymiaru...
A, czyli chcesz indeksować "stosiki" (załóżmy, że dwa pierwsze wymiary nazywamy "kolumna" i "wiersz", a "w pionie" mamy "stosik"). Przy strukturze z dziurami może być trudno zrobić to w wersji bezpośredniej... Proponowałbym strukturę taką:
1. Tablica wierszy (256 adresów pokazujących na kolejne wiersze).
2. Dla każdego wiersza po kolei:
a. pierwsza zajęta kolumna:
- jej numer (1 bajt)
- liczba elementów w stosiku (nie wiem ile planujesz, 1-2 bajty).
- kolejne elementy stosiku.
b. druka zajęta kolumna (1 bajt)
- liczba elementów w stosiku.
- kolejne elementy stosiku.
c. (i tak dalej).
Dostęp wymaga iteracji. Bierzesz adres wiersza z pierwszej tablicy, a potem iteracyjnie:
1. Patrzysz na numer pod wskaźnikiem
a. jeśli to co potrzebujesz to masz "stosik" i goto 2.
b. jeśli nie, to modyfikujesz wskaźnik o wartość z kolejnej komórki pamięci (przeskok o wysokość stosiku).
c. goto 1.
2 Masz poszukiwany stosik.
Niestety, jak musisz oszczędzić na miejscu to musisz zapłacić obliczeniami. Koszt dostępu do stosiku będzie rzędu liczby zajętych kolumn w wierszu. Koszt pamięciowy to tablica na adresy wierszy + 2 wartości na każdy stosik.
Taką mam koncepcję.
Chcesz się dostać do "kolumny" czy do konkretnej wartości? Naprostuj mnie jeśli źle rozumuję: chcesz strukturę 3-wymiarową indeksować za pomocą 2 współrzędnych? Jakie to mają być współrzędne? Czy chcesz mieć dostęp w jednym kroku czy można iterować? Mam pewną koncepcję, ale będzie kosztować trochę pamięci (konkretnie 256x256 skalarów).
Atari-User napisał/a:Perinoid, parskam ze smiechu.
"Podwyższone opłaty za parkowanie... A dlaczego? Bo miasto nie ma kasy na wydatki narzucane przez rząd, na które ten rząd kasy nie daje (np. związane ze szkołami czy innymi "plusami")"
Miasto nie ma pieniędzy, ????.
Wziąłeś pod uwagę, kiedy to wszystko co znapisałeś było realizowane? Też uważam, że część z tych "inwestycji" nie była najtrafniejsza.
A teraz uwzględnij fakt, że z roku na rok miasto straciło wpływy z użytkowania wieczystego. W mieście tak dużym to były kolosalne pieniądze. I teraz tych pieniędzy nie ma. Jasne, ja się cieszę bo nie muszę płacić. Większość właścicieli się cieszy. Ale jednocześnie chcemy, żeby zrobić to, tamto i owanto. No jasne. Za co?! Nie jestem fanem PO ani Trzaskowskiego. Ale bez przesady, patrz na problem całościowo a nie jedynie przez pryzmat tego co ci do teorii pasuje a co nie.
Piękny przykład skracania ścieżek logicznego rozumowania przez ich obcięcie do fragmentów pasujących do własnych teorii. Podwyższone opłaty za parkowanie... A dlaczego? Bo miasto nie ma kasy na wydatki narzucane przez rząd, na które ten rząd kasy nie daje (np. związane ze szkołami czy innymi "plusami"). Zmiana sposobu naliczania opłat... No bo ludzie wynajmują mieszkania nie zgłaszając liczby mieszkających, a sami mieszkańcy nie sortują śmieci jak należy. Sami sobie jesteśmy winni! Żaden ekonomista nie wymyśli czegoś, co przeciwstawi się skutecznie "pomysłowości" ludzi na os wabienie systemu. Czajki Trzaskowski nie budował, jeśli dobrze pamiętam, więc czemu on ma być winny? Litości!
"Wysyłanie ludzi w tłum"... Dlaczego zakładasz, że ktoś tych ludzi wysyła? To nie są "Legiony (kogokolwiek)", karnie wykonujące rozkazy i reagujące na wezwania swoich wodzów. To nie są też tylko dzieciaki.
Z jednym się zgodzę - protesty coraz bardziej odchodzą od początkowych postulatów i stają się wyrazem sprzeciwu wobec rządzących w ogólności, a nie przeciw orzeczeniu "trybunalu". I akurat to jest złe.
Pin napisał/a:zrób podobnie, tylko trochę inaczej. Odpal driver do FAT'a i zobacz, czy reakcja będzie taka sama.
Kurde, to nie mogło być aż tak proste ;-) Załadowanie drivera pozwala na wyświetlenie zawartości dyskietki. CHKDSK określa format na 356KB (~360) ale rozmiar sektora na 1024 bajty (powinno być 512). I o ile katalog daje się odczytać (DIR działa), o tyle próba odczytania jakiegoś pliku już kończy się "144 Write protected or bad sector". Kicha. Szkoda.
Myślę, że nie ufają "wykształciuchom", że ci ich nie robią w jajo i np. nie zaniżają liczby dostępnych miejsc itp. Że niby wojak jak ma rozkaz to będzie meldował o wszystkim bez względu na okoliczności.
Pytanie może nawet bardziej programowe. Czy da się jakoś programowo nakłonić Atari do czytania dyskietek DOS-owych DD za pomocą Karinki? SDX na dyskietkę DOS-ową reaguje krótkim żołnierskim "148 Unknown file system" ale robi to natychmiast więc wydaje mi się, że dyskietkę czyta.
Spróbuj jeszcze -D_BSD_SOURCE zamiast -D_DEFAULT_SOURCE
Znalezione posty [ 2,301 do 2,325 z 3,713 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.099 sekund, wykonano 14 zapytań