@Lt_bri możesz sprecyzować?
Dosłownie to co napisałem, prześwietlają przesyłki na podobnej zasadzie co bagaże na lotnisku...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
atari.area forum » Posty przez Lt_Bri
@Lt_bri możesz sprecyzować?
Dosłownie to co napisałem, prześwietlają przesyłki na podobnej zasadzie co bagaże na lotnisku...
Pewnie i tak zaraz dely to usunie - ale co mi tam ;)
Już od dawna "kochana" PP masowo i w pełni oficjalnie prześwietla przechodzące przez jej łapki przesyłki.....
Było też jedno z fragmentem "Ściany" Flojdów.
Wręcz przeciwnie, monitorków ze spdif jest jak psów - tych normalnych rzecz jasna, ale i takich z toslinkiem wcale nie ma tak mało, i to nawet wśród skrajnie budżetowych konstrukcji (jak np. behringer ms40), jakby tego było mało, to nawet "trumienki" aktywne z wejściem USB nie są dziś jakąś rzadkością.
Inna sprawa że miałbym znacznie(?) ciekawszą propozycję ;)
-->lotharek, kilka pytań:
-jaki budżet?
-ile(i gdzie) masz miejsca do postawienia trumienek?
-czy w rachubę wchodzi:
a) sprzęt z drugiej ręki?
b) coś do własnego poskładania (i w jakim zakresie, tj. z gotowych elementów i prawie bez narzędzi w jeden wieczór, czy też coś ambitniejszego)?
-czy zestawy głosnikowe(o ile fabryczne) koniecznie muszą być aktywne?
-jeśli nie to czym masz zamiar je "napędzić" (i znów czy "zrób to sam" wchodzi w rachubę - a jeśli tak to jak zaawansowane)?
-czy rozważasz późniejszą rozbudowę do 2.2? ;)
No i o ile wyjęcie jest bajecznie proste, to już włożenie bywa odrobinę upierdliwe (nie jestem pewien czy przypadkiem sprężynka trochę w tym nie przeszkadza).
Na początek możesz po prostu klapke czymś obciążyć, o ile pamięć mnie nie myli to chodzi o to żeby te "czarno-białe" pasy nie były "poszarpane".
Fakt, nie doczytałem.
Jeżeli to skos głowicy, to zdecydowanie odradzam jego regulację za pomocą wkrętaka(przynajmniej w tym modelu), lepiej po prostu wyjąć klapkę(wystarczy ją po otwarciu magnetofonu mocniej pociągnąć) i w razie potrzeby (aż paski będą miały odpowiedni kształt/kolor ew. pojawi się tytuł etc.) leciutko opukać magnetofon po bokach.
-->ataritix, nagrany na kasecie program poprzedzony jest "loaderem", pomiędzy którym to a grą(czy innym programem) magnetofon powinien na chwilę się zatrzymać.
Problem w tym że w przerabianych pod turbo XC12(i jego klonach) z czasem częściowo siada sterowanie silnikiem i po wczytaniu "loadera" trzeba magnetofon ręcznie(tj. pauzą ew. stopem) zatrzymać na kilka sekund (inaczej kaseta do konca przeleci - a i tak nic się nie wgra).
-->Monsoft, a bo to zbrodnia jaka?
Ja właśnie na podobnej zasadzie wszedłem w posiadanie jednego z prototypów KMK/JZ IDE+2.0 - za cholerę nie wiem co i jak, a nawet na co mi to ;)
Przykładowo, do dziś nie doszedłem do tego jak z poziomu grzyba przygotować dysk, napchać go gierkami, demami etc., a zrobić to wszystko bez jakiegokolwiek udziału atarynki, ale zarazem tak żeby od razu ze wspomnianą(praktycznie kompletnie gołą!) atarką zadziałało.
Znajdę odrobinę czasu - to się dowiem.
Nie znajdę - nadal bedzie się na półce kurz zbierało ;)
Raczej w odróżnieniu od bezrobotnego nie będę wam gitar zawracał zanim dokładnie nie przewertuję instrukcji etc., ale czy to rzeczywiście taka duża różnica postaw?
Gdyby to było ratowanie "veli" TWM-315, filipka CM8833 czy nawet pospolitego neptuna 156B to bym zrozumiał.
Ale praktycznie współczesnego monitora?!?
I to na dodatek "przeróbką"(chodzi o tę którą zasugerowałem) za którą wcale nie ździwiłbym się gdyby ktoś zażyczył sobie równowartości dwóch sprawnych używek?
Izopropanolu, tak dla odmiany odradzę ten z AG Chemia, w tej cenie to można taki cz.d.a kupić - i to większą ilość.
We wcześniej wspomnianym szajsungu LTS500Q1-GF1 jest jeszcze gorzej, tj. świetlówka jest naokoło matrycy i dodatkowo ukryta pod metalową ramką - a ludziska swego czasu na potęgę pod diody je przerabiali (choć termin gruntowna przebudowa tut lepiej pasuje)
Inna sprawa czy ma to w ogóle sens z ekonomicznego punktu widzenia (pewnie komuś dać to do zrobienia to za samą usługę wziąłby spore pieniądze).
Byłbym niezmiernie wdzięczny.
A tak z ciekawości, z czegoś je Mikey wydłubał i czy jest szansa na jakieś podwójne, bo gdybym tego z tematu nie znalazł to właśnie parki bym potrzebował (a na chwilę obecną mam pięć sztuk TS3103N145).
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie bardzo nietypowa konstrukcja (na razie tylko plottera, ale późną wiosną - wczesnym latem...) gdzie nie dość że byłyby po dwie śruby i śliniki na każdą oś, to na dodatek sama jeżdżąca brama byłaby cudacznie rozwiązana, tj. oś Y poruszała by się po osi Z, a ta z kolei po X (a nie jak to jest normalnie rozwiązane, czyli Z po Y, a Y po X).
Jeżeli bardzo lubisz ten monitor, to teoretycznie* można spróbować numeru stosowanego przy telewizorkach Casio czy Sharp (a nawet ekranikach do gierki psone - czyli w oryginale właśnie szajsungach).
W konstrukcjach w których na to pozwalało miejsce, część ludzi podmieniała świetlówkę "garścią" diódek, efektami "ubocznymi" był mniejszy pobór prądu i bardziej równomierne oświetlenie matrycy (choć akurat to drugie - ze względu na charakterystyczne rozwiązanie podświetlenia - nie do konca tyczy się ekranika od psone).
*bo to rozwiązanie upierdliwe, a przy dużej matrycy niekoniecznie opłacalne...
Bezrobotny? ;)
Bo mogą się przydać(a nawet tych 1.2 jest coraz mniej), np. sam mam dwie które trzymam pod sznajdera 464 (akurat znalazłem w jednym z numerów sigmowskich ZS HT świetny opis podłączenia takiej).
Inna sprawa że pomijając zabytki jak ten czołg pokazany przez sebana, to siedzą tam naprawdę skromniutkie krokowce (i jak na złość prawie zawsze bipolarne...).
Chyba się jednak przemogę i zarejestruję na tym forum, i tak od dawien dawna je czytam(i głównie dlatego rejestrować się nie chcę...).
ps. a co żeś "powiązanego" studiował/studiujesz, mechanika, automatyka? ;)
Na 100% okaże się dobry - bylebyś resztki starego smaru dokładnie usunął ;)
-->grzeniu, rejestrację tam traktuję jako naprawdę skrajną ostateczność - chyba już wolałbym w sklepie nówki kupić ;)
-->pawel, w stacjach najczęściej siedzą silniki bipolarne(teoretycznie to lepiej - tyle że takiego na chwilę obecną nie wysteruję), na dodatek zazwyczaj mające dużo poniżej tych .4Nm - .6Nm.
Inna sprawa że po prostu żal je pruć...
Potrzebuję silniczka dokładnie jak w temacie, inne z serii TS3103N mnie nie interesują (no może że też unipolarny i byłyby dwie sztuki*).
Czekam na oferty, w rozliczeniu mogę dorzucić jakies atarowe drobiazgi (np. kasety w K.S.O. 2000).
ps. "kręcidełka" potrzebne mi do projektu częściowo związanego z atarynkami (przy odrobinie samozaparcia jeszcze przed wiosną mogę mieć "kopyto" w kształcie atarynki do robienia osłonek przeciwkurzowych - wakuforma kusi ;)).
*no ale wtedy mogły by być jakiekolwiek tanie unipolary mające około .4Nm - .6Nm
Dziwne, bo zdawało mi się że brałeś całkiem aktywny udział w temacie w którym Simius napisał:
minusem w stosunku do obrazu w systemie PAL jest o połowę mniejsza (128) paleta kolorów, a to za sprawą nieobecności w FGTIA najmłodszego z czterech bitów jasności
;)
W części turb była możliwość wgrania z kasety tego co na karcie siedziało (inna sprawa że takie rozwiązanie pod znakiem zapytania stawiało sam sens stosowania turbo).
-->Duddie, można się przy wczytywaniu gierek w turbo obejść bez karta - tyle że to o masochizm się ociera ;)
ech, ale jak kiedyś przyjedziesz na zlot, bądź zamówisz coś u Duddiego, to nie odpala on stronek, on "jedzie real time" ...
Masakra aby ktoś miał takie pojęcie...!
Tylko że Duddie nie zawsze jest pod ręką - w odróżnieniu od lutownicy i wcześniej wspomnianej stronki ;)
dobrze tez dziala interface RGB2Component ( no ale RGB tylko dla elity w Atari Secam French ) wink
Ty mnie "elyta" lepiej powiedz czy przypadkiem paleta wyświetlanych bez secamowe atarki kolorów nie jest "lekko" uboższa? ;)
Do tego co napisał Duddie warto by było dorzucić tę oto stronkę:
No pewnie, w końcu w EuroScart także jest S-video, kwestia odpowiedniego kabelka.
I niezgodnego ze standardem sprzętu - bo tylko w takim na peritelu masz Y/C (czy dajmy na to różnicowy).
atari.area forum » Posty przez Lt_Bri
Wygenerowano w 0.032 sekund, wykonano 31 zapytań