201

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Electron: widząc schemat widziałem że procek ma takie cosik - sądzę że faktycznie takie rozwiązanie w stylu intela będzie preferowane.
Mi jedynie chodziło o rozwiązanie jak najbardziej zgodne z szyną atari - tak aby w playerze dokonywać jak najmniej modyfikacji - wtedy większa liczba sidów będzie chodzić poprawnie.
Co do procka to jest rozwiązanie zajebiste ale zostaję przy buforze 74hct574 - wtedy nie dość że łatwiej będzie operować na adresach , to do tego nie będzie trzeba stosować żadnych kruczków żeby zmieniać program.
Przecież podłączenie dodatkowych bitów szyny adresowej do któregoś z portów PICa spowodowałoby że można używać Pica w dowolny sposób.
Np. $d500-$d51f - szyna sida ,$d520-$d53f - jednostka mnożąca i inne bajery jakie nam się nasuną - pozostaje część niewykożystanego portu RA0-RA5 do obsługi czegokolwiek - ja na razie myślałem tylko o podłączeniu A5 do RA0 - w celu przełączania adresowań.

Reszta portu pozostaje wolna - ja bym to pozostawił do konfiguracji rozszerzeń - np. przełączanie mono/stereo, przełączanie romów i generacja adresów dla flashromu itp. (żeby go łatwiej flashować!)

I ostatni rzecz o której nikt nigdy nie napisał a jest rzeczą kluczową w całym podłączaniu sida - co z emulacją timera CIA ?????

202

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Electron: wszystko jest ok ale co z adresowaniem sta ($fe),y - trzeba by modyfikować to ręcznie , po za tym to ma 2 bajty więc resztę playera trzeba ruszać ! Ten sam problem ja mam w sidplayerze !
W moim przypadku jedyną modyfikacją byłoby zmiana adresu wpisywana do $ff (ale musiałby być inteligentny kod) w twoim kawałek kodu z następnym rozkazem włącznie.

A co jeśli player skacze gdzieś do tego rozkazu, trzeba by było na nowo pisać coniektóre playery !

Może lepiej byłoby dodać zatrzask na szynie adresowej i zsynchronizować go z Atari ??? Wtedy PIC jedynie generował by sygnały zegarowo-sterujące i buforował szynę danych !


Dely: pwm to oznacza Pulse Width Modulation - modulacja szerokości impulsów. Pic oprócz tego ma na pewno dzielnik częstotliwości (nie znam Pic-ów ale na pewno tak jest)

203

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja myślałem raczej o jakimś galu czy mach-u ewentualnie o kilku 74xx a tu widzę procek - pomysł w sumie niezły. Trochę nad tym myślałem , zatem nasuwa mi się pytanie - jeśli dobrze myślę to odczyt z Sida musiałby następować w 2 etapach - pierwszy - wystawienie adresu rejestru do odczytu , drugi to odczyt po powiedmy 3-4 cyklach zegrowych atari (czyli ok. 1 cyklu sida). Wydaje mi się że przy asynchronicznych szynach nie ma możliwości bezpośredniego odczytu z Sida.
To trochę komplikuje sprawę - w tej chwili teoretyzuję ale gdyby jakiś player z c64 coś odczytywał z Sida no to byłoby po zawodach.....

Co do zapisu to myślałem nad rejestrem przesuwnym , gdzie podstawowym sygnałem zegarowym byłby sygnał fi2 z sida (1 mhz) blokowany przez rejestr CS a sygnały cs z atari i sygnał Cs' dla sida wynikałby przesunięć rejestru i zatrzasku, podobnie z zatrzaskami z sygnałem CS!

Czyli teoretyczny zapis musiałby wyglądać tak:
1) -w momencie zapisu zatrzask łapie syganły d0-d7,a0-a3 i osobno CS
2) - następuje odblokowanie taktowania i czekanie na narastającą fazę sygnału fi2 z sida (zostaje on odblokowany w momencie zatrzasniecia sygnalu CS)
3) - po pojawieniu się dodatniego stanu na wejściu zegarowym SIDa zostają wygenerowane sygnały CS dla sida , sygnał r/w przyjmuje stan dodatni (H) i wartości z zatrzasków zostają zapisane do SIDa.
4) na zboczu opadającym sygnału Fi2 zsotają skasowane zawartości z rejestrów , zostaje skasowany znacznik CS i zablokowane wejście taktujące logikę.

[ Dodano: Czw Lis 25, 2004 8:08 ]
I jescze pytanie do Sebana - co z sygnałami adresowymi - bo z tego co ja widzę to niue są one podłączone więc niestety zapis do Sida następowałby w dziwny sposób. (pewnie najpierw trzeba by było zapisać numer rejestru a potem daną do niego)

204

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

xxl: a gdzie zatrzaskiwanie sygnału cs ?? Przecież to od niego zależy dostęp do układu SID - więc jego trzeba zatrzasnąć , dopiero w momencie jek ten sygnał się pojawi , zegar sida może "przeżucić" dane do układu! (np suma sygnałów invertowanego CS zatrzasnietego i zegara sida), po za tym to po takiej operacji wpisu należy skasować rejestr sygnału CS.

To jest moja sugestia co do tego projektu.

205

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Na razie niestety projekt chwilowo (czytaj kilka miesięcy) został wsztrzymany - nie oznacza to że nic nie robię ale rodzinka itp. - na razie myślę bardzo intensywnie nad kartą muzyczną do atari - w tej chwili mam już wsadzony AD1848 , przetwornicę +/-12 v oraz moduł wavetable midi - obsługuje toto midiplayer oraz w pisany w pocie czoła odtwarzacz CMC to midi - jak się wyrobię to może w tym tygodniu zapodam próbki w formie MP3 ! (muzyczka z freda, sapera, endless dramu 3 part i 2 part)

Cały czas myślę o YMF278 + ROM 2mb + RAM 128 kb ale brakuje mi układu YAC513 !! (Dac)

Co do sid playera to musi mnie najść ochota na pisanie - na razie trochę się rozleniwiłem

206

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W sumie zrobić coś takiego nie jest jakimś wielkim problemem - najgorzej jest z kością - o ile 128 kb ew. 256 kb są ławto dostępne (i tanie) bo występują jako biosy na płytach głównych - nie ma problemu ze zdobyciem (cena za używaną 5 zł) o tyle w nie mam pojęcia na temat większych kości. (Na początek 256kb powinno wystarczyć - ja mam taki wsadzony zamiast ROMu i BASICA.)

Do tego potrzeba logiki sterującej - najprościej GAL i jakiś rejestr (np 74hct373 / 374). Zamiast gala można użyć np 7400 jako dekoder sygnałów WR i RD. Drugi układ 7400 jako generator sygnałów dla latcha (CCTL i Fi2). Schemat byłby oparty o RAMCARTA z niewielkimi modyfikacjami - więcej banków i bark baterii!

Co do oprogramowania to nie powinno być problemów - mam napisaną procedurkę do flashowania romów na programator oparty o 6510 więc tylko wystarczą zmiany kosmetyczne i interface użytkownika.

207

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

xxl: widzę że znalazłeś moje projekty na stronie 6502.org !!! To nie wszystko , mogę się pochwalić , bo nie ma np. osprzętu od silnika samochodu sterowanego przez 65sc816 (w wakacje silnik odpalił na sterowaniu przez 6502) !!!

Wracając do tematu:
Znalazłem szukając wczoraj lepszy chip niż AD1848 - AD1845 - ma więcej bajerów , jest rozbudawaną wersją AD1848 i  ma np. 16 bajtowe bufory FIFO !!! Co to daje - mianowicie że sam układ w trybie covoxa zniwelowałby zniekształcenia wynikłe z odświerzania pamięci .
Po za tym ma regulowaną częstotliwość próbkowania co 1HZ itp.
Najważniejsza zaleta: układ jest nadal w produkcji i kosztuje jakieś 7$.

208

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sikor: AC97 jest układem prymitywnym , troszke lepszym covoxem - tutaj nic nie zrobimy , po za tym po oglądnięciu dokumentacji stwierdzam że dane są przesyłane szeregowo , co dyskwalifikuje go jako układ dźwiękowy. (zbyt wolna transmisja i za dużo zabawy).
Lepszym wyjściem jest podłączenie choćby układu AD1848 - stary układ ale ma mono/stereo dac , generator sample rate, mixer 4 kanałowy, układ ADC i najważniejsze - szyna 8 bitowa - wystarczy 1 układ generatora sygnałów wr i rd żeby zaczął działać z Atari.
Sam się już nim bawiłem , wczoraj go wrzuciłem do swojego Atarka.

Problem pozostaje w przypadku AC97 i układu AD1848 ten sam - mixować musi procek Atari - czyli częstotliwość poróbkowania od 8 - 32 khz (w zależności od liczby kanałów 4-1) Układ działa dokładnie jak covox ale lepsza jakość , bo lepsze przetworniki wewnątrz układu. No i możliwość samplowania na Atari (w tych czasach nie wiem czy potrzebna).

Trzeba podłączyć układ który ma możliwość generowanie dźwięku niezależnie od procesora - tak jak Amiga , z tym że lepiej żeby nie używał DMA (np miał własną pamięć jak gravis) - konflikt z procesorem i całą resztą systemu.

209

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Na razie nie ma oddzewu od Pinka , dlatego wszystko jest na papierze. Jak miałbym układ w ręce to można by było coś próbować, najlepiej z całą płytą od GS - tam jest wszystko gotowe i można podpatrzyć jakieś rozwiązanie.

Faktem jest że gdyby 2 karty dostały się do Jaskiera i Epiego to naprawdę mogło by coś z tego być. Sądzę że koszty prototypu będą znikome - mam wiele układów z odzysku a na takowych można zrobić prototyp. Może i 2 by się udało zrobić.

W tej chwili temat jest otwarty. Dzisiaj zamierzam wbudować do Atari Ad1848 (płytka którą miałem na party) i może się uda wepchnąć wavetable. Ale i tak wolałbym coś co samemu można oprogramować bezpośrednio z szyny!

Innym układem jest opl4 yamahy ale ten jest w takiej wersji że sam nie zrobię płytki i go nie wlutuję !

Na razie szukam dalej jakiegoś rozwiązania , stosunkowo prostego ale o dużych możliwościach.

210

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Co do pamięci to chyba najlepszym pomysłem byłoby pół na pół - 32k ROM (np dla general midi) i 32 kb ramu na próbki. Ram mógłby być przełączany bankowo - tzn 1 rejestr numeru strony i 256 bajtów z przestrzeni $d100 , $d600,$d700 - nie wykorzystywanej przez system.
Nie wiem jak jest z innymi rozszerzeniami ale tu można pewne rzeczy ustalić bądź założyć zworki (ostateczność!).

211

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja oczywiście zakładałem że skoro Pin miał ileś tam Apple GS na procki , to pozostały mu płyty z których można zrobić użytek. Na tej stronie co dałem odnośnik wyżej jest schemat całego modułu brzmień ensonique ze zrzutką banków pamięci dla tablic fal. Co to oznacza to można się domyśleć - np. odtwarzarka midi na atari grająca na 16 - 32 kanałach jednocześnie , brzmienie o jakim c64 i inne kompy 8 bitowe mogą pomarzyć , emulacja SIDa gdzie nie ma praktycznie różnicy między emulacją a oryginałem. (bo nie obciąża to procka na czas odtwarzania softsynth więc można w czasie rzeczywistym generować fale dla układu lub zastosować eprom pełen próbek rożnych fal rodem z SIDa i tylko je przełączać, dołączając pewne efekty)

Faktem jest to ile to mogłoby kosztować i czy są chętni ludzie którzy by to wykorzystali do celów praktycznych. Tu Cedyn masz rację ale gdyby pokazać coś takiego na party to może ktoś by się skusił żeby coś napisać.

Wstępny koszt takiej karty uzależniny byłby oczywiście od ceny scalaka.
Reszta to ok 20-40 zł (kilka buforów i static ramy bądź epromy)

XXL: Faktycznie rejesty karty zajmują całą stronę pamięci !

212

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak się domyślasz to pewna zgodność z sidem mnie inspiruje , przecież układ odtwarza dźwięk na DMA a można sida emulować pół sprzętowo pół programowo - opl2/3 daje niezbyt ciekawy dźwięk!
Po za tym to 32 kanały wavetable to jest coś , a do tego tak jak w gravisie - ładowanie sampli wprost do pamięci układu. No i najważniejsze - układ ma 8 bitową szynę więc parę scalaków i jest karta !

213

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ma ktoś może ten układ - mam nadzieję tylko w jednym człowieku a jest nim - Pin , układ występuje na płycie Apple IIGS - a takowe on miał.

Dlaczego występuje w dziale sprzęt ???

Popatrzcie na to:

http://www.buchty.net/ensoniq/5503.html

Chyba już wszyscy rozumieją co to znaczy ???

Po co podłączać SIDA skoro można podłączyć jego starszego brata !!!!

Napiszcie co o tym sądzicie.

214

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ok , zgadzam się ale w moim przypadku to chyba jest lepszym rozwiązaniem , po za tym mniej kabli dochodzi do tylnej ścianki.
Po za tym to ja wbudowałem dodatkowo 2 przedwzmacniacz , zresztą pod kątem wbudowania układu AD do środka.

215

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wczoraj zrobiłem wreszcie stereo do swojej atarki. Oglądając schemat rozszeżenia zauważyłem że w trybie mono gra jedynie jeden kanał - zatem po chwili zastanowienia wpadłem na pomysł żeby nie stosować układu 74ls14 ale 74HCT158 - jest to 2 wejściowy multiplexer z inwertowanym wyjściem.

Cała idea polega na tym aby w trybie mono operacja zapisu odbywała się do 2 pokeyów na raz , natomiast w trybie odczytu tylko do pokeya na płycie. Powoduje to że oba pokeye grają to samo, ale widziane są jako tylko jeden !

W trybie stereo wszystko chodzi jak w poprzedniej wersji.

Zmontowanie układu nie stanowi problemu - układ 158 można spokojnie nalutować na multiplexery klawiatury (tyle sam nóg i w tych samych miejscach zasilanie nogi 8 i 16 )

Nogę 1 łaczymy z rezystorem (tym którego wylutowywuje się jedną nogę z płyty (od CS1 pokeyado plusa) i z przełącznikiem do masy (tak jak w poprzedniej wersji)

Nogę 4 z CS1 pokeya na płycie.
Nogę 7 z CS1 pokeya nalutowanego.

nogę 5 lączymy z nogą 4.
Nogę 2 łączymy z A4 na płycie - ten sam kabelek co poprzednio szedł do przełącznika lub układu ls14.
Noga nr 3 łączymy z nogą 8 (masa).
nogę 6 łączymy z sygnałem R/W na płycie (np z pokeyem ale nie pamiętam z którą nogą)
nogę 15 łączymy z masą (noga8)

I to wszystko - po tej operacji powinniśmy się cieszyć ze zmodyfikowanego stereo.

216

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Znalazłem układy do budowy karty muzycznej - przez przypadek - symbole Ymf 278b, Yss205  :P

Ymf 278b - układ kompletnego syntezatora wavetable z adsr i innymi pierdołami - tyle że problemem byłoby zaemulowanie sida - ale 24 głosowa polifonia robi wrażenie !
Yss 205 - układ cyfrowych efektów - reverb,chorus,flanger oraz DAc !

Do tego AD1848 jako DAC i ADC do szyny atari i mixer

Gdyby do tego dorzucić 256kb statycznego ramu , ROM z próbkami, to efekt byłby nieziemski !!  :)

Problemem jest to że oba układy są smd i mają 80 i 64 nóżki o małym rozstawie!   :(

Myślę zatem dalej , a może ktoś ma lepszy pomysł ?? :?

217

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dokładnie w grudniu zaraz przed świętami wpadłem na pomysł żeby rozpracować otwarzarkę do sidów z dema Hadru ale niestety okazało się że goście dopasowywali swojego playerka do każdego sida indywidualnie. Zatem pojawił się pomysł żeby napisać playera na tyle uniwersalnego aby odtwarzał 70% sidów na pokeyu. Efekt był ale nie do końca zadowalający.

Dopiero po znalezieniu na forum tematu "softsynth 2" zaczęła się dyskusja dotycząca odtwarzania sampli i 1 okresowych fal , gdzie wpadłem na pomysł jak odtwarzać szum i fale prostokątną z PWM.

Na wiosnę tego roku zabrałem się za pozytywkę dla dziecka opartą na 6502 i codecu. Najprostszą metodą był softsynth - oczywiście narodził się pomysł - skoro jest odtwarzacz do różnych fal to czemu nie połączyć go z emulacją Sida - problemem było jak mi się wydawało, konwertowanie częstotliwości sida na wartości dodawane do fali - to rozwiązanie podsunęło sie samo - na początku miało być dzielenie i mnożenie - ale przypadkiem wpisałem wartości bezpośrednio z sida i zaczęło grać , ale częstotliwośc była za wysoka , więc podział przez 2 i pozytywka zaczęła grać jak sid.

Pamiętam że skoro pozytywka grała to czemu nie zrobić tego na atari , skoro jest już engine softsynth opracowany z Tebe i Zielonym (w drodze gęstej dyskusji na forum)

W niedzielę wieczorem odsłuchałem pierwszego sida na atarku !!!

Efekt był - ale dźwięk był metaliczny, perkusja brzęczała i musiał być wyłączony ekran - to dyskwalifikowało użycie go w demie.

Kolejnymi ulepszeniami było dodanie szumu nie syntezowanego ale tego z pokeya - dźwięk był czystszy i perkusja mniej metaliczna !
Ale problem nadal został - po 2 tygodniach myślenia jak to wszystko odtwarzać bez zniekształceń wpadłem na pomysł żeby użyć przerwań IRQ , DLI i włączyć ekran. Efekt jest taki jak teraz słychać.

Ponieważ kończyłem Reditusa to nie miałem czasu dalej nad nim pracować a i do dema chciałem coś zostawić  :D .
Oczywiście w międzyczasie pojawił się pomysł na filtr dolnoprzepustowy ale z braku czasu dopiero jego kod powstał niedawno.

Po party zabrałem się za wersję na której można słuchać różnych sidów i taka jest na razie.


I tyle w cyklu - jak to było z sid playerem...

218

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja bym się tu bardziej zgodził z Macgyverem - po co podłączać SIDa do Atarka jak można by było coś lepszego wsadzić. Moim zdaniem lepiej byłoby założyć jakiegoś procka DSP z własną pamięcią na sample i własnym CODECem - przecież na czymś takim można spokajnie napisać emulację sida praktycznie nie różniącą się od oryginału. Wiem - zaraz będę zaatakowany że emulacja nigdy nie odda oryginału. Tylko po co rozdraniać się w szczegółach ???

Pozostają dodatkowe możliwości np. emulacja innych układów dźwiękowych,odtwarzanie 16-32 kanałów na samplach w 16bitach i stereo(mixowanie na karcie) czy emulacja 4 sidów jednocześnie (12 kanałów).

Po za tym przy dużym ramie i flash romie można by było pokusić się o syntezę wavetable i odtwarzaniu midów na Atari. Swego czasu chciałem coś takiego zrobić ale nie mogę znaleźć pdf-a do układu CS9233(prawdopodobie ukaład dsp bądź syntezator wavetable).

Jeśli ktoś czytał artykuły o sidzie to właśnie jest on namiastką syntezatora wavetable - z tym że nie ma pamięci dla kształtu fal (bo się nie zmieściła w chipie!) ale fale są generowane proprzez operacje arytmetyczno-logiczne.

Mam nadzieję że tędy pójdzie rozwój możliwości muzycznych Atarka - po co się ograniczać ???

219

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Karta wygląda podobnie:

http://akiba.ascii24.com/akiba/news/200 … 9.jpg.html

220

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

I udało się - wczoraj po 3 godzinach uruchamiania odsłuchałem pierwsze pliki mid !!! Jakość zajebista - dziś może się trochę pobawię. Miałem problem z przetwornicą +12,-12v bo mi strasznie siała i nie chciało chodzić ale poprzestawiałem masy i jest ok.

221

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wczoraj po przeglądnięciu szuflady z elektroniką znalazłem moduł Wavetable do karty muzycznej ISA - jest to po prostu syntezator MIDI w standardzie Waveblaster  - mam pomysł żeby coś takiego zaadoptować do Atarka - np na 2 pokey na linię out (Txd).
Kiedyś miałem to podłączone do Amisi i nieźle śmigało - mam zatem pytanie - czy jest jakaś fajna odtwarzarka midi na Atari ???
Po za tym czy kogoś coś takiego interesuje ????

222

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tu może być problem z przełączaniem banków - odtwarzanie + filtrowanie i przełączanie banków , ale może się udać.

Tebe: filtr dolnoprzepustowy jest w sumie regultorem tonów wysokich - dokładnie tak to działa - reguluje się częstotliwość powyżej której wszystkie dźwięki są tłumione z jakąś dynamiką (6db, 12 itd.) w zależności od typu filtrów. Z reguły taki filtr działa od 4-12 khz w sprzęcie muzycznym , w sidzie z tego co pamiętam z dokumentacji od 30 Hz do 11 kHz

Przykłady może podeślę dziś Delemu tak żeby każdy mógł posłuchać!
Niekiedy różnice są kolosalne !!!!

Zresztą filtr miał być w end-parcie w Reditusie ale z czasem się nie wyrobiłem i g..no z tego wyszło :(

Nie wiem czy się da szybko zaemulować filtr górnoprzepustowy(choć czy jest sens to sam nie wiem bo im wyższa częstotliwość próbkowania tym lepiej a tu może być za mała) ale o pasmowym to trzeba chyba zapomnieć  :?

223

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Wczoraj po 2 dniach eksperymentowania udało mi się zaemulować filtr dolnoprzepustowy (coś jak w sidzie) który filtruje w czasie rzeczywistym sample ale tylko na 1 kanale. Niestety zła wiadomość jest taka że nie wiem czy mi się uda to upchnąć do sid playera bo zaadoptowałem to do wersji bardziej pamięciożernej ale szybszej. Zatem mam pytanie czy jest sens dalej nad tym pracować ???? (i poświęcać temu kupę czasu) Może ktoś by to wykożystał w jakimś trackerze na samplach ???

Jak są pytania to je zadawać  :D

224

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jaskier: Może z innej beczki - mam pomysł na inny typ vibrato - ostatnio przez przypadek znalazłem opis formatu muzycznego Robba Hubbarda z C64 , gdzie był zdeasemblowany player - tam przy vibrato oblicza deltę pomiędzy 2 sąsiednimi wartościami częstotliwości dla nut i dopiero to mnoży razy współczynnik.
To powoduje że przy wysokich częstotliwościach albo maleje vibrato albo całkowicie się odcina.

W tym tygodniu spróbuję to zaadoptować do mojego playera i zobaczę jaki będzie efekt - po za tym vibrato zostaje uniezależnione od częstotliwości bazowej pokeya i czy jest 8 czy 16 bitowa kontrola częstotliwości !

225

(48 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Już jest dostępna wersja  0.97 beta!


Poprawione błędy:

- dokładniej sprawdzam wszystkie wpisy sidów na stronę zerową wobec czego coniektóre sidy zaczęły grać poprawnie  - np. Noisypillars - Jeroen Tel  (przedtem zwis)

- poprawiłęm inicjalizację songów, częściowo relokację pamięci i dopisałem procedurę pseudo przerwań podczas inicjalizacji  - teraz niektóre sidy dają radę zmienić song - np. Tusker i Ghost'n Goblins

(jakbyście widzieli co niektóre sidy robią z pamięcią .....)


Dodano:

- TAB zmienia napęd - H: i D:
- Ctrl + TAB zmienia numer napędu - D:,D1:-D9:

- Zmieniłem filozofię directory co zapewne ucieszy posiadaczy HDD i emulatorowców - teraz jest wyświetlana 1 nazwa w lini ale za to może mieć 32 zanki !!! (i w takiej formie jest podawana do nazwy podczas IOCB) - nie wyświetlam rozszerzenia SID wobec czego mam jeszcze 3 znaki na nazwę !!!
Więc można podmontować pod emulem H: do danego katalogu i nie trzeba zmieniać nazw -  np w HVSC z sidami !!!!


- Można za to scrollować directory w dół i w górę ale uwaga - pokazuję jedynie 256 nazw plików !!!

- Nie wyświetlam informacji o wolnych sektorach !!!

Mam jeszcze kilka rzeczy do poprawienia ale to w wersji 0.98 - lub 1.00 !