Electron: widząc schemat widziałem że procek ma takie cosik - sądzę że faktycznie takie rozwiązanie w stylu intela będzie preferowane.
Mi jedynie chodziło o rozwiązanie jak najbardziej zgodne z szyną atari - tak aby w playerze dokonywać jak najmniej modyfikacji - wtedy większa liczba sidów będzie chodzić poprawnie.
Co do procka to jest rozwiązanie zajebiste ale zostaję przy buforze 74hct574 - wtedy nie dość że łatwiej będzie operować na adresach , to do tego nie będzie trzeba stosować żadnych kruczków żeby zmieniać program.
Przecież podłączenie dodatkowych bitów szyny adresowej do któregoś z portów PICa spowodowałoby że można używać Pica w dowolny sposób.
Np. $d500-$d51f - szyna sida ,$d520-$d53f - jednostka mnożąca i inne bajery jakie nam się nasuną - pozostaje część niewykożystanego portu RA0-RA5 do obsługi czegokolwiek - ja na razie myślałem tylko o podłączeniu A5 do RA0 - w celu przełączania adresowań.
Reszta portu pozostaje wolna - ja bym to pozostawił do konfiguracji rozszerzeń - np. przełączanie mono/stereo, przełączanie romów i generacja adresów dla flashromu itp. (żeby go łatwiej flashować!)
I ostatni rzecz o której nikt nigdy nie napisał a jest rzeczą kluczową w całym podłączaniu sida - co z emulacją timera CIA ?????