2,051

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@wieczor - KMD pójdzie z XL tylko trzeba zrobić przejściówkę PBI -> CART+ECI która na pokładzie będzie miała komparator wytwarzający sygnał $D1XX aby go nie lutować z dekodera I/O 74LS138. Co do innych rozszerzeń - się nie wypowiem bo nie mam schematów...

2,052

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@wieczor - trzeba poszukać bo tego w różnych wersjach jest sporo. Ten, którego używam jest mocno zaawansowany ale nie ma RGB, tylko HDMI, VGA, Composite Video oraz TV analog tuner. Być może gdzieś taki jest :)

2,053

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Cyprian - uda się wprost zaadaptować jedynie wyświetlacze LVDS. Jeśli masz matryce TTL to najpierw musiałbyś skądś wytrzasnąć konwerter TTL->LVDS. Popatrz jakie matryce mają symbole i poszukaj datasheet albo choćby śladu informacji na ich temat.

2,054

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

skrzyp napisał/a:

Pytanie brzmi: ile i komu? :)

Hehe - chętnemu co się tego podejmie, a ile - pewnie tyle co za części. Ja zakupię wersję S-Video na przyszłość. Trzeba też myśleć poważnie nad obudową do takiego urządzonka. Rozmiar matrycy w zasadzie dowolny ponieważ kontroler działa aż do FullHD. Czytałem o tym, że uruchomiono na tym nawet matryce 40" od TV :). Jeśli bym znalazł czas to bym mógł złożyć dodatkowy - działający sprzęt. Trzeba zakupić kontroler, matrycę oraz inwerter.

Ja - jak napisałem - chcę najpierw sprawdzić jak sprzęt zareaguje na jakieś niestandardowe zabawy z ekranem na Atarynce bo może się okazać, że jest tak jak ze słabymi konwerterami CVBS -> VGA i obraz będzie latał...

Pozdrawiam

tOri

2,055

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Zainspirowany wątkiem z portalu Elektroda - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2859840.html - Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor - postanowiłem zaszaleć i wykonać taki monitorek z matrycy LVDS. Do moich zastosowań (8bit i 16bit stare komputery) najlepsza jest matryca o proporcjach 4:3. Panorama się też nada, ale z oczywistych względów będzie słabo to wyglądało (marginesy albo zniekształcenia proporcji).

Użytkownik REMZIBI opisał zarówno kontroler (dostarczany przez Chińczyków) jak i kable LVDS oraz podłączanie, programowanie i użytkowanie całości. Polecam dla chętnych poczytanie całości wątku na elektrodzie bądź tylko zajrzenie na stronę https://sites.google.com/site/lcd4hobby/.

Osobiście wypróbowałem Atari 65XE oraz C64 pracujące po Composite Video (zdjęcia) a także PC pracujące po VGA. Podejrzewam, że również inne komputery (AtariST oraz Amiga) także nie miałyby problemów. Co ciekawe - na tym sprzęcie powinno się udać uruchamianie wszystkich rozdzielczości dla AtariST po zastosowaniu odpowiedniego przełącznika i użyciu Composite Video oraz Monochrome. Kontroler posiada również wejście HDMI, posiada możliwość dołączenia klawiatury i sterowania pilotem IR. Ma tuner TV analog - przydatne do podłączenia ZX Spectrum :) co zrobił właśnie REMZIBI...

Cena całości to trochę powyżej 100PLN. Kontroler z Chin w wersji z odtwarzaniem multimediów z pendrive ok. 50 PLN, inwerter uniwersalny 13 PLN. matryca LVDS z Allegro, np. z monitora albo laptopa od 30 PLN wzwyż, zasilacz 12V ze 3A - całość można zamknąć poniżej 100 PLN przy odrobinie szczęścia. Jest też możliwość zakupu starszej wersji kontrolera z wejściem S-Video zamiast HDMI za trochę większe pieniądze.

Jeszcze potestuję to jak zachowuje się zestaw, np. przy demach - dokładniej zaś przy dynamicznych obrazach. Bo tak normalnie - obraz jest bardzo stabilny i nic złego się nie dzieje.

Załączam zdjęcia. Po otrzymaniu odpowiedzi od REMZIBI i wykonaniu odpowiednich testów być może opiszę moje doświadczenia na stronie www.

Pozdrawiam

tOri

2,056

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

$D1xx na pewno wykorzystuje KMD, nie wiem z czego korzysta IDE+. /HALT może być wykorzystywane w przyszłości ale też pewności brak :)

Ale jeśli chce się zrobić coś na poważnie - lepiej zrobić lutowanko i zrobić prawdziwe PBI -> ECI. Skoro i tak trzeba jakoś wykonać $D1XX (bez stosowania np. komparatora 8bit)

Inne podejście to taka troszkę prowizorka ale oczywiście da się zrobić :)

Pozdrawiam

2,057

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@wieczor

Tak naprawdę mamy problem - nie jest on duży ale aby to naprawić - trzeba trochę lutować :)

XL PBI nie ma sygnału /CCTL, S4, S5, RD4, RD5, /HALT oraz $D1XX ale jest trochę styków masy (GND) aby te sygnały do złącza dorzucić.

XL CART nie ma $D1XX, /HALT oraz IRQ, A13-A15 i nie ma miejsca na dokładanie sygnałów.

Trochę pokręcona historia. Oczywiście da się to wykonać ale przeróbki są znaczne.

Pozdrawiam

Lepsza wersja to ta z dołożeniem sygnałów do PBI - IMHO... Bo jak robić to pełnoprawne ECI dla XL

2,058

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Minusy:

Pin napisał/a:

1. Sloty ECI - nie da się zmieścić KMD (wersja z obudową), oraz IDE+ w slotach sąsiadujących.
2. jeśli KMD (wersja j.w.) jest w slocie ECI 3, lub 4 to nie ma możliwości włożyć carta do slotu carta numer 4
3. Użycie carta w slocie carta (nie eci), który jest cartem XE powoduje, że obudowa tegoż lekko zawadza o układ 74ACT244. Temat dotyczy Wszystkich slotów carta.

Niestety ale te fizyczne dolegliwości to po prostu nieznajomość wymiarów urządzeń. Gdybym wiedział co ile ma "w pasie" no to pewnie zrobiłbym trochę większe i byłoby po minusach :) Całość ogarnięcia problemu zawiera się w prostym przeprojektowaniu PCB - tzn. lekkie wydłużenie ścieżek co wyszłoby na zdrowie rozszerzeniom.

Miło by było gdybyś wrzucił kilka zdjęć - jak to wygląda i jak prezentują się te konflikty w realu dla każdego ocenianego przypadku.

Wcześniej chyba pisałem do Mono o żonglowaniu urządzeniami w slotach. Myślę, że da się tak "ustawiać" różne urządzenia aby mogły współpracować. Po co wrzucać KMD w sloty gdzie blokuje inne gniazda. A czy możesz obok KMD (slot ECI-1) w slocie ECI-2 umieścić inny cartridge (nie KMK IDE)? generalnie - jeśli się da poprzekładać to i owo - no to dobrze - jeśli nie - to tak jak wyżej - PCB do poprawki tylko trzeba wiedzieć co, gdzie i ile...

Plusy:

Pin napisał/a:

1. U mnie działa raczej stabilnie - zasilacz od Amigi 500, nie sprawdzałem na serii bo i tak w przypadku mojego komputera bywa to problematyczne.
2. W zestawie np. SIC cart, cart z grami Abbuca, Ridiculous Reality, IDE+ z dyskiem fizycznym 2,5" z laptoka, oraz Karin Maxi umożliwia: Pracę na IDE+, KMD równolegle, carty można podmieniać bez wyłączenia komputera. To duży plus. Wybieram przyciskiem carta pod swapa i po resecie mam go aktywnego. Przełączam sobie teraz właśnie 3 carty i po każdym resecie mam to, co sobie wybiorę. Zestaw gier na SIC, gry Abbuca, lub grę Husaka wink
3. Prezentuje się zajebiście.

Czyli zasilanie dajesz i tak mocne - ok. Drugi punkt mnie cieszy bo pokazuje, że różne urządzenia są dobrze zaprojektowane i mogą współpracować w równoległych slotach CART+ECI. Także przełączanie CART ma sens - to rzeczywisty powód zaprojektowania Expandera - oszczędzamy zdrowie Atari, hehe. Jesteś raczej pierwszym, który ma możliwość sprawdzenia tego wszystkiego razem w realu. Trzeci punkt :) - zawsze może się prezentować zajebiściej, hehe... Zwłaszcza, że trzeba by jakąś sensowną obudowę do tego zrobić. Wysokość złącza jest poprawna dla Twojego Atari? No i jak ze stabilnością połączenia expandera z Atari?

Pin napisał/a:

Wynikł niespodziewany i powtarzalny problem. ECI exp i IDE+ (i tylko tyle), wykrzacza się Base33 w bardzo powtarzalny sposób. Zawsze na interlace'owych grafikach i zwyczajowo podobnie.

To jest ciekawe. Tak jest nawet wtedy gdy masz IDE+ w pierwszym slocie CART+ECI? Jeśli tak - to jest w ogóle dziwne.
Generalnie zawsze się może przytrafić jakiś problem ale wszystko powinno się dać wyjaśnić. Testuj dalej :)

No i ostatnie pytanie:

Przydatne to jest? Jeśli tak i się nieźle sprawdza - przeprojektuję trochę oraz wrzucę informacje o projekcie na moja stronę. Poczekam na Twój powrót z Deregeneracji i więcej opinii na temat sprzętu - ok?

Pozdrawiam

i dodatek - projekt PCB ExpanderXL. To jest rozszerzenie portu CART w Atari 600/800XL Złącze ma być ustawione pod kątem 90st. do płytki głównej co w rezultacie dało by taki efekt, że expander stałby na górnej pokrywie Atari prezentując dumnie cztery przełączalne sloty CART oraz dwa równoległe złącza CART dla rozszerzeń typu SlightSID, Yamari i podobnych. Myślę, że to zrobię i za jakiś czas pokażę.

tOri

2,059

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

willy napisał/a:

Trochę [OT].
@bezrobotny i inni zainteresowani dzwonieniem.

Polecam książkę Howarda Johnsona:
"High Speed Digital Design: A Handbook of Black Magic"
Książka z 1993 roku ale nadal aktualna :)

Oprócz tego są dokumenty Intela i niemal każdej większej firmy produkującej elektronikę.

Książka dla hardkorów ;) ale masz rację - co ma fajnego to wyliczanka punktów do zapamiętania i oczywiście aktualność.

Pozdrawiam

2,060

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin napisał/a:

Jak zdążysz przed Dereneregere ... no, tym party :) - to zabiorę to celem prezentacji ;)

Jutro Ci wyślę. Właśnie przygotowałem przesyłkę i powinna dojść w miarę szybko... Do prezentacji to trochę takie siekierą ciosane jest ale jeśli chcesz to zabierzesz :)

Pozdrawiam

@mono - część przełączanych cartów działa i została sprawdzona i moim zdaniem jest to bardzo przydatne rozwiązanie.  Co do urządzeń na ECI się nie wypowiadam - zrobi to Pin. O ile urządzenia nie będą zawłaszczać tylko dla siebie, np. całej przestrzeni adresowej $D5xx no to powinno być OK. Dlatego do Yamari dołożyłem switche do zmiany adresu aby moduł mógł być używany razem z innymi pod warunkiem, że adresy się nie pokryją.

2,061

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

bezrobotny napisał/a:

napisz coś o tym dzwonieniu, też chciałbym wiedzieć, jak to sprawdzić?

W zasadzie zobaczysz to tylko przy pomocy oscyloskopu.
Wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku (może być jeszcze bardziej zniekształcone)
Zdjęcie nie jest moje - znalazłem przykład. Właściwy prostokąt jest w kolorze żółtym. W kolorze niebieskim masz przedstawiony efekt dzwonienia - to nazwa slangowa - w zasadzie jest to rezonans powstający w obwodach posiadających pojemność i indukcyjność (oraz rezystancję ;). Takie zjawisko powoduje, że impulsy zostają zniekształcone co w skrajnych przypadkach powoduje wadliwe działanie bądź niedziałanie urządzenia.

Rady na to podał Duddie, czyli odsprzęganie pojemnościami aby zredukować zakłócenia w zasilaniu oraz włączanie w szereg z liniami sygnałowymi niewielkiej rezystancji - np. 33 ohm.

µicr0Bee napisał/a:

@heloł, tak może dla ewentualnej inspiracji/porównania/jako ciekawostkę... rozwiązanie z epoki, dla platformy MSX:
http://allegro.pl/spectravideo-sv328-ex … 37005.html
(kiedy aukcja zniknie, szukać: SV-601 Super Expander)
--
µicr0Bee

Hheheh - to taka 1090-tka dla MSX a na serio - jest jeszcze trochę wersji "tego". Moim zdaniem i tak najlepiej "wrzucić" atarynkę w obudowę tower i dopychać tam co się da :) Atari expander swoimi rozmiarami właściwie mnie z lekka przeraził ale się za bardzo nie da zrobić go mniejszym choćby ze względu na wtyki zasilania i video. Nie byłoby większego problemu aby zrobić taką doczepkę np. z dwiema stacjami dysków spod Karinki, gniazdami cartów i ECI. Loozik :) Jak ktoś ma czas i chęci to dlaczego by nie?

Pozdrawiam

2,062

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

@mono - jasne, że ładne - zwłaszcza ten Akai na górze zapodany przez Blukiego... A zmieniarka do A2600 to z pewnością fajna rzecz i podejrzewam, że zrobiona na podobnej zasadzie albo tylko na podłączaniu zasilania do wybranego ROMu.
Nie sprawdzałem tego czy by działało, tzn. czy pamięć podłączona do systemu ale z odłączonym zasilaniem nie będzie robiła jakiegoś wieszającego "bajzlu" na szynach. Dla Atari XL/XE można zrobić podobny "bajer" w oparciu o rozwiązanie, które stosuję. Trzeba by tylko drugi '175 dołożyć a także dodatkowe bramy '244.

Wracając zaś do meritum - dzięki podpowiedziom Duddiego wziąłem się za likwidacje dzwonów na liniach długich :) No i na tym co mam jak zauważyłem - działa. Tylko jeden cart z archaiczną kością 2764 (bez C w środku) durnieje w połowie expandera...
Istotą jest oczywiście dodatkowe odsprzężenie zasilania kondensatorem tantalowym 10uF oraz wtrącenie w każdą linię (adresy, dane i sterowanie) rezystora 33ohm aby wytłumić rezonanse LC (na szczęście mam takie odległości między ścieżkami, że rezystorki wlazły bez problemu). Teraz całość pracuje na tyle stabilnie, że mogę dać sprzęt do bardziej hardkorowego testowania Pinowi. Jeszcze tylko kilka poprawek naniosę i trzeba będzie poczekać na wyniki testów... Nie mam pojęcia jak zasilacz Atari to zniesie. O ile carty to raczej mały pikuś, no to w przypadku Karin czy innych włączonych razem może z tym być jakiś problem. Mam też nadzieję, że obejdzie się bez pełnego buforowania złącza bo to trochę upierdliwe by było zwłaszcza od strony projektowej.

Poniżej zdjęcie testowej konfiguracji. Zaznaczam, że carty były przekładane w slotach i nie było problemów w działaniu. Każdorazowo po zmianie cartridge należy wykonać RESET, który zawsze jest już na zimno co jest normalne zważywszy na OS Atari, który nie dopuszcza innej możliwości :)

Złącza cart są numerowane od lewej do prawej i w poniższej konfiguracji (jedna ze sprawdzanych) są ułożone następująco:

1 - MAC65 v1.01
2 - ACTION
3 - Assembler/Editor
4 - Atari BASIC CXL4002

Sloty przycinałem, kleiłem i przerabiałem własnoręcznie ze slotów ISA 8bit i 16bit. Wyszły trochę nieporadnie ale pozwalają na używanie także oryginalnych cartów Atari (z blokadą). Mam nadzieję, że pozostałe testy u Pina pozwolą na ogłoszenie sukcesu i zakończenie tego projektu. Oczywiście po pozytywnych testach całość materiału zostanie umieszczona wraz z komentarzami na mojej stronie a ja zajmę się czymś nowym...

To może być pierwszy - taki prawdziwny Atari CART+ECI expander (nie licząc 1090 bo to czyste PBI jest).

...czyli takie małe 1090 dla XE.

Pozdrawiam

2,063

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Da się, tylko trzeba trochę zakombinować...

2,064

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

@Duddie

Oczywiście dziękuję z góry - jak mi się już urwie wątek do cna z pewnością będę prosił o pomoc choć myślę, że wystarczy trochę poobserwować, potem poodsprzęgać i przerobić w taki sposób aby działało 100%. Przy takich częstotliwościach naprawdę nie powinno być aż tak źle - dlatego myślałem, że zadziała bez problemów - a tu masz :)

@Pin - AS miał raczej na myśli chyba to, że miałby powstać expander XL bez ECI a tam te sprzęty nie ruszą bez adaptacji.

Pozdrawiam

2,065

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

@Duddie - z pewnością tego nie odpuszczę i po weekendzie na dobry początek popatrzę z oscyloskopem co się dzieje na zboczach, a potem planuję najpierw dodać podciągnięcie do +5V i oczywiście kilka dodatkowych kondensatorów. Jeśli dalej będzie nie-halo no to rzeczywiście użyję Saleae. Carty u mnie mają zamontowane 10uF i 100nF. Tak i na PCB też jest trochę kondensatorów. Po kolei będę sprawdzał. Oczywiście te 33ohm też w ostateczności sprawdzę a potem buforowanie.

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

2,066

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam!

Pin napisał/a:

Luzik - mam czas

To dobrze :) Ja to na pewno poprawię i mam nadzieję, że na 100% Uf - trochę mnie to zawiodło ale i porażki się zdarzają.

mono napisał/a:

A czy nie ma znaczenia jakie elementy zostaną użyte do konstrukcji carta (LS, HC, HCT, itd.)?

W części tak, ale cart (taki zwykły) to przede wszystkim ROM albo EPROM i jako taki też stanowi całkiem konkretne obciążenie np. linii adresowych. W czasie testów spostrzegłem, że starszy EPROM 27C64 radzi sobie dużo gorzej niż nowszy 27C256. Trzeba także zauważyć, że w niebuforowanym układzie dochodzą kolejne układy wiszące równolegle na szynie adresów na coraz dłuższych "przewodach". Szyna danych jest trójstanowa i rzecz jasna dołączana tylko w czasie odczytu. Dołożenie buforów pozwoli na skrócenie linii sygnałowych i zwiększenie obciążalności. Powinno pomóc. Jak widać na zdjęciu - użyłem w sterowaniu układy ACT (advanced HCT) - są bardzo sprawne, a mimo to pojawiają się błędy - więc raczej nie są tu problemem... Może to zasilanie - a konkretnie - za mała szerokość ścieżek +5V i masy? To też sprawdzę przy okazji.

AS... napisał/a:

Czyli ide + i Karinka odpada ..

Nie no :) wcale nie. Muszę tylko poprawić sprzęt z nadzieją, że zadziała. Jeśli Karin i IDE+ nie będą sobie przeszkadzać na ECI no to z pewnością będą działać - nawet w tej ułomnej wersji. Kłopoty pojawiają się w okolicy pierwszego-drugiego slotu cartridge. Sloty ECI zdają się nie mieć problemów. Mimo to wstawię wzmacniacze pomiędzy pierwszy i drugi slot, a jeśli to nie pomoże wtedy spróbuję pomiędzy drugi a trzeci (i tak do skutku ;-)

Trzeba być dobrej myśli. Już jest dużo bliżej niż dalej. Po weekendzie powinien nastąpić ciąg dalszy...

Pozdrawiam

2,067

(188 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pajero napisał/a:

W sumie, trzeba by DarkAki wrzucić na Atariki

W załączeniu to co potrzeba....

Dzięki - nie mogłem do XAKI znaleźć schematu. Teraz już jest.

Pozdrawiam

2,068

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Testy, testy i po testach. Niestety - mimo cienia nadziei na to, że będzie działać bezbłędnie - okazało się, iż najprawdopodobniej linie sygnałowe są za długie oraz są być może za duże obciążenia szyn i pojawiają się odbicia a także jakieś zniekształcenia w zależności od ilości i położenia cartów:( Taki urok cyfry. To nie działa w połowie albo w 90% - ma po prostu działać. Objawy są zaś takie - im dalsze złącze tym częściej pojawiają się zwisy i przekłamania. Rzecz jasna cała reszta działa (przełączanie cartów i zimny start po zmianie). Taki np. cartridge ACTION działa w slocie 3 i 4. Tak samo cart MAC65. Zestaw MAC65 w slocie 3 i ACTION w slocie 4 też działają ale wystarczy dołożyć cart Assembler/Editor do slotu 2 i już MAC65 po przełączeniu wali błędami i wiem dlaczego... Zastanawiam się poważnie nad tym czy nie ma jakichś poważnych opóźnień impulsów na tak długich liniach - teoria mówi, że trzeba się czegoś takiego spodziewać a jak to wygląda w praktyce - nie mam poważnego sprzętu do pomiarów impulsowych.

-x-x-x-

Przy okazji zmierzyłem średnią długość ścieżki na PCB od wtyku do ostatniego złącza - 29 centymetrów - dużo a wcześniej się nad tym poważnie nie zastanawiałem - tzn. uważałem, że działać powinno, hłe, hłe, hłe...Powinno...taaaaaaa....

-x-x-x-

Konieczne jest dodatkowe buforowanie linii adresowych i danych. Nie ma mocnych :) Przemyślę to i wniosę poprawki do układu. Podejrzewam, że trzeba będzie jeszcze trochę potestować ale jakieś światełko widać. Zmontuję płytkę buforów, poprzecinam ścieżki, polutuję i powinno grać. Potem jeszcze przeróbka PCB, testy no i mam nadzieję zwycięstwo.

@Pin - niestety jeszcze trochę poczekasz...

Załączam dwa zdjęcia:

Podstawa z plexi 4mm oraz tulejki dystansowe dł. 10mm. Całość tak się ładnie komponuje, że bardzo dobrze pasuje do wysokości slotu ECI w Atari. Nic więcej nie trzeba kombinować a jako, że w slocie są styki sprężyste - pół milimetra w tę czy w tamtę nie sprawi większej różnicy :)

Pozdrawiam

P.S. Zachowanie układu wskazuje na to, że wykonanie tylko dla czterech cartów (bez slotów ECI) powinno działać bez problemu. Myślę, że taki zmontuję w wersji XL i dam znać czy działa dokładnie tak jak powinien.

2,069

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ale z pociągnięciem sterowania byłby problem ponieważ trzeba by jakieś dodatkowe złączki z Atari do expandera ciągnąć. Lepiej chyba już "z palca" przełączać...

2,070

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Popiłowałem, pokleiłem i w końcu całość przymierzyłem do 65XE. Nie jest źle choć kable (monitorowy i zasilania) ledwie się mieszczą. Trzeba by jeszcze ze 2 cm płytkę ze złączem przedłużyć. No ale jest w tej chwili tak jak jest :) Złącza cartridge mają też płytkę do odblokowywania oryginalnych cartów. Nie jest to rewelacja ale i tak dobrze w miarę się sprawuje.

Od podłoża do spodniej strony PCB w moim Atari jest 17mm odległości. Zaplanowałem w tym egzemplarzu wykonanie podstawy z plexi i wyregulowanie wysokości na dystansach. Nie wiem jak bez wielkiego nakładu wykonać solidne pudełko - samo wycinanie otworów na carty w wierzchniej części pudełka to koszmar...Hhehheh. Jutro pewnie zrobię podstawę ale za pudełko się nie zabieram...

@Pin - pewnie trochę byś musiał odsunąć, ale pomyśl - gdybym nie załamał części ze złączami cartridge - wtedy trzeba by otwór w ścianie wybijać <LOL>

Pozdrawiam

2,071

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Coraz bliżej i bliżej :) Bramy wlutowane, całość sprawdzona statycznie - powinno być ok ale to się dopiero w Atari okaże. jeśli nic się nie wydarzy - powinienem do końca tygodnia skończyć. Cięcie i klejenie zajmuje trochę czasu ale - jak widać ECI ze slotów ISA udało się nieźle przyciąć...

Na dalszym planie widać błędy poprawiane przewodami, hheheh...

2,072

(188 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

@lemiel - znalazłem kiedyś taki zestaw gdzie jest schemat jak i wsad do PICa reszta raczej nieistotna

Original AKI oraz XAKI - nie ma pozwoleń ale mimo to...

załączam:

kiedyś sam szukałem i się udało :) Mam nadzieję, że o to ci chodziło

2,073

(105 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Zawierają się w katalogu MOD, czy MODULES, tego archiwum:
http://adlib.wave460.net/trackers/At2g3r35.zip
No nie wiem. Ale wobec tego sprawdzę również te duże. Thx.


_EDIT__
Eee, moment, ale są duże, bo to zgrywki MP3...?

@Yerzmyey - masz rację - to zgrywki mp3. Oryginalne moduły mają 1 KB, 3 KB i niewiele więcej :)

To pod linkiem jest kilka: http://at2.googlecode.com/svn/trunk/modules/encore/

Naprawdę małe. Myślę, że Wieczór to rozkmini :)

Pozdrawiam

P.S. Ale zmyła nie z tej ziemi z tymi mp3... LOL

2,074

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Wlutowałem większość elementów (poza bramami), sprawdziłem logikę sterującą - działa. Przy okazji wyszły dwa błędy, które musiałem poprawić cynarem i dodatkowym kondensatorem. Teraz powalczę ze slotami w taki sposób, żeby wchodziły najróżniejsze carty - nawet te oryginalne, które wymagają "otwieracza" na złączu ;-) po prostu cięcie, piłowanie, szlifowanie i klejenie....

Gdy wszystko złożę - będę testował to co dam radę -> zwykłe cartridge. Co do reszty - jeśli wszystko ruszy - wyślę na testy do Pina :)

Pozdrawiam

2,075

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

mono napisał/a:

No ładne jest.
Przyszedł mi do głowy pewien pomysł z tymi cartridgami. Mianowicie żeby nie kolidowały z sobą carty, które na przedniej ściance mają jakieś gniazda, złącza itd. można by je odwrócić do siebie plecami i (o ile to możliwe) takie pary rozsunąć tak, żeby miały nieco więcej przestrzeni.

Edit: @skrzyp: Może Pan Profesor był za młodu zwolennikiem pewnej narodowo-socjalistycznej partyi? :>

Ja mam nadzieję, że nie będę musiał "walczyć" z jakimis przeciwnościami cyfrowymi, hheheh...
Mono - rzuć okiem na załącznik. Ja powiem tyle - nie bardzo sobie wyobrażam obrócenie złącza gdy ma się 2,5cm miejsca na gęsto rozmieszczone ścieżki. Jakieś straty muszą być i niestety w to się wpisują niestandardowo zbudowane CARTridges :(
Nie wszystko się da zrobić wprost... Ale staram się...Cały czas do przodu

Pozdrawiam