2,001

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Mimo, że nie jest to ideał - zamieściłem na mojej stronie opis walki z LCD i budowa monitora Composite/VGA/HDMI. Udało się, jednakże - tak jak wykazał Seban - nie do wszystkiego się ten sprzęt nadaje. Wrzucam jako ciekawostkę gdyby ktoś chciał sobie zrobić chociażby do podłączenia kamery CCD :)

Pozdrawiam

2,002

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

voy napisał/a:

Spoko. :) Nota bene strona jest naprawdę ciekawa.

Dziękuję za uznanie. Czasy się zmieniły i obecnie można rzeźbić do woli i za niewielkie pieniądze, więc to czynię :D Może te urządzenia nie są czymś rewelacyjnym albo skomplikowanym, albo megaużytecznym. Robię to bo lubię i tyle... Będzie przydatne albo nie - ważne aby coś się działo, he he...

Pozdrawiam

tOri

2,003

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

hej,

voy napisał/a:

Odnośnie ARC na twojej stronie: zegar nazywa się Atari Real Clock (nie Realtime). :) Chodziło nam z Pasiem o to, że powstał prawdziwy zegar dla Atari. :P

Nie ma problemu - już poprawiam

Pozdrawiam

2,004

(86 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

"gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić - dawno zostałyby zakazane"

taki cytat ;)

pozdrawiam

2,005

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Opublikowałem projekt na mojej stronie. Zapraszam.

2,006

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Sloty poprzesuwałem. Sloty 1,2,3 CART+ECI są w odległości ok 30mm od siebie. Slot 4 jest w odległości 20mm (mierzone ścianka-2-ścianka złącza) - przyrost odległości o 50%. Slot CARTRIDGE 4 odsunąłem od slotów 3 i 4 CART+ECI na odległość około 35mm więc już nic nie powinno sobie przeszkadzać. Układy 74ACT244 zostały obniżone i także już nie powinny przeszkadzać kartridżom. Wszystkie punkty poprawione. Projekt w takim kształcie wrzucę na moją stronę. Może się komuś przyda...

Pozdrawiam

P.S. jest drobna nieścisłość w kolejności LED ale to szczegół no i z wymiarów widać że to taki monster jest :)

2,007

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin napisał/a:

    1. Sloty ECI - nie da się zmieścić KMD (wersja z obudową), oraz IDE+ w slotach sąsiadujących.
    2. jeśli KMD (wersja j.w.) jest w slocie ECI 3, lub 4 to nie ma możliwości włożyć carta do slotu carta numer 4
    3. Użycie carta w slocie carta (nie eci), który jest cartem XE powoduje, że obudowa tegoż lekko zawadza o
        układ 74ACT244. Temat dotyczy Wszystkich slotów carta.

OK więc - bardzo proszę o dane - o ile poprzesuwać sloty aby carty i rozszerzenia wchodziły i współpracowały bez przeszkód. Obecne odległości to ok. 2,5 cm czyli 1 cal. Poza tym jestem bardzo ciekawy jakie są wrażenia innych użytkowników nt. expandera po Deregeneracji. Chciałbym wrzucić już poprawiony projekt na www.

Pozdrawiam

tOri

2,008

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

cześć,

Tak na marginesie - istnieje taki rewelacyjny układ LM1881N - który rozdziela cuda wianki z sygnału wizyjnego ;-) nawet sygnalizuje ramkę parzystą/nieparzystą. Sam zresztą zastosowałem go w digitalizerze video dla Atari ST. Jest też ciekawszy LMH1981 ale chyba trudniejszy do zdobycia.

Cyprian napisał/a:
toriman1 napisał/a:

Szybkie przetworniki ADC są też dostępne... Tak sobie rozmyślam...Ale na razie temat odkładam na półkę.

słuszny kierunek 
nie ma co przekładać na później :)

Tak - tyle, że byłby to taki 800x600 co najwyżej choć i to byłoby zupełnie wystarczające aby zrealizować Interlaced TV on LCD, hłe, hłe - bo o to chodzi.  Ale już nie byłby to monitor wielosystemowy niestety...

2,009

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@seban - myślę, że z tymi 90% to jesteś optymistą :) Ten Medion, który sprawdziłem też robi interlace "od czapy" ale to jeszcze da się oglądać. Niektórzy faktycznie wyprodujkują porządny procesor ale to rzadkość i prawdopodobnie niedługo już nie będzie czegoś takiego jak 50/60Hz TV interaced. Czasy się zmieniają i sprzęt też niestety. Trzeba by samemu coś wyprodukować skoro nie da się kupić. Sterowanie matrycą takie straszne nie jest. Szybkie przetworniki ADC są też dostępne... Tak sobie rozmyślam...Ale na razie temat odkładam na półkę.

:)

Pozdrawiam

2,010

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@seban - a już miałem nadzieję, że się uda :/ Jeśli się dobrze wnerwię i będę miał na to sporo czasu to zrobię RGB LCD monitor "na piechotę". Te układy są wnerwiające skoro nie dają rady poprawnie przetwarzać sygnału video, tfu.
lepiej zamknąć ten temat, skasować albo zmielić i rozsypać po morzach... Do drobnicy się ten sprzęt nada. Powiem więcej - do grania także - nie mówiąc o użytkach ale nie da się ukryć, że ma poważne wady, których nie da się obejść.

Na razie się jednak poddaje w tej kwestii, niemniej z uwagą przeczytałem wszystko w wątku.

Pozdrawiam

P.S. Właśnie wziąłem na testy - bo mam - przenośny odtwarzacz 7" DVD z tunerem DVB-T german marki MEDION (hehe) i jasny gwint i ciemna śrubka...

Radzi sobie całkiem nieźle z interlace. Dosyć zgrabnie pokazał Overmind a i Memopad też ładnie pokazał - zwłaszcza scroll - płynie sobie bezproblemowo. Da się? da się... Ale ręce od tego opadają...No i te 7" w 16:9 to jak znaczek pocztowy.

2,011

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Cyprian - no - niestety - nie będzie to szczyt elegancji, ale z pewnością wewnętrzne elementy da się przyciąć tak, że płaski LCD będzie pasował - no chyba, że nie będzie - trzeba by pomierzyć. Na zewnątrz i tak dalej będzie zaokrąglony ;-) szkoda, że to tylko 12 cali i naprawdę nie wiem czy się udałoby znaleźć taką matrycę LVDS.

Ale zanim to wszystko ruszy dalej - najpierw testy dynamiczne, czyli to o czym napisał Seban a o czym i ja oczywiście myślałem. Mam nadzieję, że się uda - w końcu są też i takie LCD, które działają z Atari...

Pozdrawiam

P.S. No i niestety - puściłem OVERMIND i klapa. Zamiast interlace widać paski na tle liter :( czyli to rozwiązanie do bardziej zaawansowanych rzeczy się niestety nie nadaje, ech. Zwykłe scrolle i takie tam działają ale chyba trzeba będzie scandoubler robić bo większość skalerów zawodzi.

OK - odpuszczam temat monitora na tym układzie.

Na dodatek "uwaliłem" flasha i trzeba go ratować, hehe...

2,012

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Ryszard

O! Nie pomyślałem o tym :) To bardzo dobry pomysł - a nawet rzekłbym - świetny. Mam monitor mono, tylko pozostaje kwestia wielkości... SM jest mały i nie wiem czy łatwo się znajdzie odpowiednią matrycę aby zaadaptować pod to rozwiązanie.

Pozdrawiam

2,013

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@wieczor - KMD pójdzie z XL tylko trzeba zrobić przejściówkę PBI -> CART+ECI która na pokładzie będzie miała komparator wytwarzający sygnał $D1XX aby go nie lutować z dekodera I/O 74LS138. Co do innych rozszerzeń - się nie wypowiem bo nie mam schematów...

2,014

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@wieczor - trzeba poszukać bo tego w różnych wersjach jest sporo. Ten, którego używam jest mocno zaawansowany ale nie ma RGB, tylko HDMI, VGA, Composite Video oraz TV analog tuner. Być może gdzieś taki jest :)

2,015

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Cyprian - uda się wprost zaadaptować jedynie wyświetlacze LVDS. Jeśli masz matryce TTL to najpierw musiałbyś skądś wytrzasnąć konwerter TTL->LVDS. Popatrz jakie matryce mają symbole i poszukaj datasheet albo choćby śladu informacji na ich temat.

2,016

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

skrzyp napisał/a:

Pytanie brzmi: ile i komu? :)

Hehe - chętnemu co się tego podejmie, a ile - pewnie tyle co za części. Ja zakupię wersję S-Video na przyszłość. Trzeba też myśleć poważnie nad obudową do takiego urządzonka. Rozmiar matrycy w zasadzie dowolny ponieważ kontroler działa aż do FullHD. Czytałem o tym, że uruchomiono na tym nawet matryce 40" od TV :). Jeśli bym znalazł czas to bym mógł złożyć dodatkowy - działający sprzęt. Trzeba zakupić kontroler, matrycę oraz inwerter.

Ja - jak napisałem - chcę najpierw sprawdzić jak sprzęt zareaguje na jakieś niestandardowe zabawy z ekranem na Atarynce bo może się okazać, że jest tak jak ze słabymi konwerterami CVBS -> VGA i obraz będzie latał...

Pozdrawiam

tOri

2,017

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Zainspirowany wątkiem z portalu Elektroda - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2859840.html - Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor - postanowiłem zaszaleć i wykonać taki monitorek z matrycy LVDS. Do moich zastosowań (8bit i 16bit stare komputery) najlepsza jest matryca o proporcjach 4:3. Panorama się też nada, ale z oczywistych względów będzie słabo to wyglądało (marginesy albo zniekształcenia proporcji).

Użytkownik REMZIBI opisał zarówno kontroler (dostarczany przez Chińczyków) jak i kable LVDS oraz podłączanie, programowanie i użytkowanie całości. Polecam dla chętnych poczytanie całości wątku na elektrodzie bądź tylko zajrzenie na stronę https://sites.google.com/site/lcd4hobby/.

Osobiście wypróbowałem Atari 65XE oraz C64 pracujące po Composite Video (zdjęcia) a także PC pracujące po VGA. Podejrzewam, że również inne komputery (AtariST oraz Amiga) także nie miałyby problemów. Co ciekawe - na tym sprzęcie powinno się udać uruchamianie wszystkich rozdzielczości dla AtariST po zastosowaniu odpowiedniego przełącznika i użyciu Composite Video oraz Monochrome. Kontroler posiada również wejście HDMI, posiada możliwość dołączenia klawiatury i sterowania pilotem IR. Ma tuner TV analog - przydatne do podłączenia ZX Spectrum :) co zrobił właśnie REMZIBI...

Cena całości to trochę powyżej 100PLN. Kontroler z Chin w wersji z odtwarzaniem multimediów z pendrive ok. 50 PLN, inwerter uniwersalny 13 PLN. matryca LVDS z Allegro, np. z monitora albo laptopa od 30 PLN wzwyż, zasilacz 12V ze 3A - całość można zamknąć poniżej 100 PLN przy odrobinie szczęścia. Jest też możliwość zakupu starszej wersji kontrolera z wejściem S-Video zamiast HDMI za trochę większe pieniądze.

Jeszcze potestuję to jak zachowuje się zestaw, np. przy demach - dokładniej zaś przy dynamicznych obrazach. Bo tak normalnie - obraz jest bardzo stabilny i nic złego się nie dzieje.

Załączam zdjęcia. Po otrzymaniu odpowiedzi od REMZIBI i wykonaniu odpowiednich testów być może opiszę moje doświadczenia na stronie www.

Pozdrawiam

tOri

2,018

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

$D1xx na pewno wykorzystuje KMD, nie wiem z czego korzysta IDE+. /HALT może być wykorzystywane w przyszłości ale też pewności brak :)

Ale jeśli chce się zrobić coś na poważnie - lepiej zrobić lutowanko i zrobić prawdziwe PBI -> ECI. Skoro i tak trzeba jakoś wykonać $D1XX (bez stosowania np. komparatora 8bit)

Inne podejście to taka troszkę prowizorka ale oczywiście da się zrobić :)

Pozdrawiam

2,019

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@wieczor

Tak naprawdę mamy problem - nie jest on duży ale aby to naprawić - trzeba trochę lutować :)

XL PBI nie ma sygnału /CCTL, S4, S5, RD4, RD5, /HALT oraz $D1XX ale jest trochę styków masy (GND) aby te sygnały do złącza dorzucić.

XL CART nie ma $D1XX, /HALT oraz IRQ, A13-A15 i nie ma miejsca na dokładanie sygnałów.

Trochę pokręcona historia. Oczywiście da się to wykonać ale przeróbki są znaczne.

Pozdrawiam

Lepsza wersja to ta z dołożeniem sygnałów do PBI - IMHO... Bo jak robić to pełnoprawne ECI dla XL

2,020

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Minusy:

Pin napisał/a:

1. Sloty ECI - nie da się zmieścić KMD (wersja z obudową), oraz IDE+ w slotach sąsiadujących.
2. jeśli KMD (wersja j.w.) jest w slocie ECI 3, lub 4 to nie ma możliwości włożyć carta do slotu carta numer 4
3. Użycie carta w slocie carta (nie eci), który jest cartem XE powoduje, że obudowa tegoż lekko zawadza o układ 74ACT244. Temat dotyczy Wszystkich slotów carta.

Niestety ale te fizyczne dolegliwości to po prostu nieznajomość wymiarów urządzeń. Gdybym wiedział co ile ma "w pasie" no to pewnie zrobiłbym trochę większe i byłoby po minusach :) Całość ogarnięcia problemu zawiera się w prostym przeprojektowaniu PCB - tzn. lekkie wydłużenie ścieżek co wyszłoby na zdrowie rozszerzeniom.

Miło by było gdybyś wrzucił kilka zdjęć - jak to wygląda i jak prezentują się te konflikty w realu dla każdego ocenianego przypadku.

Wcześniej chyba pisałem do Mono o żonglowaniu urządzeniami w slotach. Myślę, że da się tak "ustawiać" różne urządzenia aby mogły współpracować. Po co wrzucać KMD w sloty gdzie blokuje inne gniazda. A czy możesz obok KMD (slot ECI-1) w slocie ECI-2 umieścić inny cartridge (nie KMK IDE)? generalnie - jeśli się da poprzekładać to i owo - no to dobrze - jeśli nie - to tak jak wyżej - PCB do poprawki tylko trzeba wiedzieć co, gdzie i ile...

Plusy:

Pin napisał/a:

1. U mnie działa raczej stabilnie - zasilacz od Amigi 500, nie sprawdzałem na serii bo i tak w przypadku mojego komputera bywa to problematyczne.
2. W zestawie np. SIC cart, cart z grami Abbuca, Ridiculous Reality, IDE+ z dyskiem fizycznym 2,5" z laptoka, oraz Karin Maxi umożliwia: Pracę na IDE+, KMD równolegle, carty można podmieniać bez wyłączenia komputera. To duży plus. Wybieram przyciskiem carta pod swapa i po resecie mam go aktywnego. Przełączam sobie teraz właśnie 3 carty i po każdym resecie mam to, co sobie wybiorę. Zestaw gier na SIC, gry Abbuca, lub grę Husaka wink
3. Prezentuje się zajebiście.

Czyli zasilanie dajesz i tak mocne - ok. Drugi punkt mnie cieszy bo pokazuje, że różne urządzenia są dobrze zaprojektowane i mogą współpracować w równoległych slotach CART+ECI. Także przełączanie CART ma sens - to rzeczywisty powód zaprojektowania Expandera - oszczędzamy zdrowie Atari, hehe. Jesteś raczej pierwszym, który ma możliwość sprawdzenia tego wszystkiego razem w realu. Trzeci punkt :) - zawsze może się prezentować zajebiściej, hehe... Zwłaszcza, że trzeba by jakąś sensowną obudowę do tego zrobić. Wysokość złącza jest poprawna dla Twojego Atari? No i jak ze stabilnością połączenia expandera z Atari?

Pin napisał/a:

Wynikł niespodziewany i powtarzalny problem. ECI exp i IDE+ (i tylko tyle), wykrzacza się Base33 w bardzo powtarzalny sposób. Zawsze na interlace'owych grafikach i zwyczajowo podobnie.

To jest ciekawe. Tak jest nawet wtedy gdy masz IDE+ w pierwszym slocie CART+ECI? Jeśli tak - to jest w ogóle dziwne.
Generalnie zawsze się może przytrafić jakiś problem ale wszystko powinno się dać wyjaśnić. Testuj dalej :)

No i ostatnie pytanie:

Przydatne to jest? Jeśli tak i się nieźle sprawdza - przeprojektuję trochę oraz wrzucę informacje o projekcie na moja stronę. Poczekam na Twój powrót z Deregeneracji i więcej opinii na temat sprzętu - ok?

Pozdrawiam

i dodatek - projekt PCB ExpanderXL. To jest rozszerzenie portu CART w Atari 600/800XL Złącze ma być ustawione pod kątem 90st. do płytki głównej co w rezultacie dało by taki efekt, że expander stałby na górnej pokrywie Atari prezentując dumnie cztery przełączalne sloty CART oraz dwa równoległe złącza CART dla rozszerzeń typu SlightSID, Yamari i podobnych. Myślę, że to zrobię i za jakiś czas pokażę.

tOri

2,021

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

willy napisał/a:

Trochę [OT].
@bezrobotny i inni zainteresowani dzwonieniem.

Polecam książkę Howarda Johnsona:
"High Speed Digital Design: A Handbook of Black Magic"
Książka z 1993 roku ale nadal aktualna :)

Oprócz tego są dokumenty Intela i niemal każdej większej firmy produkującej elektronikę.

Książka dla hardkorów ;) ale masz rację - co ma fajnego to wyliczanka punktów do zapamiętania i oczywiście aktualność.

Pozdrawiam

2,022

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin napisał/a:

Jak zdążysz przed Dereneregere ... no, tym party :) - to zabiorę to celem prezentacji ;)

Jutro Ci wyślę. Właśnie przygotowałem przesyłkę i powinna dojść w miarę szybko... Do prezentacji to trochę takie siekierą ciosane jest ale jeśli chcesz to zabierzesz :)

Pozdrawiam

@mono - część przełączanych cartów działa i została sprawdzona i moim zdaniem jest to bardzo przydatne rozwiązanie.  Co do urządzeń na ECI się nie wypowiadam - zrobi to Pin. O ile urządzenia nie będą zawłaszczać tylko dla siebie, np. całej przestrzeni adresowej $D5xx no to powinno być OK. Dlatego do Yamari dołożyłem switche do zmiany adresu aby moduł mógł być używany razem z innymi pod warunkiem, że adresy się nie pokryją.

2,023

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

bezrobotny napisał/a:

napisz coś o tym dzwonieniu, też chciałbym wiedzieć, jak to sprawdzić?

W zasadzie zobaczysz to tylko przy pomocy oscyloskopu.
Wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku (może być jeszcze bardziej zniekształcone)
Zdjęcie nie jest moje - znalazłem przykład. Właściwy prostokąt jest w kolorze żółtym. W kolorze niebieskim masz przedstawiony efekt dzwonienia - to nazwa slangowa - w zasadzie jest to rezonans powstający w obwodach posiadających pojemność i indukcyjność (oraz rezystancję ;). Takie zjawisko powoduje, że impulsy zostają zniekształcone co w skrajnych przypadkach powoduje wadliwe działanie bądź niedziałanie urządzenia.

Rady na to podał Duddie, czyli odsprzęganie pojemnościami aby zredukować zakłócenia w zasilaniu oraz włączanie w szereg z liniami sygnałowymi niewielkiej rezystancji - np. 33 ohm.

µicr0Bee napisał/a:

@heloł, tak może dla ewentualnej inspiracji/porównania/jako ciekawostkę... rozwiązanie z epoki, dla platformy MSX:
http://allegro.pl/spectravideo-sv328-ex … 37005.html
(kiedy aukcja zniknie, szukać: SV-601 Super Expander)
--
µicr0Bee

Hheheh - to taka 1090-tka dla MSX a na serio - jest jeszcze trochę wersji "tego". Moim zdaniem i tak najlepiej "wrzucić" atarynkę w obudowę tower i dopychać tam co się da :) Atari expander swoimi rozmiarami właściwie mnie z lekka przeraził ale się za bardzo nie da zrobić go mniejszym choćby ze względu na wtyki zasilania i video. Nie byłoby większego problemu aby zrobić taką doczepkę np. z dwiema stacjami dysków spod Karinki, gniazdami cartów i ECI. Loozik :) Jak ktoś ma czas i chęci to dlaczego by nie?

Pozdrawiam

2,024

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

@mono - jasne, że ładne - zwłaszcza ten Akai na górze zapodany przez Blukiego... A zmieniarka do A2600 to z pewnością fajna rzecz i podejrzewam, że zrobiona na podobnej zasadzie albo tylko na podłączaniu zasilania do wybranego ROMu.
Nie sprawdzałem tego czy by działało, tzn. czy pamięć podłączona do systemu ale z odłączonym zasilaniem nie będzie robiła jakiegoś wieszającego "bajzlu" na szynach. Dla Atari XL/XE można zrobić podobny "bajer" w oparciu o rozwiązanie, które stosuję. Trzeba by tylko drugi '175 dołożyć a także dodatkowe bramy '244.

Wracając zaś do meritum - dzięki podpowiedziom Duddiego wziąłem się za likwidacje dzwonów na liniach długich :) No i na tym co mam jak zauważyłem - działa. Tylko jeden cart z archaiczną kością 2764 (bez C w środku) durnieje w połowie expandera...
Istotą jest oczywiście dodatkowe odsprzężenie zasilania kondensatorem tantalowym 10uF oraz wtrącenie w każdą linię (adresy, dane i sterowanie) rezystora 33ohm aby wytłumić rezonanse LC (na szczęście mam takie odległości między ścieżkami, że rezystorki wlazły bez problemu). Teraz całość pracuje na tyle stabilnie, że mogę dać sprzęt do bardziej hardkorowego testowania Pinowi. Jeszcze tylko kilka poprawek naniosę i trzeba będzie poczekać na wyniki testów... Nie mam pojęcia jak zasilacz Atari to zniesie. O ile carty to raczej mały pikuś, no to w przypadku Karin czy innych włączonych razem może z tym być jakiś problem. Mam też nadzieję, że obejdzie się bez pełnego buforowania złącza bo to trochę upierdliwe by było zwłaszcza od strony projektowej.

Poniżej zdjęcie testowej konfiguracji. Zaznaczam, że carty były przekładane w slotach i nie było problemów w działaniu. Każdorazowo po zmianie cartridge należy wykonać RESET, który zawsze jest już na zimno co jest normalne zważywszy na OS Atari, który nie dopuszcza innej możliwości :)

Złącza cart są numerowane od lewej do prawej i w poniższej konfiguracji (jedna ze sprawdzanych) są ułożone następująco:

1 - MAC65 v1.01
2 - ACTION
3 - Assembler/Editor
4 - Atari BASIC CXL4002

Sloty przycinałem, kleiłem i przerabiałem własnoręcznie ze slotów ISA 8bit i 16bit. Wyszły trochę nieporadnie ale pozwalają na używanie także oryginalnych cartów Atari (z blokadą). Mam nadzieję, że pozostałe testy u Pina pozwolą na ogłoszenie sukcesu i zakończenie tego projektu. Oczywiście po pozytywnych testach całość materiału zostanie umieszczona wraz z komentarzami na mojej stronie a ja zajmę się czymś nowym...

To może być pierwszy - taki prawdziwny Atari CART+ECI expander (nie licząc 1090 bo to czyste PBI jest).

...czyli takie małe 1090 dla XE.

Pozdrawiam

2,025

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

Da się, tylko trzeba trochę zakombinować...