1,901

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Duddie napisał/a:

A wszystkiemu są winne kondensatory filtrujące między liniami a uziemieniem. Powoduje to powstawanie pętli masy, buczenie dźwięku we wzmacniaczach, uszkodzenia urządzeń, a jak się dobrze złapie to można oberwać samemu po łapkach.

Nie daj Panie Boże dotknąć pobliskiego kaloryfera - to ostrzeżenie NA SERIO.

Duddie bardzo dobrze to opisuje.

Mi osobiście kiedyś upaliło kanał Yamahy i ciągle iskrzyło pomiędzy masą ST a np. kablem drukarki.
Cholernie niebezpieczne bo trzepało po łapach nawet na grubym dywanie...

@sqward - ma to sens gdy wszystko będziesz podłączał za takim trafem.

pozdrawiam

1,902

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

pancio.net napisał/a:

Mały update...

Po nieudanych próbach opóźnienia sygnału /CS postanowiłem zbudować dekoder /WE i /OE i pójść tropem wskazanym przez toriman1-a. Przyniosło to oczekiwane rezultaty. Rejestry PCF-a można teraz zapisywać i odczytywać z nich prawidłowe wartości. Dzięki toriman1 za cenne uwagi i wskazówki. Pozostaje teraz sklecenie kodu, który prawidłowo zainicjuje PCF-a i pozwoli na dogadanie się z dowolnym układem z I2C.

Mam takie pytanie, czy zna ktoś może dobry monitor danych w pamięci w trybie real?

Pozdrawiam

Cześć,

Napiszę odnośnie poprzedniego postu: Właśnie się tego obawiałem, że mogą być problemy z niektórymi czasami żeby użyć autowykrywania choć to trochę dziwne, ponieważ z dokumentacji wynika, że /CS jako, że przelatuje przez kilka układów - powinien być opóźniony względem R/W. Ale Dobrze, że spróbowałeś drugiego trybu i jest sukces - OK!

Co do pików na /D5XX - to właśnie też może być objaw "rozjechanych" czasów - przecież dzielenie dostępu odbywa się zarówno na MMU jak i LS138 - stosunkowo długa droga dla tworzenia strobów.

Ważne, że tryb 80XX działa i da się z niego korzystać.

P.S. Na początku może zrób kierunek od Atari na zewnątrz. Rozumiem, że do odbioru chcesz korzystać z przerwań - a to będzie - moim zdaniem - rodzaj wyzwania do ogarnięcia :)

Zrób do końca ten interfejs - ja też chciałbym z niego kiedyś skorzystać. Przecież można sporo ciekawego sprzętu na I2C wrzucić.

Pozdrawiam

tOri

1,903

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Możliwe, że jest to problem z dekodowaniem sygnału CHROMA przez procesor TV. Wejście CVBS i S-VIDEO to są różne wejścia i inaczej obrabiane wewnątrz układu. Atari może wysyłać sygnał w takiej postaci, że TV sobie po prostu nie radzi z tym. Podłącz tym kabelkiem swoje Atari do innego telewizora i zobacz czy będzie różnica.

Pozdrawiam

1,904

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Duddie napisał/a:

Ale bez niego będą ;-)

Ano będą :) Po ile liczysz za sztukę?

Jak napisał pancio.net - to też jest dla zabawy - robi się bo można mimo, że to jest niby oczywiste :)

Jestem ciekawy czy to rozwiązanie z A800 zadziała.

Mq - OK no to dobrze - będziesz miał na czym ćwiczyć. Dobrze by było gdyby to był sprawdzony w 100% działający procesor.

Pozdrawiam

1,905

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hej Mq,

Jakoś nie kojarzę albo nie doczytałem - dlaczego nie napisałeś, że nie masz 6502? Wysłałbym...

Pozdrawiam

1,906

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

pancio.net napisał/a:

Hej,

Mały sukces!

Z racji, że moja 800-ka jest mocno nafaszerowana Lotharkowymi fjuczerami zdecydowałem się podpiąć PCF-a do gołej 130-ki. Zrezygnowałem też z dekodera adresów by uprościć sobie pracę. sygnałem \CS jest RD5. Układ wydaje się pracować i jest (chyba) prawidłowo sterowany. Pozostaje oprogramować to w asemblerze... :-)

Cześć,

O - to super, ale ale...sygnałem /CS nie może być RD5 :) chyba, że używasz /S5 ale wtedy RD5 musisz ustawić w stan wysoki aby odłączyć RAM. To tak na marginesie cartów.

Ciekawe - co Ty tam na tym RD5 pikpokujesz :D

Powiedz, że podpiąłeś /CCTL ($D5XX) bo tak to wygląda...Słusznie też, że używasz na razie gołej 130XE bo w razie czego łatwiej będzie lokalizować ew. problemy.

Powodzenia w weryfikacji i pisaniu drivera.

Opublikujesz to rozszerzenie?

Dzięki za czas i projekt.

Pozdrawiam
tOri

1,907

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Cześć,

pancio.net napisał/a:

Hej,

Zasadniczo założyłem, że skoro nasz 6502 jest podobny do 6800 (nie 68k) i że przebiegi czasowe sygnałów sterujących są w gruncie rzeczy takie same to warto pójść tą drogą. Na potwierdzenie tego faktu znalazłem w sieci bloga Aslak-a:

http://aslak3.blogspot.co.uk/2013/07/i2 … ew-of.html

oraz projekt CS/A65:

http://www.6502.org/users/andre/csa/scs … html#hwlay

CS/A65 widziałem i to jest dobry powód, dla którego można było wybrać IMC68000 - co do 6809 z dokumentacji widać, że powinno działać a skoro na ASLAK3 blogu takie rozwiązanie zastosowano to OK. Warte wypróbowania.
Choć gdy czytałem doc PCF8584 i ten fragment odnośnie detekcji trybu pracy:

"If a HIGH-to-LOW transition of WR (R/W) is detected while CS is HIGH, the 68000-type interface mode is selected and the DTACK output is enabled. Care must be taken that WR and CS are stable after reset.

Czyli - w trakcie inicjalizacji PCF8584 trzeba wykonać zapis do układu i mieć nadzieję, że R/W zmieni stan wcześniej niż /CS - a skoro robi to procesor to wielkiego wpływu na to nie ma :/

CS tworzymy z A0-A15, a R/W wystawia procesor - z dokumentacji 6502 wynika, że adres setup time i r/w setup time mogą wynosić max 140ns dla 2MHz i nie jest napisane nic o minimum czasów ustalania sygnałów co może oznaczać, że jest możliwa sytuacja gdy zmiana R/W nastąpi dopiero gdy CS będzie już w stanie LOW. Mi wydaje się, że tryb 80xx jest trochę pewniejszy bo mamy kompletną kontrolę nad /RD i WR, których czasy są równe czasowi trwania poziomu wysokiego Phi2.

I jeszcze jedno co raczej nie jest zagrożeniem:

"A minimum of 6 clock cycles must elapse between consecutive parallel-bus accesses when the I2C-bus controller
operates at 8 or 12 MHz. This may be reduced to 3 clock cycles for lower operating frequencies."

...i nie powinna się taka sytuacja zdarzyć.

pancio.net napisał/a:

W obu przypadkach wykorzystanoi IMC 6800(0), przy czym w pierwszym przypadku PCF współpracuje z 6809 (zegar jest wspólny dla procesora i PCF) a w drugim PCF współpracuje z 6502 bezpośrednio (o2 jest w prawdzie opóźnione przez 2 bramki NAND + AND ale założyłem, że książkowo powinno działać). Oczywiście nie mam wiedzy na tyle szerokiej jak te przebiegi czasowe występują w rzeczywistej atarynce. Jeśli gdzieś jest dostępne kompendium wiedzy na ten temat - chętnie się zapoznam. Swoją drogą, tryb  IMC 80XX wymaga dodatkowych bramek. Stąd decyzja by najpierw zrobić to dla trybu 6800.

W rzeczywistej Atarynce to wynika wprost z czasów 6502 i tam jest w zasadzie jeden problem - aby reszta otoczenia gwarantowała ważne dane na szynach na tylnym zboczu Phi2. 6502 jakoś się do tego zastosuje. Jeśli będą jakieś kłopoty to tylko wtedy gdy czasy trzymania adresów i danych na szynach się rozjadą. Dlatego napisałem, że niepokoi mnie synchronizacja sterowania rejestrem PCF z Phi2 bo adres może "uciec" z chwilą gdy Phi2 zmieni się na 0. No i wykrywanie trybu też ma swoje wymagania: Zmiana R/W przed CS.

pancio.net napisał/a:

Co do niestabilnych czasów - masz tu na myśli o2 czy jeszcze coś? Bo jeśli chodzi o o2 to mogę zastosować pętlę PLL (układy i płytka od Simius-a w drodze).

Wyżej napisałem, że w dokumentacji są opisane minimalne wymagania co do czasów sygnałów i te czasy mogą się chwiać w pewnych granicach co może spowodować jakieś kłopoty we współpracy z PCF choć nie musi. Przyglądałem się dokumentacji i wywnioskowałem jedynie to, że trzeba spróbować praktycznie czy zadziała

pancio.net napisał/a:

Co do ostatniego pytania... zasadniczo chciałbym zaterminować interface w środku na stałe. Pomysł z $D5XX wynika tylko z faktu uproszczenia w celu uruchomienia. Swoją drogą na tym etapie mógłbym wywalić LS138?

Wywal dekoder adresów i zajmij sobie do testów całą stronę D5xx. Potem dorobisz dekoder.

pancio.net napisał/a:

Niestety moja wiedza w temacie jest już jakby... troszkę zapomniana - brak codziennej wprawy, co widać choćby po schemacie. Więc może być trudniej niż się spodziewam. Mam nadzieje, że w miarę możliwości - pomożesz :-) 

Nic mnie nie goni...

E tam. Nie będzie trudno. Sprzętowo praktycznie masz załatwione - tylko sprawdzić czy jest komunikacja w dwie strony. Oprogramowanie to trochę poważniejsza sprawa :)

Pozdrawiam

1,908

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Cześć,

Właśnie sobie czytam dokumentację i trochę mnie niepokoi to dlaczego wybrałeś tryb sterowania 68000? IMC pkt.6.2
Moim zdaniem tryb 80xx jest bezpieczniejszy (no i defaultowy dla PCF) ale to kwestia uznania zwłaszcza, że jak Ci nie będzie działać w trybie 68000 zawsze możesz spróbować 80xx. Najgorszym w przypadku 6502 jest niestabilność czasów i oby z tym nie było problemu. Dlaczego synchronizujesz adresowanie rejestru PCF z zegarem PHI2?
Projektujesz to - rozumiem - na CART+ECI?

Pozdrawiam

1,909

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Cześć,

Popatrzę na to w wolnej chwili. Czytałeś dokładnie dokumentację?

Pozdrawiam

1,910

(243 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witaj,

Montezuma napisał/a:

Przełącznik jest rzeczywiście dość prosty, wprawdzie wszystkie sygnały przełączane są elektronicznie (pod płytką jest układ GAL), ale nie ma żadnej logiki synchronizującej jakoś przełączenie z pracą Atari. Po prostu po przełączeniu resetujemy Atarkę.
Główna zaleta tego przełącznika to wolniejsze zużywanie się złącza w Atari i możliwość pionowego wkładania cartów, czyli większa wygoda. Można też wymieniać carty bez wyłączania Atarki.
Czytałem, że Dropcheck ma w planach bardziej wypasiony przełącznik pozwalający na używanie lewego i prawego carta (tak jak w Atari800) oraz na równoczesną pracę dwóch cartów (tak jak w cartach z przelotką, np. SDX). Niestety cena ma być dużo wyższa.

Nie wiem czy widziałeś ale dla XE już jest XE expander. Posiedziałem też nad ulepszoną wersją wprowadzającą pełne buforowanie szyn, a brak RESET trzeba rozwiązać odłączając zasilanie, bo innej możliwości w porcie CART nie ma. To tez zostanie zrobione przy użyciu choćby przekaźników. Przemyślę też kwestię dołożenia bloku zasilającego odciążającego zasilacz Atari... Link do starszego projektu jest na mojej stronie. Miejsce na 4 cartridge i sloty CART/ECI taka wersja prawie 1090XE. OS Atari zawiesza pracę po zmianie cartridge i czeka na reset - ZAWSZE, więc bez zmiany w OS nie da się rozwiązać inaczej pracy takich przełączników. Takie działanie OS ma sens ponieważ tzw. hot swap - bez inicjalizacji OS najprawdopodobniej i tak "położy" system. Praca "kilku" cartridge jest dopuszczalna pod warunkiem nie nakładania się obszarów dlatego Sparta i coś jeszcze mogą działać...

Pozdrawiam
tOri

http://atari.000space.com/expander/expander.html

P.S. raczej zrezygnuję z projektów dla 600XL/800XL - tylko złącze CART+ECI ma sens - 65XE, 130XE i 800XE są ciut lepsze jeśli chodzi o możliwości sprzętowe

1,911

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wezmę 5 sztuk "w ciemno" ale i tak poczekam aż Mq sprawdzi bo sam nie mam jak...

1,912

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hejka,

Schemat wygląda dobrze, płytka też. Powinno działać :)
SYNC też jest w porządku - nic tylko zrobić i sprawdzić.
Daj znać gdy dociągniesz projekt do końca.

Dzięki, pozdrawiam

1,913

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hejka,

Do SYNCa wystarczy 3mm kółko na powierzchni (do ew. przylutowania kabelka - zawsze można też do gołej nóżki bez pada ;) SYNC jest sygnałem wyjściowym z procka ustawianym na "1" gdy jest pobierany z pamięci kod rozkazu. O ile dla standardowego użytkownika mógłby nie istnieć, to dla sprzętowca da się wykorzystać pewnie na kilka różnych sposobów, choćby budując monitor sprzętowy.

Jak będziesz miał gotowca to popatrzę.

Co do XL - tak jak napisałeś - zawsze można zrobić drugą wersję jeśli będzie trzeba choć jakąś przyszłość widzę raczej dla XE ze względu na CART/ECI i trochę planów związanych z szyną...

Pozdrawiam

1,914

(4 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

@artik-wroc

poszukaj na ebay.com użytkownika:  wonderco_buy

ma on "fpyte" róznych slotów za w miarę rozsądne piniądze, np. poszukaj frazy

5pc Card Edge Slot Connector Socket 98P PC AT - wychodzi około 9zł za slot (5 sztuk + przesyłka z Tajwanu)

pozdrawiam

1,915

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hejka,

Co do goldpinów - to się rozumiemy.

SYNC od procesora pad na brzeg płytki (jak się da) a jeśli nie - zostaw niepodłączone do czegokolwiek (pusta noga 7)

OK - no to zamawiaj. Ja pewnie ze dwie "na zaś" wezmę do dalszych testów. Nawet jeśli nie będzie działać. A jeśli zadziała no to spokojnie wezmę z 5 sztuk.

Rozumiem, że polutujesz i sprawdzisz w realu?

Pozdrawiam

P.S. Taka płytka podejdzie dla serii XE, dla wersji XL trzeba by płytke "wysunąć" w drugą stronę. Sprawdzaj na razie dla XE

1,916

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No fajne :) Narobiłeś się trochę...

Tylko nie stosuj goldpinów, to się nie nadaje do wkładania w podstawkę. Trzeba później użyć specjalizowanych listewek z nóżkami precyzyjnymi.

Czasami SMD są gorsze a czasami lepsze tak jak DIP. Wybierasz co lepsze i słusznie. Tak samo wybierasz połączenia i zamieniasz bramki, itp. Słuszna droga - to ma działać i mieć też sens.

Sygnał SYNC zakończ padem na brzegu płytki. Może się kiedyś komuś przydać o ile całość będzie hulać zgodnie z oczekiwaniami.

Kurczę, gdybym miał jak to bym zrobił proto a tak - jaki masz pomysł - co z tym dalej?
Mogę się dorzucić do serii próbnej od Chińczyka jakby co choć to pewnie i tak nieduże pieniądze by były.

Pozdrawiam

1,917

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hejka,

Dobrze, że się wkręcasz - kombinuj, kombinuj - to podstawa.
Używaj tego co masz. Jasne, że mogą być HCT, a jeszcze lepiej ACT - zrób najpierw prototyp - warto choćby "na pająka", bo może trzeba będzie zmieniać na trochę szybsze...
Co do '541 - tu też może być cokolwiek, byle pasowało. Jak są '244 i nie ma problemu ze ścieżkami no to ok. Jest wiele innych układów, które da się tu zastosować z 16-bit włącznie, np. taki:

to w sumie 6złotych+przesyłka w Farnellu a może być gdzieś taniej, a jakie ułatwienie...

http://pl.farnell.com/texas-instruments … dp/9590102

Zwróć uwagę, że ten układ jest bardzo szybki (propagacja) - 74ABT16244

@Sikor - nie ma co - trzeba sprawdzić natywny 6502 bo tamte późniejsze są trochę "nieprzystające" i mogą sprawić większe problemy. Co zaś do MC6800 - 6502 jest wariantem Motoroli i nie są zamienne ze względu na walkę patentową (chyba). Można korzystać z peryferiów Motoroli ale procesory zamienne nie są.

Zobaczymy co Mq zdziała i czy to w ogóle zadziała.

P.S. SŁAWMIR ma poniżej 1zł

https://slawmir.com.pl/ukl-scalony-74ab … 09236.html

1,918

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Sikor - w sumie ciekawy jestem czy z tymi błędami jest tak na pewno ;-)

[MODERATOR PROŚBA] Może by tak ten wątek jednak wrzucić na Fabrykę 8-bit?

@Mq - co do czasów i taktowania - nie powinno być problemów. Zakładam, że właśnie taki układ albo podobny został wbudowany w Sally żeby mieć HALT.

Western Digital to już inna bajka...

pozdrawiam

1,919

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hejka,

Jeśli będziesz miał chwilę to usiądź nad tym. Ja tez może znajdę czas - najwyżej potem porównamy projekty i zobaczymy co dalej. Nie wiem jak położenie wyprowadzeń będzie rzutowało na typ zastosowanych buforów ale trzeba mieć na uwadze, że może okazać się konieczna zmiana typu choćby ze względu na zbytnią komplikację rysunku PCB. Kondensatory jak najbardziej. Wielkości elementów biernych maksymalnie 0603 - wielkości scalaków nie przeskoczymy chyba, że znalazłyby się wersje bardzo małe a wtedy ścieżki na 4milsy i do przodu :)

Pozdrawiam

1,920

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

o2 jest brane z nogi 9 '74 a komplementarny o1 z nogi 8 zaś o0 dociera z ANTICa a ten dostaje CLOCK z GTIA.

Załączam rysunek - nie podchodziłem jeszcze do PCB, więc nie wiem czy '541 będą lepsze od '244 i jak pożenić scalaki między sobą na nóżkach, ale w ogólnym zarysie ma to tak wyglądać. Pad na wyjściu SYNC dla hardkorów bo można na tym zbudować m.in. sprzętowy debugger.

Dopóki się nie zbuduje i nie przetestuje - nie ma co gdybać :)

Niestety - nie mam dostępu do swoich zabawek więc nie pomogę na razie...

pozdrawiam

1,921

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No niestety prostej recepty nie ma ale jest to do ogarnięcia.

Odnośnie zamontowania 6502 w miejsce SALLY - to powinno działać, ponieważ tak naprawdę to ANTIC steruje całym systemem jakby niewiarygodnie to nie brzmiało... ANTIC steruje sygnałem RDY i w ten sposób potrafi zatrzymać procesor. Linią HALT natomiast odcina linie adresowe od szyny i pozamiatane.

To tylko kwestia zbudowania i przetestowania.
na przyszłość i tak trzeba by zbudować bo w miarę upływu czasu i procesory popadają.

pozdrawiam

1,922

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Rozmawia się :)

Problemem Atari i nie tylko jest niebuforowana szyna PBI - ECI. Takie 1090XL właśnie to robi co umożliwia nieobciążanie systemu rozszerzeniami. Zgodzę się, że ze względu na koszty cięto przede wszystkim właśnie buforowanie oraz dekodowanie adresów. Działa? Działa - no to czego... A że ludzie są pomysłowi to i problemów przybywa. Faktem jest, że KAŻDE dołączane wejście do magistral powoduje coraz większe problemy (zniekształcenia impulsów - zboczy). Najgorszy efekt daje obciążanie niebuforowanej linii zegarowej - zawsze trzeba brać sygnał spoza bufora, i tak dalej. Obydwaj rozumiemy o co chodzi, a i reszta sprzętowców także. Niestety ale to trzeba czasami metodą prób i błędów. Np. ekspander ECI, który zaprojektowałem - jest bez buforów i to jest błąd. Samo dołączenie długich linii (ścieżki PCB) powodowało powstawanie oscylacji na zboczach impulsów. Włączenie szeregowo rezystorów 33 omy załatwiło częściowo sprawę ale nie do końca i w efekcie zostanie pewnie zaprojektowany taki ekstender lecz z pełnym buforowaniem - coś w stylu 1090 tyle, że dla serii XE z ECI (inne komputery mają zbyt obcięte złącza aby to miało sens)

Pytanie pierwsze: odpowiedź masz w załączniku. Siądę nad tym w wolnej chwili i przygotuję schemat. Jednak nie sprawdzę tego bo nie mam jak i długo mieć nie będę możliwości sprawdzenia. Jest to schemat Atari 800CPU. Powinien działać - przynajmniej na to wygląda. jedynym problemem może być obecność nieudokumentowanych kodów rozkazowych, czyli jakieś egzotyczne oprogramowanie może się wykładać...

Pytanie drugie: na to nie ma prostej odpowiedzi. Na pewno trzeba rejestrować phi2, r/w oraz konkretny /cs dla wybieranych układów. Gdy obserwujesz coś z Antica no to np. /HALT. Ja podpinam też np. D0 i A0 z tym, że zawsze do testów trzeba napisać kawalątek programu (choćby w BASICu) generującego pożądaną zmianę na Liniach D0 i A0. Dla badania simmexp powinno się też popatrzeć na stany /REF oraz linii PortB. Tak jak napisałem - intuicja i korzystanie z niej tutaj to dosyć ważne...Przebiegi w systemach 6502 masz choćby w książce mikroprocesor 6502 i jego rodzina (całkiem dobra)

http://raven1.magix.net/tekst_h/Mikropr … odzina.pdf

Może się przydać także zbudowanie sprzętowego komparatora adresów i danych na 74ACT688 i przy jego pomocy "wyłuskasz" pojedynczy adres i daną, na stronie 119 powyższej książki jest przykład takiej pułapki. No - trzeba mieć na to sporo czasu niestety :)

pozdrawiam

1,923

(61 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

O :) Mógłbyś się zdziwić z tym 6502E - mam takiego 6502CE i może kiedyś go sprawdzę. Jak dla mnie Atari nie jest zbudowane gorzej czy lepiej niż wszystkie komputery z tamtych lat - choć oczywiście można się przyczepić do konstrukcji to jest ona i tak wyjątkowo odporna na błędy i różne przypadki :) Podejrzewam, że większość problemów jest związana bardziej z rozrzutem parametrów poszczególnych scalaków. Ja do tej pory miałem problem jedynie z Turbofreezerem ale to było już poza samym komputerem. Sam pisałeś o problemach z simmexp a ja zrobiłem ze trzy takie i zawsze działały od pierwszego włączenia. Może tu sprawiają problemy właśnie różne "zagadki" podłączane do 65XX?
Osobiście zauważyłem jeden krytyczny punkt odnośnie 6502 - Read data HOLD TIME - to tylko 10ns i tu podejrzewam może być "pies pogrzebany". Write data to już 30ns i to jest sporo. Zawsze trzeba to analizować i oglądać choćby przy pomocy Saleae na kilku kanałach.

Ale fakt - dyskusja jest akademicka :D

1,924

(61 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

wiesz...wydaje mi się, że Atari zostały zaprojektowane z dosyć szerokim marginesem żeby działały na nich różne podłączane "zagadki". Zwłaszcza czasy ustalania adresów i danych zostały skrócone - to dobrze, ponieważ ten procek działa pewniej i z pewnością z większą gamą układów niż zwykły 6502. Sprawdzić można dodając HALT do niego...

1,925

(6 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Pin napisał/a:

Mono miał dużo złotych myśli w temacie, dogadajcie się jakoś bo może coś z tego ciekawego wyniknie.

Pogadaliśmy, ale na razie mamy inne priorytety i hobby jest w pudłach. U mnie to kwestia roku być może dwóch i powinienem wrócić aktywnie do hardware Atari...

Pozdrawiam