1,726

(48 odpowiedzi, napisanych Zloty)

ee tam, jak szaleć, to szaleć: podwójne leniwe!

1,727

(142 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Secon, mylisz dwie rzeczy. Częstotliwość sygnału VSYNC (ramka) i odświeżanie w monitorze. Tak jak już mówiłem, wszystko zależy od jakości skalera. Zauważ, że monitor z tunerem ma rozdzielczość 1366x768, 1680x900 lub 1920x1080 - mogą być inne, w zależności od proporcji, 2-3 lata temu były monitory 16:10, teraz zwykle są 16:9 i mają rozdzielczości j.w.
Teraz zwróć uwagę, że urządzenia PAL, w tym Atari, nie dostarczają sygnału o takiej rozdzielczości. Obraz musi zostać przeskalowany w górę (upscaling) do natywnej rozdzielczości monitora. Niektóre układy robią to dość wolno (te tańsze) - stąd smużenie i "mulenie".  Jeśli kupujesz tani, budżetowy monitorek, to tak niestety będzie.

1,728

(31 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin, ja nie byłem i nie wiem o co chodzi..... A się wybieram. Możesz uściślić, czemu nie warto tam jechać?

1,729

(117 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

stryker napisał/a:

grzebacze montują sobie dwa układy CRTC 0 i 1 i do tego przełącznik.
Jest gdzies na sieci opis ?

Stryker, to można łatwo zrobić. Nalutowujesz jeden na drugi z wyjątkiem nóżki E (enable) - pin 23 ew. /CS - Chip Select pin 25 i nimi przełączasz układy. Jeśli chcesz użyć /CS, to podciągasz pin rezystorem (np. 4.7k) do +5V w obu układach, podłączasz przełącznik - w środku masa, skrajne piny do pinów /CS - oczywiście jeden do pierwszego układu, drugi - do drugiego.

1,730

(120 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Yerzmyey, dla mnie ta muza jest super, uwielbiam takie kawałki. Niektóre jak Jarre, inne jak Oldfield.... Kiedy wydasz płytę, zapisuję się w kolejkę chętnych!

1,731

(142 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

secon napisał/a:

TV ma 50hz a ste 60Hz i stad chyba ta różnica się objawia.

ST PAL ma 50Hz, ST NTSC (amerykańskie) ma 60Hz, w trybie Hi-res (mono) oba mają 72Hz. Szarpiąca animacja może świadczyć o tym, że skaler jest słabej jakości....

1,732

(142 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Rozjaśnij go na maksimum i zobacz, czy w tle widać bardzo ciemną zawartość ekranu. Jeśli tak, to nie przełącza się w tryb RGB poprawnie.

uicr0Bee napisał/a:

Jurek, a ta Twoja poprawka jest/może być upubliczniona?

Adam, może jak najbardziej. Tylko że ja ją mam w głowie, muszę przenieść na papier/dokument elektroniczny.

@jellonek: jeśli wyrzucisz modulator, to tak by było, ale ja go nie odłączam. Zwróć uwagę na to, co w opisie: "I should make it clear that I although I’m quite a seasoned modder, I understand very little about electronics and most of the “discoveries” I’ve made have been the accidental result of carefully trying out different components in what the circuit diagram seems to suggest would be the best place to put them." - amatorska przeróbka. Poza tym, jeśli ktoś chce mieć dobry obraz, to chyba nie używa Composite? Jeśli używa, to przeróbka niepotrzebna :)

@larek: nie tracisz sygnału Composite. Przeróbka opisana w linku podesłanym przez xana jest przeze mnie jeszcze poprawiona. Modulator odłączyć można, ale niekoniecznie trzeba. Zresztą modulator służy do uzyskania sygnału RF tylko i wyłącznie, a nie tak jak w ST do Composite. Zresztą, mając do dyspozycji S-video, można uzyskać Composite, łącząc piny Y i C (luma i chroma) kondensatorem 470pF. Nawet na zewnątrz, w kablu.

Postaram się zrobić zdjęcia różnic obrazu na moim 1084S w celach poglądowych.

wiesz xan, niektórzy wolą, żeby to zrobił ktoś inny. Ktoś, kto ma lutownicę, wie jak ją się trzyma. Ja też wiele rzeczy zlecam innym, nie biorę się za coś, na czym się nie znam, chociaż to minuta pińć roboty....

Gdyby wszyscy byli samowystarczalni, to malarz by nie zarobił, bo każdy może sam pomalować ściany, piekarz też nie, bo można samemu upiec chleb itd...

1,737

(408 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Czyli w tym wypadku od przybytku głowa boli....

1,738

(48 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Grey, ja się piszę na pewno na obiadokolacje w piątek i sobotę (dla mnie i mojej drugiej połówki).

Yerzmyey, ten Scart do 128K ma być do LCD? Bo niestety w wypadku tego modelu trzeba użyć specjalnych trików, żeby działało po RGB. Composite - nie ma problemu. Jeśli chcesz RGB, to muszę przygotować "specjalną" wersję.

No to przywieź, zerknę do niej.

Do zrobienia, ale wolałbym w domu to zrobić, przetestować. Na SV może być ciężko. Ale nie mówię nie.

Robi się kolejka :) Chyba się browara nie napiję na SV..... :(

1,743

(48 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Dlatego szwedzki stół dla konkretnej liczby osób może być problematyczny... Właśnie z powodu o którym napisałeś.

1,744

(48 odpowiedzi, napisanych Zloty)

grey, a czy firma cateringowa ma świadomość, że mogą dołożyć do interesu? :)
Jak się wygłodniała brać rzuci na "szwedzki stół", to koszty wzrosną :)

AS i mono są pierwsi w kolejce. Przy zamawianiu podawajcie model komputera XL czy XE.

1,746

(117 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Większość gier, także całodyskowych, to zbiór plików. Aczkolwiek nie mogę wykluczyć, że nie istnieją sektorówki. Te, które są w plikach, możesz przerzucić na jedną dyskietkę, dopóki pomieści.

Masz przeróbkę UltraVideo w swoim Atari? Jeśłi nie, to mogę Ci zrobić na SV na miejscu. Poprawia ona błędy projektantów Atari, obraz jest ostrzejszy, czytelniejszy, kolory wyraźniejsze.

1,748

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pasuje.

1,749

(117 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To pierwsze widziałem, ale nie próbowałem. A pytałeś o soft do CPC, mam tego trochę, mogę zabrać na SV.

1,750

(117 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Do nagrywania softu używałem kiedyś CPRD i (chyba) CPWR - jeden odczytywał dyski do plików obrazów, drugi odwrotnie. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest TURBOTR, łączysz PC i CPC kabelkiem i przenosisz obrazy dyskietek. Jedyny minus wszystkich tych programów: działają w DOSie. Jestem w trakcie pisania softu pod Windows i wypuszczenia interfejsu USB-CPC.