Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
65C816 XL OS v. 2.47 Nowa wersja alternatywnego systemu operacyjnego
Echa Revision 2025 Kilka interesujących produkcji dla różnych platform Atari.
atari.area w mediach społecznościowych Choć sercem naszej społeczności pozostaje forum, przypominamy, że jesteśmy również aktywni w mediach społecznościowych.
Lost World by Desire Nowe demo grupy Desire.
sio2flip - emulator peryferiów sio2flip umożliwia podłączenie Flippera Zero do Atari i korzystanie z plików ATR jako wirtualnych dyskietek.
Opcje wyszukiwania (Strona 67 z 153)
No niestety, moja atarka wtedy nie chce zabootować SDX. Dysk się nie zabootuje bo musiałby się najpierw wczytać driver SIDE3.SYS ale tu chodzi o to, że SDX się wcale nie chce uruchomić i tego nie rozumiem ni cholery. Może kwestia jakichś interakcji z komputerem? Mam w nim również Rapidusa.
[Edit]
Zamiast Side3 do tego samego testu użyłem Side2 i efekt jest identyczny - to znaczy jak nie odpalam SDX z U1MB tylko z carta to nie zwraca uwagi na configi. Czy nie jest tak dlatego, że wtedy dyskiem bootującym jest CAR: a nie partycja oznaczona jako bootowalna na karcie?
Zrobiłem jak pisałeś - czyli założyłem katalog SPARTA.DOS i nagrałem do niego 2 configi (takie same ale z różnymi nazwami).
I teraz tak:
- Jeśli bawię się tym na komputerze z U1MB to configi w ogóle działają i wybór jest zapamiętywany - znaczy, przy kolejnym odpaleniu SDX, zarówno po resecie jak i włączeniu komputera, jest pamiętany poprzedni wybór. Ale obstawiam, że to raczej dzięki SDX w U1MB i to ono zapamiętuje ustawienia.
- Jeśli wyłączę SDX na poziomie U1MB ale nadal mam włączone PBI BIOS to nie mogę odpalić SDX z Side3. Odpala mi się Basic albo Self Test.
- Jeśli wyłączę PBI BIOS albo wezmę goły komputer bez U1MB, SDX z Side3 startuje ale wcale nie pokazuje configów i nie mogę niczego wybrać.
Jeśli coś robię źle, daj mi proszę znać. W przeciwnym wypadku - jest jak napisałem powyżej.
Następny na schemacie jest bufor U7.
Ale stacja startuje normalnie? Znaczy, na ścieżkę 0, kręci silnikiem, a po pewnym czasie na 39 i stop? Sprawdziłeś drugie gniazdo SIO? Numer stacji ci się nie przestawił na inny niż 1?
Punkt 0: sprawdź podłączenie kabla SIO.
Punkt 1: sprawdź na innej Atarce. To nie musi być wina stacji.
Jeśli pamięć główna w twoim ST też jest w podstawkach to możesz podmieniać po kolei kostki i weryfikować.
PS. Skąd jesteś? Może ktoś w okolicy ma kości albo inną opcję weryfikacji?
Czy kości są w podstawkach? Sprawdzić oczywiście można ale potrzeba albo osobnego testera (można nabyć np. na eBayu aczkolwiek wiem, że to trochę mało sensowne dla jednego przypadku) albo urządzenia wykorzystującego takie same pamięci. Jeśli sam nie masz to może jest ktoś w twoim sąsiedztwie, kto takie coś ma?
Najtańszym źródłem takich kości są... rozszerzenia pamięci do Amigi 500. Szukasz rozszerzenia "pod klapkę" na 16-tu kościach (trzeba tylko się upewnić, że są w takim samym formacie) i już. Ja tak zrobiłem jak potrzebowałem kości do rozszerzania małego Atari. Przy okazji, A500 z takim rozszerzeniem może też posłużyć jako tester.
Bo yo taka tradycja! A tradycja to świętość!
Rescue on Fractalus.
Chętnie poczytam o innych.
kkrys napisał/a:Sama płytka nie wystarczy aby uzyskać takie efekty jak poniżej:
Czy jesteś w stanie podpowiedzieć, co należy sprawdzić i zrobić, żeby stuningować wyjście tak jak u ciebie? Mam w jednej atarce taką właśnie płytkę i oczywiście mam pasy - głównie używam S-Video ale po to wstawiłem płytkę, żeby mieć COmposite i fajnie by było, jakby było trochę bardziej znośne. Z góry dziękuję.
Zgadzam się. Jak się nie ma co się lubi to można spróbować użyć co się ma. Ale oczywiście lepiej użyć właściwe części. Mi się powiodło, nie każdemu musi. Ważne jest, że jest opcja.
Mam tylko jeden. Nie ćwiczyłem multi. Jak powiesz co i jak zrobić, żeby był jakiś prosty testcase to mogę spróbować.
No to nie miałem racji :-) Ale czemu tak jest to nie mam pojęcia. Wiem tylko, że mi działa ;-D
Ustawienie? Pierwsze wywołanie polecenia konfiguracji? Trochę ekstrapoluję bo tak samo jest na Falconie (a przynajmniej ja tak miałem - zegar nie działał do pierwszego setupu od założenia baterii - mam taki nowy zamiennik Dallasa).
Nie magia. Po prostu zegar musiał zostać zainicjowany. Obstawiam, że jeśli wyjmiesz baterię i po chwili ja włożysz to przy pierwszym starcie będziesz miał tak samo.
tOri napisał/a:Nie próbowałem wtykać "nóżek" smd w otwory pcb :).
A ja nie wiedziałem, że się tak nie robi i wetknąłem ;-D
No to ja nie wiem. Sterownik zegara jest ładowany automatycznie z CAR:config.sys I działa bez względu na obecność U1MB czy jego stan.
A nie można po prostu pomierzyć i porównać ze schematem oryginału? Akurat ten element to nie rocket science.
Drukarka już rozpracowana, tyle dobrze.
Te SMD mają nóżki jak THT tylko krótkie i odgięte na zewnątrz. Mają nawet idealnie właściwy rozstaw. Wystarczy je tylko "postawić" delikatnie odginając i wlutować. Mam dokładnie taki kwarc wlutowany w płytę XE i działa bez problemu. Ma niski profil, mieści się idealnie.
No cóż ja na to poradzę...
SDX w Side3. Sprawdziłem na całkiem gołym kompie i na takim z U1MB na pokładzie ale w trybie jak najbardziej wyłączonym (bez PBI i SDX), SDX na Side3 to 4.49e. Data jest zapamiętywana i odtwarzana poprawnie.
Jacques napisał/a:1) związany z RTC, sterownik SIDE3CLK.SYS zgłasza: "SIDE3 clock not present!", pomimo, że RTC jako takie jest sprawne i działa w trybie loadera. W efekcie nie daje się korzystać z RTC pod SDX.
Ciekawe... Właśnie odpaliłem i pierwszy komunikat to "SIDE3 clock installed".
No i pozamiatane. Brawo ty!
Znalezione posty [ 1,651 do 1,675 z 3,803 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.116 sekund, wykonano 18 zapytań