Ja poproszę gotowca a nawet dwa.
1. Sikor - 1x
2. perinoid - 2x
PS. Mogę opłacić z góry.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
atari.area forum » Posty przez perinoid
Ja poproszę gotowca a nawet dwa.
1. Sikor - 1x
2. perinoid - 2x
PS. Mogę opłacić z góry.
Coś w tym jest :) Ciekawe, że twórca zasilacza twierdzi, że 14V DC też da radę :)
Jakby w stacji było tylko 7805 albo napięcie wchodziło na 7812 bezpośrednio to pewnie by wystarczyło. Ale tam jest mostek Graetz'a, który efektywnie obniża napięcie i układ podwajania napięcia, który najwyraźniej zabiera swoje i efektywnie zostaje ci 11V, które nie wystarczają.
Nie ma co kombinować.
Nie jest bez znaczenia. Nie w tej stacji.
Na jego wejściu powinno być sporo więcej niż 13V. Zdaje mi się, że raczej 20V.
Jak się stacja zachowuje w momencie włączenia zasilania?
Dlatego stację należy włączać najpierw, a komputer później ;)
Te 12V to do zmiany trybu pracy złącza SCART w TV, jak rozumiem?
Brawo ty!
Są inne kolorystycznie, A500 ma bardziej beżowe - można je przebielić i będą jak z 1200-ki ;-D Ale jak ma być do używania a nie do wyglądania - to żaden problem.
natomiast upolowanie klawiatury to już naprawdę nie lada wyczyn a jak już się coś pojawi to cena również przesadzona ;)
O widzisz - nie do końca masz rację. Ponieważ z 1200-ką jest tak, że możesz wziąć klawiaturę od A500, wymienić w środku membranę na taką do 1200-ki (trzeba tylko wyciąć szczelinę w metalowej płycie) i - już, pasuje. Mechanicznie nie ma różnic. Sam tak sobie zrobiłem właśnie do takiego super-hiper-składaka. Akurat zamiast membrany użyłem zamiennika na PCB ale idea jest taka sama. Oczywiście, nie zrobi ci się z tego zestaw kolekconerski ale jak do używania albo na backup - idealnie. No i cena klawiatur z A500 jest z zupełnie innej półki :) Jedyne co to trzeba dobrać klawiaturę do membrany, żeby pasował rozkład klawiszy (kwestia duży/mały Enter itp.).
No niestety, moja atarka wtedy nie chce zabootować SDX. Dysk się nie zabootuje bo musiałby się najpierw wczytać driver SIDE3.SYS ale tu chodzi o to, że SDX się wcale nie chce uruchomić i tego nie rozumiem ni cholery. Może kwestia jakichś interakcji z komputerem? Mam w nim również Rapidusa.
[Edit]
Zamiast Side3 do tego samego testu użyłem Side2 i efekt jest identyczny - to znaczy jak nie odpalam SDX z U1MB tylko z carta to nie zwraca uwagi na configi. Czy nie jest tak dlatego, że wtedy dyskiem bootującym jest CAR: a nie partycja oznaczona jako bootowalna na karcie?
Zrobiłem jak pisałeś - czyli założyłem katalog SPARTA.DOS i nagrałem do niego 2 configi (takie same ale z różnymi nazwami).
I teraz tak:
- Jeśli bawię się tym na komputerze z U1MB to configi w ogóle działają i wybór jest zapamiętywany - znaczy, przy kolejnym odpaleniu SDX, zarówno po resecie jak i włączeniu komputera, jest pamiętany poprzedni wybór. Ale obstawiam, że to raczej dzięki SDX w U1MB i to ono zapamiętuje ustawienia.
- Jeśli wyłączę SDX na poziomie U1MB ale nadal mam włączone PBI BIOS to nie mogę odpalić SDX z Side3. Odpala mi się Basic albo Self Test.
- Jeśli wyłączę PBI BIOS albo wezmę goły komputer bez U1MB, SDX z Side3 startuje ale wcale nie pokazuje configów i nie mogę niczego wybrać.
Jeśli coś robię źle, daj mi proszę znać. W przeciwnym wypadku - jest jak napisałem powyżej.
Następny na schemacie jest bufor U7.
Ale stacja startuje normalnie? Znaczy, na ścieżkę 0, kręci silnikiem, a po pewnym czasie na 39 i stop? Sprawdziłeś drugie gniazdo SIO? Numer stacji ci się nie przestawił na inny niż 1?
Punkt 0: sprawdź podłączenie kabla SIO.
Punkt 1: sprawdź na innej Atarce. To nie musi być wina stacji.
Jeśli pamięć główna w twoim ST też jest w podstawkach to możesz podmieniać po kolei kostki i weryfikować.
PS. Skąd jesteś? Może ktoś w okolicy ma kości albo inną opcję weryfikacji?
Czy kości są w podstawkach? Sprawdzić oczywiście można ale potrzeba albo osobnego testera (można nabyć np. na eBayu aczkolwiek wiem, że to trochę mało sensowne dla jednego przypadku) albo urządzenia wykorzystującego takie same pamięci. Jeśli sam nie masz to może jest ktoś w twoim sąsiedztwie, kto takie coś ma?
Najtańszym źródłem takich kości są... rozszerzenia pamięci do Amigi 500. Szukasz rozszerzenia "pod klapkę" na 16-tu kościach (trzeba tylko się upewnić, że są w takim samym formacie) i już. Ja tak zrobiłem jak potrzebowałem kości do rozszerzania małego Atari. Przy okazji, A500 z takim rozszerzeniem może też posłużyć jako tester.
Bo yo taka tradycja! A tradycja to świętość!
Rescue on Fractalus.
Chętnie poczytam o innych.
Sama płytka nie wystarczy aby uzyskać takie efekty jak poniżej:
Czy jesteś w stanie podpowiedzieć, co należy sprawdzić i zrobić, żeby stuningować wyjście tak jak u ciebie? Mam w jednej atarce taką właśnie płytkę i oczywiście mam pasy - głównie używam S-Video ale po to wstawiłem płytkę, żeby mieć COmposite i fajnie by było, jakby było trochę bardziej znośne. Z góry dziękuję.
Zgadzam się. Jak się nie ma co się lubi to można spróbować użyć co się ma. Ale oczywiście lepiej użyć właściwe części. Mi się powiodło, nie każdemu musi. Ważne jest, że jest opcja.
Mam tylko jeden. Nie ćwiczyłem multi. Jak powiesz co i jak zrobić, żeby był jakiś prosty testcase to mogę spróbować.
No to nie miałem racji :-) Ale czemu tak jest to nie mam pojęcia. Wiem tylko, że mi działa ;-D
Ustawienie? Pierwsze wywołanie polecenia konfiguracji? Trochę ekstrapoluję bo tak samo jest na Falconie (a przynajmniej ja tak miałem - zegar nie działał do pierwszego setupu od założenia baterii - mam taki nowy zamiennik Dallasa).
atari.area forum » Posty przez perinoid
Wygenerowano w 0.105 sekund, wykonano 15 zapytań