1,476

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A może ktoś będzie mi w stanie powiedzieć, który FW wspiera w normalny sposób funkcje repeatera? Mam niepotrzebny Netgear WNR2000 v.2, który chciałbym wykorzystać do zwiększenia zasięgu swojej sieci bezprzewodowej. To co jest w nim oryginalnie, nie daje się zmusić do pracy z modemem wi-fi Sagemcom od tepsy (neostrada). Albo ja czegoś nie wiem....

1,477

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

70 zł sztuka.

A czy ktoś wie gdzie kupić wtyki zasilające takie jak do LDW Super 2000 / CA2001, TI99/4A? Czy one mają jakieś oznaczenie? Mam sporo stacji LDW i CA, niestety tylko dwa zasilacze....

1,479

(9 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Conrad, nawet schowane do pudełka, w ciemnej szafie może żółknąć. Bo wpływ na to ma szereg czynników, np. uwalniające się do powietrza składniki chemiczne pudełka, kabli, samej szafy (kleje itp.)...
Na pewno zauważyłeś, że Atari owinięte jakimś kablem i schowane na dłużej będzie miało ślady jakby plastik się topił w miejscach gdzie dotykał kabel.... To jest efekt wyziewów chemicznych z kabla...

1,480

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Why do you want to go back to original circuit? It was not properly developed. And if someone did that rework, RF modulator should be missed. Therefore you need to obtain it probably.

1,481

(9 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

bachoo, pisałem o tym kiedyś.... Żółkną te, do których dodano substancje powodujące że plastik się tli a nie pali. Wszystko po to, aby spełnić normy przeciwpożarowe. Teoretycznie, powinny wszystkie mieć ją dodaną, ale zapewne ktoś się zorientował po fakcie i te, które są ze starej partii - nie żółkną. Żółknięcie jest spowodowane pękaniem łańcuchów polimerowych, tworzą się monomery.

1,482

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Wieczor, it was Philips CM8833-II, but only 1084S-D1 has all modes. 1084S-D2 doesn't have Digital RGB, Philips has not separated Chrominance RCA jack, therefore cannot work in S-video mode. That's why it is so demanded one....

1,483

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kup sobie preparat PR Cleanser, popsikaj i będzie jak nowy.

1,484

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To typowa przypadłość tunerów n-ki, zrestartuj dekoder przez odłączenie od sieci na 10 minut.

1,485

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle, Stryker: to są starsze wersje oprogramowania. Najnowsza była 6.2, na stronach można znaleźć jakieś starsze. Stąd moje ostrzeżenie dla Adama.

1,486

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam, nie używałem stacji dokujących, więc ciężko mi się wypowiadać. Co do TOPa, uważaj, bo producent z tego co wiem zwinął żagle i ciężko o soft do niego. Jak zginie Ci płytka, to nie bardzo jest skąd ściągnąć.

1,487

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Niestety źle :(.
500 mA jest jedynie wydajnością prądową ładowarki, a nie prądem który popłynie....
Musisz tu niestety wziąć znacznie więcej rzeczy pod uwagę, przede wszystkim impedancję wejściową pinu 16, która wg specyfikacji wynosi 75 om. Załóżmy, że jest to R1. Twój szukany rezystor to będzie R2. Napięcie ładowarki U=5V, ponieważ łączysz rezystor w szereg do pinu, więc U będzie przyłożone do R1+R2. Zakres napięć przełączających do RGB na pinie 16 to według specyfikacji 0.4~4V. Zastanów się teraz, jaki masz rezystor pod ręką, który spełni warunek taki, żeby na R1 (czyli de facto na pinie 16) było 0.4~4V. Jeśli masz np. 75 omów, to obliczamy: R1(75)+R2(75)=150. Podstawiamy to do wzoru prawa Ohma: I=U/R, czyli I=5V/150 om, czyli I=33 mA. Obliczamy więc napięcie na pinie 16: U(R1)=I(0,033)*75 = 2,5V. Czyli mieści się we wspomnianym zakresie 0,4~4V.
I tu jeszcze mała uwaga: często napięcie podawane do pinu przełączającego w komputerach jest podawane także przez rezystor, który należy uwzględnić. Tak jest np. w Spectrum +3, gdzie producent dał 1 kohm, więc należy napięcie podać bezpośrednio na pin 16.
Mam nadzieję, że w miarę klarownie to wyjaśniłem.... Jeśli nie - pytaj.

1,488

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam, ja mam jakiegoś starego Willema, którego sam montowałem na płytce jednostronnej, było to jakieś 12 lat temu. Dzisiaj używam go bardzo sporadycznie do programowania bardzo starych EPROMów wymagających napięć 21~25V oraz pamięci EEPROM niektórych firm, np. 28C64 firmy CSI. Mój obecny programator EasyPro 90B ma zasilacz 20V i tylko do takich napięć udaje się programować EPROMy. Z niewiadomych przyczyn (algorytm?) nie chce też programować w/w EEPROMu. Willemowi kiepsko wychodziło programowanie 80x51. No i jak już koledzy wspomnieli, nie obsługuje PAL/GAL.
Obecnie, po przejściu na SMD stosuję programowanie ISP, więc oba w/w programatory leżą w szufladzie i sporadycznie są używane. Do ATMELi mam AVRisp mkII, do Microchipów PICkit 3, do CPLD/FPGA - Altera USB Blaster i Xilinx USB cable.
Ale uważam, że Willem + coś do GALi w zupełności w amatorskiej zabawie wystarcza.

A i jeszcze jedno: laptopy mają często dziwne porty LPT - albo uproszczone (brak niektórych linii) albo niskonapięciowe (3,3V) co powoduje, że Willem kaprysi. Najlepiej sprawdzał mi się na desktopie z wbudowanym na płycie LPT.

1,489

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

@artik-wroc: ja mam, jakie potrzebujesz, męskie czy żeńskie?

1,490

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jasne!

1,491

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Secon, pisałem parę razy do Ciebie, bez odzewu - myślałem, że się obraziłeś.... :(

1,492

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wszystkie kasety Normal/Type I czyli żelazowe, dobrych firm się nadają. Im krótsza, tym lepsza, bo taśma grubsza i bardziej odporna na odkształcenia mechaniczne. Ja używałem Fuji, Basf, Sony.

1,493

(38 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ja niestety nie dam rady, ehhhh, szlag mnie trafi...

1,494

(38 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ja na 90% zajrzę.

1,495

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Też otrzymałem taką odpowiedź z amerykańskiego Molexa :(

1,496

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Też otrzymałem taką odpowiedź z amerykańskiego Molexa :(

1,497

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Niestety grzeniu, nasze hobby jak każde inne robi się kosztowne. Hobbystów mało, przy małych seriach wszystko drogie. Ja się waham jeszcze tylko dlatego, że nie skończyłem własnych projektów, które będą korzystały z wtyku SIO. Może bardziej mnie przyciśnie, jak już będzie wersja finalna.

1,498

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@grzeniu: będzie własnością osób które zrzuciły się na nią. Będą mogły w razie potrzeby zlecić produkcję kolejnej partii wtyków.

1,499

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Panowie, tak naprawdę koszt generuje forma, wtyki są tanie. jeśli znajdzie się 10 osób do zrzutki na formę po 300 USD, to mamy dowolną ilość wtyków po ok. 0.1 USD/sztuka potem.

1,500

(283 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@lotharek: w Polsce za samą formę krzyknęli 20.000 PLN (zwróć uwagę, że są dwa elementy - góra i dół czyli jakby obudowa i właściwy plastikowy element będący wtykiem). Jak będę znał szczegóły, zadzwonię do Ciebie i ustalimy co i jak z tym wkładem.