Bo widzisz, Vasco, niektórzy po prostu muszą się w ten sposób dowartościowywać, zwłaszcza jeśli brakuje im odwagi na pisanie określonych rzeczy pod własnym nickiem...
Btw: sam jestem ciekaw, jak długa jest ta lista fake'ów. :)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
atari.area forum » Posty przez voy
Bo widzisz, Vasco, niektórzy po prostu muszą się w ten sposób dowartościowywać, zwłaszcza jeśli brakuje im odwagi na pisanie określonych rzeczy pod własnym nickiem...
Btw: sam jestem ciekaw, jak długa jest ta lista fake'ów. :)
Jestem chętny na wszystkie cztery. :)
Może "Hijack!"?
http://www.atarimania.com/game-atari-40 … _2464.html
Jestem jak najbardziej za. Prosimy więcej kolorów! :)
Super! :D Przyznam jednak, że trochę zaczynałem się niepokoić, ale grunt, że dotarła. :)
xxl, a może odwrotnie: czy możliwa by była konwersja muzyczek z TIA na POKEY-a? Ten w sumie - jak by nie patrzeć - jest rozwinięciem części logiki TIA odpowiedzialnej za dźwięk. Muzyczki z dem i interek np. grupy Trilobit aż proszą się o przeniesienie. :)
Dely, to raczej zależy od kultury osobistej sprzedawców. Niektórzy po emailowym monicie dosyłają na PayPala nadpłatę, a reszta ów monit olewa ciepłym płynem fizjologicznym. :/ Wzorem dla wszystkich jest B&C ComputerVisions, czyli ebayowy myatari. Nadpłatę przysyłają sami, zaraz po transakcji albo kilka dni później [zwłaszcza gdy kupuje się u nich kilka(naście) przedmiotów]. Ale żeby reszta tak robiła, ech... Marzenie ściętej głowy. :(
To na otarcie łez proponuję przyjrzenie się "Computer Chronicles" na http://www.archive.org/details/computerchronicles - jest też nieco o Atari. :)
Pierwszy odcinek z brzegu: Amiga and Atari.
I ja też poproszę 1x cart 4mbit.
Wesołego alleluja! ^.^
Całkiem niezły do zgrywania pulpitu (i nie tylko) dobry jest Audials One http://audials.com/en/one/index.html . Montuje w systemie dodatkowe sterowniki: jeden do przechwytywania obrazu i dźwięku, drugi do przechwytywania danych z karty sieciowej. Kombajn idealny - potrafi zgrać to, przy czym kapituluje większość programów tego typu (oprócz strumieni RTMPE). Producent od czasu do czasu lubi robić promocję na Facebooku na numer seryjny platinum, a jeśli ktoś jest niecierpliwy, to znajdzie takowy na warezach. :P
Innuendo: jeszcze nie, ale pewnie powinien wyjść już na dniach. :)
@gepard: jeśli chodzi o ręczny skaner, to poszukaj na eBayu SkyPix TSN410. Mam go prawie od roku i bardzo go sobie chwalę. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy odpada możliwość skanowania grubej knigi na stacjonarnym skanerze z racji jej grubości i klejenia. Skany zapisywane są na karcie MicroSD, można wybrać, czy mają być w czerni i bieli, czy też w kolorze. Jedyne, co jest wymagane, to nabycie odrobiny wprawy w równym przesuwaniu skanera po skanowanym materiale.
Na aukcjach można SkyPixa dorwać już od $76 łącznie z przesyłką.
Jeśli dobrze pamiętam, to właśnie od Phonemarka Atarki podkupiło (już nie powiem, czy dosłownie, czy tez w przenośni) pomysł na kształt obudowy.
@Krótki: chilijski, a nie chileański, na miłość boską. :D
I ja też się skuszę na 1 sztukę. :)
Możliwe, że nie zauważyłeś ikonki z komunikatem, bo schowana była w trayu (zasobniku systemowym). Podczas wyszukiwania sterownika zajrzyj tam - powinna być widoczna animowana ikonka. Kliknij na nią i spróbuj wybrać pominięcie wyszukiwania.
Wszystko sprawdzone, więc zaczynam...
Jeśli chodzi o 64-bitową wersję Windows 7, sprawa wygląda następująco: sterowniki z firmowej płytki nie będą chodzić pod tą wersją Windowsa, więc ściągamy je STĄD i instalujemy. Pochodzą ze strony firmy Sabrent, która produkuje klona EasyCAP. Nie są one podpisane cyfrowo, więc UAC nas o tym poinformuje, pytając o decyzję. Zgadzamy się na instalację. Po jej zakończeniu podłączamy EasyCAP; system zacznie wyszukiwać sterowniki. Zrobi to najpierw w witrynie Windows Update, a my mu na to nie pozwolimy, klikając "Pomiń uzyskiwanie oprogramowania sterownika z witryny Windows Update". System dokończy montowanie sterowników i po chwili poinformuje, że przybyło urządzenie kompozytowe USB, STK1160 Grabber firmy Synertek oraz USB Audio Interface. To wszystko. :)
Do podglądu obrazu dość wygodny jest niewielki program Debut Video Capture Software. Po jego zainstalowaniu klikamy na jego ikonkę prawy klawiszem myszki, wchodzimy we właściwości i zakładkę "Zgodność". Zaznaczamy Windows XP SP2. Po uruchomieniu programu wchodzimy w menu "File" i wybieramy "Settings". EasyCAP wbrew pozorom będzie dostępny nie w "Video Capture Device", a w "Webcam" pod nazwą USB2.0 ATV. W "Device settings" wybieramy system PAL B i w zależności od tego, jak podłączyliśmy obraz do EasyCAP, wybieramy Composite Video albo S-Video. W menu "Format" ustawiamy rozdzielczość 720 na 576. Na dole okna ustawień znajduje się opcja "Capture sound", którą zaznaczamy i wybieramy urządzenie "Cyfrowy interfejs audio". Dobrze jest kliknąć na "System Mixer", czyli windowsowe menu "Dźwięk". Klikamy na zakładkę "Nagrywanie", szukamy cyfrowego interfejsu audio, potem klikamy na jego właściwości, potem na zakładkę "Nasłuchiwanie". Zaznaczamy "Nasłuchuj tego urządzenia" i wybieramy z menu rozwijalnego urządzenie, przez które mamy uzyskać dźwięk (głośniki, SPDIF itp. - co kto woli). Klikamy trzy razy OK. Debut Video Capture Software nadaje się też do zgrywania filmików.
Można też użyć VirtualDuba, którego autorem jest Phaeron, twórca Altirry. Po zainstalowaniu, wybieramy "Capture AVI" z menu File, potem USB2.0 ATV. W "Capture filter" wybrać należy PAL B - wadą VirtualDuba jest to, że nie można wybrać formatu obrazu większego niż 640 na 480 pikseli. Co do dźwięku: wybieramy cyfrowy interfejs audio z listy urządzeń, a w menu "Audio" zaznaczamy jedynie "Enable audio capture" (odsłuchu NIE WŁĄCZAMY!). Można poeksperymentować z przechwytywaniem do pliku.
Podsumowując:
- przekierowanie dźwięku z cyfrowego interfejsu audio na głośniki najlepiej chyba ustawić po instalacji sterowników. Wchodzimy w "Panel sterowania", potem w "Sprzęt i dźwięk" i "Dźwięk". EasyCAP nie gubi klatek, dźwięk jest czysty - przynajmniej u mnie,
- sterowniki pod Windows 7 x64 powinny też chodzić pod 64-bitową Vistą,
- sterowniki pod Win7 x86, XP i Vista 32-bit znajdują się TUTAJ.
Mam nadzieję, że opis się przyda. :P
W ciągu dnia obadam temat - czyt. "znajdę płytkę ze sterownikami". Pracuję właśnie na Win7 x64, więc się obaczy. Aha, coś mi kołacze w łepetynie, że podgląd można było robić choćby w VirtualDub-ie Phaerona przez opcję "Capture AVI", a później wybierając urządzenie, które obsługuje wejściowy sygnał wideo.
No problem, Gepciu. :) Pozdrówka przekazane, a moja rodzinka przesyła je też twojej familii. :D A tak po prawdzie, tośmy się chyba od któregoś QuaST-a nie widzieli na żywo.
@xan: sterowniki są pod Windows i podobno już pod Linuksa: http://forum.easycap.co.uk/index.php?topic=448.0
I widzę, że ktoś też je już "wsadził" w jąderko: http://www.linuxhq.com/kernel/v2.6/37-r … /easycap.h
Mam toto i działało całkiem przyzwoicie z Atarką - w każdym razie pod XP; pod "siódemką" jeszcze nie testowałem. :)
atari.area forum » Posty przez voy
Wygenerowano w 0.065 sekund, wykonano 20 zapytań