Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
Opcje wyszukiwania (Strona 55 z 78)
Lotharek, ja bym to zrobił jako prosty interfejs z czterema wyjściami USB, jednym wejściem i przełączałbym tylko linie D+ i D- w USB przy pomocy np. klucza 4066. Dwa takie układy plus przycisk i mikrokontroler, jeśli chcesz elektronicznie jednym przyciskiem, albo bez mikrokontrolera - mechaniczne on/off.
bezrobotny, jest możliwe. Jednak większość obecnych (od paru lat) urządzeń nie obsługuje tego standardu na złączu Scart. A schemat jest prosty - luminancję podłączasz do pinu 20, a chrominancję tam, gdzie jest normalnie kolor czerwony (R). Jeśli urządzenie ma oprócz Scarta złącze S-video, będzie obsługiwać. Jeśli go nie ma, szanse są nikłe.
Wylutuj kondensatory przy gnieździe SIO w Atarce....
Lotharek, niestety, tak jest w tym kraju... Pracuję w korporacji, gdzie korpokurwy tylko czekają na szansę, żeby cię podjebać, dokuczyć. Zazdrość, zawiść, chamstwo, brak koleżeństwa. Takie czasy.... Głowa do góry, chłopie, damy radę!
TuneIn Radio - najlepszy program do słuchania radia
Network Signal Info - przydatny widżet do wyświetlania informacji o sile sygnału i nie tylko w sieci 3G/WiFi
Facebook
eBay
Paypal
Allegro
mBank (jak ktoś korzysta) - fajny widżet, wyświetla stan konta, może informować o zmianie stanu konta.
Orange TV - do oglądania telewizji, ale tylko w sieci Orange.
World Newspaper - do czytania internetowych wydań gazet
TVN Player - do oglądania programów TVN - VoD
TVP.PL - jak wyżej, ale TVP
Korkosfera.pl - oparta na NaviExpercie aplikacja, wyświetla w czasie rzeczywistym stan korków w miastach.
Skype
GG
Kayak - do wyszukiwania tanich lotów, hoteli i nie tylko, możliwość rezerwacji i wykupu biletów i hoteli.
Booking.com - aplikacja o funkcjonalności serwisu Booking.com
PicSpeed Wallpapers - gigantyczny wybór super tapet, posegregowanych tematycznie
Wszystkie powyższe są darmowe.
Poproszę 2 szt. obiadokolacji na piątek i 2 sztuki na sobotę.
Willy, mam tylko projekt tego wtyku w SolidWorks. Może być?
No QFP32 będzie ciężko. Tam mieści się FT232 i to po wycięciu żeberek przy otworze na kabel.
Willy, zmieści się. Zależy co chcesz tam upakować. Wtyczka jest wiernym klonem oryginału Molexa (no, prawie wiernym, bo są dodane linki do strony mojej i Lotharka). Układ SIO2USB się mieści.
Stacji KF jest sporo i niektóre całkiem silne, odbierają na przysłowiowym gwoździu. Zakres fal należy wybrać w zależności od pory dnia: od 120 m do 31m wieczorem, 25-19m całą dobę, a krótsze, 16-11m w dzień. Wtedy dużo słychać. Ale faktem jest, że nie ma już zbyt wiele stacji nadających po polsku... Kiedyś się słuchało Wolnej Europy, Głosu Ameryki, Radia Moskwa itp.... Teraz został Watykan i Radio Pekin.... plus jakieś religijne.
Ja osobiście żałuję, że znikają zakresy AM - nie ma już nic na średnich, a zakres LW (długie) też już jest coraz rzadszy. W samochodzie, mimo posiadania radia z AM, nie mogę nic odbierać, bo producenci anten "wtryniają" wzmacniacze FM przy antenie i kicha. AM nie przechodzi.
bezrobotny, po stówce dajesz i wysyłam wtyk (i).
Podejrzewam, że to nie stacja nawala, tylko w Atarce masz wlutowane kondensatory na liniach SIO. Wylutuj je i zacznie działać prawidłowo.
Zmienili tylko stronę, w którą jest ON. Tam gdzie było OFF, jest ON. Możliwe, że styki są uszkodzone w przełączniku, a może był jakiś inny powód... Np. przyzwyczajenie użytkownika itp.
Secon, lepi się, bo PCC rozpuszcza topnik (kalafonię) - jej resztki zawsze są na płytce. Jak umyjesz dokładnie, nie będzie się lepić. Ale to trzeba solidnie zlać.
Jer, woda jest ryzykowna.... jak dostanie się do wnętrza np. włączników, gniazd itp., możesz nie dać rady wysuszyć solidnie i korozja gotowa...
Możesz myć bez obaw, on odparowuje bez śladu. Jednak jest dość kosztowny, polecam IPA w butelkach litrowych i pędzelek.
No zależy to oczywiście od jakości plastiku, już takie jak nowe nie będą nigdy. Proces wybielania trzeba powtarzać.
Candle ma rację. Płyta w rozmiarze oryginału będzie droga. Nie sądzę, żeby ktokolwiek ją kupił. No dobra, niech nawet znajdzie się paru chętnych, to jej koszt przy kilku sztukach będzie gigantyczny. Musiałoby sie znaleźć ze 100 chętnych, aby operacja miała jako taki sens. Poza tym, samo przełożenie scalaków to nie wszystko. Trzeba zdobyć gniazda sio, krawędziówki Cartridge i ew. Expansion. Z gniazdami joysticka takiego typu jak są w Atari też może być problem. No, chyba, że ktoś chce sobie wylutować z oryginału.
Ehh, pisałem już o tym nie raz.... Żółkną m.in. od promieniowania UV zawartego w świetle słonecznym (pękają łańcuchy polimerowe). Szybkość tego procesu zależy od dodania do plastiku substancji zapobiegającej zapłonowi - w wypadku pożaru sprzęt się tli, a nie płonie. Pewne normy wymagały tego. Oczywiście jak to w życiu bywa, Chińczycy czasem tego nie dodawali, albo dawali mniej. Mogą również żółknąć w wyniku oparów wydzielanych przez styropian i inne plastiki czy kable - substancje węglowodoropochodne. Proces można odwrócić, jak już wiecie, poprzez działanie tlenu i UV jednocześnie - słynne wybielanie perhydrolem.
Wg schematu powyżej będzie działać. Masę podłącz obok pinu R w Scart. Ta na obudowie może nie wystarczyć i dlatego masz zerwane synchro. Nie zaszkodzi połączenie ich wszystkich we wtyku. Aha, 100 omów między Blanking a Switch daje nieco za wysokie napięcie na pinie Blanking. Powinno byc wg standardu max.4V, ale to akurat nie powinno źle wpływać na obraz.
Ja od dosyć dawna "rozgrzebuję" cyfrówkę ale zawsze jakoś brakowało mi czasu aby na poważnie się pouczyć i potrenować na CPLD bądź FPGA. Mam oczywiście u siebie sporo różnych układów ale...
Np. Xilinx Spartan XCS30PQ208 albo inne, mniejsze, np. ATF1508 tylko, że czas, czas...
Jaki software preferujesz?
Co masz na myśli pisząc 'software'? Środowisko? Chyba Quartus jednak. Chociaż są one zbliżone z ISE Xilinxa. Natomiast Atmelowskie ATF nie mają porządnego środowiska. Wydaje mi się, że Atmelowi nie zależy na ich promowaniu.
Różnie. Czasem robię przerzucając schemat, czasem Verilog/VHDL, czasem mieszane. A układów używam Altery lub Xilinxa w zależności od potrzeby - małe CPLD są zwykle zdolne akceptować 5V i dzięki temu bardziej przydatne do starych komputerów. Chociaż gdy potrzebuję większy CPLD, też jest kilka sposobów na to.
@Jaromaniak: tak, można. Ale jak sam zauważyłeś, ciężko zdobyć kabel łączący. Ja mam nadmiar tych stacji i niebawem będę się ich pozbywał. Wtedy możemy pogadać (muszę zrobić remanent).
toriman1 napisał/a:Aż się prosi - to fakt z tym, że zwykły GAL raczej tu nie wystarczy.
Nawet nie zamierzam używać GALi. Są coraz trudniej dostępne, i drogie. Taniej można kupić Xilinxa czy Alterę - jakiś prosty CPLD.
Ciekawe. Dzięki za aktywność! Aż się prosi żeby ten układ wrzucić do CPLD i zmniejszyć płytkę. Zrobię to w wolnej chwili.
Załączam jeszcze jedną fotkę, lepszej jakości. W związku z pytaniami: wtyki są w kolorach czarnym (jak oryginał) i przezroczyste, piny pozłacane i zwykłe cynowane.
@Bezrobotny: Cena za wtyk - 100 zł. Na zlocie - for free.
Znalezione posty [ 1,351 do 1,375 z 1,940 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.064 sekund, wykonano 17 zapytań