@Swinkamor12, jeśli "pijesz" do mnie to najpierw zapoznaj się o czym piszesz a potem pouczaj innych:
JIT czyli "Just In Time compilation" to technologia stosowana w interpretacji/emulacji kodu, która w skrócie polega to na tym - w skrócie abyś był w stanie ogarnąć te parę zdań w jednym czytaniu - że najczęściej emulowany kod jest tłumaczony (można to nazwać kompilacją) na natywny kod procesora danego komputera i ten wygenerowany kod natywny jest gdzieś zapamiętywany. Następnym razem gdy ponownie będzie trzeba emulować ten sam kod, to emulator wie, że ma już przetłumaczony i zapamiętany ten fragment i uruchamia wcześniej przygotowany kod natywny zamiast bez sensu interpretować ponownie to samo bo to strata czasu. Po pewnym czasie emulator nie emuluje już żadnego kodu a tylko wywołuje wcześniej przekompilowane bloki kodu natywnego. Kod emulowany można by wręcz skasować z systemu i nikt nie zauważyłby, że go nie ma. To jest ta magia, która powoduje, że tobie WYDAJE się, że kod jest wykonywany natywnie.
Koniec. Staraj sie przyswoić ten opis i przestań mnie obrażać.
A teraz trzy sprawy:
Zrozum, że po rekompilacji dowolnego kodu starego procesora albo nawet dowolnego innego wymyślonego i nigdy nie istniejącego na kod natywny zawsze zauważysz wzrost prędkości emulacji. Tak działa np. środowisko Javy. Java jako język i środowisko jest zupełnie odseparowana od konkretnego procesora (choć kiedys stworzono nawet procesor Java implementujacy pierwotne/atomowe rozkazy Javy)
Jeżeli twierdzisz, że PowerPC jest takie super-hiper, to po prostu napisz dla swojego G4 program bootstrap (tak sie kiedyś mówiło) zwany obecnie loaderem, który załaduje minimalny interpreter kodu 68K i w nim uruchom FreeMINT.
Dla takiego EKSPERTA jak Ty to przecież pestka...parę kliknięć w klawiaturę i kod będzie działał. Masz wtedy ATARI na PowerPC.
Emulator zaszyty w AmigaOS, ten o którym zapewnie piszesz bo w sumie niegdy nie określiłeś który, jest po prostu napisany specjalnie dla tego systemu, wykorzystuje jego możliwości i przez to bardzo wydajny. Jest jednak zupełnie nieprzenośny bo jest bezpośrednio związany z architekturą PowerPC. Gdyby AmigaOS było dostepne dla innych procesorów, to pewno ten emulator byłby napisany dla innego procesora. Inne powszechnie dostępne emulatory są uniwersalne i dlatego mniej wydajne.
Na koniec:
Z tą rewelacyjną i szybką emulacją kodu przez PowerPC widać nie jest tak pięknie bo AmigaOS posiada aż dwa emulatory 68K bo jeden jest powolny ale dokładny a drugi szybki ale trochę niekomaptybilny. Do tego dochodzi emulator samej klasycznej Amigi bo jest potrzebne .... tadaaaaa....wcielenie Win-UAE czyli E-UAE......
Rewelacja...trzy różne środowiska do zapewnienia zgodności ze starym sprzętem....po prostu REWELACJA...SZOK.