Hmm, wydawało mi się, że jest, ja pisałem. Ale nie sprawdzę bez działającego magnetofonu, za to na pewno w instrukcji nie miałem małpek, choć chyba też działała. U mnie Turbo zakładał Mirosław Liminowicz (tylko zbieżność nazwisk) mieszkający na Rozłuckiej, a potem na Międzynarodowej (lub na odwrót).

seban napisał/a:

ps2) zauważyłem na filmiku że wpisujesz "D:*.*", nie wiem czy nie wygodniej pisać "D***", ja tak czynię bo szybciej, a efekt ten sam :) Tak zresztą było w instrukcji do KSO 2000 którą kiedyś dostałem jak mi je zamontowano.

Tu jest różnica we wczytywaniu. D:*.* powinien wczytać program bez zatrzymywania się na tytule, D*** zatrzyma się na tytule z pytaniem T/N - tak to pamiętam z mojego magnetofonu i turbo. Muszę się wreszcie do Ciebie pofatygować i go ożywić...

"the marauder" chyba w całym kraju był ;) Chociaż kojarzę, że ja mam chyba nieco inne okładki, ale też kolorowy papier.

seban napisał/a:

Soft do turbo 2000F powinien zainstalować i tak swoje urządzenie "D:" niezależnie od tego czy już jakiś wpis dotyczący urządzenia "D:" w HATABS istnieje.

Niekoniecznie, spotkałem się z wersją montującą się jako T:, jak przy przegrywaniu kopierami dyskowymi. Nie wiem, czy to było zamierzone, czy przypadek... NIestety, poszlo w dawnych czasach, jak jeszcze handlowałem sprzętem na giełdzie (rzadko, ale się zdarzał).

Heh, w tym tygodniu mam przykrą uroczystość. Potem będę się starał uzupełniać listę w pierwszym poście.

No właśnie, tak mnie naszło. Chodzi głównie o zestawy na kasetach, ale też na dyskietkach. Może (tak z ciekawości) jakiś spis, gdzie były sklepy/giełdy itp. A skąd mi się to wzięło? Z wątku, w którym @seban walczy ze sprzętem i kasetami: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 21#p297221
Przykład okładek tam zawartych:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 15#p297215
Dobra, może zacznę sam. Proponuję dwie listy: giełdy oraz punkty.
GIEŁDY
1. Warszawa, ul. Grzybowska (Centralna Giełda Komputerowa, później zwana Giełdą Bajtka, później zwaną Giełdą Marmit, o ile dobrze pamiętam - od firmy wynajmującej teren szkoły). Tą zna każdy, było tam wielu sprzedawców, którzy działali wyłącznie na giełdzie, ale także mieli własne punkty, w tym własne rodzaje "okładek"
2. Warszawa, al. Jana Pawła II 26A (ówcześnie chyba Marchlewskiego), nieomalże po przekątnej Grzybowskiej, była krótko, głównie okupowana przez ludzi nie mieszczących się na Grzybowskiej
3. Warszawa, ul. Saska - tą opisywał @seban, byłem tam ze trzy razy w życiu
4. Warszawa, ul. Żeromskiego, w technikum księgarskim. Tam mi się udało kilka razy być
Punkty sprzedaży
1. Dom Towarowy "Sezam", Warszawa, pierwsze piętro (budynek już nie istnieje)
2. Dom Towarowy "Wars", Warszawa, - dwa punkty, antresola oraz pierwsze piętro, co ciekawe - mieli różne "okładki", więc raczej różne "firmy"
3. Dom Towarowy "Feniks", Warszawa, najpierw pierwsze piętro, później parter, ul. Żelazna - budynek już nie istnieje
4. Punkt przy dworcu Warszawa Śródmieście, na górze - Gzynio kiedyś zrobił zdjęcie (na szybie jeszcze były nazwy komputerów, już nie ma), może odnajdzie?
5. Studio Komputerowe "AS", Warszawa, ul. Abrahama 4A (o ile pamietam, tak, późniejszy "Mirage" też zaczynał od pirackich nagrań).
6. Pruszków, osiedle Staszica, w pawilonie od tyłu (nie pamiętam ulicy)

Jak ktoś może uzupełniać listę - byłoby miło. Kilka "sklepów" w Warszawie jeszcze kojarzę, ale muszę sobie przypomnieć szczegóły. Chodzi oczywiście o punkty z epoki, z różnych miast. Mile widziane zdjęcia jak i skany/zdjęcia okładek. Zdjęcia okładek przy okazji też porobię, jak nie będzie takich jak mam.

1,107

(231 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Alex_D napisał/a:

Ale ten czas leci

Na szczęście Nolan wciąż się dobrze trzyma:
https://www.youtube.com/watch?v=2A__XuCDgss

1,108

(4 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Nie ten dział - konsole ;) Jak napisał Perinoid, ale jedno ale - nowsze ROMy tylko na Harmony Encore, tam emuluje się też dodatkowy procesor (w UNO i zwykłym Harmony nie), więc przyszłościowo polecam Harmony Encore. Mam i chwalę sobie, co można zobaczyć w odcinku "gramy na gazie" poświęconym 2600, jedynie font jest deko wkurzający...

Górecki... EGR... Może coś u źródła, bo chyba jakiś kontakt kiedyś był, być może tu, być może na aol, już nie pamiętam...

a u innego wykonawcy pytałeś o grubość?

sq7bti napisał/a:

Kolejna wersja na pewno uwzględniałaby wasze sugestie

Grubszy laminat i złocone styki ;)

1,112

(188 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Działa, ale tylko dla zalogowanych ;) Szkoda, ale ważne, że jest progress ;)

1,113

(188 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Link z YT prowadzi w maliny - popraw link na FB do producenta, bom ciekawy :)

Zaklej okienko, póki jeszcze są dane :) Ładne cacko Pan żeś nabył ;)

1,115

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

W PAL powinno być w miarę ok, sprawdźcie na NTSC, gdzie lepiej działają artefakty...

1,116

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@bocianu, niestety język potoczny wbija się szeroko. Nie będę rzucał łaciną, bo to też już weszło do słownika. tym niemniej jestem człowiekiem starej daty i będę bronił czcionki - bo font nie jest niestety jej odpowiednikiem...

1,117

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

bocianu napisał/a:

Tak, czcionki o szerokości...

Na miłość tfórców, FONTY, panowie, FONTY!!! Czcionka to odlew zecerski POJEDYNCZEGO ZNAKU!!! Jeden dupek z małej mikrej firmy źle przetłumaczył i większość się tego trzyma... Tragedia!!!
https://advist.pl/roznice-pomiedzy-fontem-a-czcionka/ - jeden z wielu opisów... Tragedyya w narodzie normalnie, a potem się człowiek z tumanami męczy i przez takie kwiatki egzaminy oblewają... Heh...

Proszę mnie dopisać do tego zx81. Wpłacę razem według ustaleń w poniedziałek.

Ojj, "Seban Software" było sporo... :P

A w skrócie - co to jest i jak działa?
Ok, mam zx spectrum 128KB. Jeśli aktualne - poproszę informację jak wpłacić za nano, wysyłka inpostem do Wawy..

No jak nie widziałeś jak taka wersja dema krążyła na Grzybowskiej? A MBII do dziś lubię ;)

Pin napisał/a:

czubek :)

Miło mi Pin, że Wiesz, w jakim stanie jesteś ;) Wiesz, że sparty nie używam, więc wygodniej mi pod jakimkolwiek innym DOS-em. ABC i MMG nie dają rady z Tetrisem - za długi plik (przy kompilacji zapisują się pliki tymczasowe, a że te kompilatory dzialają w max rozszerzonej gęstości, to Wiecie, rozumiecie...). Może sie przyjrzę później, bo program da się znacznie skrócić dając po kilka komend w linii, ale na razie mi się nie chce...

Wiem, jak pisałem nie miałem kompa z makeatr pod ręką. Zaraz spróbuję przekompilować pod kompilerem dla Turbo Basica XL. Zwykły Basic da się skompilować jeszcze ABC BASIC COMPILEREM lub MMG BASIC COMPILEREM (wtedy nie wymaga bibliotek, jak do Turbo Basica), ale nie mam atr-ów pod ręką z nimi ;)
========================================================================================
EDYTA: TANKS poszedł, fajna gra, tetris nie chce się kompilować - może później zajrzę lub spróbuję czym innym. W tanks już nie trzeba wciskać dopałki ;) Szkoda, że komputer trafia za każdym razem ;)
BTW: komiplacja znacznie poprawia wydajność programu ;) I w przypadku kompilatora do TB XL - uruchamiasz bez BASICa.
========================================================================================
Edyta2: atris skompilowałem, ale z powodu błędu w kompilacji tablic DIM oraz COM nie dziala prawidłowo, muszę poszukać kompilatora do zwykłego Atari Basica i tam zobaczyć. Tej wersji nie załączam na atariarea.

1,124

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

tOri napisał/a:

Tu mi chodzi o ten drugi interface - mniejszy ICD - może ktoś w starym dysku ma taki?

W jakich dyskach mógł być? Może to jest trop...

@xxl, tu o zabawę chodzi ;)
@Commandos: próbowałeś kompilować basic? Jeśli nie - looknę przy okazji, tylko poproszę, wstaw to do jakiegoś ATR-a, tylko nie pod spartę ;)