Więcej nie mogę sprawdzić, bo nie ma zwykłych wyjść audio.
Widzę złączę DIN 7 chyba, DIN 5 powinien podpasować, a nawet DIN 3 - wyjście słuchawkowe :) Piękny kawałek historii, jak widzę...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
7th Annual Atari Homebrew Awards Oczywiście nie zabrakło polskich akcentów.
Wyniki FujiCup 2024 Sprawdź, czy były niespodzianki!
Mad Pascal 1.7.2 Optymalizacje, poprawki błędów oraz nowe funkcjonalności.
Tydzień na oddanie głosu w FUJICUP! Głosowanie potrwa tylko do 22 lutego 2025...
TURGEN 9.3.1 Najnowsza wersja oprogramowania TURGEN wprowadza kilka istotnych ulepszeń.
atari.area forum » Posty przez Sikor
Więcej nie mogę sprawdzić, bo nie ma zwykłych wyjść audio.
Widzę złączę DIN 7 chyba, DIN 5 powinien podpasować, a nawet DIN 3 - wyjście słuchawkowe :) Piękny kawałek historii, jak widzę...
Heh, jak zwykle idzie to w złą stronę. Dopałki nie są złe, ale tak wyposażony komputer nie definiuje standardu. Jakby chciał na Atari oglądać dema jakości Amigi 500, to kupiłbym Amigę 500, a nie Rapidusa i VBXE (piszę tu o produkcjach scenowych), wyszłoby to znacznie taniej, a efekt podobny, jak nie lepszy. Oczywiście miło sobie coś pooglądać na dopalonym Atari, ale łatwiej jest to zrobić na... PC. Efekt podobny, a mniej kombinacji. A mnie interesuje, co jeszcze można wycisnąć z małego Atari w specyfikacji zbliżonej do fabrycznej.
Pierwsze próby ;)
Poza tym, scenowcy bardzo często pomagaj w rozwoju dopałek - patrz PeBe i MIDIcar :-)
Zawsze myślałem, że MIDIcar to urządzenie zewnętrzne, a nie dopałka Atari. Oświeć mnie - gdzie to trzeba przylutować?
Może więc należałoby oddzielić "stock" od "expanded" i w pierwszej kategorii dopuścić wyłącznie to, co wyszło z fabryki (chyli np. max. 130XE + stacja dyskietek) a w drugiej dowolne dodatki?
Aż się zacytuję:
Panowie, bez przesady - demoscena na Atari ma wyciskać ostatnie soki z Atari, nie z monstrów. Oczywiście, jako dodatkowe kategorie - czemu nie, ale nie idźmy w tę stronę (vide Falcon i ilość produkcji na stock kontra ilość produkcji na 060).
Panowie, bez przesady - demoscena na Atari ma wyciskać ostatnie soki z Atari, nie z monstrów. Oczywiście, jako dodatkowe kategorie - czemu nie, ale nie idźmy w tę stronę (vide Falcon i ilość produkcji na stock kontra ilość produkcji na 060).
Były szare, pod kolor XE.
hmm, a jakiś switch nie podpasuje? jak tam mocowanie idzie? Looknij w TME
Hmm...
Za wikipedią - XL or eXpandable (PBI port) Liz Project (In 1982, Atari started the Sweet 8 (or Liz NY)[..]
XE: The 65XE and 130XE (XE stands for XL-Compatible Eight-bit)
To od czego było "L" w XL ?
XL to inne Atari wymyśliło ;)
CX-40 i bardzo lubię te joye - żaden mi nie padł
No, ja taki złamałem... W dodatku pożyczony... Ale fakt, jeżeli idzie o trwałość - jedne z najlepszych joyów (jeśli idzie o wygodę grania - już niekoniecznie...)
szybki znak rozpoznawczy - na wtyczce oryginału widnieje logo Atari
Jest kilka innych niuansów, które od razu potrafią je rozróżnić :)
Potwierdzam śmietnik nad śmietnikami a nie Joy :(
Aż tak źle nie jest - za taką cenę możesz mieć zapasowe PCB do joya atarowskiego. Kolego Zgrd podał linka do części zamiennych drukowanych w 3D, looknę we wrześniu, może uda się z niego zrobić grywalne narzędzie ;)
Z mojej strony mogę dać odpowiedź dopiero w poniedziałek/wtorek, ale jeśli będę w Wawie to chętnie. Potem gdzieś małe piwko w okolicy (małe, bo w soboty dorabiam ;P)
Mam oryginał i "kopię" koło siebie przy Atari (kopia już 3-cia, bo dwie mi się złamały) i powiem, że wygląda, jakby z tej samej formy były robione (obudowy). Chińczyk współczesny ma nieco inną gumę na drążku (dłuższa i gorzej dopasowana), tym niemniej jedno z drugim powinno pasować. Środki inne (obecne są "delikutaśne" właśnie), ale płytka (o ile pamiętam) - jest identyczna. Muszę odkopać chińskiego złamasa i spróbować w 3D wydrukować, dobrze, że znalazła się dobra dusza i może coś z tego będzie...
@seban, jakby co - nie wyrzucaj, przyjmę chętnie nawet dla samych kabelków od joya... Oczywiście, jak się nie da naprawić.
Takie realia były. Ale jak można podłączyć, to podłączamy real sprzęt.
=================================================
@Innuendo, EDYTA mówi, że od MAME 0177 PoFo jest emulowane - nie mam, więc nie potwierdzę w 100%...
https://wiki.mamedev.org/index.php/MAME_0.177
Finalny środek wygląda tak jak na załączonym obrazku, teoretycznie obudowy powinienem (wreszcie) mieć w drugiej połowie września.
O wild nie piszę. To powinno być zawsze na końcu lub w inny dzień :D
zreszta co to ma do rzeczy skoro bedzie video zgrane z prawdziwego sprzetu?
A jaką masz pewność, że z prawdziwego? Jaką masz pewność, że graber odpowiednio ustawiony? Żadną.
======================
Edytka podpowiada jeszcze: to może samo VIDEO-compo? Autorzy podsyłają video i mają w żupie obecnych na sali. A jak zgrane - to już nieważne...
poza tym sa nowi autorzy, ktorzy nie maja prawdziwego sprzetu, jedyna szansa testowania to koledzy, ktorzy tez nie musza miec wszystkich mozliwych konfiguracji i np. na emulcu i u znajomych praca dziala prawidlowo a na kompomachine nie...
Ale praca ma działać NA PRAWDZIWYM sprzęcie, co mnie obchodzi emulator, ze zmienioną paletą, dodaniem cykli, innymi parametrami. Emulator compo to sobie można online zrobić.
Taaa... Video... To jak muzyka z maliucha puszczana u Paskuda z kasety, kto był, kojarzy i nie chce tego powtarzać. Zamysł był dobry w założeniu, ale...
Nie robię od dawna party, ale tak jak powiedzieli przedmówcy - dobra organizacja. Ja bym zaproponował ze swojej strony na początku dawać msx compo, bo tu światło dzienne nie przeszkadza. Późne godziny compo szkodzą pracom - ale co ja tam wiem, skoro nawet jak jeżdżę to nie głosuję...
Hmm, któryś piątek i potem male złociste w okolicy?
Byłem w Ursusie i polecam ;)
@seban, a tak z innej beczki. Dałbyś radę zrobić obraz takiego carta? Na kilka języków plus kompilator do TB XL byłoby super. Właśnie w taki sposób, że bootujemy z DOS-a?
No dobra, na szybko: pod MyDOS-em działa i się nie wykrzacza do momentu, aż się wróci do DOS-a. Potem nie widzi cartridge-a, więc ewidentnie jak wróciłeś do DOS, potem do TB XL - mogło nie wszystko się zainicjować jak powinno. Wersja cartridge-owa jest po prostu zrobiona z plików i dodany nagłówek z menu, po wejściu do DOS część rzeczy może być zamazana (DOS 2.5 używa innych adresów niż MyDOS). Testowane na szybko.
Spróbuj jeszcze zamiast D1: pisać po prostu D:
================================
aha, testowałem na Altirze, jakby co
ani w assemblerach, ani w BASIC XL, czy XE, ani w Action!, tylko TBXL nakaszanił so far...
Basic XL i BASIC XE były zawsze były jako obraz carta, wiele assemblerów też. TB XL docelowo ładuje się z dyskietki, więc tu jest przeróbka.
... DOS czytany jest z dyskietki, jeśli jest wsadzona do D1:, oczywiście taki, jaki jest zainstalowany na danym obrazie/danej dyskietce.
Rozumiem, że wczytuje się DOS, wciskasz wejście do cartridge-a (nie pamiętam, jak jest w 2,5, ale chyba opcja B), wtedy pojawia Ci się menu? Proszę, załącz obraz cartridge-a, postaram się jutro wieczorem na to spojrzeć. Rozumiem, że opcja DIR działa na dzień dobry?
Obraz ATR rozwaliło dopiero zapisanie zmodyfikowanego pod TBXL kodu źródłowego (wczytałem programik napisany przez kogoś w ATARI BASIC, dokonałem edycji, dodając "ficzery" TBXL, przetestowałem, czy działa.. zapisałem. I od tego momentu zaczęły się "jaja". Np. odpalenie DOS-u kończyło się czarnym ekranem z zapintalającymi kolorowymi literkami w dwóch, górnych liniach...
A nie ma tam kawałka kodu maszynowego (nawet w liniach DATA)? Bo tu może być przyczyna.
Anyway, zapodaj obraz carta.
@ZuluGula: ale jakiej pojemności? Że można, to wiadomo ;)
ooo, to nawet nie wiedziałem, rarytas po prostu (mówimy oczywiście o oryginałach).
atari.area forum » Posty przez Sikor
Wygenerowano w 0.359 sekund, wykonano 11 zapytań