Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
atari.area w mediach społecznościowych Choć sercem naszej społeczności pozostaje forum, przypominamy, że jesteśmy również aktywni w mediach społecznościowych.
Lost World by Desire Nowe demo grupy Desire.
sio2flip - emulator peryferiów sio2flip umożliwia podłączenie Flippera Zero do Atari i korzystanie z plików ATR jako wirtualnych dyskietek.
Steem SSE v4.1.2 R17 Nowa wersja popularnego emulatora Atari ST.
Street Fighter 2 na Atari 8-bit To wczesna wersja gry, ale już teraz wiadomo, że projekt zapowiada się bardzo ambitnie.
Opcje wyszukiwania (Strona 42 z 153)
xxl napisał/a:chcialbym to dobrze zrozumiec, istnieje jakis zwiazek miedzy iloscia pamieci a dzialaniem lub nie dzialaniem nielegali?
Nie. Ale istnieje korelacja między działaniem bądź nie nielegalni na najbardziej rozpowszechnionych rozszerzeniach. Chodzi o szacunek do potencjalnego użytkownika/oglądacza/gracza i zminimalizowanie ich irytacji, gdy program nie pójdzie na rozszerzonym sprzecie. Chyba, że ktoś ma gdzieś, czy ludzie będą mogli daną prodkę na swoim kompie obejrzeć.
Zamówiłem karty 64MB i 128MB, może one będą się lepiej sprawować. Dam znać jak przyjdą i je przetestuję.
Rozebrałem, pomierzyłem jeszcze 3 razy - niestety, karta CF nie jest wykrywana.
Co do grubości - dołożyłem jeszcze 3 warstwy do tych twoich. Połączenia są poprawne, zmierzyłem miernikiem.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że karta 512MB jest po prostu za duża. Niestety, to najmniejsza jaką mam (próbowałem na połówkach innych producentów - to samo). Postaram się nabyć mniejszą i wtedy się okaże.
sq7bti napisał/a:perinoid napisał/a:[..] dostęp do D: powoduje dziwne błędy.
Opisz te błędy.
Generalnie próba dostępu do dysku D: skutkuje błędem z komunikatem dotyczącym dysku... B:. Na przykład:
a:\>mkfs d:
Not ready error reading drive b:
Abort, Retry, Ignore?
To samo dotyczy dowolnej innej operacji na takiej partycji.
OK. Rozumiem.
U mnie karta nie jest rozpoznawana. Sterownik przy ładowaniu pisze, że "CompactFlash not found."
Jakaś rada może? Na co zwrócić uwagę?
Ale najpierw muszę to PoFo naprawić bo właśnie zaczął mi wyświetlać "Divide by zero error" po włączeniu zasilania :-/
O widzisz, czyli FAT12. Próbowałem na FAT16. Czy partycje da się założyć na PoFo? Jeśli nie, to ile ich mogę założyć? W sensie, czy 4 główne, czy "po DOS-owemu", czyli pierwsza partycja główna, do tego partycja rozszerzona i na niej logiczne?
OK. Ale nadal nie wiem jak się dostać do karty CF. A: widzę, C: widzę, a dostęp do D: powoduje dziwne błędy.
Właśnie polutowałem i próbuję uruchomić. Sam interface zdaje się działać, przy uruchomieniu odpalają się rzeczy z jego ROM-dysku (A:) ale walczę z samą kartą CF. Po prostu nie jest znajdowana. Jak duża może być karta i jak duża może być partycja? Na ile jest to wybredne? Próbuję na Pretecu 512MB. Może jakiś szybki manual w tym temacie?
A, jeszcze pozorny drobiazg - wkładamy kartę nadrukiem do góry czy do dołu? Bo slot chyba jest symetryczny.
Kupię kość C025914-38A do STF. Potrzebna do odpalenia płyty, którą dostałem w prezencie.
Ten ATR jest jakoś zabezpieczony bo nie da się wylistować jej zawartości. Także bez pogrzebania w tej dyskietce nie ma co myśleć o wyciągnięciu z niej plików.
Do uruchomienia potrzebne są dwa z tych plików. Ale w sieci jest przecież wersja XEX. http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … th#Stealth
O, wróciło - gdy pisałem poprzedni komentarz to nie było ich.
ST ma wyprowadzone RGB i może mieć Composite, nie słyszałem, żeby ktoś robił mu S-Video. No ale może i robił.
Dodajmy, że wersja komercyjna (może to ona jest tą pełną?) wciąż jest w zawieszeniu.
laoo/ng napisał/a:@Perinoid Aż trudno uwierzyć, że Ty się serio pytasz.
Serio o tyle, że gdyby odpowiedź na to pytanie była umocowana historycznie, tak czy inaczej, to natychmiast zakończyłoby tą dyskusję. I wyszłoby to na dobre środowisku - w jakąkolwiek stronę by to nie poszło, "konserwatywną" czy "postępową". Ale jeśli takiego umocowania nie ma to mamy dyskusję religijną wokół czegoś, czego nie da się ani obalić ani udowodnić - wokół stwierdzenia "Atari tak chciało".
Ktoś uznał je za "niegodne" wzmianki w notach katalogowych procesora i wymienienia ich w danych technicznych. Czemu? Kto?
Na luz przyjdzie czas jak na compo Pin puści demo XXL i ono pójdzie na compo maszynie i nie będzie wypominania, kto się musiał dostosowywać a chłopaki przy tym wypiją wzajemne "sto lat" przybijając piątkę.
Czyli w zasadzie "nielegale" są ficzerem klasy "podgrzejmy kości suszarką to nam się piksele przesuną"?
Nie odwracaj kota ogonem i nie łap za słówka jeśli zrozumienie całości wykracza poza możliwości poznawcze. Nie napisałem, że przez producenta bo nie wiem przez kogo - znak zapytania nie jest tam bez powodu). Z jakiegoś powodu nie pojawiają się w książkach o assemblerze procesora (i nie chodzi mi o polskie). O ten powód mi chodzi.
Czy ktoś zna odpowiedź na pytanie, dlaczego te rozkazy zostały uznane (przez MOS?) jako nieoficjalne? Czemu nie zostały włączone do oficjalnej listy rozkazów? Bo inne wersje ich nie miały? Bo są... wypadkiem przy pracy? Jest jakieś oficjalne stanowisko producenta? Nie interesują mnie domysły zwolenników czy przeciwników.
No bo taj jest. Nie wybór kucharza.
Tak. pinoxxlowanie robi dzień :-D
Nie ma kości 1Mbit DIP-16. Do Amigi wkłada się kostki 1Mx4bit w postawkach DIP-20 (kiedyś podobno istniały natywne, teraz robi się w przejściówkach). Tutaj łatwiej by było zrobić taki modulik na modłę np. rozszerzenia niskiej pamięci w Spectrum od Lotharka (https://lotharek.pl/productdetail.php?id=267) zastępujący wszystkie kości na raz. Tylko trzeba by było do niego dociągnąć 9-tą linię adresową.
Znalezione posty [ 1,026 do 1,050 z 3,802 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.109 sekund, wykonano 12 zapytań