Moja już zmontowana.
Nie widzę Waszych adresów w skrzynce. Mam wysyłać na Berdyczów?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
atari.area forum » Posty przez Simius
Moja już zmontowana.
Nie widzę Waszych adresów w skrzynce. Mam wysyłać na Berdyczów?
No i mam problem. Akurat trafiła się okazja dokleić płytkę do większego projektu, gdzie była akurat frezowana dziura o pasującej mi wielkości. Spodziewałem się, że dostanę z 15 sztuk, ale okazało się, że ze względu na dodatkowe wymagania technologiczne, w standardowej cenie prototypu zmieściło się tylko 6 płytek. Słownie - sześć sztuk. Jedną muszę zostawić dla siebie, pozostałe roześlę między chętnych. I tu problem drugi, ponieważ, o ile dobrze policzyłem, chętnych jest sześciu. Kogoś, proszę mi wybaczyć, muszę w tym rzucie pominąć. Pajero, ze względu na jego zaangażowanie w sprawę, nie wypada mi. Gdyby ktoś dobrowolnie zgodził się poczekać na następną serię, wybawiłby mnie z kłopotu. Czekam też na adresy, pod które mam wysłać płytki.
EPROM już zaprogramowany. Dawaj adres na PM i jak zdążę, to dziś wyślę, a jak nie, to w poniedziałek.
Jutro mam nadzieję odebrać płytki do GTIA, to Ci wyślę za jednym zamachem.
Sprawdziłem. Napędy TEAC FD-55BR (360kB) są w stanie fabrycznym, czyste i sprawne. Kolor mordki oliwkowy. Mogę się pozbyć jednego za 50PLN (12 EUR/15 USD). Napęd waży 0,94kg. Paczka ekonomiczna 1-2kg w granicach Europy to 62PLN. Priorytetowa - 82PLN. Jeśli Ci to odpowiada, pisz, na PM.
Na Allegro są w tej chwili wystawione 3 napędy TEAC FD-55FV (720kB), czarne, po 18PLN łącznie z wysyłką do mnie, ale w stanie nieznanym. Jeśli wolisz takie, mogę kupić i Ci wysłać.
http://allegro.pl/item1056527860_naped_ … _03_u.html
Mam na pawlaczu dwa napędy 360kB TEAC. O ile pamiętam, sprawne, ale przygotowane do XFD601, czyli z usuniętym fototranzystorem z otworu indeksowego i symulacją tegoż otworu kontaktronem i magnesem na tarczy silnika. Bez problemu mogą wrócić do stanu pierwotnego. Wieczorem sprawdzę. Leżą popakowane w folię, w pudełkach, więc nic im się stać nie powinno.
Nie próbowałeś na ebay albo alledrogo?
Że spytam - do czego to mają być kieliszki, bo jeśli do wódki, to nie reflektuję, bo mi niepotrzebne, a jeśli do wina to rozważę.
Pin, jedyna dokumentacja, jaka istnieje, to schemat (np. tutaj). Program zapewne posiadasz. Potrzebne Ci źródło?
Lada chwila powinny być.
Langsam, langsam, aber sicher.
http://cgi.ebay.com/Atari-SX212-Modem-/ … 5192ab5ef3
O ile pamiętam, w Polsce pojawiały się czasem na Alledrogo z ceną rzędu 100PLN, ale czy z pudełkiem i instrukcją - nie pamiętam. SIO2SD chyba bym do niego nie włożył. Prędzej co innego, co nie wymagałoby wywalenia w obudowie dziury na wyświetlacz, bo wyglądu, bez względu na fachowość roboty, by to nie miało. Prędzej już SIO2IDE z dyskiem twardym w środku (gdybym mi był potrzebny), bo wtedy nie trzeba by wiercić ani jednej dziury w obudowie. Mam akurat jedną sztukę SX212, ale jakoś nigdy nie wpadło mi do głowy, żeby przerobić go na co innego.
Ostry rysik z węglików, albo dobrej stali narzędziowej, dobre mocowanie płyty, mocna listwa wzdłuż krawędzi cięcia. Zrobić głęboką rysę po obu stronach i złamać.
Nabijacie się z gościa, a facet jest cenny jak pierścionek po prababce. Co my, znając Atarynkę dłużej niż własne żony, możemy jeszcze wymyślić? Nowe, lepsze rozszerzenie RAM zintegrowane z RTC? Tymczasem nasz bohater jest:
a) bezrobotny, zatem ma dużo wolnego czasu.
b) wielu rzeczy nieświadom, więc i tego, czego się na Atari zrobić nie da
c) pełen zapału i dobrych chęci
c) uparty i nie zniechęcający się byle przeszkodami
Zobaczycie, że kiedyś uda mu się podłączyć antenę satelitarną przez gniazdo joysticka i zmusić POKEY do komunikacji przez Bluetooth. ;)
Płytki zamówione. Ze dwa tygodnie potrwa.
Do komputera ze sprawnym GTIA nie ma po co tego zakładać, bo niczego nie poprawi. Sygnały synchronizacji, nie licząc możliwości analogowej separacji CSYNC, można odtworzyć bardzo precyzyjnie. VSYNC bezpośrednio z sygnałów AN0 AN1 i AN2, a HSYNC - z przerzutnika ustawianego opadającym zboczem CSYNC i kasowanego licznikiem do 16, taktowanym F0O.
OK. To mi na razie wystarczy. :)
Obciążalność statyczna wyjść ANTIC-a jest faktycznie niewielka, bo tylko 1 bramka standard TTL (100uA/1,6mA), czyli 4 bramki TTL LS. Ale gdyby tylko ten jeden 74LS175 na nich powiesić, nie byłoby jeszcze problemu. Mnie w każdym razie nie robi wielkiej różnicy, czy będzie 174 czy 175. Taką zmianę w układzie mogę zrobić.
Cena zależy od zamówionej ilości i od wyboru firmy od płytek. Najczęściej małe serie prototypowe robię w firmie Satland z Gdańska. Przyzwoita jakość, ładna maska, ale raczej niezbyt tanio. Przy 50 szt. po 9zł/szt, a przy 100 niecałe 8 zł. Kiedy jednak w grę wchodzi zamówienie o wartości rzędu 1000zł, zamawiam płytki na Tajwanie. Znam tam firmę, z którą współpracuję od wielu lat. Nikt w Polsce nie ma takiej technologii, a za 1000zł zrobiliby jakieś 200, może 300 szt.
Trochę gorszej jakości płytki można zamówić w Warszawie. Ok. 7,5zł/szt przy 50szt. Nie wiem, gdzie Candle zamawia płytki do VBXE. Może tam zrobiliby taniej?
Mogę. Jeśli zrobi się duże otwory na podstawkę typu Carrier, głęboko wpuszczaną w płytkę:
Wtedy z pinami bez dystansu powinna się zmieścić w 11 mm.
To zależy od wykonania. Licząc podstawkę w płycie komputera (4mm), grubość płytki (1.5mm), GTIA wlutowanego w płytkę (5.5mm), i szpilki wlutowane bez plastikowego dystansu - ok. 11 mm nad powierzchnię płyty. Najbardziej płasko (bez podstawki w płycie głównej) - ok. 8 mm. Najgrubiej - dwie podstawki i szpilki z 2,5mm dystansem - 16.5 mm. W razie konieczności płytkę można zrobić na laminacie 1mm lub nawet 0,6mm. Tylko byłaby trochę droższa.
To wcześniej wybierz się do mnie. :)
Nie ma sprawy. Przez Draca możemy przekazać, o ile się w ogóle wybiera. Na liście obecności go nie ma.
Ostateczny, kompletny schemat:
Forma schematu wynika z idei przejściówki, czyli płytki zawierającej cały układ, podstawkę pod GTIA i złącze szpilkowe do wlutowania bądź wetknięcia w podstawkę po GTIA na płycie komputera. Projekt płytki (22x52mm) jest już gotowy, więc jest parę możliwości:
1. Każdy rzeźbi sobie układ na piechotę, według schematu.
2. Zbieramy zamówienia chętnych na płytki (jeśli się znajdą) i liczymy, ile będą kosztować. Jeśli koszt wypada akceptowalny, przyjmuję kasę i zamawiam u płytkarza. Każdy dostaje zamówione sztuki, lutuje sobie i z głowy. Ewentualnie w czynie społecznym mogę zmontować kilka sztuk dla dwuleworęcznych ;)
3. Zbieramy zamówienia chętnych na płytki i szukamy chętnego do zmontowania ich na gotowo (ja sam nie bardzo mam czas i ochotę montować większej liczby). Liczymy, ile będą kosztować razem z montażem, przekazuję mu zbiory Gerber/Excellon i on zbiera kasę, zamawia, montuje, uruchamia i wysyła.
Co robimy?
Doskonale. Mam 5 kontrolerów na zbyciu - 2x VL1772 (VLSI), 1x WD1772 (WesternDigital) i 2x WD1770. Wobec tego proponuję taką zamianę:
xxl - 1 POKEY
jell - 2 POKEY-e
zaxon - 1 POKEY + 1 FREDDIE
U Grzybsona raczej nie będę, więc proponuję przesyłkę listem poleconym. Jeśli akceptujecie taką formę, poproszę o adresy na mój e-mail. Wypada ustalić jeszcze, które kontrolery dla kogo. Macie jakieś preferencje?
atari.area forum » Posty przez Simius
Wygenerowano w 0.039 sekund, wykonano 27 zapytań