951

(20 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Niewykluczone, że się przejadę.

952

(20 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Larek:
Płytek jest więcej, niż to wynika z dotychczasowych rezerwacji, więc każdy, kto wcześniej zadeklarował chęć nabycia jakiejś liczby, może na nią liczyć. W tej chwili wolnych, poza rezerwacjami, pozostaje jeszcze jakieś 10 sztuk. Wcześniej chciałeś 3 sztuki, więc masz je jak w banku.

953

(20 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://img709.imageshack.us/img709/2978/dscf0952o.jpg

Płytka różni się trochę od prototypowej. Można zmontować na niej dokładnie taki sam układ, jak poprzednio, z takim samym skutkiem. Dla bardziej wymagających jest przewidziana możliwość budowy układu zmodyfikowanego, z dodatkowymi przerzutnikami na wyjściowych sygnałach luminancji. Po co coś takiego? Widoczne różnice w szerokości między parzystymi i nieparzystymi pikselami w hires nie są jedyną obserwowalną wadą. Nawet, kiedy zostanie to wyrównane w dotychczasowy sposób, pozostaje wada nr 2. Polega na wyraźnej różnicy w szerokości pikseli ciemnych i jasnych. Widać to szczególnie dobrze na literach w inwersie, które są znacznie grubsze niż w pozytywie. I to właśnie koryguje zmodyfikowany układ. Co więcej - płytka zawiera miejsce na zmontowanie analogowego układu wyjściowego video, zastępującego układ na płycie głównej komputera. Dzięki temu znikają z obrazu dokuczliwe prążki, typowe dla serii XE, a sam obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Układ działa w opisany sposób zarówno z wadliwymi, jak i sprawnymi GTIA. Dotychczasowy układ, jak poprzednio, wymaga 1 szt. HC175 i 1 szt. HC14. Układ zmodyfikowany to dodatkowo 1 szt. HC175 i 1 szt. HC86 + oczywiście kilka drobnych elementów RC, tudzież tranzystor i dwie małe diody BAS316.
Koszt gołej płytki to 8PLN/szt + ewentualne koszty wysyłki.
Proszę o weryfikację dotychczasowych deklaracji i zgłaszanie, ile komu potrzeba.

954

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Skoro tak, to biorę.

955

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jer,
Jeśli Ci niepotrzebna, to chętnie. Ale jeśli to jakiś egzemplarz z Twojej kolekcji, to nie chciałbym Cię go pozbawiać.

Draco,
Jak i kiedy odebrać?

956

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Bardzo stare? Bo jeśli tak, to może są na płytce drukowanej, a nie na folii. Takie bym chętnie wziął.

957

(2 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

http://allegro.pl/item1131753000_xc11_a … x_bcm.html

Będę dźwięczny.

Jak w temacie. Chodzi o scalaki z symbolami: C021697 i C014805.

Remanent w piwnicy ujawnił kilkadziesiąt częściowo zdemontowanych płyt PCB od starych, komodowych stacji dysków (zdaje się, że 1541). Wyjęte z nich są wszystkie kontrolery FDD i pamięci 6116 (poszły do XFD601/602). Z wartościowych rzeczy do odzyskania pozostały właściwie tylko układy VIA. Procesory 6502 są standardowe, więc do Atari się nie nadają. Na niektórych płytach VIA były w podstawkach - te sobie wyjąłem już dawniej. Reszta wymagałaby wylutowania. Poza tym kilka TTL-i, oscylator 16MHz - raczej niewarte zachodu. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, może się na tym uwłaszczyć. W przeciwnym przypadku wszystko pójdzie na śmietnik do recyklingu.

961

(544 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

xxl napisał/a:

coz moge powiedziec... 'u mnie dziala'

Przychodzi informatyk do lekarza.
- Co panu dolega?
- Wątroba mi siadła
- Niemożliwe. U mnie działa.

962

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Innuendo, będę miał dla Ciebie zasilacz, i joystick.

963

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Tu masz sklep z obudowami na cartridge

964

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Zasilacz ma być oryginalny, czy może być inny, mniejszy?

965

(258 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Antena kablówki? Stary problem różnicy potencjałów między uziemionym ekranem kabla a przewodem zerowym sieci. Próbowałeś separacji galwanicznej kondensatorami?

966

(6,129 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

6 tysięcy dolarów za taki komplet form to jak za darmo.

967

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czytać nauczyli? Napisałem - jeśli samodzielna wymiana rdzenia przez użytkownika ma kluczowe znaczenie, to sprawa zamknięta i nie wracamy do tematu.

968

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nie twierdzę, że żadną miarą nie może tego zapewnić. Tak, jak napisałem, to kwestia zakupu programatora za 45$ i ściągnięcia do niego oprogramowania.

969

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jeśli samodzielna wymiana rdzeni przez użytkownika jest cechą o kluczowym znaczeniu, to nie ma o czym gadać.

970

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Candle napisał/a:

widze, ze sie nie rozumiemy

Też mam takie wrażenie.

vbxe!=fx core

Samo core i nic więcej? A cała ta płytka ze scalakami to jak się nazywa?

argument "nowe wersje przestana sie pojawiac" jest w stylu "w koncu atari tez przestali produkowac"

Tak sądzisz? Nowe wersje Atari OS przestały się pojawiać w 1987r  a same maszyny były jeszcze produkowane, zdaje się, do 1992 r.

971

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czyli jest tak, jak zapamiętałem z dawniejszych dyskusji - zewnętrzny procesor służy do bootowania rdzenia. Myślałem, że może coś jeszcze się po drodze urodziło. Niewątpliwie, ładowanie nowego rdzenia do FPGA przez juzera ma swoje zalety. W FPGA ACTEL wygląda to trochę inaczej. Strukturę rdzenia programuje się we fabryce i koniec. Nie potrzeba już żadnego bootowania. Po włączeniu zasilania po prostu działa. Juzer nie ma możliwości zmiany rdzenia. No chyba, że miałby odpowiedni programator, hasła i aplikację. To z jednej strony pewna niedogodność, ale są i zalety. W końcu chyba nowe wersje przestaną się pojawiać?

972

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ciągle nie bardzo rozumiem. Wybacz, ale sam nie posiadam VBXE, jeśli coś na ten temat było na forum, to nie czytałem, więc wytłumacz jak lajkonikowi. To VBXE nie jest obsługiwany przez CPU 6502 poprzez rejestry sprzętowe, jak normalne GTIA, tylko potrzebuje do tego osobnego procesora komunikacyjnego? Jaką drogą w takim razie przebiega ta komunikacja i do czego jest potrzebna? Co robi ten procesor.

973

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym przekodowywaniem AVR na 8051. Możesz przybliżyć?

974

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Candle, to skoro już wiesz, o jakie FPGA chodzi, to może jeszcze raz rozważycie z Electronem przesiadkę? Mam nieodparte wrażenie, że i zmieści się, co trzeba, i popracuje szybciej, i układ się trochę uprości (odpadnie ATMega). Wydaje mi się, że zgodnie z tym, co napisał Draco, wybór między FX bez scandoublera i GTIA ze scandoublerem (za tę samą cenę przecież) wypadnie zawsze na korzyść tego pierwszego. Oczywiście, jako alternatywa pozostaje wciąż przystosowanie płytki FX do zewnętrznego scandoublera.

975

(71 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

I tylko ten problem, że te parę linijek się już nie mieści. Szkoda.