Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
FujiNET firmware v1.5.0 Nowa wersja firmware, która wprowadza szereg ulepszeń i poprawek.
Prima Aprilis Compo 2025 Wystartowała nowa edycja Prima Aprilis Compo, w której obowiązuje jedno wyzwanie - piszemy wyłącznie w Atari BASIC.
maxYMiser FM v1.67 Nowa wersja trackera.
Echa Forevera 23 Wyniki konkursów dla platformy Atari.
Atari Font Maker V1.16.14.4 Narzędzie do projektowania zestawów znaków dla Atari właśnie otrzymało aktualizację
Opcje wyszukiwania (Strona 38 z 49)
Zmierz napięcie na 8 nóżce dużego układu oznaczonego C014889.
Rezystor C97 to nie rezystor, tylko kondensator. Ma wartość 1nF i dobrze, że nie ma przejścia. Sprawdź, czy szpilka nr 6 w gnieździe joysticka nie jest ułamana albo wygięta a potem zmierz na niej napięcie. Powinno być ok. 5V.
Pomysł z OSD jest doskonały i ma tę jeszcze dobrą stronę, że w te wszystkie otwory po zdemontowanych przełącznikach można by powstawiać mrugające LED-y. Na Boże Narodzenie jak znalazł. :)
drac030 napisał/a:Wymyśliłeś Synchromesha
Wiedziałem! Wiedziałem, że facet ma potencjał.
drac030 napisał/a:jakieś 25 lat po fakcie.
Lepiej późno niż wcale. :)
Weźcie chwilowo ze dwie tabletki węgla na wstrzymanie. Nowa wersja interfejsu powoli się zbliża. Dokładnego terminu nie podam, ale myślę, że przed wiosną się urodzi. Tym razem problemów z kompatybilnością sprzętową już być nie powinno. Chętnie zrezygnowałbym (w wersji XE) z przelotki na cartridge. Czy SDX w wersji 128kB FLASH na pokładzie wystarczy, żeby pożegnać się z nią (tzn. z przelotką) bez żalu? Od razu uprzedzam - RTC w ogólnie znanej wersji nie będzie, bo taka cegła się nie zmieści. Może być ewentualnie, jako opcja, RTC na magistrali I2C.
Nie ma potrzeby szukać jakichś specjalnych formaterów. MyDOS formatuje i na 360kB, i na 720kB.
Pierwsze, co bym zrobił, to zmodyfikował loader tak, żeby po załadowaniu nie uruchamiał programu, tylko robił zrzut pamięci na rozszerzoną i porównał to, co jest, z tym, co być powinno. Może jakieś wnioski by z tego wypłynęły.
Pin,
Coś w tym rodzaju. Po mieście, w lecie, z włączoną klimatyzacją, bez problemu wyciąga 17 litrów. Z baku. :)
W zasadzie można by, ale w miarę łatwo można znaleźć co najwyżej 16MB, poza tym trzeba by było przelutowywać wszystkie druty i drutować sam moduł, a tak to prosta, męska robota - włożyć-wyjąć.
Ja mógłbym zahaczyć o Kielce, jeśli zgadzasz się solidarnie dzielić z nami koszty całej wyprawy, od Warszawy począwszy. Zastanów się dobrze, czy Ci się to opłaca, bo twój udział będzie wart raczej nie mniej niż 150zł tam i z powrotem, a prawdopodobnie nieco więcej. Ewentualny odjazd z Kielc w piątek ok. 8:00-8:30.
Koło Kielc, to znaczy dokładnie gdzie?
Ja w swoim LCD miałem Novatek NT68663 i żadnych problemów. Może oscylator w tym Genesisie ma jakieś specjalne wymagania w stosunku do rezonatora, a może PLL już przy 14,3M pracuje na granicy swoich możliwości.
Dyski 360MB MFM mogły istnieć. Tu namacalny przykład 190MB
W 1981 roku Bill Gates powiedział, że 640KB pamięci RAM powinno wystarczyć każdemu. :)
Pewnie, że można wykonać, ale to kłopot i koszty. Można też ściągnąć z jakiegoś sklepu internetowego. Też kłopot i koszty, a chodzi o to, żeby ich w miarę możliwości uniknąć. Pytam, bo czasem u kogoś walają się po szufladach. Mnie się, niestety, walają tylko 1MB i 4MB. :)
Parzystość niepotrzebna, ale zwykle mają.
Nabyłbym za rozsądną cenę 2 lub więcej (zależnie od ceny) takich modułów. Mam w Atarynce płytkę z dwoma gniazdami na 30-pinowe SIMM-y, w tej chwili obsadzone 8MB (2x 4Mbitx9), a chętnie zrobiłbym sobie z tego 32MB. Ma ktoś coś takiego w starych szpargałach, albo gdzieś widział na złomie?
Bezpośrednio? Tzn. udało się znaleźć kwarc 28,375MHz, czy tylko zbliżony (np. 28,636)?
Nie ma aż takiego problemu. Otwiera się monitor należący do tych pozostałych 40%, szuka kwarcu, wymienia na 20% wolniejszy i hula.
A tak w ogóle to jestem pełen podziwu - i miejsce się znalazło, i układ nie za wolny okazał się. Taktowanie w dalszym ciągu 14MHz?
Wziąć mogę, ale nie ma takiej potrzeby. Weź zwykły miernik i zmierz napięcie na styku 5 złącza szeregowego lub 28 nóżcze POKEY-a (data out) w stanie nieaktywnym (czyli wysokim), a potem z poziomu BASIC-a wykonaj POKE 53775,147 i zmierz ponownie - będzie wówczas stan niski. A potem napisz, jakie wartości zmierzyłeś.
Być może masz lekko nadwerężone wyjście POKEY-a i daje Ci niewłaściwe poziomy napięcia. Wtedy z niektórymi urządzeniami może pracować dobrze, a z innymi wcale. Oscyloskop prawdę Ci powie.
KMK
No i widzisz. Wiedziałem, że znajdziesz przyczynę. :)
Niestety, nie mam Sparty, więc nie mogę ani sprawdzić, gdzie zawisa, ani na 100% potwierdzić, że w NTSC działa.
KMK
SDX może i cudów nie robi, ale może przynajmniej orientujesz się trochę lepiej, co robi. Ja bym szukał miejsc, gdzie włącza/wyłącza ROM w obszarze A000...BFFF i zastanowił się, co będzie się działo, jeśli informacja o obecności lub braku obecności kartridża, czyli ustawienie/skasowanie bitu 0 w rejestrze TRIG3, pojawi się nie od razu, tylko dopiero po rozpoczęciu następnej linii.
Ja sam nie mam jasności w temacie Marioli Sparty, prędzej KMK mógłby coś na to poradzić.
Jeśli Sparta naprawdę nie działa na komputerach SECAM (zakładam, że sprawdziłeś na więcej niż jednym komputerze i można wykluczyć np. złe styki w złączu), to jedynym powodem wydaje się, że może być sposób czytania przycisków fire (z których jeden jest używany do rozpoznawania obecności kartridża). Ich stan jest odczytywany tylko od czasu do czasu - w ciągu 6 kolejnych cykli koloru po każdej synchronizacji (poziomej i pionowej), czyli podczas trwania linii stan odczytany z rejestru może różnić się od stanu na wejściu sprzętowym. W wersji NTSC ten problem nie występuje.
Znalezione posty [ 926 do 950 z 1,210 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.039 sekund, wykonano 33 zapytań