Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
TURGEN 9.3.0 Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania obrazami taśm.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
Opcje wyszukiwania (Strona 37 z 149)
Najpierw to trzeba wziąć inne STe i sprawdzić jak Twój US z nim się zachowuje. Na pewno znajdziesz kogoś w niewielkiej odległości, kto Ci pomoże.
Ja poproszę jedną sztukę. Reszta na priv.
Nie krokowego tylko głównego, obrotowego. Krokowy masz dobry.
Moim zdaniem konieczność dolutowania HCT138 jest już dość wysoką poprzeczką dlatego nie jest to rozwiązanie dla przeciętnego PoFo-usera. Tego nie lutuje się prosto jeśli ktoś nie ma wprawy (np. ja nie mam z tak małymi elementami jak piny w tym układzie ale mam generalnie więc jakoś sobie poradziłem). Byłoby prościej gdyby te sygnały były dostępne gdzieś indziej, np. na którymś złączu - dłubanie przy procku jest trudne. Dlatego umieszczenie go na płytce mogłoby być dobrym pomysłem. Ale jeśli i tak trzeba lutować w środku to w sumie niewielka różnica. Jeśli wymagane linie sygnałowe procesora są dostępne "po drugiej stronie", na złączu rozszerzeń, to ciekawszym pomysłem dla posiadaczy RAM Expandera byłaby jego modyfikacja.
Natomiast to wszystko pikuś bo dla purystów konieczność cięcia obudowy jest nieakceptowalna. Jeśli ktoś zaakceptuje, że adapter siedzi na stałe a wyciąga się tylko kartę to robi się lepiej. Technicznie dałoby się tego uniknąć odchudzając mocowanie CF-a o te pół milimetra (patrz wyżej) - jeśli ktoś ma czas na spiłowanie tego.
To tak ode mnie po niezbyt intensywnej - ale jednak - eksploatacji.
Oczywiste jest, że w 720p rozmycie będzie większe niż w 1050p :-) Bo częstotliwość próbkowania obrazu większa w 1050p (powierzchniowo, nie czasowo).
Obserwacje z pierwszej próby nagrania większej ilości danych:
1. -offset=.... pod Linuksem nie zawsze chce zadziałać - pomimo podania parametru dla drugiej "partycji" system zamontował mi pierwszą.
2. Po nagraniu 1000 plików w kilkudziesięciu katalogach PoFo zgłupiało i przestało pokazywać sensowną zawartość - pokazuje sieczkę. Chciałem nagrać sobie gierki i utilsy ale nie poszło. Spróbuję trochę mniej.
3. Ciąg dalszy pkt.2: Generalnie zachowuje się to co najmniej dziwnie - nie mogę utworzyć katalogu (md katalog powoduje utworzenie pliku o długości 512B, który nie jest katalogiem).
4. Wytłumaczenie pkt.3: Nawet jeśli karta jest widziana i można założyć na niej system i można na nią nagrać pliki na PC to nie znaczy to, że będzie działać na PoFo. Po mkfs d: sprawdźcie, czy można chociażby utworzyć katalog - można się zdziwić. Wziąłem inną kartę i wydaje się być OK.
Jakby co - ludzie za granicą są zainteresowani projektem :-)
Wypluwasz obraz z Medusy, jak sądzę. To pod nią trzeba się z grabber em dopasować a nie pod dane źródłowe. Medusa ma wystarczającą jakość obrazu, żeby nie było potrzeby robić oversamplingu - tak sądzę. Poza tym, jak wspomniałeś, taki obraz "wkładasz" potem w OBS, gdzie masz inne rzeczy więc o ile wyjściowy strumień powinien mieć HD, to z grabbera aż tyle wyjść nie musi. Tak ja to widzę. Również na podstawie moich zabaw z grabowaniem obrazu z Medusy tanim ustrojstwem HDMI-USB, które 50 FPS ogarnia jeszcze dla 720p (na szczęście) ale więcej już nie.
Wyższa rozdzielczość na zgrabowanie sygnału, który ma małą rozdzielczość... Po co? Za mało być nie może bo YT nie przyjmie tego w 50fps ale bez przesady.
Dzięki Zenon. Docisk sprawdziłem, pracował ładnie i lekko - tak jak w tej drugiej stacji, którą mam. Co do przewodów - wyglądały na eleganckie, fabryczne i nienaruszone - obejrzałem je sobie.
Pacjent: stacja 1050. Włącza się poprawnie, komputer ja widzi ale przy próbie wczytania czegokolwiek są błędy. Po otworzeniu i uruchomieniu od razu słychać, że coś jest nie tak z obrotami: bez dyskietki silnik kręci się równo i poprawnie ale po włożeniu dyskietki i zamknięciu dźwigni nagle zaczyna zamulać, jakby obciążenie było zbyt duże. Zmierzyłem napięcie za regulatorem. 7812 i "w stój" jest tam idealne 12V, jeśli silnik się kręci bez obciążenia to też jest 12V ale jak w stacji jest zamknięta dyskietka to napięcie spada do 10V a nawet poniżej, pod 9V.
Wlozylem do tej stacji inny napęd ze stacji niesprawiającej problemów - wszystko jest w porządku - czyli elektronika jest ok i to nie jest wina regulatora ani ustawień prędkości obrotowej.
Włożyłem sam napęd że szwankującej stacji do elektroniki stacji sprawnej - ponownie problemy z prędkością obrotową.
W obu przypadkach użyłem porządnego zasilacza 30VA, który na stacji sprawnej nawet się nie jest w stanie spocić.
Moja diagnoza: zabrudzony grafitem silnik, zgodnie z tym co w dokumentacji na swojej stronie pisze Jer https://jsobola.atari8.info/dereatari/s … 0mechaniki
Dobrze kombinuję? Jest jakaś inna możliwość?
Oczywiście. Przecież @Lizard ci napisał, skąd to się bierze.
Trudno. Dziękuję bardzo za sprawdzenie. I szukam dalej.
Nie da się ukryć, że prostokąt się fatalnie kompresuje bo źle się przybliża sinusami. Ale żeby aż takie artefakty z tego powychodziły...
W skrypcie, czemu zamiast
slimit=33423360
offset=0
p=${part}
echo "image ${img}"
echo "partition num ${p}"
while [ $p -gt 0 ]; do
((offset=offset+slimit))
((p=p-1))
done
nie wstawisz po prostu
slimit=33423360
p=${part}
echo "image ${img}"
echo "partition num ${p}"
offset=$[p*slimit]
Może to był foch YT za ten metal, który puściłeś wcześniej? ;-)
A serio - ciekawe, czy nie zaprzęgli do obróbki jakiejś AI, która poległa na takiej kombinacji dźwięków.
Dodam, że w moim przypadku plastik samego złącza karty CF na adapterze był o 0.5mm zbyt gruby co powodowało, że cały adapter nie dawał się wyjmować z komputerka - można było operować wyłącznie kartą CF. Jeśli ktoś nie planuje wkładania zwykłych kart pamięci w miejsce adaptera to nie jest to problem ale jeśli planuje - to nie da rady. Rozwiązania są dwa - albo zeszlifować 0.5mm z grubości złącza, co jest możliwe ale dość pracochłonne (plastik jest twardy a wokół elementy, które łatwo zniszczyć), albo uciąć trochę plastiku z obudowy PoFo, co jest o wiele prostsze bo wystarczy do tego nóż do tapet. To drugie niestety nieodwracalnie modyfikuje PoFo. Ja wybrałem drugą opcję bo akurat ten egzemplarz już nie wyglądał najlepiej. Ale - co kto lubi.
OK, rozróżni LC/EC od pełnego ale nie LC od EC. Teoretycznie LC nie ma FPU a EC dodatkowo MMU. trzeba pamiętać, że część to były procesory wyższej "klasy", w których dany fragment nie przeszedł testów dlatego takie rozróżnienie może być problematyczne. Na szybko wystarczyłoby odpalić "coś", co wymaga MMU, jeśli to rzeczywiście EC - to nie pójdzie.
CT60e przy starcie komputera pokazuje informacje o modelu i rewizji procesora.
Mówimy o złączu kart pamięci? A ma być odcięty... A to nie jest. Już naprawiam :-)
[Edit]
OK. Zobaczyło mi kartę 512MB. No to jesteśmy w domu. Szkoda, że nie widzi 128-ki.
[Edit2]
Podmontowałem kartę pod Linuksem, przegrałem plik testowy, po włożeniu karty z powrotem PoFo go zobaczyło. Jest dobrze.
Wziąłem swój :-) Nie jestem rasistą ;-)
Mogę zrobić fotki. Co by się przydało?
Czy to wciąż będzie Atari? ;-)
Prędzej te nasze złomy szlag trafi i emulatory tylko zostaną. I wtedy problem też się rozwiąże.
Znalezione posty [ 901 do 925 z 3,712 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.103 sekund, wykonano 14 zapytań