Poszła dycha.

Ja dla odmiany kupuję w KeyPolu i jakoś nie narzekam. Membrany do gumiaka są spoko, zawsze były OK. Jedna membrana do plusa, którą kiedyś kupiłem, miała problem - ale tylko jedna, z innymi było OK. Największą zaletą KeyPolu jest to, że membrana przychodzi za 2 dni. OK, cenowo nie powala na kolana (a może właśnie powala) bo kosztuje stówę plus transport kurierem (w Retroradionics cena to $8 + $5.91 za przesyłkę + $1 za handling, przy czym przy każdej kolejnej sztuce jest de facto +$9.20 bo $8 za membranę i +$1.20 do wysyłki za każdą sztukę).

853

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

prz napisał/a:

Niestety. Co prawda lutownica jakoś straszna mi nie jest, ale do zabawy z dwustronną płytą i tak dużą stonogą nie mam narzędzi. Zakładając, że to jednak PIA padł, może ktoś ze stolicy miałby odpowiedni sprzęt, czas, chęć :)?.

Zapraszam na Kabaty.

854

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jeśli masz jak to wylutuj i ostrożnie podnieś te nogi i wtedy zmierz. Ja bym tak zrobił. A jeśli będzie źle to akurat PIA na podmianę to nie jest problem.

855

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Taki sam jak CDTV ;-)

rastro napisał/a:

I to jest bardzo ciekawe... zorganizowałem sobie inną płytę też 130XE na której ponoć wszytko śmiga tylko jest ekran czarno biały (nie dziwne, bo potencjometr jest zdezelowany) i tam jest dokładnie ten sam efekt.

Ale to znaczy, że masz popsute programy, które ładujesz albo twoje SIO2SD jest uszkodzone i źle dane przesyła z jakiegoś powodu. Obstawiam to pierwsze.
Albo źle wgrywasz - ten (nie)wciśnięty Option może być wyjaśnieniem. Załaduj bez przyzpieszania SIO i trzymaj wciśnięty Option.

To wygląda jak zrąbane duszki. Coś z GTIA się dzieje?

858

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie zadziała. To nie jest jak karta CF z danymi - wymaga dedykowanych sterowników itp. Miałem kiedyś taką kartę WiFi od D-Link na CF. Udało mi się to odpalić z palmtopem ale i tak potrzebna była gimnastyka. Z laptopem pod Linuksem było łatwiej. Ale, jak wspomniałem, wymagało to sterowników. Dlatego nie ma co marzyć, żeby to zadziałało z Side2 czy IDE+2 przez przejściówkę.

859

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

MMU podmieniałeś? Przydałoby się użyć lepszego mechanizmu do testowania. Wrzuć sobie na SIC! wsad SALT.

860

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Taka konstrukcja niestety. A w zasadzie obudowa. Jeśli masz XE w wersji bez ECI to że szlifuj trochę boczne płaszczyzny pudełka, żeby Cart stał się węższy. Tylko jakieś 1.5cm, od dołu, nie całą ściankę oczywiście. Wtedy będziesz mógł go lepiej wcisnąć. Obejrzyj to sobie na sucho najpierw.

A partycja APT nie musi być duża. Jakieś 128-256MB ci wystarczy.

861

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie musisz. Kartę przygotowujesz najpierw na Atari tak jak na Side2 (popatrz na tutorial JFC na YouTube), potem na PC sformatuj sobie partycję DOS-ową na FAT16, żeby mieć dostep do plików z niej pod SDX (niestety, tylko odczyt). Dane z karty stracisz w pierwszym kroku więc najpierw ją zgraj na PC. Program APT jest w SDX, wystarczy, że to odpalisz z U1MB z włożonym AVG.

862

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Racja, do HiRes trzeba jeszcze odpowiednio podpiąć pin detekcji po stronie kompa.

863

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

A nie zamieniłeś przypadkiem HSYNC z VSYNC?

864

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie wiem czy to kogoś jeszcze zainteresuje ale wczoraj zrobiłem eksperyment i przebudowałem firmware w najnowszej wersji na ten target oraz wgrałem go na mojego starego FN (takiego w wersji 1.0, z modułem jak w temacie). Zbudował się, wgrał i uruchomił. Trzeba jedynie pamiętać o pełnym cyklu, czyli erase all - upload filesystem - upload firmware. Między 2 i 3 musiałem odłączyć FN od komputera i ponownie podłączyć. Soft budowałem na najnowszym Visual Code jakie jest na Linuksa z najnowszym wszystkim co jest.

Wiem, że to żadna atrakcja bo wersja 4MB nie ma wszystkich ficzerów ale te moduły były tutaj na forum robione i rozprowadzane (sam tu kupiłem) i może ktoś jeszcze ma. Można zatem nadal z nich korzystać do podstawowych rzeczy.

865

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jeśli popękało a nie powyginało się to na pewno da się te puzzle poskładać. I szkoda tego nie zrobić.

866

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Bardzo? Nie da się naprawić? Szkoda... :-(

Problemy problemami, a żyć z czegoś musi.

Nie możesz do Zaxona podejść? Może ma coś w szufladzie.

869

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Widzę, że dodaje nowe posty czasami. Ale do Messengera nie zaglądał co najmniej od 14-go września (wtedy do niego pisałem i nie przeczytał jeszcze).

870

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Do Voya to na FB można napisać. Jest tam.

871

(5 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Pisz bezpośrednio do Simiusa i pytaj o IDE+2.

872

(74 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Oryginalne płytki od Atari mają 1.65mm. SIC! od Strykera - 1.55mm. I też działa :-)

873

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak wyślesz do W-wy to mogę zerknąć. Ale poszukaj koło siebie.

874

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zanim stwierdzisz, że np. procesor jest usmażony to sprawdź, czy ma właściwie podany sygnał RESET (noga 40). Powinien być nisko po włączeniu i po chwili wchodzić na stan wysoki. Bo jak nie jest to procek nie będzie pracował. I żaden inny "duży" układ też nie. A jeśli to jest OK to dopiero sprawdzać resztę.

875

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sprawdź najpierw, czy prawidłowo wskakuje RESET a potem, czy procesor generuje Phi2 (O2). Procek powinien wytrzymać 7V przez chwilę. Rozumiem, że umiesz czytać schematy - do boju.

A co do kolorów to trzeba było sprawdzić potencjometr. Może się zestarzał.