Tak samo rodziny nie pojawią się na marszu niepodległości w Warszawie.
Myślisz michnikiem&walterem. Obejrzyj sobie prawdziwy przekaz:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl … zDBR-ikjIA
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
atari.area forum » Posty przez Simius
Tak samo rodziny nie pojawią się na marszu niepodległości w Warszawie.
Myślisz michnikiem&walterem. Obejrzyj sobie prawdziwy przekaz:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl … zDBR-ikjIA
@Rastan: a wina Michnika polega na pokrewieństwie?
Nie. Na podobieństwie ideowym. Przypominasz sobie, jak bronił "czci" ojca, bo ktoś napisał, że Ozjasz Szechter był szpiegiem? A potem okazało się, że faktycznie, nie był skazany za szpiegostwo. Tylko próbę oderwania siłą części terytorium Rzeczpospolitej. To mniej więcej tak, jakby bronić czyjejś czci, wobec fałszywego oskarżenia o złodziejstwo. Bo złodziejem nie był, co to, to nie, a jedynie stuprocentowo uczciwym gwałcicielem i mordercą.
Choć, jeśli już chodzi o jakieś przeprosiny, to ja osobiście wolałbym, żeby Michnik złożył przeprosiny za siebie i za podłą, antypolską propagandę w swojej, jak trafnie określił R.Ziemkiewicz - szmacie załganej. Przed niezawisłym sądem w niepodległej Polsce.
W takim razie jedyne, co można zrobić, to zadbać, żeby pliki nie były pofragmentowane i żeby nie było sytuacji, że komputer pobiera z dysku do pamięci większą porcję danych, a potem następuje kilkusekundowa przerwa. Dyski dla oszczędności energii potrafią w takich okolicznościach przechodzić w tryb spoczynku, z którego wyjście chwilę trwa, bo robią rekalibrację.
Interfejs IDE+ nie generuje przerwań, więc jedyna możliwość, żeby wstrzymał na chwilę pracę komputera, to (poza procedurą inicjalizacji) odwołanie do SIO. Czy dane do muzyczki znajdują się na dysku?
Można by pomyśleć o płytce rozszerzenia, montowanej zamiast oryginalnego procesora, zawierającej jakąś ATMegę. Sprzętowo dziecinnie proste. Trzeba tylko napisać (lub przetłumaczyć) kod. Trochę czasu to zajmie. Pytanie - ilu byłoby zainteresowanych posiadaczy XF-ki?
Bo nie ma prawa. Procesor 8050 ma tylko 256 bajtów RAM.
Siedlce jeszcze nie są w centralnej Polsce. :)
- MULE
- Kennedy Approach
- Eidolon
- Schreckenstein
- Boulder Dash
- Montezuma's Revenge
- Colossus 4
- G.A.C.C. Road Race
- Trains
- Drop Zone
Wychodzi na to, że za wcześnie się pochwaliłem i Eidolon w tej wersji jednak nie zadziała. Korzysta z rozszerzonej pamięci przełączanej niestandardowym rejestrem pod adresem $D701 (w mojej Atarce siedzi tam VIA) i z dodatkowej pamięci RAM na stronie $D6.
Simius napisał/a:Proszę bardzo. Nie bardzo wiem, dlaczego nie chce mi chodzić pod Atari800Win. W rzeczywistości fizycznej chodzi normalnie.
U mnie ten ATR nie chodzi, ani z hdd, ani z SIO, ani w turbo, ani w standardzie, ani z włożonym IDE+, ani z wyjętym. Zero.
W takim razie muszę go przejrzeć na okoliczność przystosowania do mojego komputera, który ma trochę niestandardowych ficzerów. Tyle czasu minęło odkąd to robiłem, że mogłem o czymś zapomnieć.
chętnie są z tą wersją osobiście zapoznam ;)-
Proszę bardzo. Nie bardzo wiem, dlaczego nie chce mi chodzić pod Atari800Win. W rzeczywistości fizycznej chodzi normalnie.
Road Race i Karateka chodzą, z gierek w ogóle nie działa mi tylko Koronis Rift.
Być może Koronis Rift dlatego nie działa, że ma własne procedury SIO. Pamiętam, że tak było w Eidolon (też z Lucasfilm). Co ciekawe, jeśli sobie dobrze przypominam, procedury SIO były w jakiś sposób zintegrowane z procedurami VBL. W końcu udało mi się przekonać tę gierkę do korzystania z procedur systemowych, więc (tu do Pina) - Eidolon w mojej wersji zadziała.
Typowa bateria CR2032 ma 200-250mAh, czyli średnio 225mAh. Zastosowany w interfejsie układ zegara pobiera w stanie standby 0,8uA (podczas aktywności jest zasilany z komputera i prądu z baterii nie pobiera). Wobec tego proste obliczenia wskazują, że teoretycznie bateria powinna wystarczyć na 32 lata. W praktyce dochodzi jeszcze prąd wsteczny diody doprowadzającej zasilanie z układu (0,5uA), zmniejszający żywotność do ok. 20 lat i samorozładowanie baterii. W temperaturze pokojowej wynosi ono jakieś 0,5% energii rocznie, czyli w sumie można liczyć na jakieś 18 lat.
chodzi mi o wykombinowanie jak wlutować podstawkę dla baterii... póki jeszcze IDE są niezmontowane...
Wykombinuj przy okazji, jak wlutować podstawki pod scalaki. Jakby który kiedy padł, będzie jak znalazł.
W pierwszej chwili myślałem, że te 133 to pomyłka. Błąd o tym numerze w ogóle nie jest zgłaszany przez BIOS interfejsu, więc musi pochodzić z samego MyDOS-a. Nigdy nie zdarzył się przy uruchamianiu żadnego interfejsu. Jeśli powtarzalny, to pewnie szansa na znalezienie przyczyny istnieje.
Formatujesz z opcją /N ?
co za kretyn to wymyślił, żeby baterię wlutowywać do płytki
Trudno to będzie ustalić, bo proceder jest tak stary, jak płytka drukowana.
Informacje poszły na PM.
Jeśli złącze CN50 jest zgodne pin w pin ze standardowym PBI, to da się połączyć w prosty sposób, przy pomocy złącz zaciskanych na taśmę. W obu wersjach jest to możliwe.
Tabelka jest aktualna.
kondensatory w zależności od płyty są, albo ich nie
Słuszna uwaga. To tak, jak i POKEY-e. W zależności od płyty są, albo ich nie ma.
Po mojemu problem leży w pojemnościach obciążających linie transmisyjne. Przy prędkości 126kbit/s różnica czasu propagacji stanu niskiego i wysokiego, mierzona na poziomie 2,5V, jest bliska połowie bitu a wówczas próbkowanie wypada na zboczu, co wystarczy, żeby skutecznie popsuć transmisję. Niewielkie obniżenie prędkości odbiornika poprawia sytuację, bo próbkowanie odjeżdża od zbocza. Sugeruję zmianę kondensatorów na wejściu i wyjściu danych z 1nF do 330pF i rezystorów podciągających z 4,7k do 2,2k.
Powtarzalność błędu może świadczyć o jego wspólnym źródle. To, że coś na PC jest zrobione źle, nie byłoby akurat niczym szczególnie zaskakującym.
Skoro poprawny jest wzór na Atari, to prawdopodobnie błędny jest wzór na PC, bo co innego?
Nienaganny synchronizm sygnałów O2 i ACLK (z lekkim tylko przesunięciem fazy) świadczy o tym, że współczynnik podziału jest z absolutną pewnością liczbą całkowitą.
atari.area forum » Posty przez Simius
Wygenerowano w 0.047 sekund, wykonano 37 zapytań