W poprzedniej mojej transzy u sebana było kilka kaset z okładkami tego typu (pewnie od tego samego "wydawcy"), ale akurat zestawów 26 i 39 wśród nich nie było.
Przykładowa okładka (bo zawartość pudełka okazała się inna): http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 59#p280859

***** allegro :P

---=== Ujrzysz zdjęcie zalogowanym będąc tylko ===---

1. ATARI 130XE Personal Computer Owner's Guide - czyli oficjalna instrukcja, dołączana do nowych komputerów, również w Pewexie.

2. Guide to The Atari 600XL, Ian Sinclair

3. The Atari 600XL Program Book, Peter Goode

4. Exploring Adevntures on the Atari 48K, Peter Gerrard

5. Inside Atari BASIC, Bill Carris

6. Prospekt - Atari 400 Computer System, The Entertainer, Owner's Guide
Zdjęcia

7. Basic Reference Manual - brak na wspólnym zdjęciu.
Zdjęcia

Cena wywoławcza 10zł za każdą z pozycji + paczkomat 14,69 zł

Oferty tylko w tym wątku - kopiujesz nr i tytuł z tego postu i dopisujesz cenę, np:

7. Basic Reference Manual  - 30zł
6. Prospekt - Atari 400 Computer System, The Entertainer, Owner's Guide - 25 zł


Koniec licytacji w niedzielę 24.07 o 21:00.

778

(734 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Ponad dwa miesiące płynęło z Ameryki

---=== Zalogowani jedynie dostąpią ujrzenia obrazu ===---

seban napisał/a:

który to okazał się być "Gril Demo"

wydane na rozpoczęcie sezonu grillowego? ;)

780

(6,129 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Nowe? Bez problemu: https://atarivcs.com/

Czapki i wszelkie nakrycia z głów, jak zwykle. Ale masz tempo!

Odebrał-M już paczkę powrotną. Dzięki tOri.
Tak to wygląda: https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Wysokość obu połówek jest różna - ok. 21mm dolna i 15mm górna (zdjęcie #1), jednak płytka w dolnej części jest osadzona o ok. 5mm niżej od zewnętrznego łączenia połówek (zdjęcie #2).

783

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W mojej graciarni kolekcji katalogowanej przez Sabana był tylko jeden magnetofon z Hard Turbo, ale żadnego carta, tylko kasety z narzędziami.

Wysyłanie nieznanych dotąd cartów z systemami turbo do sebana, do skatalogowania, powinno być obowiązkowe. Proponuję nawet dopisanie takiego punktu do regulaminu forum ;-)

784

(734 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jest. Panowie, jak faktycznie obaj jedziecie i to nie kłopot, to chętnie skorzystam z podania kabla przez lopeza.

A co do tematu, to będę uprawiał archeologię stosowaną, kiedy tylko to dotrze:
---=== Ujrzeć chcesz zdjęcie? Zaloguj się ===---

lopez napisał/a:

obudowa się projektuje, powoli.

Jak wróci do mnie oryginalna obudowa, to mogę pożyczyć. Przyda się, czy nie trzeba?

786

(23 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

U mnie działa :)

787

(23 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Jak to mają w zwyczaju pracowite µicr0-pszczółki :) dziś znów pobzykałem skanerem, tym razem siedem numerów Przeglądu Technicznego, konkretnie wkładki Przegląd-Komputer z 1986r. W kilku numerach jest jeszcze kilka dodatkowych stron.
Nr 27 który był już wcześniej, na Chomiku przepakowałem do jednej paczki z tymi nowymi.

Uaktualniony post nr #1

tOri napisał/a:

wygląda na to, że właśnie ten Magic Sac Macintosh Transfer Disk może być niezbędny żeby na Macu sformatować dysk w formacie MagicSac i na przykład wrzucić tam dane BOOT systemu Macintosh żeby można było tenże dysk czytać na Atari.

Jeśli się da - rób zrzuty albo i kopie tego dysku. Może ktoś z działającą makówką mógłby przejrzeć zawartość i powiedzieć czy da się ogarnąć temat?

Dla oczekujących na swoje egzemplarze i możliwość ich wykorzystania: moja dyskietka Magic Sac Macintosh Transfer Disk pojechała do kogoś kto może ją, wcześniej niż ja, zgrać na Macu i przekazać zawartość tOriemu. 3majcie kciuki za bezpieczny transport i odzysk danych.

789

(734 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Trzymaj proszę i zsynchronizujemy wysyłki do Sebana. Termin nieznany. Gdybyś jednak wcześniej (za)wolał wysłać do mnie, to daj znać.

790

(734 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Dzięki za cynk o pinout-cie.
Aktualnie ja sam nie mam mocy przerobowych, ale i ten egzemplarz jest umówiony do wysłania do Mistrza w kolejnej (chyba już ostatniej transzy), więc sekcję i raport przeprowadzi ktoś dużo bardziej kompetentny. Czas oczekiwania jest bezpłatny ;)

Tymczasem, pancio, czy nie chciałbyś odsprzedać albo przynajmniej wypożyczyć ten kabel do Atari?

seban napisał/a:

teraz będzie parę słów o najbardziej "parchatej" kasecie jaka mi się do tej porty trafiła...

Zaczynam obawiać się pozwu o straty moralne, albo przynajmniej roszczeń o pracę w warunkach szkodliwych ;-)
Może za okoliczność łagodzącą, WTA (Wysoki Trybunał Atarowców) i AID (Atarowska Izba Dyscyplianarna) uznają to, że dzięki tym moim parchatym gratom powstały choćby takie wynalazki jak wyżej :)

Wątpię. Wczesne STF i wczesne Mega ST miały szeroki przycisk. Już nawet późniejsze STF i STFM miały wąskie przyciski, więc tym bardziej w nowszym modelu STE nie wracaliby do starych stacji. Nigdy nie widziałem takiego egzemplarza, ani na żywo, ani na żadnej aukcji, które przeglądam systematycznie.

Sikor napisał/a:

o ile pamiętam kupowało się takie w etui bez żadnej poligrafii.

W aktualnej transzy moich gratów, które są na warsztacie u sebana jest więcej kaset T2000 z naklejką Spark i część jest w pudełkach z wkładkami, które na ówczesny czas można by nazwać przyzwoitą poligrafią. Mam ich zdjęcia, ale nie będę wyprzedzał publikacji sebana :) bo pewnie kiedyś przynajmniej część z nich opisze.

Jako zajawkę pokażę tylko jedną z taką samą wkładką, w "normalu", którą kiedyś sprzedałem w ub. roku: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7751954780

Tak więc może firma się rozwijała i od "golasów" doszła do zainwestowania w poligrafię?

794

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ten sam firmware Flash Floppy w Goteku działa z Ami i ST. W ST, Goteka trzeba podłączyć "do góry nogami" - inaczej mówiąc odwrócić taśmę o 180*.
--edit--
A właśnie, do tego ALPSa też pewnie trzeba taśmę odwrócić? Niech ktoś potwierdzi.

795

(23 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Skanuję 600 dpi, a 200dpi to opcja generowania .pdf. Na ekranie nie widać różnicy między 300 a 200, za to jest duża w rozmiarach pliku.
Nie szukaj więcej, sprawdzę ten Kurier.
Jeżeli skanowałeś jakieś czasopisma lub inne materiał z tamtych lat, chętnie popatrzę na wyniki i może coś poprawię w swoim warsztacie.

796

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Poprawnie zamontowany ATOnce na pewno nie wpływa negatywnie na działanie (oryginalnej/sprawnej) FDD. Przeciwnie, wymaga FDD do uruchomienia np. MS/PC-DOSa lub innej bootującej dyskietki w formacie PC.

Co do usunięcia moda FDD to już musi wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy. Kto wie czy instalacja tego moda na płytce uniwersalnej, nie wiązała się też z modyfikacją czegoś na samej płycie STF, np. przecięciem którejś ścieżki, albo jakąś zworką? Tylko teoretyzuję, nie wiem co to było. Mod HD to pewnie nie, bo wymagałby chyba AJAXa? Potrzeba elektronika.

Wg mnie, samo rozdzielenie żył w oryginalnej taśmie (o ile którejś nie uszkodzono) nie powinno mieć znaczenia. Pewnie zrobiono to aby łatwiej tę taśmę układać. Widywałem takie rzeczy w ST i Amidze i działały prawidłowo. W STF taśma FDD jest chyba "wrzynana" bezpośrednio w "nożyki" wystające w płyty? Nie ma gniazda z pinami? Na pewno prawdłowo to zrobiłeś? I czy prawidłowo przerobiłeś stacje PC? Używasz w niej dyskietek DD czy HD? O ile nie przerobiłeś czujnika dyskietek HD, to w dyskietkach HD należy zakleić otwór przeciwległy do zabezpieczenia zapisu.

Skąd jesteś? Może ktoś mógłby sprawdzić przerobioną przez Ciebie stację i/lub do Twojego STF podłączyć swoją, działającą pewnie stację?

797

(23 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

QTZ napisał/a:

byłoby dobrze, żeby już w nazwie było zaznaczone, że nie jest to całość, np przez dopisek [fragment] lub np. [wybrane strony]

Dobra myśl. Dziś byłem poza domem. Zajmę się tym.

QTZ napisał/a:

Podpowiedź: Na niektórych skanach widać przebitki z drugiej strony. Spróbuj pod skanowaną stronę podłożyć czarny arkusz.

Klapa skanera jest czarna od środka. Przyciskam szczelnie i najwyraźniej nie pomaga. Ale spróbuję z dodatkowym arkuszem. Podaj przykład, sprawdzę czy przy przeglądaniu papierowego oryginału jest tak samo.

798

(26 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Polecam też wątek o innych "didżitalizowanych" przeze mnie materiałach: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18435

799

(23 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Tym razem nowe skany, nie z szuflady. Nabyłem drogą kupna, na aukcjach, kilkanaście numerów Przeglądu Technicznego 1985-1987, z czego większość zawiera kilkustronicowe wkładki Przegląd-Komputer. Podobnie jak przy tygodniku Razem, tu też nie mam mocy przerobowych na skanowanie całych numerów, więc ograniczam się do okładek i działu Przegląd-Komputer, ew. dodatkowych stron jeżeli zawierają coś o komputerach lub ogólnie informatyce, choćby reklamy. Dla zachowania "parzystości" w widoku dwustronnym, czasem dodaję stronę sąsiednią, nawet gdy nie zawiera niczego o informatyce.
Dziś zdążyłem zeskanować 5 numerów z 1985. W jednym jest dwustronicowy artykuł "Era Atari?" Szczegóły w uaktualnionym poście #1.

Oczywiście zgram ten dysk, o ile tylko jest sprawny, ale i mój PowerBook G3 odmówił posłuszeństwa. Na szczęście włącza się, ale system nie startuje. Możliwe że padł stary HDD 2.5" i muszę przeinstalować MacOS 9 z płyty CD. Cierpliwości.